طرفداران ژانر JRPG

Alireza_j

کاربر سایت
Jun 19, 2023
64
نام
علیرضا
سلام و درود خدمت jrpg فن های عزیز
من چند وقت پیش ff8 رو استارت زدم و بدجور توش گیر کردم D:
مکانیک های بازی پیچیده ان و اصلا ازشون سر در نمیارم
یه دست یاری برسونین

• Like
Reactions: ce7en44

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,640
نام
مــاکــان
سلام و درود خدمت jrpg فن های عزیز
من چند وقت پیش ff8 رو استارت زدم و بدجور توش گیر کردم D:
مکانیک های بازی پیچیده ان و اصلا ازشون سر در نمیارم
یه دست یاری برسونین
دقیقا کجاش گیر کردی؟
بخش لول آپ ، کارت بازیش یا مبارزاتش؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,640
نام
مــاکــان
لول آپ و کارت بازی
Level Up
این مورد تو این بازی کمی تفاوت میکنه.
لول آپ معمولی شخصیت شما با کشتن دشمن های عادی و گرفتن xp زیاد میشه.
اما موردی که شما رو قویتر میکنه لول کرکترت نیست بلکه آمار و ارقامِ (stats) جادویی هست که به خودت اختصاص میدی یا بقولی junction میکنی.
اینکه چطوری کار میکنه رو اگه بخوام بنویسم طولانی میشه ولی اگه این دوتا ویدئو کمکت نکرد بگو که برات بیشتر توضیح بدم.

خلاصه اینکه با کشتن باسها و جانکشن کردن GF اونها میتونی قدرتهای خودت رو افزایش بدی.
بعد هم اینکه تمرکزت رو میزاری روی لول آپ GF ها که ابیلیتی های جدید یاد بگیرن.
روال قوی تر شدن تو بازی به این شکله.

به این هم توجه کن که دشمن های بازی متناسب با لول کرکترت قوی میشن پس گرایند کردن معنی نمیده.
=======================
Tiple Triad
کارت بازی یا تریپل ترایاد از این بازی شروع شد که یک مینی گیم فوق العادست و خیلی اعتیاد داره.
یکجورایی میشه ازش سوء استفاده هم کرد و خیلی زود تو بازی بقولی اورپاور شد.

توضیح که بدم متوجه میشی که چقدر سادست.
بازی که شروع میشه هر نفر 5 تا کارت داره که میتونه بندازه روی میز که در واقع از یک جدول سه در سه درست شده.
اول بازی سکه انداخته میشه که مشخص کنه کی اول شروع میکنه به بازی.

رنگ کارتهای ما آبی و کارتهای حریف صورتیه.
هدف هم برگردوندن کارتهای حریف و تغییر رنگ اونها به رنگ خودته، اینطوری کارتهای حریف مال تو میشه.
روال برنده شدن بازی اینطوریه که تعداد کارتهای رنگی شما (آبی) روی میز بیشتر که باشه شما برنده ای و برعکس.

حالا چطوری کارتهای حریف رو برگردونی که به رنگ آبی در بیاد ؟
روی هر کارت 4تا عدد نوشته که بهش میگن رنکِ (rank) اون کارت.
این اعداد از 0 تا 9 تشکیل شده و حرف A معرف عدد 10.
مثل این :
1687379598833.png

مثلا شما نفر اولی و کارت رو میزاری روی میز ، حریف که کارت خودش رو کنار کارت شما میزاره اون عدد رنک مشخص میکنه که کارت کی برمیگرده.
مثلا عدد سمت راست این کارت 8 ، حریف کارتش رو میزاره سمت راست کارت تو ولی عدد سمت چپ اون کارت 5.
مشخصه دیگه ، کارت حریف برمیگرده و آبی میشه.

ساده تر میشه این که عددهای روی کارتها که همدیگر رو لمس میکنن اون کارتی برندست که عدد بالاتری داشته باشه ، که اینجا عدد هشته.
همین.

فقط یک نکته ای این وسط هست که باید توجه کنی اینکه کارتی که شما میزاری اگه رنکش پایینتر از کارت حریف باشه اون کارت تو نوبت تو برنمیگرده و تغییر رنگ نمیده به کارت حریف.
بلکه تو نوبت حریفه که میتونه کارت رو برگردونه.
در واقع شما تو نوبت خودت کارتی رو نمیبازی.

یک نکته دیگه هم اینکه روی بعضی کارتها اون گوشه سمت راست بالا یک المنت میبینی (آتش،آب،یخ و...)
این رو بعدا جلوتر که میری مورد استفاده قرار میگیره که اگه کنار کارتهای مشابه بزاری پوینت بیشتر یا کمتر بگیری ، الان زیاد مهم نیست.

این مینی گیم خیلی جذابه و اعتیاد داره ، یک راه فرار خیلی خوب برای لذت بردن از کل بازیه ، همونطور که گفتم اعتیاد هم داره.
من تو FF XIV فکر کنم ساعتهای زیادی رو فقط بازی رو میدادم بالا که triple triad بازی کنم.
تو FF 8 هم به همین شکل.

Alireza_j

کاربر سایت
Jun 19, 2023
64
نام
علیرضا
Level Up
این مورد تو این بازی کمی تفاوت میکنه.
لول آپ معمولی شخصیت شما با کشتن دشمن های عادی و گرفتن xp زیاد میشه.
اما موردی که شما رو قویتر میکنه لول کرکترت نیست بلکه آمار و ارقامِ (stats) جادویی هست که به خودت اختصاص میدی یا بقولی junction میکنی.
اینکه چطوری کار میکنه رو اگه بخوام بنویسم طولانی میشه ولی اگه این دوتا ویدئو کمکت نکرد بگو که برات بیشتر توضیح بدم.

خلاصه اینکه با کشتن باسها و جانکشن کردن GF اونها میتونی قدرتهای خودت رو افزایش بدی.
بعد هم اینکه تمرکزت رو میزاری روی لول آپ GF ها که ابیلیتی های جدید یاد بگیرن.
روال قوی تر شدن تو بازی به این شکله.

به این هم توجه کن که دشمن های بازی متناسب با لول کرکترت قوی میشن پس گرایند کردن معنی نمیده.
=======================
Tiple Triad
کارت بازی یا تریپل ترایاد از این بازی شروع شد که یک مینی گیم فوق العادست و خیلی اعتیاد داره.
یکجورایی میشه ازش سوء استفاده هم کرد و خیلی زود تو بازی بقولی اورپاور شد.

توضیح که بدم متوجه میشی که چقدر سادست.
بازی که شروع میشه هر نفر 5 تا کارت داره که میتونه بندازه روی میز که در واقع از یک جدول سه در سه درست شده.
اول بازی سکه انداخته میشه که مشخص کنه کی اول شروع میکنه به بازی.

رنگ کارتهای ما آبی و کارتهای حریف صورتیه.
هدف هم برگردوندن کارتهای حریف و تغییر رنگ اونها به رنگ خودته، اینطوری کارتهای حریف مال تو میشه.
روال برنده شدن بازی اینطوریه که تعداد کارتهای رنگی شما (آبی) روی میز بیشتر که باشه شما برنده ای و برعکس.

حالا چطوری کارتهای حریف رو برگردونی که به رنگ آبی در بیاد ؟
روی هر کارت 4تا عدد نوشته که بهش میگن رنکِ (rank) اون کارت.
این اعداد از 0 تا 9 تشکیل شده و حرف A معرف عدد 10.
مثل این :
View attachment 298315

مثلا شما نفر اولی و کارت رو میزاری روی میز ، حریف که کارت خودش رو کنار کارت شما میزاره اون عدد رنک مشخص میکنه که کارت کی برمیگرده.
مثلا عدد سمت راست این کارت 8 ، حریف کارتش رو میزاره سمت راست کارت تو ولی عدد سمت چپ اون کارت 5.
مشخصه دیگه ، کارت حریف برمیگرده و آبی میشه.

ساده تر میشه این که عددهای روی کارتها که همدیگر رو لمس میکنن اون کارتی برندست که عدد بالاتری داشته باشه ، که اینجا عدد هشته.
همین.

فقط یک نکته ای این وسط هست که باید توجه کنی اینکه کارتی که شما میزاری اگه رنکش پایینتر از کارت حریف باشه اون کارت تو نوبت تو برنمیگرده و تغییر رنگ نمیده به کارت حریف.
بلکه تو نوبت حریفه که میتونه کارت رو برگردونه.
در واقع شما تو نوبت خودت کارتی رو نمیبازی.

یک نکته دیگه هم اینکه روی بعضی کارتها اون گوشه سمت راست بالا یک المنت میبینی (آتش،آب،یخ و...)
این رو بعدا جلوتر که میری مورد استفاده قرار میگیره که اگه کنار کارتهای مشابه بزاری پوینت بیشتر یا کمتر بگیری ، الان زیاد مهم نیست.

این مینی گیم خیلی جذابه و اعتیاد داره ، یک راه فرار خیلی خوب برای لذت بردن از کل بازیه ، همونطور که گفتم اعتیاد هم داره.
من تو FF XIV فکر کنم ساعتهای زیادی رو فقط بازی رو میدادم بالا که triple triad بازی کنم.
تو FF 8 هم به همین شکل.
دمت گرم داداش
خیلی لطف کردی

• Like
Reactions: Z-fan and m.d.makan

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
بازی jrpg که از لحاظ المان های rpg و داستان مثل پرسونا خفن باشه چی پیشنهاد میدین؟ لازم نیست ستینگ های اسکول داشته باشه ولی سوشال لینک و رفاقت و مرام و معرفت :D که تو پرسونا بود باشه. یعنی دنبال یه چیزیم که اون تجربه نقش آفرینی پرسونا رو دوباره تکرار کنه. بزن بزن و کشتار اولویت دومه :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,640
نام
مــاکــان
بازی jrpg که از لحاظ المان های rpg و داستان مثل پرسونا خفن باشه چی پیشنهاد میدین؟ لازم نیست ستینگ های اسکول داشته باشه ولی سوشال لینک و رفاقت و مرام و معرفت :D که تو پرسونا بود باشه. یعنی دنبال یه چیزیم که اون تجربه نقش آفرینی پرسونا رو دوباره تکرار کنه. بزن بزن و کشتار اولویت دومه :D
سوشال لینک به این صورتی که تو پرسونا میبینی مختص خودشه و جایی دیگه پیداش نمیکنی.
جز اینکه شیرجه بزنی تو VN و Life sim ها که بتونی جای خالی اون رو پر کنی.

ولی Tokyo Mirage Sessions و Caligula Effect رو امتحان کن.
همینطوری 13Sentinels رو هم حتما بازی کن ، سوشال لینک و... نداره ولی شک دارم عاشقش نشی و پشیمونت کنه.
======================

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,410
نام
سید محمد حسین

به نظرم Fire Emblem: Three Houses خیلی نزدیک میشه به اون حس حال. البته بازی بیشتر تاکتیکال ـه تا JRPG ولی اون المان هایی که میخوای رو داره کامل

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,503
نام
محمد
Fire Emblem: Three Houses
همینی که سید هم گفت.:D

Alireza_j

کاربر سایت
Jun 19, 2023
64
نام
علیرضا
The Legend Of Heroes: Trails Of Cold Steel

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,504
نام
مسلم
بچه ها 10 تا بهترین jrpg هایی که بازی کردین چی بوده ؟

برای من :
Sentinels: Aegis Rim
octopath traveler 2
xenoblade 3
FIRE EMBLEM: three house
tale of vesperia
triangle strategy
tale of arise
ff 12
persona 5
Lost Odyssey
انتخابش خیلی سخته چون هم تعداد زیاد بودن و هم من یادم نیست چیا زدم :D و هم اینکه توی لیست ممکنه بعضی هاشون از یه سری باشن ولی اگه بخوام از هر سری یکی رو فقط توی لیست بیارم، بدون ترتیب:
The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd
Shin Megami Tensei III: Nocturne
Vagrant Story
Tales of Berseria
Valkyria Chronicles III
Persona 2 Innocent Sin (PSP)
NieR: Automata
Dark Souls
Final Fantasy XII
Genshin Impact (:D)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟