طرفداران ژانر RPG

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
من چندوقته که از صحنه بازی به دور بودم .میخوام ببینم rpg باحال الان تو بازار چی هست ؟؟ (اگه اشتباه نکنم اخرین rpg که بازی کردم oblivion بود :biggrin1: ) در ضمن با استیلای قدیمی بیشتر حال میکنم ! :cheesygri
این پست رو چند صفحه قبل زده بودم فکر کنم به دردتون بخوره.
Fallout 3
The Witcher البته فکر کنم نتونی پیدا کنیش.
Mass Effect (همچین RPG نیست) اینم احتمالا نمیتونی پیدا کنی:biggrin1:
NeverWinter Night 2 + Expansion Pack
Titan Quest + Expansion Pack این یه مقدار قدیمی هست.
Drakensang: The Dark Eye این جدید اومده من خودم تست نکردم.

dark_lord

کاربر سایت
Aug 7, 2006
103
witcher با neverwinter رو دارم (البته تا الان نتونستم بازیشون کنم :cheesygri البته تو برنامه هام هستن .)
fallout 3 بازی rpg هستش ؟؟ اقا اگه کسی این drakensang رو داره میشه 1 ذره دربارش توضیح بده ؟؟
یعنی چیز دیگه ای نیست ؟؟؟

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
fallout 3 بازی rpg هستش ؟؟
تو طبقه بندیا که rpg حسابش کردن . ولی از نظر من نیست .
بیشتر action / rpg یه .
اگر کلاسیک می خوای برو سراغ sacred 2 و witcher .
یکی بیاد غلطای پست من رو بگیره :D

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
fallout 3 بازی rpg هستش ؟؟
از نظر RPG بودن سطح بازی خیلی اومده پایین و بیشتر به اکشن تمایل داره ولی یه بار امتحانش ضرر نداره.از لحاظ گیم پلی هم توی خیلی از زمینه ها به Oblivion شبیه هست.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
این چند روزه زدم توی خط Gothic 3 ..
به نظر من گیم پلی عالی .. انجین مزخرف .. combat متوسط .. نصف آیتم ها Description ندارند (شاید مشکل از بازی من باشه) .. سیستم Talent/Attribute خوشحال، از نوع مثبت .. سیستم ترکیب آیتم ها (مثلا ساخت Fire Arrow )، آشپزی :D و Alchemy اش به نظر من خیلی جالبه .. من داستانش رو دوست دارم .. دنیای بازی هم بسیار بزرگ ـه .. من ده ساعت بازی کردم شاید یکدهم رو هم جلو نرفتم .. یعنی فعلا فقط سه تا شهر رو رفتم.

Gothic 3 : Forsaken BUGS رو هم دانلود کردم، که بعدش برم .. خدا رحم کنه از دست حشرات :D

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
ولی بشدت Unbalance ـه، خب از نظر سلاح سرد (Melee) ما همون اول کار براحتی میتونیم یک دسته Orc هایی رو بکشیم که چندتاشون Strength 400 دارن -حالا حدس بزنید ما چند تا STR داریم؟ 100 تای ناقابل :D- با همین حساب در عوض اواخر بازی وقتیStrength 500 و HP 1200 داشته باشیم یه گله گرگ معمولی -که از همون اول کار توی جاده ها میچرخن- اگه به موقع حمله کنند ترتیب کاراکتر لِول بالایی که 100 ساعت روش وقت گذاشتم رو میدن :D
حالا بعنوان یه Mage اول کار از در و دیوار میبازیم، (تا حدودای وسط بازی Mana Regeneration نیست :D) ولی بعد از اون هیچی حریفتون نمیشه، با یه Summon مختصر یه لشگر رو معطل میکنید یا گردن گلفت ترین جونورها هر وقت دلتون خواست freeze میشن :D
حالا اینا به کنار... اگه انتظار بالا نداشته باشیم حال میده، مخصوصا اینکه باعث شد بعد چند ماه با قلیون تجدید میثاقی بکنیم :D
البته هنوز هم میگم بر خلاف اسمش حتی یه ذره اتمسفر Gothic نداره :-"
Darkensabg واقعا Old School ـه، طرفدارهای قدیمی D&D چیزای جالبی توش پیدا پیدا میکنن، مبارزه نوبتی هم وامدار Dungeon and Dragons ـه، ولی این خوشحالی برای من که خیلی زود تموم شد، یه جورایی حس کردم بازی خیلی کمبود داره مخصوصا اینکه مث Gothic کلاسها اصلا Balance نیستن (مثلا یه Mage باید کلی xp خرج کنه تا توی یه spell پیشرفت کنه بعد که spell بهتر گیر اومد باید بره سراغ طلسم جدید ولی warrior از اول تا آخر میتونه رو یه روند جالب و هماهنگ پیشرفت کنه) اما به هر حال 20 تا کلاس اول کار خیلی متنوع طراحی شدن ولی بر عکس Gothic سیر پیشرفت توی بیشتر این کلاسها هیچ هیجانی نداره و عامل اصلی بازیهای RPG -حس rewarding ناشی از پیشرفت کاراکتر و ارتباط با NPC ـها- اینجا نقش پررنگی نداره
ولی مطمئنا ارزش 8-7 ساعت امتحان کردن رو داشت

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
unbalance بودنش رو قبول دارم. البته من کاراکترم مطابق معمول Ranged ـه از نوع Bow .. خیلی مسخره است که CrossBow باید زیرمجموعه Strength باشه و Bow جدا. سیستم هم اینه که تیر میزنم .. در میرم و باز میزنم و ... به قول حمید Sheep Tag بازی میکنیم.

از نظر باگ و اینها هم که .. بیشتر از باگهای خود بازی، باگهای انجین من رو اذیت میکنه. load اش واقعا قشنگ ـه .. دقیقا یک دقیقه طول میکشه تا بازی رو load کنه و 15 ثانیه برای save :D همینجوری هم وسط بازی یکهو freeze میشه و شروع میکنه load کردن مناطق دیگه.

ولی من عاشق سیستم آشپزی و alchemy اش شدم. Two Worlds هم چیزی شبیه همین داشت، ولی هنوز خیلی باگ داشت و آخرش هم معلوم نمیشد که از ترکیب دو تا چیز، چی بدست میاد.

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
من پچ 1.6 unofficial رو نصب کردم، برعکس دفعه قبلی که 1.12 رو داشتم (آخرین پچ رسمی) تا حالا بعد از 60 ساعت حتی یه crash یا freeze ندیدم، این پچ فکر کنم زمان لودینگ و تلپورت رو بیشتر میکنه در عوض انجین Stable میشه، بدون اون از هر 2 بار Alt+Tab یکی باعث crash میشد ولی این سری جدید تا حالا بهش برنخوردم

این پچ های غیر رسمی copy protection رو برمیداره، راستی امسال نسخه 1.7 رو هم بیرون دادن ولی حدودای 880MB ـه :D

آخرین ویرایش:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اتفاقا همین 1.6 رو دارم .
منظورم از freeze شدن این بود که برای چند ثانیه freeze میشه و تابلو ـه که داره مناطق جلوتر رو load میکنه .. به هرحال اگه Tile-Based نباشه این مشکلات هم هست.
موافقم انجین بازی خیلی بهتر شده .. ولی دو تا قضیه اذیت میکنه، به خصوص من که همیشه در حال Quick Save هستم. دیگه جدیداً برای اینکه حوصله ام سر نره هر وقت که Save/Load میکنم شروع میکنم شمردن که چقدر طول میکشه.
این 880 مگی رو من نمیدونستم، کـِی اومده که من نفهمیدم. من حتما میگیرمش امروز و فردا که ببینم چی میشه. ممنون از راهنماییتون.

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
سلام ....
اولا : عیدتون مبارک !

دوما :
یه سوال :
میشه چندتا بازیه Rgp بهم معرفی کنید که همه ی کاراکتراش انسان باشن و تخیلی نباشن ، ینی جک و جونور نداشته باشه !!!
مرسی ...
BigGrin2

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
خو عموما آرپی جی ها اینطوریا نیستن، مثلا دنیاهای fantasy موجودات افسانه ای، اژدها و جادو داره، Sci-Fic تخیلی ـه با سفینه های پیشرفته و موجودات فضایی هم توش پیدا میشن حالت post-apocalyptic هم پر از جونورهای رادیو اکتیوتیته و جهش یافته ژنی هست
ولی با اینحال میشه نمونه های استثنا هم گیر آورد، hybrid یا اصیل، من زیاد اطلاع ندارم ولیEscape from Paradise City تو این مایه هاست
در ضمن: دُم شما هم 3-4 ـک :D

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
حرف هاي عماد درسته. اگه واقعا يك چنين RPG مي خواهيد بايد تا اكتبر 2009 منتظر باشيد كه بازي Alpha Protocol عرضه بشه.

dark_lord

کاربر سایت
Aug 7, 2006
103
سلام

تو طبقه بندیا که rpg حسابش کردن . ولی از نظر من نیست .
بیشتر action / rpg یه .
اگر کلاسیک می خوای برو سراغ sacred 2 و witcher .
یکی بیاد غلطای پست من رو بگیره :D

witcher رو که دارم و sacred 2 رو هم تو بازار ندیدم :biggrin1: .
تو پستای قبلی دیدم مثل اینکه چندنفر دارن و پخش میکنن .اگه امکانش هست به ماهم بدین .خیر ببینین :cheesygri

اقا کسی جاب مارو نداد : کسی اینجا dungen and dragons باز نیست ؟؟؟؟؟؟ (یا harp , merp , ...)

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
سلام ....
اولا : عیدتون مبارک !

دوما :
یه سوال :
میشه چندتا بازیه Rgp بهم معرفی کنید که همه ی کاراکتراش انسان باشن و تخیلی نباشن ، ینی جک و جونور نداشته باشه !!!
مرسی ...
BigGrin2

سلام
چیزی که شما دنبالش میگردید یک جورهایی "نیست در جهان" ـه .. شبیه اینکه بگید بازی شوتر میخوام که اسلحه نداشته باشه.
تنها بازی که من توی این مایه ها به نظرم میرسه Mount & Blade هست.
Magic نداره .. سیستم مبارزه اش هم واقع گرایانه است .. یک مقدار المان های استراتژی هم داره (چون سرباز هم داریم). کلا همه هم آدم هستند تا اونجا که یادمه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر