طرح هنری کاور Quantum Break مشخص شد

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
طرح هنری کاور Quantum Break مشخص شد + توضیح نظریات موجود در بازی

استدیو Remedy Entertainment's به عنوان سازنده این بازی ، از آن در مراسم معرفی Xbox One پرده برداری کرد و در حال حاضر در حال کار برو روی artwork های بازی برای نمایش عمومی است . این بازی به صورت انحصاری برای Xbox One معرفی شده . کاور زیر میتواند سرنخ های خوبی نسبت به ترکیب جذاب این بازی سینماتیک در اختیار بازیباز ها قرار دهد. هر چند که در تیزر تریلر منتشر شده دختری کوچک را دیدیم ، اما کاور بازی یک مرد اسلحه به دست به همراه یک زن و قابلیت تغییر زمان در موقعیت های مختلف را نشان میدهد. البته به غیر از کاور چیز زیادی از بازی مشخص نیست .

quantumbreakcover5.30full.jpg

به نظر میرسه با داستانی پیچیده تو زمینه توهم طوتئه و اثر پروانه و نظریه بی نظمی رو برو هستیم : بنابر این جا داره توضیحاتی در این مورد اضافه کنم :

تئوری توطئه و اثر پروانه ای : تو تئوری هرج و مرج ، اثر پروانگی واسبته به شرایط حساس اولیه هست . جایی که تغییرات کوچک در یک سیستم غیر خطی میتواند باعث تفاوت های بزرگی در دولت های بعد شود . این تئوری توسط Edward Lorenz ( ریاضیدان، هواشناس و یکی از نخستین طرفداران نظریه آشوب. ) ابداع شده و بر اساس اثر پروانه ای اتفاق میافته .

فیلم : Conspiracy Theory اثر 1997 | کارگردان : ریچارد دانر | بودجه ۸۰ میلیون دلار | فروش ۱۳۷ میلیون دلار | مدت زمان ۱۳۵ دقیقه |ستاره مل گیبسون

اثر پروانه ای : «اثر پروانه‌ای» اصطلاحی تو نظریه ی آشوبه که توضیح می دهد که چگونه دگرگونی های کوچک، می تواند بر سیستم های عظیم و پیچیده همچون الگوهای آب و هوایی، مؤثر باشد. عبارت «اثر پروانه ای» در نظریه ی آشوب به این سبب مطرح شد که نشان دهد حرکت بال های یک پروانه می تواند موجب دگرگونی های قابل توجه در قدرت باد و جریانات سیستم های آب و هوایی سراسر دنیا شده، از لحاظ نظری، در نیمی از جهان، طوفان به پا کند.

فیلم : Butterfly effect محصول 2004 | کارگردان : اریک برس جی مکی گروبر | بودجه ۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار فروش ۹۶٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار | مدت زمان ۱۱۳ دقیقه |ستاره اشتون کاچر

نظريه بي نظمي : طبق نوشته کتيبه‌اي کهن مربوط به X سال پيش، زماني يک حکيم سومري در عهد باستان به ستارگان آسمان نگريست و در آنها نقش يک شير، يک گاو و يک عقاب را ديد و اينگونه بود که صورت‌هاي فلکي به دنياي اخترشناسي وارد شدند. امروزه نيز اگر آسمان پُرستاره شب را در منطقه‌اي کويري يا کوهستاني و به دور از آلودگي‌هاي شهرهاي بزرگ به تماشا بنشينيد دقيقاً همان نقش‌هاي جالب و شگفت‌انگيز را درميان انبوه ستارگان مشاهده خواهيد کرد. اما سؤال اينجاست: آيا چنين نقش‌هايي واقعاً درميان ستارگان وجود دارند؟

اکنون مي‌دانيم که سياره زمين و منظومه شمسي در نقطه‌اي نزديک به حاشيه کهکشان ما يعني راه شيري قرار دارند. تمامي ستارگان آسمان شب هم درواقع همان ميلياردها ستاره کهکشان راه شيري هستند که بخش کوچکي از آنها با چشم غيرمسلح ديده مي‌شوند. بنابراين آيا واقعاً دليلي براي شکل‌گيري نقش‌هاي منظمي در ميان اين انبوه ستارگان پراکنده وجود دارد؟

رياضيات پاسخ بسيار جالبي را به اين پرسش ارائه ميدهد. در سال X يک رياضيدان برجسته به نام فرانک پلامپتون رمزي ثابت کرد که چنين نقش‌هايي عملاً در هر ساختاري که اجزاء بسيار زيادي دارد – خواه مجموعه‌اي از ستارگان باشد يا آرايه‌اي از ريگ‌ها يا زنجيره‌اي از اعداد حاصل از انداختن تاس – همواره وجود دارند. به عبارتي هرچقدر هم که يک ساختار در نگاه اول نامنظم به نظر برسد بازهم مي‌توان الگوهاي منظمي را در پشت بي‌نظمي ظاهري آن پيدا کرد. مثلاً با بررسي مجموعه‌اي با تعداد کافي از ستارگان، هميشه مي‌توان گروهي از آنها را يافت که با تقريب بسيار خوبي يک نقش خاص را پديد مي‌آورند

بدين ترتيب پلامپتون رمزي ثابت کرد که هر ساختاري در جهان – هر قدر هم در ظاهر بي نظم به نظر برسد – الزاماً شامل يک زيرساختار منظم است. حدود X سال پس از اين اثبات شگفت‌ انگيز، يک رياضيدان آمريکايي به نام تئودور موتسکين نشان داد که نظريه رمزي تلويحاً حاکي از آن است که بي‌نظمي کامل در جهان غيرممکن است. پس در پشت هر بی نظمی ای ، نظمی قرار دارد .

فیلم : Swordfis | کارگردان : دومینیک سنا | بودجه ۸۰ میلیون | فروش ۱۴۷٬۰۸۰٬۴۱۳ | مدت زمان ۹۹ دقیقه | ستاره جان تراولتا

منبع

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,034
نام
آریا
اون پروانه رو توی عکس دیدم ، یاد Fringe افتادم ! :D اگه تم بازی مثل Fringe باشه چی بشه !!! تریلرش که حالت علمی تخیلی داشت و این عکسه هم همین طور. اسم بازی هم یه جورایی علمی به نظر میرسه ! :D
مثلاً بازی اپیزودی باشه و هر اپیزود یه مأموریت جداگانه داشته باشیم ولی داستان کلی بازی به هم پیوسته باشه. یه چیزی مثل Fringe که هر قسمت یه پرونده ای رو حل میکردن ولی داستان کلی در مورد یه چیز بود.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,572
نام
محمد
اون پروانه رو توی عکس دیدم ، یاد Fringe افتادم ! :D اگه تم بازی مثل Fringe باشه چی بشه !!! تریلرش که حالت علمی تخیلی داشت و این عکسه هم همین طور. اسم بازی هم یه جورایی علمی به نظر میرسه ! :D
مثلاً بازی اپیزودی باشه و هر اپیزود یه مأموریت جداگانه داشته باشیم ولی داستان کلی بازی به هم پیوسته باشه. یه چیزی مثل Fringe که هر قسمت یه پرونده ای رو حل میکردن ولی داستان کلی در مورد یه چیز بود.
Sam Lake ذهن مریضی داره :D من مطمئنم بازم یه داستان می نویسه که مغر همه سوت بکشه!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

دیشب داشتم تریلرو بازی رو میدیدم . انگار بازی در باره قدرتهای مرموز همون دختر بچه هست که وقتی به مادرش ( یا اون خانوم ) دست میزنه ، وارد صحنه های مختلفی از داستان هایی متفاوت میشه .
نکته جالب تریلر دیشب همین چیزی بود که گفتی . اون قسمت که کشتی داره تو دریا حرکت میکنه ،دقیقا مثل لحظه ای بود که تو فرینچ نشون میداد مثلا 2 تا دنیا با هم تداخل پیدا میکردن و ییهو یه ساختمون غیب میشد یا یه جا تخریب میشد ! توتریلر هم دیدم کشتی ییهو چند ثانیه تو زمان جابه جا میشه ( بر اثر یه الگوی آب وهوایی ) و میاد برخوردمیکنه به پل ! که میشه همون اثر پروانه ای . اتفاقی کوچیک که باعث میشه ، نتایج و تخریب هایی بزرگ ، در نتیجه کار به دنبال داشته باشه .

تو فرنیچ هم یه قسمتی بود که یه دیوونه با محاسبات انداختن یه مداد جلوی یه دوچرخه سوار ، اتفاقات بعدی رو پیش بینی میکرد ، این چیزا و تعاریفی که از بازی و داستان سم لیک شده ، منو یاد بعضی قسمت های بی نظیر فرینچ میندازه . کلا مطمئنم که با یه داستان بر پیچش و بی نظیر روبرو هستیم .

اسمش هم جالبه به قول خودت : ( فرار/ شکست کوانتومی )

آخرین ویرایش:

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
کلا هر بحثی و بذاریم کنار من که هیچوقت زیربار کنسول ماکروسافت نمیرفتم الان دیگه رفتم همین یک بازی من و مجاب کرد باید این کنسول و تهیه کرد :D

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,770
نام
مارشال
اون پروانه رو توی عکس دیدم ، یاد Fringe افتادم ! :D اگه تم بازی مثل Fringe باشه چی بشه !!!
دقیقا منم عکس رو دیدم یاد فرینج افتادم. خود پسره هم تو نگاه اول منو یاد پیتر انداخت (مخصوصا مدل موهاش).
Sam Lake ذهن مریضی داره :biggrin1: من مطمئنم بازم یه داستان می نویسه که مغر همه سوت بکشه!
100% تایید میشه. از همین الان مطمئنم داستان بازی دیوانه کننده اس.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
دقیقا منم عکس رو دیدم یاد فرینج افتادم. خود پسره هم تو نگاه اول منو یاد پیتر انداخت (مخصوصا مدل موهاش).

100% تایید میشه. از همین الان مطمئنم داستان بازی دیوانه کننده اس.

من آخرش تو فرینچ نفهمیدم اون علامت های آخر هرقسمت به چه معنا بود !؟!!!! چی رو میخواست بگه ؟! چون همش یه علامت رمز بود که یا پروانه بود ، یا اره ماهی !! یا غورباغه !!! دقت کردی که تو اثرات فرینچی اکثرا علامت 3 حیوون پروانه ، اره ماهی ، غورباغه دیده میشه !! پروانه که مشخصه از اثر پروانه ای میاد ! اره ماهی هم احتمالا اشاره به نظیره بی نظمی داره ! اما غورباغه نماد چیه هست و نمیدونم ! اما یه ربطی به کوانتوم داره لابد !

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,770
نام
مارشال
من آخرش تو فرینچ نفهمیدم اون علامت های آخر هرقسمت به چه معنا بود !؟!!!! چی رو میخواست بگه ؟! چون همش یه علامت رمز بود که یا پروانه بود ، یا اره ماهی !! یا غورباغه !!! دقت کردی که تو اثرات فرینچی اکثرا علامت 3 حیوون پروانه ، اره ماهی ، غورباغه دیده میشه !! پروانه که مشخصه از اثر پروانه ای میاد ! اره ماهی هم احتمالا اشاره به نظیره بی نظمی داره ! اما غورباغه نماد چیه هست و نمیدونم ! اما یه ربطی به کوانتوم داره لابد !
اون علامت ها حروف هیروگلیف بودن که تو هر اپیزود یه کلمه رو تشکیل میدادن که (بیشتر مواقع) به موضوع اون اپیزود مربوط میشد.
اون نقطه های زرد رنگی که اطراف شکل بودن هم بسته به جاشون (بالا، پایین، چپ، راست) حروف مختلف رو درست میکردن. مثلا یه سیب با نقطه بالا سمت چپ حرف C بود و با نقطه بالا سمت راست حرف D بود.
برای منحرف نشدن موضوع تاپیک توضیحات بیشتر و کامل تر اینجا و اینجا.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
هرچقدر هم خوب باشه بازی مطمئنا یه نکته آزار دهنده داره تریلرشو دیدم ، بازیگری اون زنه و دختره در حد فیلمای سیروس مقدم بود! ، اینش خیلی رو مخه

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
مراجعه شود به ESRB. بالای 25 سال هم داریم فکر کنم!

اسم PEGI تو پستم داد میزنه...حرفی از ESRB نزدم...
ولی بازم واسه اطلاعات ممنون.:d

PEGI برای اروپاست !!! ESRB برای امریکا و استرالیاست ! پس فرق میکنه ! ESRB هنوز مشخص نیست . معیارهای هر کدوم از اینا هم زمین تا اسمون فرق میکنه . +18 اروپا میشه بالای 25 سال ESRB :d ( البته اصلا اطلاع دقیق ندارما ، کلی گفتم )

تو PEGI بالای 25 سال نداریم (تا اونجایی که میدونم) و برحسب همون گفتم...اون یکی اصلا در موردش اطلاعی ندارم...

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
کاشکی انحصاری نبود :| خیلی Remedy رو دوست دارم ، خدا :|

سم لیک رو که مطمئنم از نظر داستان کم نمیزاره و بازم شاهکار میسازه ولی امیدوارم برای گیم پلی از یه فرمول خوب استفاده کننده و نزارن تکراری بشه و خسته کننده . Alan Wake همه چیزش عالی و فوق العاده بود و با اینکه گیم پلی هم عالی بود ولی برای بدیش این بود که برای 20 دقیقه ابتدایی بازی اینقدر گیم پلی هایپپ و خوشحالت میکرد که بعد که تکراری میشد رو اعصاب میرفت ولی بازم سم لیک اومد کمک بازی .

در کل بازم منتظر خلق یه شاهکار هستیم از سم و برادران .

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
باید منتظر یه ابر شاهکار دیگه باشیم...
خرید Xbox One برام واجب شد. خدا کنه اگه هک نشد کلوپ ها بازم بیارنش و بشه برم بازی کنم چون خیلی زحمت بکشم پولم به PS4 می رسه فقط.
Alan Wake رو پارسال رو 360 بازی کردم کلی به خودم فحش می دادم که چرا زودتر بازیش نکردم.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
با توجه به سابقه Remedy مطمئنم با یه شاهکار طرفیم و بی صبرانه منتظرم تا نمایشش رو توی E3 ببینم. ولی نمیدونم چرا با کاورش حال نکردم به نظرم اگه بجای قرار دادن بازیگر های اصلی روی کاور از مدل رندر شده و In-game ـشون استفاده میکردن بهتر بود.

به نظرم کاور Alan Wake جالبتر در اومده بود:
27536000800429385332.jpg

میگم چرا این عکسه به چشمم آشنا میومد، الان که میبینم آریا درست میگه و شباهت خیلی زیادی به فرینج داره. خود پسره هم استایل و چهره اش به پیتر میخوره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر