طرفداران ژانر JRPG

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
همیشه دنبال این بودم که دراگون کوئست ۱۱ را بازی کنم بنا به دلایلی پا نمیداد تا اینکه بالاخره به لطف پلاس اکسترا رفتم سراغش .کلا بازی های jrpg که بازی می‌کنیم یه مقدار طول میکشه تا بازی به قول معروف موتورش روشن بشه تا تمام پارتیت شکل بگیره داستان جا بیفته و تمام مکانیزم های بازی باز بشه اونوقت دیگه نمیشه ازش دست بکشی.اوایلش که دراگون کوئست ۱۱ را شروع کردم زیاد بهم حال نداد با اینکه مبارزات نوبتی هم داره و من عاشق این سبک گفتم برم جلوتر شاید بهتر بشه حدود ۵۰ ساعت بازی کردم و الان اکت سوم بازی و قبل فاینال باس بازیم لامصب هنوزم بازیش بورینگ و جنریک هستش. نه داستان جالبی داره نه شخصیت های دوست داشتنی داره نه مبارزاتش عمق داره کلا هیچ جذابیتی نداره فعلا ولش کردم رفتم سراغ فاینال ۱۲.با اینکه زمان ps2 یکبار تمومش کردم ولی بازم فوق العاده حال میده تا الان ۶ ساعتشو رفتم و دقیقا نقطه مقابل دراگون کوئست هستش. :D
منم همین حس و داشتم نسبت بهش هر چی زمان دادم دیدم نمیگیره.
البته من دو َسه ساعت ادامه دادم.
بازی باید همون ساعت اول ادمو بگیره وگرنه جواب نیست.
البته پرسونا 5 و حدود 20 ساعت زمان دادم ولی خب نشد دیگه ...ارت استایل بازی و رنگ امیزیش خیلی رو مخ بود برام.

فاینال 12 عالی بود و ریمسترش خدایی خیلی خوبه.

• Like
Reactions: ce7en44 and ashe

ce7en44

کاربر سایت
همیشه دنبال این بودم که دراگون کوئست ۱۱ را بازی کنم بنا به دلایلی پا نمیداد تا اینکه بالاخره به لطف پلاس اکسترا رفتم سراغش .کلا بازی های jrpg که بازی می‌کنیم یه مقدار طول میکشه تا بازی به قول معروف موتورش روشن بشه تا تمام پارتیت شکل بگیره داستان جا بیفته و تمام مکانیزم های بازی باز بشه اونوقت دیگه نمیشه ازش دست بکشی.اوایلش که دراگون کوئست ۱۱ را شروع کردم زیاد بهم حال نداد با اینکه مبارزات نوبتی هم داره و من عاشق این سبک گفتم برم جلوتر شاید بهتر بشه حدود ۵۰ ساعت بازی کردم و الان اکت سوم بازی و قبل فاینال باس بازیم لامصب هنوزم بازیش بورینگ و جنریک هستش. نه داستان جالبی داره نه شخصیت های دوست داشتنی داره نه مبارزاتش عمق داره کلا هیچ جذابیتی نداره فعلا ولش کردم رفتم سراغ فاینال ۱۲.با اینکه زمان ps2 یکبار تمومش کردم ولی بازم فوق العاده حال میده تا الان ۶ ساعتشو رفتم و دقیقا نقطه مقابل دراگون کوئست هستش. :D
چیز عجیبی نیست، منم با DQ 11 زیاد حال نکردم ولی تا آخرش رفتم و مطمئن شدم که به سلیقه ام نمیخوره :D

• Like
Reactions: Z-fan and ashe

zilyzal

کاربر سایت
اومدم Octopath Traveler بازی کنم، بازیشو یه شخصیت تاجر شروع میکرد تو برف برخلاف نسخه سوییچ که تو یه معبد شروع میشد، چرا اینطوریه؟
بازیش البته ورژن Champions of Continent هست ولی روی سوییچ اون ورژن اول اولیه شو رفتم
من همون زمان لانچ رو سویچ رفتم خوب خاطرم نیست ولی شما هر شخصیتی اول بازی انتخاب کنی داستانش با همون شروع میشه کلا قسمت اولیه هر شخصیت متفاوت بود حالا این نسخه ای که برای بقیه کنسولا دادن نمیدونم چیا اضافه شده

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
چیز عجیبی نیست، منم با DQ 11 زیاد حال نکردم ولی تا آخرش رفتم و مطمئن شدم که به سلیقه ام نمیخوره :D

مال من عجیب تره
من بار اول که دموی بازی رو رفتم نمیدونم چرا ولی شدیدا با بازی اخت گرفته بودم ناجور.
ولی دو سال بعد تونستم بازی کامل رو برم و اون موقع اصن حال نکردم باهاش
بازم تا آخرش رفتم
6/10 ترین بازی عمرمه واقعا :D

============

الان 45 ساعته پای فایر امبلم تلپ افتادم و اصن مغزم سوت می کشه
Hard Classic این بازی خیلی حال میده. قشنگ حس می کنی داری با چنگ و دندون هر جنگ و چپتر رو میبری

ce7en44

کاربر سایت
مال من عجیب تره
من بار اول که دموی بازی رو رفتم نمیدونم چرا ولی شدیدا با بازی اخت گرفته بودم ناجور.
ولی دو سال بعد تونستم بازی کامل رو برم و اون موقع اصن حال نکردم باهاش
بازم تا آخرش رفتم
6/10 ترین بازی عمرمه واقعا :D

============

الان 45 ساعته پای فایر امبلم تلپ افتادم و اصن مغزم سوت می کشه
Hard Classic این بازی خیلی حال میده. قشنگ حس می کنی داری با چنگ و دندون هر جنگ و چپتر رو میبری
میدونی، بیشتر بازی نوستالژیکی برای ژاپنی ها و طرفدارای دراگون کوئست بود. حتی به خاطر همین نوستالژی صداپیشگی ژاپنی هم نداشت و دیالوگ ها صامت بودن :D ولی مثلا اگه کسی با این سری خاطره نداشته باشه و بعد از تجربه jrpg های مدرن بره سراغش، یه ذره توی ذوقش میخوره و به نظرش بازی معمولی ای میاد :D

Dark_Souls

کاربر سایت
منو باش که فکر می کردم فقط من dq 11 حال نکردم .... اینقدر به به و چه چه در نقد های فارسی و خارجی بود که دوبار هم نصبش کردم هر بار هم سعی کردم بیشتر بازی کنم در نهایت بعد 3 ساعت دیگه کلا بیخیال شدم !!! :)) سری trails هم برای من همینطوره اما اینو می دونم طرفدار زیاد داره !

• Like
Reactions: Z-fan

m.d.makan

کاربر فعال
سری trails هم برای من همینطوره اما اینو می دونم طرفدار زیاد داره !
کدوم نسخه رو بازی کردی؟
من یکروزی دقیقا همین احساس تو رو داشتم.

تجربه خودم از این سری این هست شروع آرکها (cold steel1/cold sky 1) توسط استودیو به عمد روند کندی داره تا اواسط بازی و بعد جون میگیره تا انتها و نهایتا تو بازی دوم هر سری ادامه پیدا میکنه.
این روند دنیاسازی اوایلش کمی کند هست ولی خوبیش این هست مزد اون روند کند و پرجزییات رو بعدا میگیری.

برای همین این بازیها بصورت تنها نباید سنجیده بشن و تو پکیج کلی هستن که جایگاه خودشون رو پیدا میکنن و اون دنیا و شخصیتهارو برات زنده.

مثلا امسال Zero داشتیم، کسی اگه آرک اول رو بازی نکرده باشه اصلا نمیونه درک کنه.
برعکس اونی که بازی کرده این بازی براش میشه بهترین نسخه سری.

این سری مثل انیمه های قدیمی تر مثل ناروتو/بلیچ و... میمونه.
ولی فکر کن بخوای چندصد قسمت نبینی و یک راست بری سراغ آرک آخر که خب نمیشه.
حتی اگه لذت ببری قابل مقایسه با اون روندی که باید بطور درست طی میکردی نیست.

مدرن ترش میشه مثلا مارول MCU.
اینکه فیلم های کوچک و بزرگ با اون تعداد شخصت و افت و خیز کیفی چطور میتونن زمینه ساز درخششِ اون فینال دوست داشتنی بشن.

Trails رو اگه درست بازی کنی و بهش اجازه بدی یه جایی بالاخره باهات ارتباط میگیره.

این سری رو یک بازیک بزرگ ببین که بصورت اپیزودیک ارائه شده.
حتما یکی از سه گانه هارو تموم کن.
مطمئنا به 3تا نمیرسه، بدبینانه سر بازی دوم آرکها باهات کلیک میکنه.
بیدار شده بودم برم آب بخورم گفتم انجمن چک کنم، کامنتت رو دیدم گفتم این از اوناست که موقع خواب میاد تو ذهنت.
گفتم بنویسم که از سرم بپره. :D

Dark_Souls

کاربر سایت
کدوم نسخه رو بازی کردی؟
من یکروزی دقیقا همین احساس تو رو داشتم.

تجربه خودم از این سری این هست شروع آرکها (cold steel1/cold sky 1) توسط استودیو به عمد روند کندی داره تا اواسط بازی و بعد جون میگیره تا انتها و نهایتا تو بازی دوم هر سری ادامه پیدا میکنه.
این روند دنیاسازی اوایلش کمی کند هست ولی خوبیش این هست مزد اون روند کند و پرجزییات رو بعدا میگیری.

برای همین این بازیها بصورت تنها نباید سنجیده بشن و تو پکیج کلی هستن که جایگاه خودشون رو پیدا میکنن و اون دنیا و شخصیتهارو برات زنده.

مثلا امسال Zero داشتیم، کسی اگه آرک اول رو بازی نکرده باشه اصلا نمیونه درک کنه.
برعکس اونی که بازی کرده این بازی براش میشه بهترین نسخه سری.

این سری مثل انیمه های قدیمی تر مثل ناروتو/بلیچ و... میمونه.
ولی فکر کن بخوای چندصد قسمت نبینی و یک راست بری سراغ آرک آخر که خب نمیشه.
حتی اگه لذت ببری قابل مقایسه با اون روندی که باید بطور درست طی میکردی نیست.

مدرن ترش میشه مثلا مارول MCU.
اینکه فیلم های کوچک و بزرگ با اون تعداد شخصت و افت و خیز کیفی چطور میتونن زمینه ساز درخششِ اون فینال دوست داشتنی بشن.

Trails رو اگه درست بازی کنی و بهش اجازه بدی یه جایی بالاخره باهات ارتباط میگیره.

این سری رو یک بازیک بزرگ ببین که بصورت اپیزودیک ارائه شده.
حتما یکی از سه گانه هارو تموم کن.
مطمئنا به 3تا نمیرسه، بدبینانه سر بازی دوم آرکها باهات کلیک میکنه.
بیدار شده بودم برم آب بخورم گفتم انجمن چک کنم، کامنتت رو دیدم گفتم این از اوناست که موقع خواب میاد تو ذهنت.
گفتم بنویسم که از سرم بپره. :D

اگر درست خاطرم باشه cold steel 1 رو رفتم ... ابتدای داستان فکر می کنم به پایگاه خودی ها حمله شده بود بعد داستان فلش بک میزنه یک عده از طبقه های اجتماعی متفاوت میرن اکادمی نظامی در عین اینکه خیلی هم مشکل با هم دارند 5 ساعتی بازی کردم تا اخر دانجن اول که اژدها میاد (خیلی وقت پیش بازی کردم دقیق خاطرم نیست) ... هم انیمیشن ها خیلی بد و ناموزون بود، هم کاراکترها خیلی خشک بودند، خیلی داستان کند بود، و ... من کلا به هر بازی نهایتا 5 ساعت فرصت بدم (نهایتا) نمی دونم دوستان چطور یک بازی رو تا اخر میرن وقتی خوششون نمیاد !!! یا مثلا یک سری رو از اول میری وقتی واقعا نمیشه با نسخه های اول ارتباط گرفت (به دلیل گرافیک کهنه، مکانیزم ها و انمیشین های افتضاح، و ...). حالا بحثم فقط گرافیک نیست بلکه همونطور که گفتم شامل انیمیشن ها، مکانیزم های گیم پلی کهنه، شیوه روایتی کهنه و .... هم میشه !

همین هفته پیش chrono trigger رو گفتم هر طور شده بازی کن خوبه پسر جان ! دو ساعت رفتم خیلی برای الان داغون هست !

بابا جان این ریمیک می خواد نه مثلا دد اسپیس که گرافیکش همون موقع هم فوق العاده بود

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
DQ11 رو من تا آخر اکت 2 خیلی دوست داشتم
ولی اکت3 ....
هر آنچه خوبی هم داشت بازی، زد نابود کرد:-"

تنها بخش رو اعصابش از نظر گیم پلی(ایده جالب البته) ، برام اون بخش بازی های کلاسیک بود، که با Random Encounter نابودت میکردن انقدر رو اعصابت میرفتن:|
جادو مورد نظرم( Holy ) از اول باز نبود، باید زرت زرت آب مقدس میزدی که زود تموم میشد تایمشون:-"

در مجموع ولی اوکی بودم باهاش:D

• Like
Reactions: ce7en44 and Z-fan

ashe

Gold User
DQ11 رو من تا آخر اکت 2 خیلی دوست داشتم
ولی اکت3 ....
هر آنچه خوبی هم داشت بازی، زد نابود کرد:-"

تنها بخش رو اعصابش از نظر گیم پلی(ایده جالب البته) ، برام اون بخش بازی های کلاسیک بود، که با Random Encounter نابودت میکردن انقدر رو اعصابت میرفتن:|
جادو مورد نظرم( Holy ) از اول باز نبود، باید زرت زرت آب مقدس میزدی که زود تموم میشد تایمشون:-"

در مجموع ولی اوکی بودم باهاش:D
واقعا دیگه اکت سوم اضافه بود بازی باید همون آخر اکت دوم تموم میشد .

• Like
Reactions: ce7en44

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
واقعا دیگه اکت سوم اضافه بود بازی باید همون آخر اکت دوم تموم میشد .
درد اینه اکت سوم گند زد به تمام شخصیت پردازی هایی که بازی توی اکت دوم انجام داده بود!!!
ارزشش رو نداشت اون اتفاق در کل:-"

• Like
Reactions: ce7en44 and ashe

m.d.makan

کاربر فعال
اگر درست خاطرم باشه cold steel 1 رو رفتم ... ابتدای داستان فکر می کنم به پایگاه خودی ها حمله شده بود بعد داستان فلش بک میزنه یک عده از طبقه های اجتماعی متفاوت میرن اکادمی نظامی در عین اینکه خیلی هم مشکل با هم دارند 5 ساعتی بازی کردم تا اخر دانجن اول که اژدها میاد (خیلی وقت پیش بازی کردم دقیق خاطرم نیست) ... هم انیمیشن ها خیلی بد و ناموزون بود، هم کاراکترها خیلی خشک بودند، خیلی داستان کند بود، و ... من کلا به هر بازی نهایتا 5 ساعت فرصت بدم (نهایتا) نمی دونم دوستان چطور یک بازی رو تا اخر میرن وقتی
اتفاقا از بازی مدرن سری شروع کردی، انیمیشن، گرافیک، سیستم مبارزات و... اینجا بروز تر هست.
کلا فلسفه وجودی Falcom اول داستان بازی هست، دوم هم داستان و سوم شاید گرافیک.

از طرفی یک بازی 10-15 ساعته رو اکثرا با 5-4 ساعت بازی کردن میشه در مورد کلیتش نظر داد ولی این برای یک بازی 70-60 ساعته عملا ظلم محسوب میشه :D

پیشنهاد میکنم بعدا سر فرصت دوباره حتما بازی کن با این شرط که حتما تا تهش بری، نهایتا خودت رو از 10 تا بازی دیگه این سری فارغ کردی و میای میگی من این بازی کردم و اصلا باهاش حال نکردم یا مثل بچه ها از فلان اکتش خوشم نیومد.

چون الان عملا میتونم بگم که اصلا بازی نکردی و هیچی ازش ندیدی.
اینطوری بخوای پیش بری از jrpg هیچی کاسب نمیشی جز چندتا عنوان تجاری که شاید بطور شانسی درش عناوین خوبی هم پیدا کنی.

اینطوری بالای 90-80 درصد عناوین رو از دست میدی.

Dark_Souls

کاربر سایت
اتفاقا از بازی مدرن سری شروع کردی، انیمیشن، گرافیک، سیستم مبارزات و... اینجا بروز تر هست.
کلا فلسفه وجودی Falcom اول داستان بازی هست، دوم هم داستان و سوم شاید گرافیک.

از طرفی یک بازی 10-15 ساعته رو اکثرا با 5-4 ساعت بازی کردن میشه در مورد کلیتش نظر داد ولی این برای یک بازی 70-60 ساعته عملا ظلم محسوب میشه :D

پیشنهاد میکنم بعدا سر فرصت دوباره حتما بازی کن با این شرط که حتما تا تهش بری، نهایتا خودت رو از 10 تا بازی دیگه این سری فارغ کردی و میای میگی من این بازی کردم و اصلا باهاش حال نکردم یا مثل بچه ها از فلان اکتش خوشم نیومد.

چون الان عملا میتونم بگم که اصلا بازی نکردی و هیچی ازش ندیدی.
اینطوری بخوای پیش بری از jrpg هیچی کاسب نمیشی جز چندتا عنوان تجاری که شاید بطور شانسی درش عناوین خوبی هم پیدا کنی.

اینطوری بالای 90-80 درصد عناوین رو از دست میدی.

مگر این اولین نسخه سری trails نیست منظورم اولین نسخه cold steel ? می دونم قبلش عناوین دیگه trail داره اما خیلی دیگه قدیمی حساب میشه تو مایه های chrono ها ! اگر عنوان پیشنهادی در این سری داری بگو ان شاء الله که فرجی بشه چون حیفم هم میاد بازی نکنم !

من jrpg خیلی بازی کردم و همشون رو دوست دارم عناوینی مثل
از سری ff ها این ها: v remake, zero type, x, xii, xiii, xiii2, xiii3, xv, crisis core
از سری زنوبلید 1 و 3 (2 و x امتحان کردم خوشم نیومد)
از tales ها : veperia, zesteria, berseria, arise (مابقی رو امتحان کردم نگرفت)
از سری پرسونا فقط 5 (با 4 و 3 امتحان کردم ارتباط نگرفتم).
از سری nier فقط autumata (با بقیه عناوین مربوطه امتحان کردم ارتباط نگرفتم)
Lost Odyssey
Eternal Sonata
Fire Emblem The Three Houses & engage
Valkyria Chronicles
و ....

عناوینی مثل trails, dq , Disgaea, Kingdom Hearts و... امتحان کردم نمی گیره !!! حالا قبلی ها اوکی هست اما همین Atelier series واقعا نمی دونم با این چطور میشه ارتباط گرفت !!! یا انیمه ها اکثرا به نظرم لوس هستند غیر چند تا واقعا !

به هر حال سلیقه ها فرق داره سلیقه من هم توی jrpg متفاوته دیگه !

• Like
Reactions: ce7en44

m.d.makan

کاربر فعال
مگر این اولین نسخه سری trails نیست منظورم اولین نسخه cold steel ? می دونم قبلش عناوین دیگه trail داره اما خیلی دیگه قدیمی حساب میشه تو مایه های chrono ها ! اگر عنوان پیشنهادی در این سری داری بگو ان شاء الله که فرجی بشه چون حیفم هم میاد بازی نکنم !
چرا نسخه اول آرک دوم مجموعست.
ولی خب برای درک کلی این دنیا باید بری آرک اول هم بازی کنی .

برای عنوان پیشنهادی همین cold steel عالیه ، چون مدرن تر هست و بهتر میتونی باهاش ارتباط بگیری.
پلی میشه که برای درک داستان و شخصیتها بری قدیمی تر ها رو هم بازی کنی.
اسپویل نمیکنم ولی به اواخر این آرک که میرسی لذت کافی رو زمانی میبری که آرک in the sky رو بازی کرده باشی.

همونطور که میگی واقعا حیفه چون از لحاظ داستانی 80-70 درصد لیستی که نوشتی جلوش هیچن.
تفاوتی هم که با مجموعه های دیگه مثل FF/Persona و... داره اینکه همه بازی ها تو یک دنیا اتفاق میفتن و شخصیت ها برمیگردن (مثل Xenoblade)
و اینکه فاصله زمانی بین اتفاقات نسخه اول از آرک اول (Trails in the Sky ) تا نسخه آخر آرک آخر (Cold Steel 4) ، زیر 5سال هست.
داریم در مورد 11-10 تا بازیِ 50-40 ساعته (حداقل) صحبت میکنیم.
Trails-Series-Timeline-RPGFan-v2-512x720.jpg

اینهم بگم من همین 4-3 سال پیش اولین نسخه مجموعه رو بازی کردم.(Trails in the Sky)
تجربم نسبت به باقی بچه های قدیمی تر جدیدتر هست ، برای همین میگم بهش زمان بده.

اما اگه برای داستان بازی نمیکنی که خب کاریش نمیشه کرد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر