سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
790
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر
اگر حافظه‌ی کنسولت‌ کم هست و نیاز به اکسترنال داری‌ باید تهیه کنی. این‌ مدل و طراحی شرکت وسترن دیجیتال هست.
خرید کارت حافظه WD_BLACK C50 مخصوص ایکس باکس - یک ترابایت

این یکی هم برای شرکت سیگیت.
خرید و قیمت Seagate Expansion Card Xbox Series X|S 1 TB SSD, NVMe-Expansion-SDD for Xbox Series X|S, Modellnr.: STJR1000400 | ترب

به پورت مخصوصش در پشت کنسول می‌خوره.

458b00b9b1dde93aefbbdaa6b779d068.jpeg microsofts-xbox-series-x-s-storage-expansion-card-is-now-at-its-lowest-ever-price_6398d0da24cd2.jpeg

mahda

عضو جدید
Jan 9, 2024
4
سلام مجدد
من میخوام خودم روی کنسول اکانت درست کنم و خودم از بازی های رایگان در استور دانلود کنم
فقط یه چیزی را نمیفهمم وقتی بازی را دانلود کنم و اجرا بشه چرا باید اکانت انلاین یا هوم شدن بخرم ؟
من راهنمایی میکنید

mahda

عضو جدید
Jan 9, 2024
4
اگر حافظه‌ی کنسولت‌ کم هست و نیاز به اکسترنال داری‌ باید تهیه کنی. این‌ مدل و طراحی شرکت وسترن دیجیتال هست.
خرید کارت حافظه WD_BLACK C50 مخصوص ایکس باکس - یک ترابایت

این یکی هم برای شرکت سیگیت.
خرید و قیمت Seagate Expansion Card Xbox Series X|S 1 TB SSD, NVMe-Expansion-SDD for Xbox Series X|S, Modellnr.: STJR1000400 | ترب

به پورت مخصوصش در پشت کنسول می‌خوره.
این مدل ها خیلی گرون هست و ارزش نداره اینا رو بخریم با این قیمت
اما از لحاظ وچک و جمع و جور بودن عالیه
من شنیدم یه هارد 1 ترا یا 2 ترا ADATA هم میشه خرید و وصل کرد

• Like
Reactions: sajadkharestani

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
790
این مدل ها خیلی گرون هست و ارزش نداره اینا رو بخریم با این قیمت
اما از لحاظ وچک و جمع و جور بودن عالیه
من شنیدم یه هارد 1 ترا یا 2 ترا ADATA هم میشه خرید و وصل کرد
کارایی‌شون متفاوته
فقط روی این دو‌ مدل expansion card بازی‌های نسل جدید اجرا میشه!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: all4u

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
790
سلام مجدد
من میخوام خودم روی کنسول اکانت درست کنم و خودم از بازی های رایگان در استور دانلود کنم
فقط یه چیزی را نمیفهمم وقتی بازی را دانلود کنم و اجرا بشه چرا باید اکانت انلاین یا هوم شدن بخرم ؟
من راهنمایی میکنید
بازی رایگان وجود داره اما همه‌شون آنلاین و مالتی پلیر هست.
برای آنلاین بازی کردن باید حداقل اکانت گیمپس core داشته باشی که معادل xbox live Gold سابق هست. چندتا بازی هم‌ داره که سینگل پلیر بری.

گیمپس‌ کنسول آرشیو بازی‌های بیشتری داره
گیمپس التیمیت هم بازی‌های EA Play رو علاوه بر‌ نوع قبلی داره.

هوم باشه، می‌تونی موقع بازی افلاین باشی. غیر هوم باشه باید‌ موقع بازی کردن با اینترنت به xbox live وصل باشی.

حتما قبل از انلاین شدن‌ کنسولت رو‌ ریست فکتوری کن و پاک پاک باشه.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
790
آره خیلی قیمت بالاست
بی سیم مخصوص سری اکس با کیفیت خوب چی پیشنهاد میدی داداش؟
ارزونترین مدل بی‌سیم هدست xbox هست که خود مایکروسافت زده. ۱۰۰ دلار اینطورا قیمتش هست. حوالی ۵ - ۵.۵ میلیون فکر کنم بتونی بگیری

• Like
Reactions: sadegh alian

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دوستان عزیز یه مشکل جدیدا رو اکس باکس سری ایکس بازی می زنم دانلود مثلا 90گیگ 30گیگ دان می کنم بعد خاموش میکنم میبینم بوت دستگاه نزدیک 1دقیقه طول می کشه تا بیاد بالا بعد مثلا یه چند مگ از اون بازی دان می کنم بعد بوت دستگاه مثل حالت عادی سریع میاد بالا لازم به ذکره ریست فکتوری زدم درست نشد روی هارد اکسترنال هم تست کردم مشکل همچنان پابرجا هست به نظرتون مشکل از ابدیت دستگاه نرم افزاریه یا سخت افزاری ممنون اگه راهنمایی کنید یه اگه کسی مشکل من رو داره یه راهنمایی کنه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان عزیز یه مشکل جدیدا رو اکس باکس سری ایکس بازی می زنم دانلود مثلا 90گیگ 30گیگ دان می کنم بعد خاموش میکنم میبینم بوت دستگاه نزدیک 1دقیقه طول می کشه تا بیاد بالا بعد مثلا یه چند مگ از اون بازی دان می کنم بعد بوت دستگاه مثل حالت عادی سریع میاد بالا لازم به ذکره ریست فکتوری زدم درست نشد روی هارد اکسترنال هم تست کردم مشکل همچنان پابرجا هست به نظرتون مشکل از ابدیت دستگاه نرم افزاریه یا سخت افزاری ممنون اگه راهنمایی کنید یه اگه کسی مشکل من رو داره یه راهنمایی کنه

کلا کنسول full shutdown کنید زمان میبره بیاد بالا ولی روی استند بای باشه سریع بالا میاد

حالا چک کنید ببینید علت دیر بالا اومدن full shutdown هست یا نه بعد بریم سراغ دلایل دیگه ای که ممکنه پیش بیاد

پ ن : از من میشنوید خودتون درگیر زمان بوت شدن کنسول نکنید و این چیزا موضوع مهمی نیست و ممکنه دلایل زیادی داشته باشه مثل یه سری آپدیت یا تغییرات روی فایل های کنسول که قبل بوت کامل انجام میشه و این قضیه روی ویندوز هم وجود داره

یعنی لزوما این قضیه ایراد نیست

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
بعضی وقت ها روی فول شات دان اینطور میشه مشکل خاصی نیست ولی نباید روی رست مود طول بشکه و باید 2-3 ثانیه ای بیاد بالا... برای رفع مشکل هم چند بار دکمه ی لگوی اکس باکس دسته بزن سریع میاد بالا... مشکل احتمالا نرم افزاری هست بعضی وقت ها پیش میاد... برای خاموش کردن هم اگر دستگاه در دانلود باشه یا بازی اجرا داشته باشه یا آنلاین باشه امکان داره سریع خاموش نشه...

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
کلا کنسول full shutdown کنید زمان میبره بیاد بالا ولی روی استند بای باشه سریع بالا میاد

حالا چک کنید ببینید علت دیر بالا اومدن full shutdown هست یا نه بعد بریم سراغ دلایل دیگه ای که ممکنه پیش بیاد

پ ن : از من میشنوید خودتون درگیر زمان بوت شدن کنسول نکنید و این چیزا موضوع مهمی نیست و ممکنه دلایل زیادی داشته باشه مثل یه سری آپدیت یا تغییرات روی فایل های کنسول که قبل بوت کامل انجام میشه و این قضیه روی ویندوز هم وجود داره

یعنی لزوما این قضیه ایراد نیست
ممنون از جوابت عزیز دل
من هم رو شات دان و هم استند زدم فرقی نمی کنه

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
بعضی وقت ها روی فول شات دان اینطور میشه مشکل خاصی نیست ولی نباید روی رست مود طول بشکه و باید 2-3 ثانیه ای بیاد بالا... برای رفع مشکل هم چند بار دکمه ی لگوی اکس باکس دسته بزن سریع میاد بالا... مشکل احتمالا نرم افزاری هست بعضی وقت ها پیش میاد... برای خاموش کردن هم اگر دستگاه در دانلود باشه یا بازی اجرا داشته باشه یا آنلاین باشه امکان داره سریع خاموش نشه...
خودم احساس می کنم مال ابدیت باشه چون دو سری از ایدیت اواسط دانلود به خاطر کندی اینترنت دانلود قطع شد احتمال داره کال این باشه از این به بعد ابدیت افلاین می کنم

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
خودم احساس می کنم مال ابدیت باشه چون دو سری از ایدیت اواسط دانلود به خاطر کندی اینترنت دانلود قطع شد احتمال داره کال این باشه از این به بعد ابدیت افلاین می کنم
کلا چیز خاصی نیست جدیش نگیر سعی کن همیشه آخرین آپدیت های کنسول رو بگیری بلخره شرکت جهت رفع باگ اپدیت میدن

• Like
Reactions: deadkin

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
790
این مشکل ایکس باکس سری ایکس کسی داشته؟ وای فای ۵ghz رو تشخیص نمیده!
کانال 5Ghz رو تغییر بده. معمولا زیر 40Mhz باشه همه‌ی دیوایس‌ها تشخیص نمیدن. ببر ۴۰ و بیشتر، بعدش مودم رو خاموش روشن کن و‌ چک کن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر