طرفداران ژانر RPG

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
امروز دموی Drakensang رو بازی کردم. زیاد بازی نکردم ولی خیلی بازی جالبیه. این چیزایی که ازش دیدم همش Oldschoooooooooooooooooooooool بوده. تنها ایرادی که تو این چند دقیقه اذیتم کرد دوربین بازی بود هم حالت ایزومتریک اذیت می کنه و هم تو حالت Third Person که باید دکمه راست ماوس رو نگه داری تا بتونی دوربین رو به راست و چپ بچرخونی وگرنه مثل بعضی از بازیای قدیمی فقط مکان نمای ماوس این ور اون ور می ره.
بازی Stonekeep رو هم چند روزه گذاشتم واسه داونلود (با dial up ) فکر می کنم فردا بعد از ظهر تموم بشه. یکی از بازی های قدیمی Interplay و بازی سازای بزرگی مثل Timothy Cain روش کار کردن خیلی بازیه کمیابیه. البته از RPG های کلاسیک اول شخصه شاید خوشتون نیاد.
NWN رو هم نصب کردم با SoU و HotU و Diamond (ماجول های پریمیوم). روی ویندوز ویستا و کارت 8800GTX اون مشکلی که شما برخورد کردید (افت فریم) رو من نداشتم بازی با بالاترین تنظیمات عالی کار می کنه. فریم ریت بسیار بالاست. الآن ورژن بازی 1.66.8074 شده، پس شاید اگه پچ این ورژن یا جدید تر رو نصب کنید مشکل افت فریم حل بشه.

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
امرو برا پیدا کردن یه بازی قدیمی 4 5 تا آرشیو و دید زدم چشم خورد به یه بازی به اسمه در سایه سحر که ایرانی بود. ظاهرش می خورد نقش افرینی باشه . تابستون منتشر شده که بعد دریافتم ....

در سایه سحر اولین بازی در سبک نقش‌آفرینی ساخته شده در ایران است.البته کار ساخت عصر پهلوانان از قبل از ساخت شروع این بازی آغاز گشته اما هنوز منتشر نشده است.
بازی با این داستان شروع می‌شود: آرش در طلسم یک ساحره گرفتار شده و تا همه دیوها را نکشد این طلسم باطل نمی‌شود.
گیم‌پلی
سیستم مبارزه‌ها دشمن‌‌ها و غول‌آخرها بسیار خوب طراحی شده‌اند.چهار سلاح در بازی وجود دارد دو سلاح برای مبارزهای نزدیک که خنجر و شمشیر است و دو سلاح پرتابی که چاقو و نیزه هستند.بازی در کل چهار مرحله دارد اما این مراحل طولانی هستند.
این بازی از گرافیک قابل قبولی برخودار است اما باگهایی نیز دارد.

کسی سراغ این رفته ؟ یعنی همینجوری برا دس گرمی هم خوب نیس ؟:D

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
من که نتونستم بازی کنم با اینکه از سایتش هم کدفعالسازی گرفتم برام نیومد، به هر حال فرقی نداره حتی اگه میتونستم اجرا کنم هم بعد از یک ساعت پاک میکردم کلا اینا برای اعصاب خوردی و ارضای روحیه مازوخیستی خوب هستن تا دستگرمی :D
البته عصر پهلوانان به نظر جالب میاد، حداقل مصاحبه های بهرام برقه ای رو که دیدم نشون میداد ایده های درستی از RPG دارن، احتمالا بازیشون در عمل رکورد 5 ساعت برای یه محصول وطنی رو میاره
39.gif

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
چند وقتی بود داشتم این ماجول nwn رو بازی میکردم

Tortured Hearts II

این ماجول چند تا جایزه برده و بهترین ماجول 2007 بوده . به نظر خودم تقریباً تو رده های یه expansion هستش .

جالبه بدونین 100 تا 150 :love: ساعت طول میکشه تا تموم کنید .

خلاصه هر کی rpg دوست داره و حوصله داره و انگیلیسی یه چیزایی بلده و حوصله خوندن (یا تا حدی خوندن) مکالمات رو داره اینو از دست نده

به نظر خودم محاسنش زحمت زیادیه که پاش گذاشتن . محیطهای زیاد و متنوع و انواع ماموریتها و مغازه ها و .....

مهمترین عیبش اینه که از لحاظ مبارزه بغیر از اوایلش ، بغیش آسونه . تعداد ماموریتهای جانبیش خیلی زیاده و چند تا باگم داره .

** TORTURED HEARTS 2 FEATURES

Areas: 260+
Words in conversations: 412,000+
Estimated playing time: 100-150+ hours
Work involved: 4000+ hours (again)
Alignment: Any, good and evil choices and outcomes
Race: Any

Very huge world (260+ areas) with one big city/sewers system, 5 other inland settlements, some islands, and the usual dungeons, forests etc.
-266 NPCs, all of them with individual portraits, most of them custom-made.
-207 plot items + plenty of custom weapons and armor
-Self-made custom loadscreens
-98 custom music files
-60+ self-made item graphics
-30+ shopping places
-Wandering monsters
-96 smaller or bigger quests
-Tradeskill system: Gold Panning, Mining, Alchemy, Herbalist, Blacksmith, Fletcher, Woodworker, Skinning
-11+1 henchmen with plenty of interactivity & background.
-Henchman command tokens for better handling
-Henchman/Protagonist relation system + One of them may fall in love with you
-You can have a house, a ship, and your own upgradeable inn
-Any alignment, race and class can play the game (naturally)
-100-150+ hours estimated playing time (if you tend to read and solve everything)
-Cinematic intro and good/evil outcomes
-Conversation word count: 412,000 versus 157,000 for TH1

295pp37.jpg

11gugm1.jpg

veyt0h.jpg

120m9g5.jpg

2ah6242.jpg

۞۩ محمد ۩۞

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
چند وقتی بود داشتم این ماجول nwn رو بازی میکردم
Tortured Hearts II
همون اول كه اين بازي رو تو امضات گذاشتي من رفتم سراغش ببينم چيه ولي حجمش زياد بود داونلود نمي تونستم بكنم. BotB رو هم بازي كردم بعضي كاراكتر هاش واقعاً قوي بودن مثلاً Dark Dragon خيلي قوي بود من يك كاراكتر خيلي قوي داشتم كه اين DD اونو قورت داد ولي وقتي همين DD رو با Iron Sorcerer مي نداختم به جون هم، IS حتي زخمي هم نمي شد. به نظر من اينا نشون مي دن Multi Classing تو D&D چقدر مهمه ولي ما معمولاً ازش غافل هستيم.
SoZ رو هم الآن دارم بازي مي كنم به نظر من بازي بدي نيست از خيلي چيزاش خوشم اومد. آزادي عمل خيلي زيادي داره، ديالوگ هاش عالي هستن. بيشتر يك RPG كلاسيكه، خيلي شبيه به IceWind Dale . خيلي وقت بود RPG اينطوري بازي نكرده بودم. اون ساختار داستاني بازياي قبلي رو نداره و خيلي متفاوته، ولي خوب آزادي عملشم خيلي زياده. فعلاً كه ازش خوشم اومده.
Sacred 2 هم كه ظاهراً از دستمون در رفت چون اين آقاي بازي فروش به طرز مرموزي از بخش فروشندگان سايت ناپديد شده و جاي ديگه هم پيدا نشد.

ويرايش: الآن داشتم امتيازاي SoZ رو چك مي كردم اين بازي تقريباً از هيچ سايتي امتياز كمتر از هفتاد درصد نگرفته. امتياز ها اكثراً بالاي 75 هستند و بين اونا 85 درصد هم هست. فقط و فقط دو سايت فوق العاده معتبر و فوق العاده خفن و فوق العاده هارد كور و فوق العاده RPG باز Gamespot (كه كل سايت به اين گندگي فقط و فقط يك RPG باز به نام Andrew Park داره، سايتي كه به Arcanum امتياز هفتاد و خورده اي داد، به Deus Ex هشتاد داد، به Fallout هشتاد داد) و Gamespy (كه امتيازاي شبيه به جوك اين سايت تو محافل مايه خنده و سرگرمي همه مي شه) به اين بازي امتيازاي پايين دادن كه ميانگين امتياز اين بازي رو پايين كشيده.

آخرین ویرایش:

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
هBotB رو هم بازي كردم بعضي كاراكتر هاش واقعاً قوي بودن مثلاً Dark Dragon خيلي قوي بود من يك كاراكتر خيلي قوي داشتم كه اين DD اونو قورت داد ولي وقتي همين DD رو با Iron Sorcerer مي نداختم به جون هم، IS حتي زخمي هم نمي شد. به نظر من اينا نشون مي دن Multi Classing تو D&D چقدر مهمه ولي ما معمولاً ازش غافل هستيم.

آره . این OBSIDIAN SORCERER و IRON SORCERER اش caster های خیلی خوبین . البته مهمترین عامل این Bigby’s Forceful Hand هست که اگه اثر کنه رو هر کاراکتری کار تمومه و میبره

کاراکترهای سادش JOE AVERAGE و چند تا دیگن که خودش توضیح داده برای شروع با کیا مبارزه کنید .

من خودم اولش یکسری رو بردم ولی اون دو تا sorcerss ها رو نتوسنتم و با چند تا دیگه . آخرش یه sorceress ساختم که اونا رو هم میشد برد با بیشتر کاراکترها ولی با POINTY STICK مشکل داشت .

POINTY STICK فکر کنم خفن ترین کاراکترشه که اگه بزاری AI همرو میزنه .

یه مالتی کلاس weapon master و figther و frenzed berseker هم ساختم که میشد باهاش POINTY STICK رو زد ولی sorceress ها سه سوت میکشتنش :laughing:

این کاراکتراشم قوین : BLOOD SCHOLAR ، DIVINE DRAGON ، DIVINE WARLOCK ، HOLY DRAGON DERVISH ، NECROMASTER ، OBSIDIAN SORCERER

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
داشتم review بازي Storm of Zehir رو تو سايت فوق العاده معتبر GameSpot مي خوندم، كلي خنديدم. آدم نادون اصلاً بازي رو بازي نكرده، حالا review كرده. مثلاً نوشته Swashbuckler يك پرستيژ كلس هست يا تو Baldur's Gate بايد همراهاتو مثل SoZ خودت بسازي!!! :eek: وقتي بدن يك بچه 12 ساله (يا يه مرد گنده با عقلي به اندازه بچه 12 ساله، مثل آقاي برت تاد) بازي رو نقد كنه اينطوري مي شه. منم طي يك عمليات انتحاري به فروم اين سايت حمله كردم:biggrin1: كه احتمالاً به حذف شدن پست من منجر خواهد شد؛ ولي نظرم رو اينجا نوشتم!

[LTR]
I read the Storm of Zehir review, and I was sorry to see so many mistakes. Now this is what I call 'One of the worst reviews I have ever read'. When a rookie critic like Brett Todd, who does not even know what D&D is, is trying to review a complex, old-school game like Storm of Zehir, a lackluster review like this is what we get. I don't have the time to write about all of the mistakes in this review. Here is just two examples:

1. You wrote: "Rather than playing as a solo hero chosen for some great destiny, you roll up a party of four average joes just like you did way back when in D&D classics like the Baldur's Gate and Icewind Dale franchises". *Baldur's Gate was not similar to IceWind Dale & SoZ. In BG (& NWN2, & NWN2 Mask of the Betrayer) you created your avatar (a single hero) and NPCs joined your party. If you have not played BG, you should not write about it.

2. You wrote: "a trio of new prestige classes (Doomguide, Hellfire Warlock, and the Swashbuckler)".
*Swashbuckler is not a prestige class. It is a base-class. Have you even played this game? Maybe instead of pointing out flaws in a game like SoZ, you should try and find the FLAWS of your own review, Mr. Todd? Or maybe you should begin by learning D&D?[/LTR]

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
از همین حالا منتظر مود Black Hound ـییم، عکس پایینی نشون میده nwn2 هنوز هم پتانسیل داره
58.gif

http://the-black-hound.com/images/overland_proto.jpg

كه احتمالاً به حذف شدن پست من منجر خواهد شد؛ ولي نظرم رو اينجا نوشتم!
تا حالا چند بار دیدم در نقدهای گیم اسپات تجدید نظر شده حتی ادیتور در پی نوشت جزئیات ویرایش رو هم مینویسه، دیگه اینجای کار بستگی به ناظم اون قسمت داره

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
منم طي يك عمليات انتحاري به فروم اين سايت حمله كردم كه احتمالاً به حذف شدن پست من منجر خواهد شد؛ ولي نظرم رو اينجا نوشتم!
زدی دهن Brett Todd بدبخت رو سرویس کردی که سهیل :D
PN :اینایی که نوشتی از صد تا فوش هم بدتره :D

w.rooney

کاربر سایت
May 10, 2008
406
می دونید وقتی چهار تا مهندس دارند در مورد چیزی بحث می کنند یه عمله بنا بیاد چیزی بگه خیلی ضد حاله.قضیه سوالی که من دارم هست.دیگه ببخشید وارد بحث شما شدم.
من در سایت Gamespot چند تا بازی در سبک RPG دیدم که تو بازار ایران نبودند:
King's Bounty: The Legend
Disciples III: Renaissance
Sacred 2: Fallen Angel
می خوام بدونم این بازیها در چه سطحی هستند؟
متشکر

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,571
نام
کورش
King's Bounty: The Legend یه شاهکار به معنی واقعی . اخرین بازی که تموم کردم و لذت بردم ( چون مثلا fallout 3 رو بعد این تموم کردم ولی لذتی نداشت ). نو اوری جالبی در سبک TBS داره به این صورت که حرکت در نقشه RealTime ـه.

Disciples III مگه اومده؟ شماره 1 و 2 این بازی شاهکار بودند. گرافیک خاصی داره که تو هیچ بازی ندیدم. گیم پلی روان و فوق العاده حتی با اینکه هردو قدیمی هستن ولی هر دو الان رو سیستمم نصب هستن.

Sacred 2: Fallen Angel اینو متاسفانه ندیدم .شماره قبلیش بازی خوبی بود.

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
دوستان میشه یه بازی با گرافیکی در حد witcher معرفی کنید؟ البته اگه هست

این هم قشنگه طاهرن ولی نمیشه حتی اینترنتی هم خریدش..Drakensang: The Dark Eye

آخرین ویرایش:

YOSHIMITSU

کاربر سایت
Nov 4, 2006
51
نام
مرتضی
درود
از دوستانی که ICEWIND DALE (شماره 1) رو بازی کردن چند تا سوال دارم.
1-وقتی یکی از اعضا می میره به غیر از استفاده از جادوهای raise dead و resurrection کار دیگه ای برای زنده کردن اون نمیشه کرد؟(این جادوها گرونن مخصوصا resurrection
2-وقتی یکی با dead spell کشته میشه باید چکار کرد چون با اون 2 تا spell زنده نمیشن.

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
درود
از دوستانی که ICEWIND DALE (شماره 1) رو بازی کردن چند تا سوال دارم.
1-وقتی یکی از اعضا می میره به غیر از استفاده از جادوهای raise dead و resurrection کار دیگه ای برای زنده کردن اون نمیشه کرد؟(این جادوها گرونن مخصوصا resurrection
2-وقتی یکی با dead spell کشته میشه باید چکار کرد چون با اون 2 تا spell زنده نمیشن.
یه راهش اینه یک Level 5 - Good - Cleric داشته باشی. اینطوری برات مجانی در میاد.
این Dead Spell که می گی من تا حالا نشنیدم یا یادم نمیاد. ببین اسمشو اشتباه نمی گی؟ منظورت Finger of Death یا اینجور چیزی نیست؟

YOSHIMITSU

کاربر سایت
Nov 4, 2006
51
نام
مرتضی
درود
دوست عزیز ممنونم که پاسخ سوال هام رو میدید.
من منظورم death spell , finger of death , destruction , disintegrate هست.
میشه در مورد Level 5 - Good - Cleric بیشتر توضیح بدی چون من یدونه lv10 neutral good ساختم ولی چیزی مجانی نشد.
سوال دیگم این هست که وقتی می خوام کاراکتر بسازم گزینه ای به اسم import هست که کارکتر های از پیش ساخته شده و با lv10 و با پول بیشتر و با یک سری ایتم می شه انتخاب کرد می خواستم بدونم نظر شما در این باره چی هست.
یک مورد دیگه این که mage ها اتوماتیک در نبرد از جادو استفاده نمی کنند و باید هر جادو انتخاب بشه و من مجبورم بازی رو pause کنم مورد دیگه اینکه جادو ها تمام می شن و بر خلاف بازیهای دیگه ای که دیدم باید به مقدار زیاد spell بخرم می خواستم بدونم من بلد نیستم بازی کنم یا اینکه این بازی همینجوری هست:confused:
من با این سبک خیلی هم بیگانه نیستم ولی این بازی یک مقدار برای من متفاوت هست(شاید هم قدیمی)
در نهایت می خوام هر پیشنهادی در رابطه با این بازی و هر راهنمایی برای شروع اون دارید دریغ نکنید.:smile:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر