طرفداران ژانر RPG

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,262
نام
امیرحسین
امیدوارم این witcher 2 کمی rpg ایش درست حسابی باشه .

dragon age 2 که چنگی به دل نمیزد .

اما یه مطلب تا حدی خارج از موضوع که میخواستم بگم راجع به سریال جدید Game of Thrones اه.

دوستانی که RPG دوست دارن و یا Fantasy دوست دارن اینو ببینن. البته من خودم چون حوصله صبر کردن هفته به هفته ندارم پس از اتمام سیزن اول یکضرب میبینم.

این سریال اسم کتاب اول از سری Song of Ice and Fire شاهکار George R. R. Martin هست.
که چهار کتابش تا حالا نوشته شده.

محض اطلاع بگم چون یک مدت دنبال معروفترین فانتزیها میگشتم به این نتیجه رسیدم که این سری دارای سنگین ترین داستان فانتزی هستش (به اعتقاد نظر خیلی ها) و خیلی ها این رو بهترین میدونن

البته خوب خیلی ها هم Lord of the rings رو اول میدونن ولی اونچه که مسلمه عناصر Gore و المانهای دیگه ای که مناسب بچه ها نیست تو این خیلی خیلی بیشتره.

سه بزرگ فانتزی رو میشه این افراد نام برد

George R. R. Martin • R. A. Salvatore • J. R. R. Tolkien

چیزیش به فارسی ترجمه شده ؟

پ.ن : دباره ی اون نویسندگان برتر هم از نظر Tolkien که کلا فرسنگ ها از همه جلوتره ، بقیه دارن میان از شاهکارش الهام میگرین !

دیوید گمل هم فانتزی های قوی و بزرگسالانه ی خیلی خوبی داره :D

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,964
نام
فرهاد
دارم Game of Thrones رو میبینم واقعا عالی هست 9.5 از IMDB گرفته David Benioff سازندش هست البته تا لان 6 قسنتش بیشتر نیومده شخصیتهایی چون Lena Headey و Sean Bean هم حضور دارن .

ببخشید به خاطر اف

abbasaa

کاربر سایت
Jan 14, 2011
113
نام
abbas
مطمعن باش هیچ کدومشون به جی.ار.ار.تالکین نمیرسند و اینم مطمعن باش که هیچ فیلمه فانتزی به شاهکار پیتر جکسون یعنی ارباب حلقه ها و فیلم بعدیش یعنی the hobbit نمیرسه.
ذهن j.r.r.tolkiens انقدر وسیع بود که تونست زبانهای elf و dwarf و ... را بسازه.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
مطمعن باش هیچ کدومشون به جی.ار.ار.تالکین نمیرسند و اینم مطمعن باش که هیچ فیلمه فانتزی به شاهکار پیتر جکسون یعنی ارباب حلقه ها و فیلم بعدیش یعنی the hobbit نمیرسه.
ذهن j.r.r.tolkiens انقدر وسیع بود که تونست زبانهای elf و dwarf و ... را بسازه.

البته A Song of Ice and Fire هم مجموعه بسیار ارزشمندی هست و از نظر داستانی خیلی متفاوته با LoTR من شخصا هنوز اول کتاب A Game of Thrones ـم چون یواش یواش و بعد از هر اپیزود جلو میرم ولی واقعا عالی هست من شخصا ارادت خاصی به جورج آر آر مارتین پیدا کردم.

octavius

کاربر سایت
Apr 29, 2006
286
فقط خواستم بگم تالکین یدونه س.
ارباب حلقه ها یکی از شاهکاراشه. قصه های سرزمین میانه ، تام بامبادیلو، هابیت و سیلماریلیون هم به قوت خودش باقیه.
اگه تالکین نبود وارکرافت هم نبود.دنیا و کانسپت وارکرافت رو تالکین طرح کرده بود که متاسفانه عمرش قد نداد خودش بنویسه:(
بعدها ریچارد ناک از کریستوفر پسر تالکین اجازه گرفت که اون پروژه وارکرافت رو ادامه بده و...

خلاصه اینکه دمت گرم تالکین!

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
فقط خواستم بگم تالکین یدونه س.
خلاصه اینکه دمت گرم تالکین!

در اینکه Tolkein آثار خارق العاده ای به جا گذاشته که شکی نیست برادر من میگم مارتین هم خوبه شما بخون کتابای اونم ضرر نمیکنی. :D

آخرین ویرایش:

abbasaa

کاربر سایت
Jan 14, 2011
113
نام
abbas
یه چیز دیگه هم میخواستم بگم.(دیگه حرف خارج از موضوع نمیزنم)
طرفداران فیلم ارباب حلقه ها منتظر فیلم جدیدی درباره همین موضوع(بیلبو و حلقه و گندالف و ...)باشین.
این شاهکار که the hobbit نام داره قراره دو قسمت بشه که قسمت اولش دسامبر 2012 و قسمت بعدیش 2013 بیاد و داستانش هم به قبل از ارباب حلقه ها بر میگرده که اون زمان بیلبو جوان بوده و هنوز حلقه رو پیدا نکرده بوده.کارگردانش هم پیتر جکسونه.من که خیلی منتظرشم.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اگه حوصله دارید .. (حوصله ها) بنشینید سری Wheel of Time از Robert Jordan (مرحوم) را بخوانید. حدود 13 - 14 تا کتاب هست (با پیش درآمد و پس درآمد و غیره) با حدود 50-60 شخصیت اصلی و 100-200 شخصیت فرعی و کلی توصیف و تعریف و detail . من خودم به جلد هشت رسیدم پس افتادم :D

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,321
نام
پرهام
سلام
فکر کنم تالکین شاهکار نارنیا رو خلق کرده !
جلل خالق . اینو از کجا آوردی ؟!!!
نویسنده مجموغه کتابهای نارنیا " سی. اس. (کلیو ستاپلز) لوئیس " ـه .
همکار تالکین بوده و کتابها رو با الهام از ارباب حلقه ها و 1 سال بعد از اونها برای رده های سنی پایینتر که ارباب حلقه ها بدردشون نمیخورده نوشته .
اگه حوصله دارید .. (حوصله ها) بنشینید سری Wheel of Time از Robert Jordan (مرحوم) را بخوانید. حدود 13 - 14 تا کتاب هست (با پیش درآمد و پس درآمد و غیره) با حدود 50-60 شخصیت اصلی و 100-200 شخصیت فرعی و کلی توصیف و تعریف و detail . من خودم به جلد هشت رسیدم پس افتادم
ترجمه ای چیزی ازشون هست ؟

آخرین ویرایش:

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
چیزیش به فارسی ترجمه شده ؟

پ.ن : دباره ی اون نویسندگان برتر هم از نظر Tolkien که کلا فرسنگ ها از همه جلوتره ، بقیه دارن میان از شاهکارش الهام میگرین !

99% نه. به صورت رسمی خوب قسمتهای زیادیش باید عوض بشه یا جور دیگه ای ترجمه بشه والا مجوز نمگیره.

تو نت هم چیزی نیود . در ضمن حجم داستان زیاده (فقط کتاب سومش اندازه سه تا ارباب حلقه هاست روی هم)

میتونین حجم تقریبی رو اینجا ببینین

http://www.cesspit.net/drupal/node/1869

البته چون audio book اش هست اگه انگلیستون خوب باشه لذت بخشتره.

در مورد Tolkien خوب Tolkien مثل پدربزرگ فانتزی میمونه و یک نفر هم نیست که اونو قبول نداشته باشه و همه کارشو عالی میدونن . اما در مورد اینکه فرسنگها با بقیه فاصله داشته باشه ، خیلیها اینو نمیگن . بازهم بهتره من بحث نکنم چون خیلی کم خوندم . ولی خوب تو نت کسایی هستند که شاید 20 سری کامل خوندن و صدها داستان تکی مطالعه کردن و بعد میان نظر میدن .

ترجمه ای چیزی ازشون هست ؟

Wheel of Time هم ترجمه نشده . (99% ;)) ولی با این Wheel of Time شروع نکن . خیلی ها میگن خسته کننده میشه .

چند تا لینک برای علاقه مندان

• Like
Reactions: MR TASH

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,321
نام
پرهام
سلام
Wheel of Time هم ترجمه نشده . (99% ولی با این Wheel of Time شروع نکن . خیلی ها میگن خسته کننده میشه .
ممد چیرو با این شروع نکنم ؟
بابا من الان سالهاست که فانتزی میخونم .
همین نغمه آتش و یخ رو هم حرفش بود من 2 کتاب اول رو که ترجمه شده خوندم .
کلاً بار اولم نیست که میخوام از این چیزا بخونم .
:D
-----
پ.ن : من witcher 2 میخوام :(

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
دیی اکس 3 زیاد Promising به نظر نمیرسه. مخصوصا با اگر عکسهایی که میاد درست باشه و سیستم بریکید داشته باشه. اصلا مگه میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر