طرفداران ژانر RPG

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به نظر من ایشون رو به غرفه دعوت کنید یه مدالی چیزی بهش بدید و یه تقدیر حسابی ازش بکنید. حیفه این همه استعداد و اعتماد به نفس نادیده گرفته بشه. یه چند روز دیگه ادامه بده باید گینس هم در جریان قرار بگیره که این رکورد ثبت بشه

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
اون اهنگ ها دلیلی بر رد ادعای شما در مورد اینکه کسی هیچی در مورد این بازی نمیدونه بود. یعنی اگر بطور ساده میگفتم بله بازی کردم در ادامه میتونستید ادعا کنید که بعد از دیدن پست شما با این بازی اشنا شدم. شاهد این ادعا هم همین که اول شرط میبندید که کسی اسم بازی رو نشنیده و بعد که میبینید جوابی ندارید میپرسید اخر بازی هم رفتم یا نه. یعنی هدف شما معرفی بازی نیست. هدفتون اثبات حرفه ای بودن و اینکه کم نمیارید ـه.
در مورد اینکه ایا تا اخرش رفتم یا نه بله خیالتون راحت باشه. حتی خودم هم تعداد بازیهایی که فقط در سبک RPG و مشتقات اون رو تموم کردم رو بیاد نمیارم. در همین سبک KB هم اگر علاقه مند هستید میتونید بازی های disciples از شماره 1 الی 3 و Heroes of might and magic از شماره 1(تحت داس) الی 5 رو بهمراه اکسپنشن هاشون بازی کنید.
چیزی که برای یک آر پی جی باز در سطح جهانی اهمیت داره اینه که بتونه بازی رو درک کنه یعنی با درکی که از اول بازی کسب میکنه به این نتیجه برسه که بازی تا اخر از او چه خواهد خواست. نکته ای بعدی اینه که با به پایان رساندن بازی یک گیمر حرفه ای نمی تونه به خودش مغرور بشه و بگه من یک آر پی جی باز ممتاز هستم و چون ممکنه یک گیمر مبتدی هم یک رکورد بهتری نسبت به یک گیمر حرفه ای داشته باشه. اما نکته ای که خیلی مهم است اینه که اون گیمر مبتدی چگونه توانسته یک رکوردی بهتر از خودش به جای بگذاره، خب باید بگم که من در سایتها مختلف بسیار به دنبال این جواب بودم و به این نتیجه رسیدم که مهمترین چیز برای شروع یک گیم اینه که گیمر تصمیم درستی از انتخاب سبک مورد علاقش داشته باشه و بعد استعدادهاشو در اون شکوفایی برسونه. در کل ما نمی تونیم هم یک آر پی جی باز باشیم و هم یک شوتر و یا چیز دیگری، باید با شروع کار انتخاب درستی داشته باشیم، یعنی سبک را انتخاب کنیم، سعی کنیم بازی انتخاب شده زیاد گستردگی نداشته باشه و از همه مهمتر به تکنیک ها و تاکتیک ها ارائه شده توسط متخصصین توجه لازم را داشته باشیم و با تکرار و گسترده کردن بازی ها با گذشت زمان می تونیم یک گیمر فوق حرفه ای باشیم و به قولی خوراکمون سبک مورد علاقمون باشه. پس این نکته رو فراموش نکنید که سبک شما تشکل دهنده شخصیت شما در بازی است و از همه مهمتر اینه که شما همیشه و همه جا می توانید. از امروز بازیهای خود را بر روی بسیار سخت اجرا کنید . فراموش نکنید که شما همیشه می توانید.
راستی دوست گلم من اصلا جایی کم نیاوردم که بخوام حالا جبرانش کنم.

آخرین ویرایش:

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
... از امروز بازیهای خود را بر روی بسیار سخت اجرا کنید . شما می توانید

:)):)):))

مرسي عزيزم که به ما اعتماد به نفس دادي! يعني واقعاً ما مي توانيم؟! آه تنکس گاد...

خوشم اومد که اخرش گفتی که بازی آبلیوین بازی خوبی نیست:d

بازی با گستردگی زیاد بد نیست اما باید توجه داشت که این گستردگی ها در چه جای به ما کاربرد لازم رو میده بازی مثل فال اوت ها مشکل های فروانی دراند که من به انها اشاره کردم مثل زیاد بودن سلاح ها و کم بودن گلوله ها در نداشتن تکنیک های خاص برای نابودی دشمنان گروهی . ضعیف بودن در سنگر گیری ها . سنگین شدن کاراکتر اصلی بازی با حمل چندین سلاح سنگین و محدود بودن در استفاده که در نسخه های جدید از یار هم استفاده کردن که این مشکل بر طرف بشه اما بازهم برای انتخاب ها مشکلات زیادی است و .... اما در آر پی جی مدرن این مشکلات محدود شده و به جای ان به نکته ها و خصوصیات مهمتر توجه شده که این عامل موفقیت این بازی است.

من تمام بازهای ار پی جی رو بازی کردم از همان اولی که بازهای ار پی جی وارد ایران شد. و برای همین است که میگم بازی ار پی جی کامل و جون دار میخوای باید بری سراغ ME ها.

من فن فال اوت نيستم و فال اوت 3 و نيو وگاس رو هم يه آر پي جي محض متصور نيستم الآن هم نيمخوام طرفداري بازي رو بکنم. فقط اينو ميدونم که اگه فال اوت اگه تنوع سلاح، گستردگي نقشه، سايد کوئست هاي زياد با کيفيت و اينونتوري هرچند نصفه نيمه رو نداشت، اصلاً آر پي جي محسوب نميشد.
من موندم شما چطور واقعاً بعنوان يه آرپي جي لوژيست قهار، با پيچيدگي لول آپ و سيستم مبارزه و گستردگي نقشه مشکل داريد؟!
خوب اينجا ايرانه و همه چي برعکسه ولي اين چرندياتي که در مورد آر پي جي نوشتيد خواهشاً تو فروم هاي خارجي ننويسيد. يا حداقل اگه نوشتي از مليتت چيزي نگو. ;)

من با اين که احساس مي کنم يه آر پي جي باز تقريباً حرفه اي هستم ولي اطمينان صد در صد دارم که بعضي از دوستان تو همين بازي سنتر خيلي خيلي بيشتر از من آر پي جي ميفهمن و خيلي بيشتر از من تجربه دارن. با اين همه من تو عمر 3 ساله ام تو بازي سنتر که به سايت سر ميزنم و مطالب بچه ها رو ميخونم کسيو سراغ ندارم که مثل شما ادعا کنه که من همه بازياي آرپي جي رو انجام دادم! (تأکيد ميکنم همه)

مس افکت دو یه سری مشکل هم داشت مثل سیستم looting و inventory نه چندان جالب یا Side quest های که از نظر کمیت خیلی زیاد بودن ولی تنوع کمی داشتن نسبت به تعدادشون، برای همین تو ME2 بایو ور اومد این پارمترها رو کلا کم رنگ کرد،looting که تقریبا به کل حذف شد، side quest ها هم تعداشون کم شد عوضش کیفیت میانگینشون خیلی بالاتر رفت.
کمرنگ شدن این پارامتر ها یعنی بازی المان های RPG زیادی رو از دست داد اما عوضش به طور کلی خیلی پیشرفت کرد.

تأييد ميشه! مس ايفکت 2 که اصلاً نه سيستم لوتينگ نصفه نيمه مس ايفکت رو داشت نه اينونتوري درست حسابي نه پرسوناليزه کردن اسلحه. سيستم لول آپ خيلي ابتدايي بود. نقشه اي نداشت. اپن ورلدي گسترده براي گشت و گذار نداشت و کلي مشکلات ديگه! حالا برادرمون مستر تش مياد ميگه که اتفاقاً اينا مزيت محسوب ميشن و دقيقاً به همين خاطره که بنده مطمئنم ايشون آر پي جي باز نيستن.

يه توصيه دوستانه به مستر تش:
عزيز من شما بهترين تجربه اي که مي تونين از يه آر پي جي بگيري اينه که هرچقدر هم لولت بالا، اسلحه هات قوي و تجربت بيشتر باشه باز ممکنه به حريفي برخورد کني کهاز تو هم قويتر باشه. اصلاً فلسفه آر پي جي اينه! نقش آفريني کني از 0 شروع کني و پله ها رو يکي يکي بري بالا و هيچ وقت خودتو مطلق فرض نکني.
متأسفانه شما اصلي ترين پيام يه بازي آر پي جي رو درک نکردين و تو زندگي به اون عمل نمي کني. شما بدون کوچکترين آگاهي از استعدادها و قابليت هاي خودتون و اطرافيانتون، بجاي بيان نظرات شخصي، قابليت ها و تجارب بقيه رو لگدمال کرده و زير سؤال مي برين. شما از کجا ميدوني که اين دوستاني که اينجا هستن، تجربياتشون از شما کمتره؟!
تو فروم شوگان توتال وار شما واقعاً از کجاي مي دونين که انگليسي من در چه حده که نديده و نشناخته اتهام ضعف زبان انگليسي به من مي زنين و يا تو اين تاپيک به همه دوستان توصيه مي کنين که از تجارب شما پند بگيرن و مثل شما باشن؟!
اين رفتارت اگه اصلاحه نشه، مطمئن باش چه در فضاي اجتماعي چه در سياست و چه در فضاي فرهنگي و مجازي و ... به مشکل برميخوري و سرانجام اين طرز فکرت چيزي جز انزوا نيست. حداقل در بازي سنتر بعنوان يک جامعه آماري کوچک من شاهد اين بودم و با قاطيعت اينو به کل زندگي تو تعميم ميدم.

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
من فن فال اوت نيستم و فال اوت 3 و نيو وگاس رو هم يه آر پي جي محض متصور نيستم الآن هم نيمخوام طرفداري بازي رو بکنم. فقط اينو ميدونم که اگه فال اوت اگه تنوع سلاح، گستردگي نقشه، سايد کوئست هاي زياد با کيفيت و اينونتوري هرچند نصفه نيمه رو نداشت، اصلاً آر پي جي محسوب نميشد.
من موندم شما چطور واقعاً بعنوان يه آرپي جي لوژيست قهار، با پيچيدگي لول آپ و سيستم مبارزه و گستردگي نقشه مشکل داريد؟!
خوب اينجا ايرانه و همه چي برعکسه ولي اين چرندياتي که در مورد آر پي جي نوشتيد خواهشاً تو فروم هاي خارجي ننويسيد. يا حداقل اگه نوشتي از مليتت چيزي نگو.

من با اين که احساس مي کنم يه آر پي جي باز تقريباً حرفه اي هستم ولي اطمينان صد در صد دارم که بعضي از دوستان تو همين بازي سنتر خيلي خيلي بيشتر از من آر پي جي ميفهمن و خيلي بيشتر از من تجربه دارن. با اين همه من تو عمر 3 ساله ام تو بازي سنتر که به سايت سر ميزنم و مطالب بچه ها رو ميخونم کسيو سراغ ندارم که مثل شما ادعا کنه که من همه بازياي آرپي جي رو انجام دادم! (تأکيد ميکنم همه)
ببین دوست من کسی از این حرف نزد که بازی نباید لول اپ داشته باشه و یا سلاح هاش تنوع نداشته باشه و یا زرها تنوع نداشته باشند من میگم همه اینها باشه اما به درستی پیاده سازی شده باشه به گونه ای که ما وقت گران بهای خود را صرف چیزهای دیگر بکنیم نه همش به دنبال اپگیرید سلاح باشیم یا مراقب این باشیم که سلاح خرد نشه همش به دنبال گلوله باشیم و برای پیدا کردن ان مجبور باشیم کلی لول اپ بشیم خب قبول کن که خیلی گستردگی به همراه داره و این همه گستردگی هم خوب نیست . خب من توانشو داشتم تا اونجای که عمر کردم بازی ار پی جی انجام دادم ایا برای شما مشکلی به همراه داره دوست خوبم.
شما به گونه ای از ایران صحبت میکنی که انگار این کشور خیلی عقب مانده است و تمام کشورهای سازنده گیم اونقدر گستردگی دارند که ما همیشه باید از عقب ماندگی خودمون سرمون تو گل باشه، دوست من کدوممممم پیشرفت تو بازی سازی اروپا دیدی که در بازی های آر پی جی از گذشته تاکنون اعمال شده بشه جز کیفیت بیشتر در گرافیک و داستان خود ایرانی ها اگر بخواهند با این داستانهای غنی که دارند بخواهند بازی آر پی جی درست کنند حتی اگر هم مزخرف باشه از نظر گرافیکی به فروش بالای دست خواهد یافت. مگه اصلا خارجی ها کی هستند من خودم کلی تو روم ها و تاپیکهای خارجی ها از سایت های بزرگ گرفته تا کوچیک بودم و به بحث ها توجه کردم اونا اصلا حتی ذره ای از هوش شما ایرانی ها رو ندارند. داری بی خودی بزرگشون میکنی همین بزرگ نمایی شما از خارجی ها است که باعث میشه هر مزخرفی که به بازار دادن ما ها تهیه کنیم و با صرف کلی زمان و اعصاب خرد کنی به ان ادامه بدیم اخرش که هیچ و پوچ. اره دوست من از این حرفا نزن که ایرانی ها به شما می خندند. هیچ چیزی هم در ایران برعکس نیست عزیزم اگه اینطور باشه تو خودت از همه برعکس تری و من هم رئیس تمام برعکس هام:d . اینها همه حرفه. ملیت من ایرانی دوست من همه جا گفتم حتی در سایتهای خارجی هم گفتم و میگم و افتخار میکنم که ایرانی هستم

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
تأييد ميشه! مس ايفکت 2 که اصلاً نه سيستم لوتينگ نصفه نيمه مس ايفکت رو داشت نه اينونتوري درست حسابي نه پرسوناليزه کردن اسلحه. سيستم لول آپ خيلي ابتدايي بود. نقشه اي نداشت. اپن ورلدي گسترده براي گشت و گذار نداشت و کلي مشکلات ديگه! حالا برادرمون مستر تش مياد ميگه که اتفاقاً اينا مزيت محسوب ميشن و دقيقاً به همين خاطره که بنده مطمئنم ايشون آر پي جي باز نيستن.
به نظر من شما درست به بازی دقت نکردی اگر خوب دقت کرده باشی بازی اینونتوری داشت که نه تنها در بازی باعث قابلیت توانایی ها می شد بلکه در داستان بازی نیز خیلی تاثیر گذار بود مانند خرید شلید برای سفینه و مجهز کردن سفینه به سلاحهای با قدرت تخریب بالا.من بازی ندیدم که این همه کامل به سلاح ها دقت کرده باشه مگر در بازی مس افکت چون برای هر تکنیک و تاکتیک باید از سلاح خاص و با قابلیت های خاص استفاده کنی. سیستم لول اپ واقعا بسیار بهینه بود و برای لول اپ کردن بسیار یک سیستم ساده و منطقی را پیش روی کاربر قرار می داد. این همه گشت و گذار در کهکشان ها و مراحل بازی و حل کردن مشکلات مردم و گستردگی و ربط دادن همه انها به بازی اصلی یکی از پیچیده ترین گستردگی های بود که با منطق درست و از پیش تعیین شده بر کل داستان بازی حکم فرمایی می کرد واقعا این همه کیفیت را فدار کمیت ها کم بازی مس افکت کردن ارزش نداره دوست من. من هم مستر تاش هستم و نه مستر تش

يه توصيه دوستانه به مستر تش:
عزيز من شما بهترين تجربه اي که مي تونين از يه آر پي جي بگيري اينه که هرچقدر هم لولت بالا، اسلحه هات قوي و تجربت بيشتر باشه باز ممکنه به حريفي برخورد کني کهاز تو هم قويتر باشه. اصلاً فلسفه آر پي جي اينه! نقش آفريني کني از 0 شروع کني و پله ها رو يکي يکي بري بالا و هيچ وقت خودتو مطلق فرض نکني.
ببین دوست من از این که به حریفی برخورد کنم که در مرحله تعیین شده از من لولش بیشتر باشه بسیار دلخور خواهم شد حالا فکرشو کن با یک چنین حرفی درگیر شدی و در بازگشت نیز باید در میان راه حریف های را نابود کنی که بازهم لول انها از شما بیشتر است. این اتفاق در بازهای مانند فال اوت ها بسیار پیش می اید و شما تمام سلاح خود را صرف ان می کنید و در اخر نه تنها که هیچ نابود نشده است بلکه تمام سلاح های شما به پایان رسیده و همه انها خراب شده. دوست من شما و من در این بازی ها حرفه ای هستیم اما شما این بازی را به یک گیمر تازه وارد معرفی کن ببین به شما چقدر ناسزا خواهد گفت و بازی را پرت خواهد کرد تو اشغالها و اگر هم میشینه و این بازی رو انجام میده همش بخاطر تبلیقات گسترده ای است که برای گیمشان خارجکی ها انجام می دهند. وگر نه بازی خیلی گسترده شده و نه برای کاربر معمولی قابل تحمل است و نه برای من و شما و تمام دوستان حرفه ای قابل درک در تمام موارد تاکید می کنم در تمام موراد. خوبه خودتون میگید فلسفه به نظر من فلسفه یعنی راه راستی را برای رسیدن به هدف پیچاندن و این یعنی فلسفه چیزی که در بازهای ار پی جی کلاسیک با انها زیاد دست و پنجه نرم می کنیم.

متأسفانه شما اصلي ترين پيام يه بازي آر پي جي رو درک نکردين و تو زندگي به اون عمل نمي کني. شما بدون کوچکترين آگاهي از استعدادها و قابليت هاي خودتون و اطرافيانتون، بجاي بيان نظرات شخصي، قابليت ها و تجارب بقيه رو لگدمال کرده و زير سؤال مي برين. شما از کجا ميدوني که اين دوستاني که اينجا هستن، تجربياتشون از شما کمتره؟!
تو فروم شوگان توتال وار شما واقعاً از کجاي مي دونين که انگلي

اینجا کسی به من تجربیاتی نداده که من زیر سوال ببرم دوست خوبم. شما به من پیام اصلی یک آر پی جی رو بگو. تمام دوستانی که اینجا هستند تجربیاتشون از من خیلی بیشتر است و من هم کسی نیستم که خودم را از دیگران بالا تر بدانم فقط از حرفهای خودم و بازهای مورد علاقه خودم دفاع می کنم و به کسی هم بی احترامی نخواهم کرد. بنده نگفتم که زبان انگلیسی شما پایین است گفتم چون ما در ایران زندگی میکنیم و بسیار از قشر جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند که با سن کم شروع به بازی ها کامپیوتری کردند درکی از مسائل تاکتیکی و تکنیکی بازها ندارند. و برای دانستن انها تجربیات تنها کافی نیست و باید مطالعه ای در راهنمایی بازی ها داشته باشند که متسفانه به زبان های خارجی نوشته شده است.

تو اين تاپيک به همه دوستان توصيه مي کنين که از تجارب شما پند بگيرن و مثل شما باشن؟!
اين رفتارت اگه اصلاحه نشه، مطمئن باش چه در فضاي اجتماعي چه در سياست و چه در فضاي فرهنگي و مجازي و ... به مشکل برميخوري و سرانجام اين طرز فکرت چيزي جز انزوا نيست. حداقل در بازي سنتر بعنوان يک جامعه آماري کوچک من شاهد اين بودم و با قاطيعت اينو به کل زندگي تو تعميم ميدم.
من دانسته ها خودم را در بازی ها با تجربیاتی که دارم بیان می کنم و اگر کسی دوست داشت از انها استفاده کنه و اگر کسی دوست نداشت من مجبورش نخواهم کرد. من فردی درون گرا هستم و بیشتر عمل می کنم بجای اینکه فکرم را پر از حرفای بی اهمیت کنم. هرکس را خداوند متعال به گونه ای متفاوت افریده بعضی ها دانشمند و بعضی ها بی سواد اما همان دانشمند هم می تواند از بی سواد چیزهای خیلی زیادی یاد بگیره و از انها استفاده کنه و فراموش نکن همه یکسان هستند. منم در اجتماع مشکلات خودم را دارم و چون شعار من توانستن است از پس همه انها بر می اییم و از توصیه شما بسیار سپاسگذارم دوست عزیز.

آخرین ویرایش:

White_Gandalf

کاربر سایت
Oct 1, 2005
828
ببین دوست من از این که به حریفی برخورد کنم که در مرحله تعیین شده از من لولش بیشتر باشه بسیار دلخور خواهم شد حالا فکرشو کن با یک چنین حرفی درگیر شدی و در بازگشت نیز باید در میان راه حریف های را نابود کنی که بازهم لول انها از شما بیشتر است.
از شما که اینقدر به درجات بالای سختی علاقه منیدید و اینهمه RPG جورواجور رو خورده اید این حرفا بعیده! :biggrin:
تمام سلاح های شما به پایان رسیده و همه انها خراب شده.
قابلیت Repair رو برای همین مواقع گذاشتن! شخصا در زمان Fallout بازی کردن نه مشکلی با مهمات و گلوله داشتم نه با Durability اسلحه ها! تمام مناطق پر از جنازه و دشمنانی بود که در صورت کشتن و لوت کردن اسلحه و مهمات بهتون میدادن!
وست من شما و من در این بازی ها حرفه ای هستیم اما شما این بازی را به یک گیمر تازه وارد معرفی کن ببین به شما چقدر ناسزا خواهد گفت و بازی را پرت خواهد کرد تو اشغالها و اگر هم میشینه
شما مگه گیمر تازه وارد هستین که مشکل دارین تو این بازی؟ :biggrin:
وگر نه بازی خیلی گسترده شده و نه برای کاربر معمولی قابل تحمل است و نه برای من و شما و تمام دوستان حرفه ای قابل درک
شخصا بسیاری از گیمرهای تازه واردی رو میشناسم که نه تنها مشکلی با بازی نداشتن بلکه معتادش هم شدن! جالبه واسم که Fallout 3 رو خیلی گسترده میدونین!
شما به من پیام اصلی یک آر پی جی رو بگو.
هرگز خودت رو برتر از کس دیگه ندون چون همیشه یکی هست که یه لول ازت بالاتر باشه...
-----------
موفق باشی

• Like
Reactions: FZ_FT and Isildur

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
به نظر من شما درست به بازی دقت نکردی اگر خوب دقت کرده باشی بازی اینونتوری داشت که نه تنها در بازی باعث قابلیت توانایی ها می شد بلکه در داستان بازی نیز خیلی تاثیر گذار بود

اينونتوري را تعريف کرده و عملکرد آنرا شرح دهيد؟ 2 مورد از بازي هايي را که در آن اينونتوري وجود دارد، نام برده و توضيح دهيد؟ (0.25 نمره!)

به نظر من فلسفه یعنی راه راستی را برای رسیدن به هدف پیچاندن و این یعنی فلسفه چیزی که در بازهای ار پی جی کلاسیک با انها زیاد دست و پنجه نرم می کنیم.

من که نفهميدم چي گفتي !!! دوستان اگه متوجه شدن روشنم کنن.

من هم کسی نیستم که خودم را از دیگران بالا تر بدانم فقط از حرفهای خودم و بازهای مورد علاقه خودم دفاع می کنم و به کسی هم بی احترامی نخواهم کرد.

ديگه مطمئن شدم خود خودشي! :d بنده هم بي احترامي اي به شما نکردم! فقط حرفم اينه که از وقتي يارانه ها هدفمند شدن، سنگ پا ناياب شده بود. مستر تش جان باور کن حوصله نقل قول کردن پست هاي قبليت رو ندارم. خودت برو بخون ببين اعتماد به نفس کاذبتو!

بنده نگفتم که زبان انگلیسی شما پایین است گفتم چون ما در ایران زندگی میکنیم و بسیار از قشر جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند که با سن کم شروع به بازی ها کامپیوتری کردند درکی از مسائل تاکتیکی و تکنیکی بازها ندارند. و برای دانستن انها تجربیات تنها کافی نیست و باید مطالعه ای در راهنمایی بازی ها داشته باشند که متسفانه به زبان های خارجی نوشته شده است.

بازهم دليل نميشه شما بدون حتي کوچکترين شناختي از بنده و همه کساني که در آن واحد سعي داري با توسل به بي منطقي توجيه و تخريبشون کني، در مورد اطلاعات و تجربيات و ... اظهار نظر کني. شما در اولين پستتون در مورد بنده منو متهم به ضعف داشتن در زبان انگليسي کردين. باور کن من هرچي اون پست خودمو مي خونم نمي تونم متوجه بشم بر چه اساس و منطقي شما اين نکته رو متوجه شدين؟! در حاليکه خودت بارها کلمه Witcher رو ويتچر تلفظ کردي و نمي دوني ويچر تلفظ ميشه!

... و از توصیه شما بسیار سپاسگذارم دوست عزیز.

خواهش ميکنم!

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
از شما که اینقدر به درجات بالای سختی علاقه منیدید و اینهمه RPG جورواجور رو خورده اید این حرفا بعیده! :biggrin:

قابلیت Repair رو برای همین مواقع گذاشتن! شخصا در زمان Fallout بازی کردن نه مشکلی با مهمات و گلوله داشتم نه با Durability اسلحه ها! تمام مناطق پر از جنازه و دشمنانی بود که در صورت کشتن و لوت کردن اسلحه و مهمات بهتون میدادن!

شما مگه گیمر تازه وارد هستین که مشکل دارین تو این بازی؟ :biggrin:

شخصا بسیاری از گیمرهای تازه واردی رو میشناسم که نه تنها مشکلی با بازی نداشتن بلکه معتادش هم شدن! جالبه واسم که Fallout 3 رو خیلی گسترده میدونین!

هرگز خودت رو برتر از کس دیگه ندون چون همیشه یکی هست که یه لول ازت بالاتر باشه...
-----------
موفق باشی
لطفا تا تمام پستهای من رو نخوندی بی خودی نیا پست بده افرین دوست گلم این حرف های که من زدم همشون به پستهای دیگرم ربط داشته عزیز.

بازهم دليل نميشه شما بدون حتي کوچکترين شناختي از بنده و همه کساني که در آن واحد سعي داري با توسل به بي منطقي توجيه و تخريبشون کني، در مورد اطلاعات و تجربيات و ... اظهار نظر کني. شما در اولين پستتون در مورد بنده منو متهم به ضعف داشتن در زبان انگليسي کردين. باور کن من هرچي اون پست خودمو مي خونم نمي تونم متوجه بشم بر چه اساس و منطقي شما اين نکته رو متوجه شدين؟! در حاليکه خودت بارها کلمه Witcher رو ويتچر تلفظ کردي و نمي دوني ويچر تلفظ ميشه!
فکر میکنم شما هم به مس افکت می گفتی مس ایفکت :d

اما دوستان این بحث های ربطی به بحث در مورد بازیها نداره چون داره شخصی میشه

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
تلفظ درست واژه effect، ايفکته. ;)
نه خیر آنها هم اشتباه می کنند و شما هم اشتباه می کنید و در زبان انگلیسی مدرن همه چیز همانگونه که نگاشته می شود تلفظ می شود.
در ضمن کودن های زیادی در طول تاریخ بوده اند که بازیهای بسان NWN و TES و غیره را ساخته اند و بدان بالیده اند در صورتی که غافل بودند از اینکه طرفداران این بازی ها هم کوته بین هایی بوده اند که تا قبل از عرضه مس افکت 2 در جهالت به سر می بردند اما این مسیح موعود آمد و بر همگان اثبات کرد که راه های بهتری هم برای ساختن یک بازی آر پی جی هست که آنها هم از بین بردن تمام المان های آر پی جی هست تا نوابغی بسان من وقت خود را صرف جمع آوری XP و looting نکنند و Personalize کردن هم به حداقل برسد چون در دنیای مدرن کسی وقت خود را صرف اینگونه اوامر عبث نمی کند.
من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما توصیه می نمایم که نگذارید این سبک به دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد و راه خود را از آن دسته کودن ها و کوته بین ها که ذکر شد جدا کرده و به فرقه نوابغ بپیوندید.

• Like
Reactions: TyRaX and Ayuna

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
از شما که اینقدر به درجات بالای سختی علاقه منیدید و اینهمه RPG جورواجور رو خورده اید این حرفا بعیده!

اگر من شخصی باشم که در بازها به ان درجه از مهارت رسیده باشم بازهم مخالف سختی های بیش از حد و غیر طبیعی در یک بازی هستم.

دوست من مشکلی اینجاست که ما باید دشمنی را با بیشترین صرف مهمات نابود کنیم و ان چیزی هم که از جنازه ان دشمن برای ما باقی می ماند کمتر از ان چیزیست که ما صرف یک حریف برای نابودی ان کردیم منظور باس های بازی. ما در بازی سلاح بسیار زیاد داریم اما فقط در طول بازی می توانیم 2 تا از سلاح ها را تا اخرین مقدار تعمیر کنیم ان هم به سختی باید کلی دشمن را نابود کنیم و کلی وقت صرف جمع اوری سلاح ها کنیم و جدا سازی کنیم و کلی دیگه هم وقت برای تعمییراتشون بزاریم که این خیلی برای گمرهای حرفه ای کسل کننده است. همه خواستار سرعت هستند. این بازی بسیار بستیگی به شرایط داره یعنی ما مجبور به استفاده از سلاح های هستیم که در طول یک فرایند عملیاتی در یک مرحله خاص دشمنان به ما عرضه می کنند که این هم بسیار نا خوشایند است. از نظر تکنیک های فیزیکی کاراکتر اصلی هم حرفی نزنیم خیلی بهتره چون هیچی ندارند به جز پریدن های بی خودی که یادم می اید تو نسخه های اولیه این بازی لول اپی برای این مهارت وجود داشت که با امدن نسخه های جدید حذفش کردند. همه اینها بیان گر ان است که بازی هیچی نداره فقط با این المانهای آر پی جی پرش کردند که کم نیارند یک اپن وردی هم بهش اضافه کردند که دیگه بیشتر ضایع نشه اونم چه اپن وردی که نه گیهان فزیک مناسبی دارند و نه درختان و نا هیچ چیز دیگری خیلی خشک و بی روح که ما فعلا کاری با مسائل گرافیکی و فیزیکی کار نداریم.

شما مگه گیمر تازه وارد هستین که مشکل دارین تو این بازی؟

لطفا پست بنده را درست مطالعه کنید که جواب خارج از بحث به بنده تحویل ندهید. منظور من گیمرهای تازه کار هستند که چیزی از آر پی جی نمی دانند، منظور من به کهنه کارهای این سبک نبوده.

بنده با گستردگی صحیح یک بازی مشکلی ندارم. بنده با گستردگی پوچ بازی ها مشکل دارم که وقت یک گیمر را میخوره و به دست گیری کار را براش مشکل تر میکنه

کاملا درسته و در ان شکی نیست:d
-----------
موفق باشی

آخرین ویرایش:

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
خيلي واسم جالبه که جواب سؤالاتي که به نفعت نيست رو نميدي!

1. با توجه به نوشته هاتون :

اگر خوب دقت کرده باشی بازی اینونتوری داشت که نه تنها در بازی باعث قابلیت توانایی ها می شد بلکه در داستان بازی نیز خیلی تاثیر گذار بود مانند خرید شلید برای سفینه و مجهز کردن سفینه به سلاحهای با قدرت تخریب بالا.

اينونتوري را تعريف کن و دو بازي بگو که توش اينونتوري باشه؟ و همچنين ارتباط اينونتوري رو با آپگريد کردن سفينه نورماندي تو مس ايفکت توضيح بده؟

2.با توجه به اينکه شما خوره آر پي جي هستي، سيستم D&D رو هم واسم توضيح بده و بگو تو چه بازي هايي از اين سيستم استفاده شده؟! لطفاً از ويکي پديا هم اطلاعات درنيار چون بعدش يه سؤالاتي خواهم پرسيد در اين مورد که تو ويکي پديا يا جاهاي ديگه عمراً نمي توني پيداش کني و حتماً بايد خودت بازي کرده باشي.

3. بالاخره ايفکت شد يا افکت؟! :d

جواب اين 3 سؤالمو بدي ممنون ميشم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kasra-M

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
خيلي واسم جالبه که جواب سؤالاتي که به نفعت نيست رو نميدي!

1. با توجه به نوشته هاتون :

اينونتوري را تعريف کن و دو بازي بگو که توش اينونتوري باشه؟ و همچنين ارتباط اينونتوري رو با آپگريد کردن سفينه نورماندي تو مس ايفکت توضيح بده؟

2.با توجه به اينکه شما خوره آر پي جي هستي، سيستم D&D رو هم واسم توضيح بده و بگو تو چه بازي هايي از اين سيستم استفاده شده؟! لطفاً از ويکي پديا هم اطلاعات درنيار چون بعدش يه سؤالاتي خواهم پرسيد در اين مورد که تو ويکي پديا يا جاهاي ديگه عمراً نمي توني پيداش کني و حتماً بايد خودت بازي کرده باشي.
3. بالاخره ايفکت شد يا افکت؟! :d

جواب اين 3 سؤالمو بدي ممنون ميشم

دوست عزیز من چیزی در مورد این موارد بلد نیستم ممکنه کمی کمک کنید:d
خب اما چیزهای داره یادم میاد. ببین دوست من اينونتوري چیزی نیست که فقط شمال کاراکترهای بازی بشه میتونه شمامل سخت افزاها و چیزهای دیگری هم باشه پس نتیجه میگیریم که اينونتوري مانند یک کلوله پشتی عمل می کنه که میتونی وسایلی رو که در طول بازی به دست میاری داخلش بریزی کاری بسیار کسل کننده. البته فراموش نکن که هر وسیله برای ارتقاء نیاز به بانک داره. همچنین هر وسیله ای در بازی می تونه بانکی داشته باشه که برای ارتقاء ان باید به سرچ یکسری چیزهای کلیدی پرداخته باشه تا بتونی با پرداخت انها حق برداشت ان چیز را از اینونتوریش داشته باشی. تو بگو کدام بازی اینونتوری نداره . اخه عزیز دلم تو فکر میکنی من اپگرید صفینه نرماندی رو از کجا برداشتم عزیزم خوب معلومه دیگه از تو اینونتوری جای که این سلاح های سنگین را انبار کرده بودند

2-قوانينی ابتدا توي بازي Dungeons & Dragons به كار برده شده و مخففش کردن به قوانین D&D و از اون به بعد سازنده هاي بازيهاي آر پي چي اونها رو توي بازيهاشون به كار مي برن . اين قوانين شامل نژادها و توانایی ها و قابلیت هاو... است که کارکتر با افزایش اونا میتونه در طول بازی عملکردی بهتر در مراحل سخت تر و بالا تر داشته باشه. مثل همین فاینل فانتزی خودمون و همین Dungeon Siege که بررسی شو برات گذاشتم و این Oblivion

3- مس افکت درسته عزیز

4-راستی RPG به معنی Role Playing Game می باشد. گفتم شاید یادت رفته باشه. چون باید این رو اول ازم می پرسیدی

آخرین ویرایش:

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
دوست عزیز من چیزی در مورد این موارد بلد نیستم ممکنه کمی کمک کنید:d
خب اما چیزهای داره یادم میاد ببین دوست من اينونتوري چیزی نیست که فقط شمال کاراکترهای بازی بشه میتونه شمامل سخت افزاها و چیزهای دیگری هم باشه پس نتیجه میگیریم که اينونتوري مانند یک کلوله پشتی عمل می کنه که میتونی وسایلی رو که در طول بازی به دست میاری داخلش بریزی کاری بسیار کسل کننده

2-اين سري قوانين ابتدا توي بازي Dungeons & Dragons به كار برده شده و از اون به بعد سازنده هاي بازيهاي آر پي چي اونها رو توي بازيهاشون به كار مي برن . اين قوانين شامل Race يا نژاد .توانایی ها و قابلیت ها است که کارکتر با افزایش اونا میتونه در طول بازی عملکردی بهتر در مراحل سخت تر و بالا تر داشته باشه. مثل همین فاینل فانتزی خودمون و همین Dungeon Siege که بررسی شو برات گذاشتم و این Oblivion

3- مس افکت درسته عزیز

من نميدونستم که تو اينونتوري نرم افزار هم ميشه ريخت! عجب!!! آبليويون و فاينال فانتزي هم که دي اند دي شد. لابد آخرالزمانه ديگه!! بعد تعريف شما از دي اند دي اينه ديگه؟!!! احتمالات دي اند دي و تاس هاش هم که کشکه لابد! آکسفورد و مريام وبستر هم که اشتباه ميکنن ميگن ايفکت!

شما وقاحت مي دونين به چي ميگن؟! :| من ديگه با شما هيچ بحثي ندارم. واقعاً واسه خودم متأسف شدم که با شخصيتي مثل تو با اين اطلاعات غلطت وارد بحث شدم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر