شبیه ساز PS2 بر روی PS4 توسط سونی تایید شد

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

3d97_ps2.jpg

سوني مي‌تواند قابليت اجراي بازي‌هاي PS2 بر روي کنسول PS4 را فراهم کند اما اين کار با قابليت Backward Compatibility در Xbox One تفاوت دارد.

در اوابل سال 2014، سوني اعلام کرده بود که بازي‌هاي PS1 و PS2 از طريق شبيه ساز بر روي PS4 اجرا خواهند شد. اين ويژگي در PS4 مايه خوشحالي همگان بود که متاسفانه دبگر خبري از اين ويژگي نشد.
اما به نظز مي‌رسد سوني تصميم گرفته است که حداقل بازيهاي PS2 اجرا شوند. طي بررسي باندل PS4 توسط Digital Foundry که بازي‌هاي کلاسيک «Starwars» به همراه «Battlefront» را شامل مي‌شود، در حين بررسي نسخه‌هاي کلاسيک «Starwars» اين نکته را متوجه شدند که سه بازي PS2 توسط شبيه ساز بر روي PS4 اجرا مي‌شوند.

طبق به روز رساني سوني، وجود شبيه ساز در کنسول PS4 که بازي‌هاي PS2 را اجرا کند تاييد شد اما سوني اطلاعات بيشتري را در مورد شبيه ساز منتشر نکرد.

«ما در حال کار بر روي تکنولوژي شبيه ساز PS2 بر روي PS4 هستيم تا بازي‌هاي PS2 در نسل حاضر اجرا شوند. در حال حاضر هيچ اظهار نظري در مورد اين موضوع نداريم.»

طبق گزارش Digital Foundry، کيفيت تصاوير و ويژگي‌هاي گرافيکي دو بعدي بازي‌هاي PS2 توسط اين شبيه ساز بهتر خواهند شد (Upscale شدند). اين شبيه ساز توسط نوارهاي سياه در بالا و پايين تصاويز، بازي‌ها و ويژگي‌هاي سه بعدي را با رزولوشن 1080p اجرا خواهد کرد، بنابراين تعداد پيکسل‌ها چهار برابر خواهد بود.

منبع

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
مشخصات کامپیوتر من اینه
http://8pic.ir/images/8p31dv54pkc71y7fwgdr.jpg

چند وقت پیش تو تاپیک شبیه ساز ps2 تو همین سایت عکس از مشخصات کامپیوتر خودم گذاشتم پرسیدم که شبیه ساز ps2 روی سیستم من کار میکنه؟
جواب دادن که کامپیوترت ضعیفه برای اجرا بازی ها ps2
http://forum.bazicenter.com/thread65961/page13/#post3909365

درسته سیستم من قویی نیست و قدیمیه اما دیگه انقدر بدرد نخورم نیست که
خودم رو سیستمم مثلا بازی آن ویک تموم کردم راحت -- مگه بازیا ps2 چقدر قدرت میخوان

شبیه ساز psp روی کامپیوتر اجرا کردم خیلی راحت اجرا شد البته تو بازی خدا جنگ گیر داشت
یه سوال چون من میخوام بازی پرتابل باشه شبیه ساز psp روی اندروید نیاز به چه سخت افزاری داره؟
رو گوشی من جواب میده؟ این لینک گوشی منه
ديجی کالا - گوشی موبایل اسمارت کورال S5201 دو سیم کارت - Smart Coral S5201 Dual SIM

اگر تو خرید 2 کنسول psp و ps2 دو به شک باشی کدوم بهتره واسه خرید؟
این گوشی منه فکر نکنم شبیه ساز psp روش جواب بده
ديجی کالا - گوشی موبایل اسمارت کورال S5201 دو سیم کارت - Smart Coral S5201 Dual SIM

دیگه اون بر میگرده به نظر شخصی شما.. PS2 در کل بازیهای بهتری داره و قویتر هست ولی از اونطرف PSP قابل حمله و این خودش مزیت بزرگیه

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
دیگه اون بر میگرده به نظر شخصی شما.. PS2 در کل بازیهای بهتری داره و قویتر هست ولی از اونطرف PSP قابل حمله و این خودش مزیت بزرگیه

مرسی داداش
البته اینم تصمیم سختیه چون psp هم پرتابل و قابل حمله - هم قدرتمند - هم مدیا پلیر همراه- همه بازیا رو از روی مموری کارت اجرا میکنه اما تنوع بازیش کمه مثلا بازی ها مشترکش دوربین از بالاه مثل 50cent - بازیا شوتر کمی هم داره که بخشی واقعا شاهکارن مثل رسیسینس . مدال افتخار و ..... و بخشی هم دوربین از بالان حتی کیلزونش یا فقط یه کالاف دیوتی انحصاری داره
ps2 کنسول خونگیه و نیاز به tv داره و تعداد بازیا کمیو از روی فلش اجرا میکنه اما تنوع بازی وحشتناک بالا و قدرتمندی داره

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
امولاتور PS2 از همون سال اول عرضش شروع به کار کرد. منتها اواخر سال 2012 و اوایل 2013 بود که به جایی رسید که تونست بعضی از بازیها رو بدون مشکل اجرا کنه. الان وضعیتش خوبه و تا حد زیادی قابل بازیست ولی برای بعضی بازیا نیازه که دستکاریهای زیادی تو قسمت Haks انجام بشه و در نهایت هم نتیجه 100 در صد دلخواه نیست

حالا من نمیدونم دوستان چجوری از سالها پیش با امولاتور PS2 بازی تموم میکردن لابد به تکنولوژی هایی دست پیدا کرده بودن که ما نکردیم
به راحتی!
اتفاقاً به نکته جالبی اشاره کردی! همه چیز بستگی به دستکاری تنظیمات برنامه داشت!
نمیگم همه بازی هارو روی این برنامه اجرا کردم! ولی اکثر بیشتر بازی هارو روی شبیه ساز بازی کردم. ضمن اینکه PCSX2 تنها شبیه سازی نبود که من استفاده میکردم!
توی عکس معلومه که مربوط به چه سالهایی میشن! فک کنم مربوط میشن به قبل از عضویت شما!
توی تاپیکهای همین فروم هم فعالیتی کوچیک داشتم!
http://www.tiikoni.com/tis/view/?id=a93e947
Image View - TIS
قرار هم نیست کسی به چیزی دسترسی داره دیگران هم بهش دسترسی داشته باشن!

آخرین ویرایش:

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
امولاتور PS2 از همون سال اول عرضش شروع به کار کرد. منتها اواخر سال 2012 و اوایل 2013 بود که به جایی رسید که تونست بعضی از بازیها رو بدون مشکل اجرا کنه. الان وضعیتش خوبه و تا حد زیادی قابل بازیست ولی برای بعضی بازیا نیازه که دستکاریهای زیادی تو قسمت Haks انجام بشه و در نهایت هم نتیجه 100 در صد دلخواه نیست

حالا من نمیدونم دوستان چجوری از سالها پیش با امولاتور PS2 بازی تموم میکردن لابد به تکنولوژی هایی دست پیدا کرده بودن که ما نکردیم
من نمیدونم چه اصراری هست بر اینکه شبیه ساز نمیتونه نتیجه 100 درصد دلخواه بده و خود کنسول بهتره
ببین عزیز من,برای کسی که کنسول نداره ولی بازیشو دوس داره.همون 99 درصد هم کافیه.راضیش میکنه
من 4 سال پیش Harvest moon کلی بازی کردم با این شبیه ساز
God Of War تموم کردم
Crash بازی کردم و....
شبیه سازی پی اس 2 سخت بوده و هر بازی یه سری تنظیمات و جنگولک بازیا داشت.برای همین خیلیا زده میشدن ازش و میگفتن شبیه ساز خوب بازی رو اجرا نمیکنه
در کل الان مثل هلو اجرا میکنه اکثر بازیهای PS2 رو با گرافیک و رزولوشن بهتر

به راحتی!
اتفاقاً به نکته جالبی اشاره کردی! همه چیز بستگی به دستکاری تنظیمات برنامه داشت!
نمیگم همه بازی هارو روی این برنامه اجرا کردم! ولی اکثر بیشتر بازی هارو روی شبیه ساز بازی کردم. ضمن اینکه PCSX2 تنها شبیه سازی نبود که من استفاده میکردم!
توی عکس معلومه که مربوط به چه سالهایی میشن! فک کنم مربوط میشن به قبل از عضویت شما!
توی تاپیکهای همین فروم هم فعالیتی کوچیک داشتم!
http://www.tiikoni.com/tis/view/?id=a93e947
Image View - TIS
قرار هم نیست کسی به چیزی دسترسی داره دیگران هم بهش دسترسی داشته باشن!

ای بابا خاطراتمونو زنده کردی با این عکس...
فایلای زیپ پلاگین و Rev هایی که روزانه آپدیت میشدن...

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
794
آمیدوارم بازی ها رو با قیمت پایین بدن، یه ارشیو خوبی میخرم. بیاد قدیم.ps1 هم امیدوارم اضافه بشه.دیگه خیلی خوب میشه

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
من نمیدونم چه اصراری هست بر اینکه شبیه ساز نمیتونه نتیجه 100 درصد دلخواه بده و خود کنسول بهتره
ببین عزیز من,برای کسی که کنسول نداره ولی بازیشو دوس داره.همون 99 درصد هم کافیه.راضیش میکنه
God Of War تموم کردم
Crash بازی کردم و....
شبیه سازی پی اس 2 سخت بوده و هر بازی یه سری تنظیمات و جنگولک بازیا داشت.برای همین خیلیا زده میشدن ازش و میگفتن شبیه ساز خوب بازی رو اجرا نمیکنه

حرف شما درسته اما کامل نیست
PS2 که قیمتی نداره که بگیم یه نفر نتونسته بخره همون زمانش قدیمش یه اسلیم آکبند ژاپنیش 140 هزار تومن بود
درباره شبیه ساز کردن یه PC قویی میخواد - همونطور که تو 2 تا نظر قبلیم گفتم کامپیوترم مشخصاتش اینه
درسته سیستمم قویی نیست اما بدرد نخورم که نیست - رو همین سیستم به مشکل خوردم برای اجرا بازیا با شبیه ساز
قبلش هم تو تاپیک مرطبت پرسیده بودم بهم گفته بودن سیستمت ضعیفه
حالا نمیدونم سی پیو 3500 برای بازیا قدیمی PS2 کجاش ضعیفه

شبیه ساز برای همین کنسول قدیمی PS2 که سال 2000 اومده این همه سال کار شده تازه با کامپیوتر من که صد ها برابر قویتر از کامفینگ اصلی خود PS2 هست بازم جواب نداده حالا چه برسه اگر بخوان شبیه ساز PS3 و XBOX 360 بسازن

اگرم بخوام هزینه کنم سخت افزارمو ارتقا بدم برای بازی کردن بازیا PS2 خوب چه کاریه همون PS2 میخرم هم ارزونتر در میاد هم نیاز به نصب هزار تا پلاگین - نیاز به نصب درایور و ......... نداره

شبیه ساز روی کامپیوتر آخرش PS1 و GAMECUBE ه

خودم دوستی دارم سال ها باهم رفیقیم - سال ها نشست گفت صب میکنم شبیه ساز PS2 و PS3 بیاد روی کامپیوتر مفتی بازی کنم آخرش دید انقدر سختی داره چند سال پیش رفت هم یه PS3 خرید هم یه PS2
حالا بستگی به طرف داره نمیخواد کمی پول خرج کنه به فرض 100 هزار تومن بجاش 13 سال منتظر بشینه به امید اینکه یه روز فلان شبیه ساز کامل بشه و بتونه بازیا رو راحت اجرا کنه و براش مجانی در بیاد
قبول دارم که وقتی رایگان باشه خیلی بهتره اما نه در هر شرایطی نه در موقعیتی
نمونه اش خود همین شبیه ساز PS1 سال ها طول کشید به جایی برسه که راحت بازیا اجرا کنه

یه پست از شما دیدم برای چند سال پیش تو همین فروم که نوشته بودید خوشحالم که داره جا میفته که بازی فقط برای بچه ها نیست
( اما فکر نیمکردم برای بازی هزینه نکنید )

خوب خود کامپیوتر این همه بازی داره هم بازیا خوب خارجی هم ایرانی - راحت میشه خرید و بازی کرد خیلی بهتر از استفاده از شبیه سازه - بازی مثل ارتش فرازمینی خودم 4500 تومن خریدم که واقعا پولی نیست پول یه ساندویج فلافله - الان تو پاساژ ولیعصر بازیا کامپیوتر حلقه ای هزار تومنه خود راحت میشه بازی کامپیوتر خرید

آخرین ویرایش:

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
God Of War تموم کردم
Crash بازی کردم و....

من تا حالا هرچقدر بازی پلی 2 روی کامپیوتر تست کردم با شبیه ساز, حتی 1% کیفیت دلخواهم رو هم نداشته چه برسه 99%

همشون افت وحشتناک در تصویر و صدا داشتن

همین هفته ی پیش خواستم گاد وار 2 رو تست کنم حتی داخل منوهاش نمیشد حرکت کرد اونقدر افت فریم زیاد بود

سیستمم هم اونقدرا ضعیف نیس بازی ای مثل Dota 2 که گرافیکش بیشتر از پلی استیشن 2 است رو بدون افت فریم راحت بازی میکردم

آخرین ویرایش:

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
من تا حالا هرچقدر بازی پلی 2 روی کامپیوتر تست کردم با شبیه ساز, حتی 1% کیفیت دلخواهم رو هم نداشته چه برسه 99%

همشون افت وحشتناک در تصویر و صدا داشتن

همین هفته ی پیش خواستم گاد وار 2 رو تست کنم حتی داخل منوهاش نمیشد حرکت کرد اونقدر افت فریم زیاد بود

سیستمم هم اونقدرا ضعیف نیس بازی ای مثل Dota 2 که گرافیکش بیشتر از پلی استیشن 2 است رو بدون افت فریم راحت بازی میکردم

در مورد شبیه ساز بحث درستش نتونستن هستش! نه اینکه نمیشه! چون یک نفر نمیتونی روپایی بزنه بنا بر این نیست که اصلاً روپایی زدن غیر ممکن باشه!
شما نتونستی با شبیه ساز کار کنی! بنا نمیشه که شبیه ساز کار نکنه!
حالا به هر دلیل نتونستی . حوصله نداشتی با تنظیمات کلنجار بری اعصابشو نداشتی پلاگین سرچ کنی یا هر چیز دیگه!
این ویدیو مربوط به سال 2011 هستش:
برای انجام تنظیمات برنامه PSX2 هم بهترین کار اینه که گوگل کنی :
Best PCSX2 Configuration
آخرش هم اسم بازیتو بنویس!
توی "یو ثوب" هم سرچ کنی میبینی خیلی ها تونستن بازیهایی رو با اون شبیه ساز اجرا کنن!
نتونستن شماها دلیل بر نشدن و امکان نداشتن نیست!

آخرین ویرایش:

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,604
با pc که حسش نیست بازی کرد چه برسه به شبیه ساز کردن که مشکلات خودشو هم داره - خود ps2 هم خوبه تازه میشه با فلش روش بازی اجرا کرد اما خوب ps2 خیلی قدیمیه
پول ps4 هم که نداریم پس بریم بمیریم :)) البته الانشم میتونم یه ps2 بخرم اما نمیدونم ارزش داره یا نه
قبلا خود xbox original داشتم یادش بخیر
http://8pic.ir/images/ync6ohe8kvjmc54vtjws.jpg
احسان جان تو که هم PS2 داشتی هم PSP و کلی هم به بچه های همین سایت فروختی،هر دو رو فروختی مگه؟ یا ما رو... کردی;)
گوشی منم اینه :) :
http://www.digikala.com/Product/DKP.../گوشی-موبایل-سونی-اکسپریا-Z3-پلاس-دو-سیم-کارت
مستقیم وصل میشه به PS4 جان.شبیه ساز PS1 و PSP رو عین کره اجرا میکنه.

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
احسان جان تو که هم PS2 داشتی هم PSP و کلی هم به بچه های همین سایت فروختی،هر دو رو فروختی مگه؟ یا ما رو... کردی;)
گوشی منم اینه :) :
http://www.digikala.com/Product/DKP.../گوشی-موبایل-سونی-اکسپریا-Z3-پلاس-دو-سیم-کارت
مستقیم وصل میشه به PS4 جان.شبیه ساز PS1 و PSP رو عین کره اجرا میکنه.

فدات داداش خوبی؟
آره هر دو تا اون زمان داشتم اما PSP STREET ام که یه پیکسلش سوخت سریع فروختمش تا بیشتر نشده
PS2 هم فروختم تا یه گوشی اندرویدی بخرم
همین گوشی رو
http://www.digikala.com/Product/DKP...IM/گوشي-موبايل-اسمارت-کورال-S5201-دو-سيم-کارت

در کل کارمم خرید و وفروش کنسول و لوازم جانبی بود خیلی چیزا کمیابی میفروختم اگر یادت باشه که خیلی وقته گذاشتم کنار این کارو - دیگه حوصلشو ندارم
گوشی تو قوییه بایدم اجرا کنه - من گوشی در حد همون قیمت PS2 خریدم

باز احسان اومد و تاپیک به بیراهه رفت.

ممنون از ابراز علاقه و احساساتت ;;)
فقط یه سوال شما همونی نبودی میگفتی بازی knack از سری انحصاری crash بهتره و crash اشغاله و چنتا نوستالژیک باز ازش طرفداری میکنن؟
منم در جواب بهت گفتم کسی که سری crash دست کم بگیره مسخره کنه اصلا فن سونی نیست
حالا بعد از چند ماه هنوز فراموش نکردی و از دستم ناراحتی , عیبی نداره من معذرت میخوام

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
مشخصات کامپیوتر من اینه

چند وقت پیش تو تاپیک شبیه ساز ps2 تو همین سایت عکس از مشخصات کامپیوتر خودم گذاشتم پرسیدم که شبیه ساز ps2 روی سیستم من کار میکنه؟
جواب دادن که کامپیوترت ضعیفه برای اجرا بازی ها ps2
http://forum.bazicenter.com/thread65961/page13/#post3909365

درسته سیستم من قویی نیست و قدیمیه اما دیگه انقدر بدرد نخورم نیست که
خودم رو سیستمم مثلا بازی آن ویک تموم کردم راحت -- مگه بازیا ps2 چقدر قدرت میخوان

شبیه ساز psp روی کامپیوتر اجرا کردم خیلی راحت اجرا شد البته تو بازی خدا جنگ گیر داشت
یه سوال چون من میخوام بازی پرتابل باشه شبیه ساز psp روی اندروید نیاز به چه سخت افزاری داره؟
رو گوشی من جواب میده؟ این لینک گوشی منه

اگر تو خرید 2 کنسول psp و ps2 دو به شک باشی کدوم بهتره واسه خرید؟
این گوشی منه فکر نکنم شبیه ساز psp روش جواب بده
داداش، بنده داشتم صحبت های شما رو دنبال می کردم، گفتم بیام و نظر خودمو بگم.
اگر شما می خوای به شکل حرفه ای بازی کنید و دنبال دردسر نمی گردید، به نظر من یک کنسول بخرید!
اجرای بازی ها PS2 و PSP در PC نه که نشه، میشه! اما دردسرهای خودشم داره! ممکنه خیلی جاها اذیت بشید و حتی تو بعضی از مراحل بازی ها ضد حال بخورید!
ولی اگر فقط برای تفریح معمولی می خواید بازی ها رو تجربه کنید و براتون مهم نیست چی پیش میاد، شبیه ساز خوبه!

در مورد اجرای بازی ها PSP روی موبایل هم باید خدمت شما عرض کنم، من Z3 دارم و اینطور که به نظر میاد گوشی قدرتمندی هست! اما متاسفانه حتی Z3 هم نمی تونه بازی ها PSP رو به درستی اجرا کنه!!! این رو گفتم تا شما خیال نکنی به خاطر گوشی بازی ها روی PSP اجرا نمیشه! شبیه ساز PSP در اندروید از پایه باید بهینه سازی بشه. پس، این مشکل گوشی نیست، مشکل نرم افزاره.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
چه قابلیت مسخره و بیهوده ای! دیگه چند نسل باید ps2 رو بازی کنیم؟ احتمالا نسل بعدم میخواد همینکارو کنه!
شاید دیده قابلیت پشتیبانی نسل قبل رو وان گذاشته گفته سریع دست به کار شم! ولی خب گند زد :D

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
داداش، بنده داشتم صحبت های شما رو دنبال می کردم، گفتم بیام و نظر خودمو بگم.
اگر شما می خوای به شکل حرفه ای بازی کنید و دنبال دردسر نمی گردید، به نظر من یک کنسول بخرید!
اجرای بازی ها PS2 و PSP در PC نه که نشه، میشه! اما دردسرهای خودشم داره! ممکنه خیلی جاها اذیت بشید و حتی تو بعضی از مراحل بازی ها ضد حال بخورید!
ولی اگر فقط برای تفریح معمولی می خواید بازی ها رو تجربه کنید و براتون مهم نیست چی پیش میاد، شبیه ساز خوبه!

در مورد اجرای بازی ها PSP روی موبایل هم باید خدمت شما عرض کنم، من Z3 دارم و اینطور که به نظر میاد گوشی قدرتمندی هست! اما متاسفانه حتی Z3 هم نمی تونه بازی ها PSP رو به درستی اجرا کنه!!! این رو گفتم تا شما خیال نکنی به خاطر گوشی بازی ها روی PSP اجرا نمیشه! شبیه ساز PSP در اندروید از پایه باید بهینه سازی بشه. پس، این مشکل گوشی نیست، مشکل نرم افزاره.

ممنون داداش حق باتوه درست میگی
بخاطر همینه که پرسیدم بین خرید ps2 و psp کدوم مناسبتره تو شرایط امروز دنیا

بزار یه تجربه رو بگم : آیدی قدیم من ehsanservat بود که بن دائم شد 9 سال wii داشتم اکثر تاپیک ها بخش wii خودم راه انداختم کلی نقد و بررسی بازی هاشو نوشتم و .....
چند روز پیش رفتم خیابون ولیعصر - پاساژ ولیعصر بازی pc بخرم چنتا بازی خریدم ارتش فرازمینی - شبان - ( به یاد قدیم کالاف وردلد ات وار ) و چنتا بازی دیگه
به صورت اتفاقی دیدم بازی mario galaxy 2 برای pc هم داره تعجب کردم - گفتم نکنه پورت شده بازی مثل کراش 4 و .... که نصبیشون اومده - بازی رو خریدم اومدم نصب کردم بعد فهمیدم شبیه ساز دلفینه در اصل که براش ستاپ درست کردن
بازی خوب بالا اومد و راحت اجرا شد اما تو خود بازی واقعا تو مخیه سرعت بازی خیلی کمه به هیچ وجه نمیشه بازی کرد
در صورتی که شبیه ساز دلفین خیلی قویتر و قدرتمند تر از شبیه ساز ها ps2 ه

متاسفانه قبلا psp و ps2 داشتم که بخاطر پیکسل سوختگی و نیاز به خرید گوشی فروختمشون و الان پیشیمونم
این کنسولا با یه مبلغ کم میتونی یه دریا بازی خوب و عالی بازی کنی
مثلا الان بازی ها Ps1 بازی کنی نسخه ها اصلیشو واقعا تو ذوقت میخوره برای بعضی از بازی ها چون بافت ها , گرافیک و ........ خیلی ابتدایی هستن اما بازی ها psp و ps2 از هر نظر زیبان و قابل تعمل و لذت بخش

درباره شبیه ساز psp رو گوشی تست کردم بازی خدا جنگ که کلا اسلو موشن بود چنتا بازی کم حجم سبکم ریخت بازم گیر داشتن

حتی آگهی خرید psp دیدم بهش پیام دادم گفت فروخته شده واقعا حیف شد
فروش يا تعويض PSP | انجمنهای پرشین تولز

با این پول گوشی که جا ساپورتم نیست میدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر