طرفداران ژانر JRPG

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
@Aperture

میگم اگه گرافیک بازی های PS1 اذیتت میکنه و بازی های نقش آفرینی خوب میخوای میتونی از بازی های PS2 شروع کنی.
بعضی از محبوب ترین عناوین اینا هستن:

Final Fantasy X
Final Fantasy X-2
Shin Megami Tensei: Persona 4
Shin Megami Tensei: Persona 3 FES
Shin Megami Tensei: Nocturne
Final Fantasy XII
Shadow Hearts
Shadow Hearts: Covenant
Shadow Hearts: From the New World
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
Xenosaga: Episode I - Der Wille zur Macht
Xenosaga: Episode II - Jenseits von Gut und Böse
Xenosaga: Episode III - Also Sprach Zarathustra
Suikoden III
Suikoden IV
Suikoden V
Valkyrie Profile 2: Silmeria
Rogue Galaxy
Kingdom Hearts
Kingdom Hearts II
Dark Cloud
Dark Cloud 2
Star Ocean: Till the End of Time
Tales of the Abyss
Tales of Symphonia
Castlevania: Curse of Darkness
Odin Sphere
Disgaea: Hour of Darkness
Disgaea 2: Cursed Memories
Grandia II
Grandia III
Magna Carta: Tears of Blood
Shadow Tower Abyss (این یکی ژانر وحشت رو هم در خودش داره :D)
La Pucelle: Tactics
hack//Infection: Part 1.
Ys: The Ark of Napishtim

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
من رو ps3 میخوام بازی کنم بازیای ps2 رو نمیتونم اجرا کنم رو ps3

PS3 روشن باشه و ازش کار بکشی برای اجرای بازی های PS1 با اون گرافیک؟ این آخه انصافه؟ :D خود PS3 از دستت شاکی میشه. :D
کامپیوترهای قدیمی و خیلی معمولی هم میتونن بازی های PS1 رو با شبیه سازهایی مثل ePSXe، BizHawk و pSX اجرا کنن.
Playstation Emulators

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,389
دیگه از شانسم من بلدم چجوری بازیای ps1 رو روی ps3 اجرا کنم ولی تا حالا با شبیه ساز کار روی pc کار نکردم ولی خب ps3 بهتره هم از نظر دسته هم با تلویزیون بزرگ و hd میتونم بازی کنم بازیا رو از وقتی ps3 خریدم بازی ps1 بیشتر از ps3 روش بازی کردم نمیدونم قدیما بهتر میتونستن بازی بسازن یا به خاطر حس نوستالژیه خوده ps3 هم به اون صورت jrpg خوب نداره اندازه ps1 نداره یه فاینال 13 داره با white knight و nino kuni و persona 5 من jrpg خوب دیگه نمیشناسم برای ps3 که متاسفانه دیسک اورجینالشون به شدت کمیاب و گرونه منم فقط اورجینال بازی میکنم بازیای ps3 رو

• Like
Reactions: ce7en44

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,651
نام
مــاکــان
@Aperture
مطمئنا وقتی اومدی سمت این سبک دیگه گرافیک برات مهم نیست، پس حتی میتونی بری از شاهکاری دوران nes هم لذت ببری.

اگه میخوای همین اول کار میتونی بری Chrono trigger بازی کنی که ببینی این سبک در لول تاپ چی میتونه باشه.
واقعا تجربه اول خیلی مهم هست، برای بعدی ها خودت دیگه میری دنبالش.

فقط یادت نره پورت پلی استیشن این بازی داغونه ها، حتما روی شبیه ساز DS (روی PC یا گوشی) و یا نسخه استیم بازی کن.
==============

ولی من اگه جات بودم از یک بازی که برای شروع در دسترس تر باشه شروع میکردم ،مثلا Trails in the sky .
این سری فوق العادست ، حتما تو برنامت باشه.

==============

برای شروع یک سبک اکشن تر هم میتونه گزینه خیلی خوبی باشه.
مثل سری Tails of و یا YS.

سری FF هم که نیاز به معرفی نداره، مخصوصا کلاسیک ها.
===================

پیشنهادم اینه که خودت محدود به PS3 یا بازیهای PS1 نکن و بازیهای فوق العاده پلتفرم های دیگه رو هم بعدا امتحان کن.(چون خیلی بهترین پورتها ممکن که روی پلتفرم پلی استیشن نباشه)
برای شروع هر کدوم از این سری ها (چون هر سری خودش نسخه های زیادی دارن و بعضی ها هم ریمیک هستن) گوگل کن where to start و بهترین نسخه/پورت برای بازی کردن انتخاب کن.

من خودم اولین بازیم Persona 4 بود، خیلی خوش شانس بودم که ویتا بازیهای متنوع نداشت و اجبارا رفتم سمتش که ببینم چیه ولی الان واقعا خوشحالم.
با اینکه 20 سالی میشه درگیر سرگرمی ژاپن هستم ولی 100 سال بعد هم امکان نداشت که دلم بخواد jrpg بازی کنم.
اما خب تو این 7-6 سال که وارد شدم واقعا لذت بردم، یکی از بهترین دوران گیمینگ رو با همین عناوین تجربه کردم \m/

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,651
نام
مــاکــان
View attachment 220167
"تاریخ انتشار پارت دوم بازی Fantasian مشخص شد."

♧ این بازی جذاب قرار در تاریخ 13 آگوست در دسترس قرار بگیره و بین 40 تا 60 ساعت گیم پلی خواهد داشت.
یعنی واقعا راهی نیست بشه بازیهای اپل روی PC بازی کرد؟
خیلی گشتم ولی هرچی بوده یا توسعش متوقف شده و یا جز چندتا برنامه/بازی چیز دیگه ای اجرا نمیکنه.

کاش مثل اپیک بود و سال بعد این بازی برای پلتفرم های دیگه هم آزاد میشد :(

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,510
نام
مسلم
به نظرم پرسونا یک و دو رو به کسی توصیه نکنیم بهتره :D
حالا نمیدونم مشکل از منه یا پرسونا ولی وقتی خواستم نسخه دوم رو امتحان کنم با اینکه خیلی از شروع داستانش و شخصیت هاش خوشم اومد ولی گیم پلیش باعث شد بیخیالش بشم و خیلی رو مخ بود :-"
درسته که گیم پلیش مثل سری های جدید مدرن نیست ولی اگه مکانیزم هاش رو یاد بگیری میتونی راحت جلو ببریش. من حتی خودم با یه استراتژی گاید انجامش دادم و اصلا نیازی به گرایند آنچنانی نداشتم. مخصوصا پارت اولش مثل آب خوردن بود، دو تا فیوژن میزدی و همه بخار میشدن:D
پارت دومش رو کمتر دوست داشتم، درسته که تمش بالغانه تر بود ولی متاسفانه یکی از بهترین شخصیت های دنیای گیم رو ساکت کرده بودن:D
ولی در عوض پرسونا یک خیلی گرایند بیشتری میخواست، ولی جذابیتش این بود که از همون اول میتونستی سمتی که داستان میره رو به کلی عوض کنی و حس انجام دو تا بازی رو داشت.
یادمه برای گرفتن یکی از پایان هاش مجبور شدم شروع بازی خودم رو به زور به لول ۲۰ برسونم و توی کازینو یه آیتم خاص رو بخرم و بعد با طی کردن یه مسیر خاص تعداد قدم هام رو به یه تعداد خاص میرسوندم تا بتونم یه پرسونای خاص رو بسازم و در نهایت توی قسمتی که باید بین سه تا دانجن انتخاب میکردیم، اول سخترین دانجن رو میرفتم و باس رو با شخصیت های لول ۲۰ میزدم. خدایی بازی های قدیمی چه کارایی میکردن:D

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
یعنی واقعا راهی نیست بشه بازیهای اپل روی PC بازی کرد؟
خیلی گشتم ولی هرچی بوده یا توسعش متوقف شده و یا جز چندتا برنامه/بازی چیز دیگه ای اجرا نمیکنه.

کاش مثل اپیک بود و سال بعد این بازی برای پلتفرم های دیگه هم آزاد میشد :(
با شناختی که از ساکاگوچی دارم فکر نکنم منتشر کنه برای بقیه پلتفرم ها ولی پلتفرم اخه قحط چرا اخه ios😐

• Like
Reactions: m.d.makan

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
@Aperture

بعضی از محبوب ترین های PS1 اینا هستن:

Final Fantasy VII (1997)
Xenogears (1998)
Suikoden (1995)
Suikoden II (1998)
Final Fantasy Tactics (1997)
Final Fantasy IX (2000)
The Legend of Dragoon (1999)
Final Fantasy VIII (1999)
Chrono Cross (1999)
Vagrant Story (2000)
Wild Arms (1996)
Tales of Phantasia (1998)
Dragon Warrior VII (2000)
Valkyrie Profile (1999)
Grandia (1999)
Persona 2: Eternal Punishment (2000)
Breath of Fire III (1997)

بعضی از معروف های PS1 و PS2 نسخه PS3 هم دارند. چندتاشون مثل اینا:

Xenogears (2008)
Shin Megami Tensei: Persona 4 (2008)
Final Fantasy VII (2009)
Final Fantasy VIII (2009)
Final Fantasy IX (2010)
Tales of Symphonia (2014)

خود PS3 بجز اون 4 بازی که نام بردی اینا رو هم داره که بعضیاشون یجورایی با ژانرهای دیگه ترکیب هستن:

Odin Sphere Leifthrasir (2016)
Tales of Xillia 2 (2012)
Disgaea 4: A Promise Unforgotten (2011)
The Guided Fate Paradox (2013)
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel (2013)
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (2016)
Tales Of Graces F (2012)
Dragon's Dogma (2012)
Dragon's Dogma: Dark Arisen (2013)
Dragon's Crown (2013)
Valkyria Chronicles (2008)

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
Famitsu-August-19th-Fantasian-1392x783.jpg
اطلاعاتی درباره ی شماره بعدی مجله ی فمیتسو فاش شد.

♧ مجله ی بعدی فمیتسو که قرار است در 19 آگوست منتشر شود شامل یک مصاحبه اختصاصی با هیرونوبوساکاگوچی خواهد بود همچنین بر روی جلد این مجله 100 اسکرین شات از بازی Fantasian خواهد بود.

♧ همچنین گفته شده است به غیر از مصاحبه اختصاصی و اسکرین شات این مجله شامل چیز های بیشتری خواهد بود.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,389
با سلام دوباره من رفتم از بازیای JRPG مد نظرم یه لیست درست کردم لطفا یکیشو بهم معرفی کنید ملاکم برای انتخاب اینه که خیلی سخت نباشه بازی متوسط یا متوسط مایل به اسون باشه درجه سختی بازی و این که کلاس درسی باشه برای این سبک یعنی خوب توضیح بده مکانیزمای بازی رو تا منه تازه کار بتونم با این سبک که اولین بازیم هست از این سبک خوب ارتباط برقرار کنم اینم لیست
1 vagrant story
2 grandia
3 legend of legaia
4 shadow madness
5 jade cocoon
6 wild arms 1
7 thosand arms
8 ff 7 ترجیحا این یکی نباشه

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,510
نام
مسلم
با سلام دوباره من رفتم از بازیای JRPG مد نظرم یه لیست درست کردم لطفا یکیشو بهم معرفی کنید ملاکم برای انتخاب اینه که خیلی سخت نباشه بازی متوسط یا متوسط مایل به اسون باشه درجه سختی بازی و این که کلاس درسی باشه برای این سبک یعنی خوب توضیح بده مکانیزمای بازی رو تا منه تازه کار بتونم با این سبک که اولین بازیم هست از این سبک خوب ارتباط برقرار کنم اینم لیست
1 vagrant story
2 grandia
3 legend of legaia
4 shadow madness
5 jade cocoon
6 wild arms 1
7 thosand arms
من فقط اولی و آخری رفتم:-"

• Like
Reactions: Aperture

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
1 vagrant story
2 grandia
3 legend of legaia
4 shadow madness
5 jade cocoon
6 wild arms 1
7 thosand arms
گزینه سوم پیشنهاد میشه همچنین shadow of madness هم خوبه ..

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,651
نام
مــاکــان
@Aperture

این سبک اصلا گیم پلی سختی نداره، نمیدونم چرا فکر میکنی سخته یا نیاز به بازی آسونتری داری برای یادگیری.
فقط شاید بازیهای قدیمی تر یکسری المان های خسته کننده و تکراری داشته باشن که برای پلیر امروزی مسخره و خسته کننده بنظر بیاد. (که اونهم برای یکسری نوستالژی به حساب میاد).
مثل Random Encounter (تصادفی دشمن جلوت ظاهر میشه) اونهم مثلا تو فاینال های قدیمی، که اگه رو PC بازی میکنی میتونی درصد امکان اون رو کم کنی یا به کل از بین ببری.

تریلر بازیهارو ببین و هرکدوم خوشت اومد بازی کن.
اصلا به این فکر نکن که فرمول خاصی داره ، اینطور نیست که سخت یا گیم پلی پیچیده ای داشته باشه ، اون بازیها درصد خیلی کمی تو این سبک دارن.
مثلا استراتژی/تاکتیکی باشن که اون هم باز بستگی داره.
به اصطلاح انگشت شمارن این بازیها.
1 vagrant story
2 grandia
3 legend of legaia
4 shadow madness
5 jade cocoon
6 wild arms 1
7 thosand arms

Grandia لیست کردی، خب Lunar هم بزار تو لیست برادر \m/

اگه بخوام به پستت هم جواب 3-2 خطی داده باشم، خودت که FFVII حذف کردی ، اونطوری که یکسری میگن بهترین JRPG تاریخ و... واقعا نیست و اورریتد هست اما در مقابل اینم بگم که اگه بازی نکنی گیمر نیستی، بعدا حتما برو سمتش که بد چیزی از دست میدی.
منم thousand arms , shadow madness حذف میکنم، نه اینکه سخت باشن یا چیزی، کلا در حد بقیه نیستن.
shadow madness که بازی نکردم و نمیدونستم چیه. سرچ کردم انگاری یه rpg متوسط تو قالب فاینال فانتزی. اصلا سمتشون نرفتی هم چیزی از دست ندادی.

بقیه یکی از یکی بهتر و برا خودشون Gem حساب میشن، مخصوصا که چندتاشون دنباله های فوق العاده ای روی PS2 و مابقی دارن.
فقط wild arms 1 روی PS2 ریمیک شده ، اینطور نیست که بشه گفت کدوم بهتره، میتونی جفتش بازی کنی.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر