طرفداران ژانر JRPG

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
نام
سید محمد حسین
یه دو ساعتی دموی sea of stars را روی سوئیچ رفتم همون چیزیه که فکر میکردم و قطعا تو لانچ میخرمش البته روی ps5 به خاطر تروفی.
فقط تنها نکته منفی که داره البته از نظر من نه اینکه چیز بدی باشه شاید یکسری حال کنن با این قضیه من کلا تو jrpg بیشتر دوست دارم مبارزه کنم تا اینکه پازل حل کنم و تو دانجن ها راه باز کنم و ..‌.
اینجا همون دانجن اولش یاید کریستال های رنگی پیدا کنی تو جای مخصوص بزاری راه جدید باز بشه یا یکسری حفره داره بپری توش از یجا دیگه سر در بیاری حالا فکر کنید بیوفتید تو یه دانجن سخت رابه را دشمن بیاد گیرم کنید ندونید کجا برید اعصابتون بهم میریزه.
ولی در کل بازی معرکه هست موسیقی عالی ای هم داره جالبه مثلا تو دمو یه مکانی قفل بود خود بازی میگه به اینجا دسترسی ندارید ولی میتونید وایستاد به موسیقی گوش بدید

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,323
نام
امیر حسین
الان با یکی از بچه ها صحبت میکردیم...و حقیقتا یک مورد نگران کننده برامون پیش اومد:-"

میخواستم بدونم این صرفا برای آموزشه یا تو شماره قبل هم همین بود:-"

ماموریت فرعیی که بعد از تموم کردن چپتر1 میاد، برای سه تا کاراکتری که دیدیم تکراری بود(دزدیده شدن کیف طرف)

میخواستم ببینم بازی برای همه کاراکترها همون ماموریت ها رو داره(داشته تو شماره اول) یا خیر، و متفاوته!

میدونم نوشته برای رد کردن مراحل ممکنه بیش از بک راه وجود داشته باشه(و یکی از دلایلی هست که هایپ شدم برای بازی:)) ) اما خوب اگر حکمت ماموریت ها همیشه یکی باشه، خیلی حس تکراری میتونه بده و اون انگیزه با بقیه رفتن ، به دنبالxpه ماموریتا رفتن و... میاد پایین:-"

یه توضیحی بدید ببینسم انتظار چی رو داشته باشیم :D

• Like
Reactions: SMM9 and Z-fan

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,102
این FF vii remake رو چند سال پیش رو ps4 داشتم ولی همون اوایل دراپ کردم رفتم سراغ بازیای دیگه (نمیدونم دقیقا چه بازی همزمان باهاش داشتم که خیلی مهمتر بود اینو دراپ کردم فکر کنم سکیرو بود :-?) بعدشم چند سال از گیم دور بودم دیگه سراغش نرفتم زمانی که ps4 رو فروختم هم تنها بازی بود که رو کنسول نصب بود و با اینکه قبل انتشار خیلی منتظرش بودم ولی قسمت نشد برم
الان رو ps5 به لطف پلاس اکسترا دانلودش کردم نمیدونستم نسخه اپگرید شده ps5 داره گرافیکش عالی شده همون بهتر رو ps4 نرفتمش :D چند ساعتی بازی کردم به wall market رسیدم گرافیکش فوق العاده چشم نوازه
از تو تنظیمات گذاشتم رو حالت گرافیک تازه فهمیدم چرا رو ps4 دراپش کردم ۳۰ فریم تو مبارزات بازی فوق العاده آزار دهنده و غیرقابل تحمله ولی رو حالت ۶۰ فریم مبارزاتش خیلی روون و لذت بخشه من معمولا انقدر وقت خالی دارم که هرچی بازی بزرگه چه خوشم بیاد چه نیاد یدور تا اخر میرم این بازی رو نسل قبل جزو استثنا ها بود که خوشحالم رو نسل قبل نرفتمش :D
کاش واسه این ff xv هم به اپدیت نسل ۹ میدادن با اینکه پلاتش کرده بودم ولی هنوزم دوست دارم دوباره از اول برمش

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,652
نام
مــاکــان
الان با یکی از بچه ها صحبت میکردیم...و حقیقتا یک مورد نگران کننده برامون پیش اومد:-"

میخواستم بدونم این صرفا برای آموزشه یا تو شماره قبل هم همین بود:-"

ماموریت فرعیی که بعد از تموم کردن چپتر1 میاد، برای سه تا کاراکتری که دیدیم تکراری بود(دزدیده شدن کیف طرف)

میخواستم ببینم بازی برای همه کاراکترها همون ماموریت ها رو داره(داشته تو شماره اول) یا خیر، و متفاوته!

میدونم نوشته برای رد کردن مراحل ممکنه بیش از بک راه وجود داشته باشه(و یکی از دلایلی هست که هایپ شدم برای بازی:)) ) اما خوب اگر حکمت ماموریت ها همیشه یکی باشه، خیلی حس تکراری میتونه بده و اون انگیزه با بقیه رفتن ، به دنبالxpه ماموریتا رفتن و... میاد پایین:-"

یه توضیحی بدید ببینسم انتظار چی رو داشته باشیم :D
خب برای همین گفتم نیاز نیست با هر کرکتر از اول بازیو شروع کنی.
هر کدوم از این 8تا یک داستانک دارن که میتونی انتخاب کنی که بازی کنی و با داستانشون آشنا بشی یا نه.

اینها که تموم شد تو نسخه اول اینطور بود که یکسری ماموریت جانی هم هست که میتونی انجام بدی و با اتمامشون باس نهایی بازی رو ببینیی.
اونجا این داستانها (البته همشون نه) با هم ارتباط پیدا میکنن.

فرمول نسخه دوم هم احتمالا باید همین باشه.
حداقل اینقدری که دمو رو بازی کردم همون روال بود.

تفاوت این بازی با باقی بازیهای این سبک همین حالت باز بودنش هست که میزاره به عهده خودت که چطور ازش لذت ببری.

خودت فکر کن اگه قرار بود برای هر 8 کرکتر ماموریتهای جانبی مختلفی چیده بشه چقدر چالش برانگیز و پرخرج میشد بازی.
البته ماموریتهای یونیک داریم ولی میتونی همشون رو تو یک دور بازی کردن انجام بدی.

جان کلام اینکه یک کرکتر انتخاب کن و مابقی همه رو استخدام کن و داستانهاشون رو کامل و بعد آماده شو برای روایت پایانی که اینهارو به هم پیوند بده :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SMM9

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,852
نام
مرتضی
خب برای همین گفتم نیاز نیست با هر کرکتر از اول بازیو شروع کنی.
هر کدوم از این 8تا یک داستانک دارن که میتونی انتخاب کنی که بازی کنی و با داستانشون آشنا بشی یا نه.

اینها که تموم شد تو نسخه اول اینطور بود که یکسری ماموریت جانی هم هست که میتونی انجام بدی و با اتمامشون باس نهایی بازی رو ببینیی.
اونجا این داستانها (البته همشون نه) با هم ارتباط پیدا میکنن.

فرمول نسخه دوم هم احتمالا باید همین باشه.
حداقل اینقدری که دمو رو بازی کردم همون روال بود.

تفاوت این بازی با باقی بازیهای این سبک همین حالت باز بودنش هست که میزاره به عهده خودت که چطور ازش لذت ببری.

خودت فکر کن اگه قرار بود برای هر 8 کرکتر ماموریتهای جانبی مختلفی چیده بشه چقدر چالش برانگیز و پرخرج میشد بازی.
البته ماموریتهای یونیک داریم ولی میتونی همشون رو تو یک دور بازی کردن انجام بدی.

جان کلام اینکه یک کرکتر انتخاب کن و مابقی همه رو استخدام کن و داستانهاشون رو کامل و بعد آماده شو برای روایت پایانی که اینهارو به هم پیوند بده :D
منم تو سه دوری که دمو رو رفتم با اون دزده مواجه شدم. من قصد داشتم تو یک دور فقط ۴ تا شخصیت رو بگیرم ولی حالا که ساختارش اینجوریه و بخش زیاد مسیر تکراری هست پس بنظرم میشه تو یه دور هر هشت تا شخصیت رو برداشت و مسیرشون رو با هم رفت و خیلی شلوغ نمیشه

• Like
Reactions: m.d.makan

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,323
نام
امیر حسین
Octapath traveler 2 از ۲۳ نقد متای ۸۶
بازی یعنی این بی دردسر یه هفته قبل امبارگو برمیداره با خیال راحت خودشو عرضه میکنه:D
حقیقتا غیر از GOW ( و آپدیت 3.00 گنشین) آخرین باری که انقدر هایپ بودم برای یک بازی فکر کنم برمیگرده به 2020 :)) ( باز غیر از آپدیت 2.00 گنشین:-" )

عجیب تاثیر گذاشت روم دمو :D

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,831
نام
بردیا دلوشی
6 روز تا انتشار Trails to Azure

و من ِ بدبختی ک چند سال پیش بزور روی PSP با فن ترنزلیشن، Ao no Kiseki و Zero no Kiseki رو تموم کردم و بعد از Cold Steel 4 صبر کردم تا تابستون ک Reverie بیاد... 😭😭

آخرین ویرایش:

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,162
نام
بهزاد
خوووووب، بلاخره بعد از کلی وقت تلف کردن بلاخره Catherine Classic رو تموم کردم و میتونم بگم یکی از متفاوت ترین بازی هایی بود که تجربش کردم :D
این پست رو که میخوستم بزارم نیم ساعت دنبال عکس بودم، از طرفی هم کاترین ها خوب بودن :D هم کلا حس و حال شب های توی بار خوب بود و اون جمع دوستان ولی آخر گفتم بیخیال حس اخطار گرفتن ندارم :D
داستان بازی خیلی خوب بود، گیم پلی خوبی هم داشت. فقط بعضی اوقات پازل هاش دیوونت میکرد اما خوب بودن
بازی رو تونستم با پایان خوب برم و با کاترین K ازدواج کردم. البته جشن ازدواجشون رو به من نشون نداد و توی یوتیوب که داشتم کل پایان ها رو میدیدم مراسم هم توش بود
داستان بازی برای من یکی که خیلی جالب بود چندبار به دوستای خودم شک کردم فکر کردم اونا خراب کاری کردن بعدش به خبرنگاره شک کردم کلا شک تو شک بود تا فهمیدن بلاخره کاترین اصلا باردار نیست و داستان چیز دیگه ایه. درباره صاحب بار هم بعد از لو رفتن شخصیتش حس میکردم الانه که یکجوری به پرسونا وصل بشه و شخصیت دماغ دراز ایگور پیداش بشه ولی خوب نیومد
الان که میخواستم اسم آقای دماغ دراز رو بگم اسمش یادم نیومد و رفتم ویکیپدیا که یکهو دیدم اااا، وینسنت هم اونجاست. با اینکه میدونستم پرسونا 3 و 4 به هم ربط دارن اما فکر نمیکردم یک کاراکتر مهم توی شماره 3 باشه. الان بیشتر از قبل دوست دارم ریمیک شماره 3 رو ببینم :x

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
نام
سید محمد حسین
خب آقا منم بعد از تموم کردن wo long بالاخره octopath traveler 2 را استارت زدم و اپیزود اول هیکاری رو هم تموم کردم.عجب بازی ایه .شاهکاره.
یه اعترافم بکنم من سوئیچ کپی خور دارم میتونستم راحت مفتی بازی کنم ولی به خاطر تروفی شصت چوق بابت نسخه ps5 پیاده شدم ولی کاملا راضیم نمیدونم چرا سوئیچ زده شدم :(

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,318
نام
ماکان
خب آقا منم بعد از تموم کردن wo long بالاخره octopath traveler 2 را استارت زدم و اپیزود اول هیکاری رو هم تموم کردم.عجب بازی ایه .شاهکاره.
یه اعترافم بکنم من سوئیچ کپی خور دارم میتونستم راحت مفتی بازی کنم ولی به خاطر تروفی شصت چوق بابت نسخه ps5 پیاده شدم ولی کاملا راضیم نمیدونم چرا سوئیچ زده شدم :(

من رو سوییچ دارم میرم، ولی اتفاقا چون منم کپی خور کردم و مفت میزنم بیشتر هم میچسبه:D البته هنوز خیلی نرفتم، چون درگیر پلت کردن هاگوآرتسم.

استار اوشن رو کسی رفت؟ خیلی آشغال بود انصافی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Akiba
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر