طرفداران ژانر JRPG

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,996
همون xi رو برو برای تجربش نیازی به بازی کردن نسخه های قبلی نداری شبیه‌ساز ها معمولا همیشه اذیت میکنن و تجربه خوبی نمیدن گرافیک xi هم اتفاقا به دل میشینه بنظرم استارشو بزن شاید از گرافیکش هم خوشت بیاد اون زمان که منتشر شد بنظرم یکی از قشنگ ترین گرافیک هارو داشت فکر کنم کلی محتوای جدید هم از زمان لانچش اضافه شده من نسخه منتقدین بازی‌سنترو رفتم قبل لانچ
اگه کلا موتور این نوع بازیا رو شبیه واقعیت نکنن انیمه ای بذارن واقعا لطف میکنن
نمیدونم چرا دارن اپشن های گرافیکی و... رو وارد این دست بازیا میکنن اصلا.
سگا یه دراگون بال داشت اصل جنس بود... از لحاظ نزدیکی به اون سبک هنری انیمه ش.
نمیگم البته اون شکلی ولی دوست دارم اینطور بازیها با انیمه مو نزنه از لحاظ سبک هنری
XI رو باید سر صبر دانلود کنم با این وضع اینترنت...

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
اینجور بازیا رو نمیشه با گوشی رفت. من به شخصه رو گوشی همون بالز هم رغبت نمیکنم البته بزنم
ضمن اینکه سرچ کنی بدترین نسخه ش همین نسخه موبایل بوده
اینم از قضا رو گوشی اندرویدم ریختم مشکل داشت با اندروید جدید و کلا خود اندرویدم عذابیه برای گیم.
روی گوشی اپل هم تست نکردم فکر کنم پولی باشه میشد هم باز روی موبایل نمیشه JRPG به این وسعت رو زد
یه نسخه ی ps2 هم‌داشت viii فکر کنم اونم می تونی بزنی شبیه ساز ps2 قدیمی فکر کنم روش درست کار کنه بازی

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,996
یه نسخه ی ps2 هم‌داشت viii فکر کنم اونم می تونی بزنی شبیه ساز ps2 قدیمی فکر کنم روش درست کار کنه بازی
اون از لحاظ گیم پلی تفاوت هایی داره مثلا دشمنا رو نمیشه ببینی و مدام به Random Encounter میخوری. تعداد کاراکترهای قابل بازیشم کمتره.
همون نسخه 3DS شو دارم میگیرم با ارکستر ببینم چطوریه.
از لحاظ فنی امولاتور این کنسولا الان مشکل نداره فقط از لحاظ گیم پلی نمیدونم. مخصوصا 3DS ببینم مشکل دو صفحه ش چطوره.
اینا رو باید ریسمتری چیزی کنن حیفه.

• Like
Reactions: Reza.zareei

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,996
Untitled222.jpg
نسخه 3DS ش رو روی PC دانلود و تست کردم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.
Citra الحق شبیه ساز خوبیه. رفتم تو کانفیگ کنترلر خودش دکمه ها رو کانفیگ کرد.
بازی ساندترکهای فوق العاده ای هم داره.

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
دوستان من با اینکه عاشق سبک jrpg هستم اما کلا با بازی هایی که شخصیت هاشون ریز باشند و یا پیکسلی یا خیلی قدیمی (ps1) نمی تونم کنار بیام مثل این نمونه که گذاشتم با بازی مطرح chrono trigger

بازی خاصی رو می شناسید که اینقدر داستان یا گیم پلی درگیر کننده ای داشته باشه که بتونه استارت این جور بازی ها رو بزنه برام؟؟؟

Attachments

• Live_A_Live_copertina.jpeg
    Live_A_Live_copertina.jpeg
    47.2 KB · مشاهده: 13

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
دوستان من با اینکه عاشق سبک jrpg هستم اما کلا با بازی هایی که شخصیت هاشون ریز باشند و یا پیکسلی یا خیلی قدیمی (ps1) نمی تونم کنار بیام مثل این نمونه که گذاشتم با بازی مطرح chrono trigger

بازی خاصی رو می شناسید که اینقدر داستان یا گیم پلی درگیر کننده ای داشته باشه که بتونه استارت این جور بازی ها رو بزنه برام؟؟؟
تو که میگی نمیتونم کنار بیام، دیگه جای پیشنهاد نمیمونه! :D

برای مثال همون chrono trigger داستان خیلی قوی داره.
FF Tactics هم فوق العادست.
Suikoden 2 همینطور و...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dark_Souls

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,295
نام
امیر حسین
اگه کلا موتور این نوع بازیا رو شبیه واقعیت نکنن انیمه ای بذارن واقعا لطف میکنن
نمیدونم چرا دارن اپشن های گرافیکی و... رو وارد این دست بازیا میکنن اصلا.
سگا یه دراگون بال داشت اصل جنس بود... از لحاظ نزدیکی به اون سبک هنری انیمه ش.
نمیگم البته اون شکلی ولی دوست دارم اینطور بازیها با انیمه مو نزنه از لحاظ سبک هنری
XI رو باید سر صبر دانلود کنم با این وضع اینترنت...
البته DQ11 واقعا گرافیک خیلی خوبی داره، حتی به عنوان یک کار انیمه ای...
از این نظر به نظرم ایرادی وارد نیست بهش و بشینی پاش میبینی خوبه:D اون سبک واقع گرایانه ای رو نداره اصلا:-"

گرافیک کامل انیمه ای هم کلا چیزی که درست حسابی و خوب باشه نمیسازن عموما...ولی بین کل چیزایی که زدم، فقط ساخته های CC2 خیلییی جذاب و خوبن! ( ناروتوها و کیمیتسو:D )

خوبیه یه کاری مثل DQ11 و یا KHها اینه که حداقل محیط هاشون قشنگ و خوب و با جزئیاتن
خیلی از کارهای ژاپنی مثلا برمیدارن کاراکترها رو سل شید یا کلا خوب/قابل قبول طراحی میکنند، ولی محیط انقدر بده با انقدر متناقضه با طراحی ها حالت بد میشه:| یه نمونه خیلی واضحش مثلا One Piece World Seeker ... اصلا انگار داشتن یه بازی دیگه میساختن، یهو وسط کار گفتن نه...کاراکترهای انیمه وان پیس رو بریزیم تو بازی:|

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,097
البته DQ11 واقعا گرافیک خیلی خوبی داره، حتی به عنوان یک کار انیمه ای...
از این نظر به نظرم ایرادی وارد نیست بهش و بشینی پاش میبینی خوبه:D اون سبک واقع گرایانه ای رو نداره اصلا:-"

گرافیک کامل انیمه ای هم کلا چیزی که درست حسابی و خوب باشه نمیسازن عموما...ولی بین کل چیزایی که زدم، فقط ساخته های CC2 خیلییی جذاب و خوبن! ( ناروتوها و کیمیتسو:D )

خوبیه یه کاری مثل DQ11 و یا KHها اینه که حداقل محیط هاشون قشنگ و خوب و با جزئیاتن
خیلی از کارهای ژاپنی مثلا برمیدارن کاراکترها رو سل شید یا کلا خوب/قابل قبول طراحی میکنند، ولی محیط انقدر بده با انقدر متناقضه با طراحی ها حالت بد میشه:| یه نمونه خیلی واضحش مثلا One Piece World Seeker ... اصلا انگار داشتن یه بازی دیگه میساختن، یهو وسط کار گفتن نه...کاراکترهای انیمه وان پیس رو بریزیم تو بازی:|
دقیقا گرافیک DQ ۱۱ به اون سری میشست که اونم برای گرافیک هنریش بود همه چیز باهم مچ بود ولی جدا از اون بخوایم نگاه کنیم این jrpg هایی که رو تکسچر تمرکز میکنن و از حالت انیمه درمیارن کارشون اشتباهه مثل همین مثال وان پیس که شما زدی خیلی مثالای دیگه هم هست بزرگترین مشکلشون اینه که فقط همون زمان لانچ میشه گرافیکشونو تحمل کرد بعد یکی دو سال گرافیکشون به شدت تاریخ مصرف گذشته میشه کلا یجورایی گرافیک بالانسی نمیدن یه قسمتایی از بازی با خودت میگی این چه ربطی به اینجا داره یه نمونش jump force بود من بازیو فکر کنم یه ساعتم پلی ندادم پاکش کردم انقدر افتضاح بود اینا نمیخوان گرافیک بالاتر بدن میخوان نبود گرافیک هنری رو با تکسچر و این چیزا بپوشونن وگرنه اگه بحث گرافیک بالا باشه نیازی نیست از حالت انیمه ای خارجش کنن یه نمونش فورتنایت اگه کاراکترای انیمه ای رو میخواست مثل jump force درست کنه و از حالت انیمه ای خارج کنه مثل 💩 میشد
4725F688-D448-4EE2-8083-AA718A0A8861.jpeg

• Like
Reactions: Z-fan

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,295
نام
امیر حسین
دقیقا گرافیک DQ ۱۱ به اون سری میشست که اونم برای گرافیک هنریش بود همه چیز باهم مچ بود ولی جدا از اون بخوایم نگاه کنیم این jrpg هایی که رو تکسچر تمرکز میکنن و از حالت انیمه درمیارن کارشون اشتباهه مثل همین مثال وان پیس که شما زدی خیلی مثالای دیگه هم هست بزرگترین مشکلشون اینه که فقط همون زمان لانچ میشه گرافیکشونو تحمل کرد بعد یکی دو سال گرافیکشون به شدت تاریخ مصرف گذشته میشه کلا یجورایی گرافیک بالانسی نمیدن یه قسمتایی از بازی با خودت میگی این چه ربطی به اینجا داره یه نمونش jump force بود من بازیو فکر کنم یه ساعتم پلی ندادم پاکش کردم انقدر افتضاح بود اینا نمیخوان گرافیک بالاتر بدن میخوان نبود گرافیک هنری رو با تکسچر و این چیزا بپوشونن وگرنه اگه بحث گرافیک بالا باشه نیازی نیست از حالت انیمه ای خارجش کنن یه نمونش فورتنایت اگه کاراکترای انیمه ای رو میخواست مثل jump force درست کنه و از حالت انیمه ای خارج کنه مثل 💩 میشد
View attachment 280122
البته جامپ فورس کلا از نظر طراحی هم آشغال محض بود...
یعنی جدا از استایل گرافیکی که در نظر گرفته بودن و فاجعه بود ، از نظر طراحی هم گند زده بودن به همه چی...
کلا خیلی بد!

بدبختیه اونایی که رو تکسچر و گرافیک مثلا بالا تمرکز میکنند هم اینه که...از پس همونم بر نمیان آخه:| یه چی آشغالی میدن که در نهایت هیچی نداره:|

یه نمونه ی بد دیگه تو کارهای ژاپنی مثلا سری Tekkenه! از یک طرف از گرافیک واقع گرایانه شدیدا عقب افتاده! از یک طرف نسبت به بقبه ی فایتینگ های شرقی ، طراحی خوشگل و یا استایل گرافیکی خاص و یا هنری نداره!
شدیدا تو ذوق میزنه!
همین T8 یه تیزر دادن گفتن اینجوریه و خفن میزد حداقل از نظر گرافیکی
ولی گیم پلی ها که اومد باز مشخص شد حسابی گند زدن:|

حالا از اونطرف مثلا SF واقع گرایانه تر شده، ولی طراحی هنری خفنش رو داره، گرافیک بالاش رو داره

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,996

FF VII Remake بزن
قبلش البته FF VII Crisis Core Reunion بزنی بهتره

استارت رو با این دو تا بزن

این دو تا همون بازیهای قدیمین با گرافیک بالا.

اون چیزی که گفتی خودمم نمیتونم
بشخصه منتظر ریمیک Chrono Trigger م. چون گیمینگ رو به طور حرفه ای از نسل پنج و گرافیک سه بعدی شروع کردم دو بعدی و پیکسلیو اصلا نمیتونم تحمل کنم.

• Like
Reactions: Dark_Souls

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
FF VII Remake بزن
قبلش البته FF VII Crisis Core Reunion بزنی بهتره

استارت رو با این دو تا بزن

این دو تا همون بازیهای قدیمین با گرافیک بالا.

اون چیزی که گفتی خودمم نمیتونم
بشخصه منتظر ریمیک Chrono Trigger م. چون گیمینگ رو به طور حرفه ای از نسل پنج و گرافیک سه بعدی شروع کردم دو بعدی و پیکسلیو اصلا نمیتونم تحمل کنم.
عزیز این ها که گفتی ته دیگش هم خورده شده مگه میشه طرفردار jrpg باشی فاینال بازی نکنی

من فقط jrpg هایی رو گفتم که حالت پیکسلی دارند و گرنه بقیش که مشکلی نیست

• Like
Reactions: ce7en44

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
البته Chrono Trigger و دنیایی از JRPG های بزرگ همشون متعلق به نسل پنجم هستن!

======================

مورد دیگه اینکه این زاویه دوربین ، استایل گرافیکی ، گیم پلی و... خودش یک سبک بازی سازی هست.
دلیل ساخت این بازیها به این شکل ضعف سخت افزاری یا کمبود بودجه و... نیست.
اتفاقا یکی از دلایلی که این بازیها تاریخ مصرف ندارن همین استایل گرافیکی هست که اونهارو ماندگار کرده.
برای همین هنوز JRPG های دوران NES هم قابل بازی هستن و چپ و راست پیشنهاد میشن.

کلا چندتا سبک بازی داریم که میشه برگشت به 30 و چند سال پیش و از عناوین اون سال لذت برد؟
جواب هر چندتا سبکی که باشه تهش میرسیم به اینکه پس مبحث گرافیک ریلستیک نباید خیلی درش مورد توجه باشه.

ما همین اواخر تو 2022 بازی Triangle Strategy داشتیم ، قبل تر هم بازیهایی مثل Octopath Traveler و کلی دیگه.
پشت به پشت هم دارن ریمستر عناوین قدیمی معرفی میشن ، اینها برای خاطره بازی یک مشت پلیرهای پیرپاتال نیست ، کلی پلیر جدید از نسل 8 و حتی نهم برای این بازیها اشتیاق دارن.
میخوام بگم اگر برای تجربه گرافیک به سمت این سبک میاید به کاهدون زدید.
جز چند تا عنوان بزرگ و بعضا نه چندان باکیفیت مورد خاص دیگه ای نمیشه پیدا کرد.

ویژگیهایی که این سبک رو برجسته کرده ، داستان گویی قوی ، شخصیت پردازی و گیم پلی جذاب اونهاست که ارزش دنبال کردن داره.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,097
البته جامپ فورس کلا از نظر طراحی هم آشغال محض بود...
یعنی جدا از استایل گرافیکی که در نظر گرفته بودن و فاجعه بود ، از نظر طراحی هم گند زده بودن به همه چی...
کلا خیلی بد!

بدبختیه اونایی که رو تکسچر و گرافیک مثلا بالا تمرکز میکنند هم اینه که...از پس همونم بر نمیان آخه:| یه چی آشغالی میدن که در نهایت هیچی نداره:|

یه نمونه ی بد دیگه تو کارهای ژاپنی مثلا سری Tekkenه! از یک طرف از گرافیک واقع گرایانه شدیدا عقب افتاده! از یک طرف نسبت به بقبه ی فایتینگ های شرقی ، طراحی خوشگل و یا استایل گرافیکی خاص و یا هنری نداره!
شدیدا تو ذوق میزنه!
همین T8 یه تیزر دادن گفتن اینجوریه و خفن میزد حداقل از نظر گرافیکی
ولی گیم پلی ها که اومد باز مشخص شد حسابی گند زدن:|

حالا از اونطرف مثلا SF واقع گرایانه تر شده، ولی طراحی هنری خفنش رو داره، گرافیک بالاش رو داره
جامپ فورس رو صرفا مثال زدم چون با وجود گرافیک بالا تو همه زمینه های گرافیکی گند زده بود
اینا اگر بخوان هم نمیتونن گرافیک بالا ارائه بدن اصلا با این سبک جور درنمیاد jrpg نسبت به بقیه سبک ها محتوای خیلی بیشتری داره اگر بخوان رو گرافیک کار کنن باید از بقیه بخش ها و گیم پلی بزنن که در اخر بد از اب درمیاد کلا باید رو استایل هنری بازی کار کنن که متاسفانه کم کاری میکنن
البته Chrono Trigger و دنیایی از JRPG های بزرگ همشون متعلق به نسل پنجم هستن!

======================

مورد دیگه اینکه این زاویه دوربین ، استایل گرافیکی ، گیم پلی و... خودش یک سبک بازی سازی هست.
دلیل ساخت این بازیها به این شکل ضعف سخت افزاری یا کمبود بودجه و... نیست.
اتفاقا یکی از دلایلی که این بازیها تاریخ مصرف ندارن همین استایل گرافیکی هست که اونهارو ماندگار کرده.
برای همین هنوز JRPG های دوران NES هم قابل بازی هستن و چپ و راست پیشنهاد میشن.

کلا چندتا سبک بازی داریم که میشه برگشت به 30 و چند سال پیش و از عناوین اون سال لذت برد؟
جواب هر چندتا سبکی که باشه تهش میرسیم به اینکه پس مبحث گرافیک ریلستیک نباید خیلی درش مورد توجه باشه.

ما همین اواخر تو 2022 بازی Triangle Strategy داشتیم ، قبل تر هم بازیهایی مثل Octopath Traveler و کلی دیگه.
پشت به پشت هم دارن ریمستر عناوین قدیمی معرفی میشن ، اینها برای خاطره بازی یک مشت پلیرهای پیرپاتال نیست ، کلی پلیر جدید از نسل 8 و حتی نهم برای این بازیها اشتیاق دارن.
میخوام بگم اگر برای تجربه گرافیک به سمت این سبک میاید به کاهدون زدید.
جز چند تا عنوان بزرگ و بعضا نه چندان باکیفیت مورد خاص دیگه ای نمیشه پیدا کرد.

ویژگیهایی که این سبک رو برجسته کرده ، داستان گویی قوی ، شخصیت پردازی و گیم پلی جذاب اونهاست که ارزش دنبال کردن داره.
ما نگفتیم برای گرافیک میایم سمت این سبک میگیم این سبک به گرافیک هنری نیاز داره نه تکسچر و کیفیت بالا همون دوتا مثالی که شما زدید جزو بهترین گرافیک های هنری هستن که میشه اسم برد نور پردازی octopath traveler هرچی jrpg که با یه سری تکسچر مزخرف بی روح هستن رو میذاره تو جیبش
عزیز این ها که گفتی ته دیگش هم خورده شده مگه میشه طرفردار jrpg باشی فاینال بازی نکنی

من فقط jrpg هایی رو گفتم که حالت پیکسلی دارند و گرنه بقیش که مشکلی نیست
Octopath traveler بهترین گزینه برای شروعه بنظرم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
ما نگفتیم برای گرافیک میایم سمت این سبک میگیم این سبک به گرافیک هنری نیاز داره نه تکسچر و کیفیت بالا همون دوتا مثالی که شما زدید جزو بهترین گرافیک های هنری هستن که میشه اسم برد نور پردازی octopath traveler هرچی jrpg که با یه سری تکسچر مزخرف بی روح هستن رو میذاره تو جیبش

Octopath traveler بهترین گزینه برای شروعه بنظرم
متنی که نوشتم در مورد بحث شما نبود ، در مورد دوستی بود که گفت از نسل پنجم گیمر شدم و نمیتونم با این بازیهای 2 بعدی و پیکسل آرت کنار بیام.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,097
متنی که نوشتم در مورد بحث شما نبود ، در مورد دوستی بود که گفت نمیتونم این بازیهای 2 بعدی رو تحمل کنم.
داشتم جواب پست قبلیو میدادم پست شما اومد فکر کردم مربوط به این بحثه حواسم به پستای قبلیش نبود شرمنده :D

پ.ن: بحث jrpg و گرافیک شد این granblue fantasy relink خبری ازش نیست؟ اگه اشتباه نکنم پلاتینیوم گیمز داشت میساختش (یا شایدم رو بخش مبارزاتش کار میکرد یادم نیست) تریلر هاش هم گرافیک جذابی داشت هم مبارزاتش قشنگ بود

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر