سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
جلو گیری از گرد و غبار فقط کاری که من کردم هم برای پلی استیشن هم tv هم ایکسباکس🤣🤣🤣
کسی خواست اموزش ساختشو میدم تو عکس خوب نیوفتاده ولی در واقعیت ظاهرش بد نیست اینقدر
هیچ کدوم این کارا نیاز نیست خیلی سخت میگیرید نهایت کنسول رو چند روز نمیخاید استفاده کنید از برق بکشید خلاص

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
سلام دقیقا👏👏 من حالا یک مشکلی قبل اون داشتم دقیقا بعد اپدیتی که vrr اضافه شد رو تلویزیونم پیش اومد ،زمانیکه سویچ میکردی از بازی به هوم کنسول، یهو ارور بدون سیگنال میداد! هر چی سریعتر انجام میدادی امکان پیش اومدن این اتفاق زیاد بود! جالبه تو یوتیوب پرسیدم علتشو ۶ ماه پیش، اما الان که مشکل دیگه ای بدتر پیش اومده، یکی نقل قول کرده مشکل قبلو میگه :منم اون مشکل پریدن سیگنالو دارم چکار کنم ؟🤣
وجالبه به طرز شگفتی همونجور که گفتی این باگها روی پلی استیشن پیش نمیاد همش رو ایکسباکسه!
و عجیبه چرا ساپورت پشتیبانی سونی و ایکسباکس اینقدر پیچیده شده قبلا نبود، الان تهش شانس بیاری بعد ربات وصلت کنن به کانتکت!!! وگرنه یا ارور پیح میده یامیگه کسی پاسخگو نیست
داداش راه کار های که گفتم صفحه های پیش رفتی یا؟ اگر انجام بدی احتملا مشکلت حل شه

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
داداش راه کار های که گفتم صفحه های پیش رفتی یا؟ اگر انجام بدی احتملا مشکلت حل شه
داداش اصلا از بس خورد این قضیه تو ذوقم، کنسولو یک هفتس روشن نکردم که تست کنم، اصلا اعصابم خورد میشه یک همچین باگ وحشتناکی میبینم! فکر کن ادم با کلی قرض و قوله و ذوق بره تلویزیون و کنسول بخره بخواد یکم از دنیای اعصاب خرد کن واقعی فاصله بگیری، یهو با دیدن این شاه باگها همه دنیا سرت خراب میشه!حالا روشن کنم تست میکنم اما یکی از دوستام که با h900مشکل مشابه داره،پست شمارو دیده همینجا و تست کرده جواب نگرفته، حالا من تست میکنم ایشالا جواب بده
هیچ کدوم این کارا نیاز نیست خیلی سخت میگیرید نهایت کنسول رو چند روز نمیخاید استفاده کنید از برق بکشید خلاص
کنسول که از برق کشیدس همیشه دادا، کلا بعد هر بار استفاده باید از برق کشید ،نوسان برق هم که نگم دیگه🤣، ولی من چون هر ۴ ماه یبار تو کنسولا باد میگیرم، الان اینکارو کردم که بعد خاموش شدن و خنک شدن، بکشم روش تا موقعی که خاموشه اقلا خاک نگیره، همون فنش موقع روشن بودن کلی خاک نو حفره های ورو دی و خروجی جمع میکنه،اقلاموقع خاموش بودن دیگه خاک نگیره، ( دوسال پیش خریدیم ۱۸ میلیون، الان شده ۳۳ میلیون!!!, یکم دیگه بره جلو کم کم باید بیاریمش شبا تو جای گرم و نرم بخوابه ،خودمون بریم تو طاقچه بخوابیم!)
همین نشون میده تیویای سونی چقدر دشمنن با تیم اکسباکس و چقدر باهاش پدر کشتگی دارن>:);))
دقیقا منم همین نتیجه رو دارم میگیرم با اینکه فن نیستم ولی lg داشتم این مشکلاتو نداشتم رو ایکسباکس، الانم باگهای تلویزیونم رو پلی۵ اصصصلا وجود نداره فقط رو ایکسباکسه! یجوری بنظر منم لج کرده🤕

• Like
Reactions: ALI PUNKER

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
429
نام
مسعود
جلو گیری از گرد و غبار فقط کاری که من کردم هم برای پلی استیشن هم tv هم ایکسباکس🤣🤣🤣
کسی خواست اموزش ساختشو میدم تو عکس خوب نیوفتاده ولی در واقعیت ظاهرش بد نیست اینقدر
یه چیزی چشممو تو این عکس گرفت. بالای فن کنسول یه فن دیگه نصب کردی؟؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
این کاری که توی ویدئو کرد به هیچ وجه جلوی هوا رو نمیگیره فقط چون حفره های ریزتری داره گرد و خاک به پوشش بیرونی میچسبه و راحت میتونید تمیز کنید

مشابه این کاور اکثر کیس های نسبتا خوب داره

یه جورایی نقش فیلتر هوا ایفا میکنه ولی من خودم شخصا از پارچه توری هم نتیجه گرفتم و هم گردش هوا رو مختل نمیکنه و هم اینکه کنسول کمتر خاک میگیره

در واقع این کار واسه زمان استفاده کاربرد داره وگرنه که یه پارچه ای دستمالی ( البته تمیز باشه :D ) میندازی روی کنسول وقتی خاموشه دیگخچه
دوست عزیز کاملا اینکار جلوی تهویه هوا رو میگیره
اصلا لازم نیست تحقیق خاصی کنید شما دستتون رو جلوی یک فن بگیرید و بعد جلوی فن یک فیلتر گرد و غبار بزارید ببینید حجم هوا حدود یک سوم میشه اینکه توی کیس کامپیوتر استفاده میکنن چون اونجا فضا بزرگه و خود قطعات حساس مثل cpu و گرافیک خودشون فن مستقل دارن و این کار خیلی روی دمای قطعات تاثیر نمیزاره و هر کیس هم چندین فن داره ... اما شما دیدی تا حالا روی فن گرافیک و cpu فیلتر بزارن ؟؟؟!!!
قطعا شرکت عظیم ماکروسافت بدبخت 1 یا 2 دلار پول فیلتر گرد و غبار نبوده که نزاره ... این کار دمای کنسول رو توی بازی های سنگین بشدت افزایش میده و به قطعات داخلی آسیب میزنه

پیشنهاد میکنم این فیلتر رو بعد از انجام بازی و بعد 1 ساعت که کنسول خاموش بود روش بزارید و موقع بازی برداریدش حتما . کلا همیشه سعی کنید کنسول رو از حالت اصلی که مطابق اون طراحی شده خارج نکنید

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوست عزیز کاملا اینکار جلوی تهویه هوا رو میگیره
اصلا لازم نیست تحقیق خاصی کنید شما دستتون رو جلوی یک فن بگیرید و بعد جلوی فن یک فیلتر گرد و غبار بزارید ببینید حجم هوا حدود یک سوم میشه اینکه توی کیس کامپیوتر استفاده میکنن چون اونجا فضا بزرگه و خود قطعات حساس مثل cpu و گرافیک خودشون فن مستقل دارن و این کار خیلی روی دمای قطعات تاثیر نمیزاره و هر کیس هم چندین فن داره ... اما شما دیدی تا حالا روی فن گرافیک و cpu فیلتر بزارن ؟؟؟!!!
قطعا شرکت عظیم ماکروسافت بدبخت 1 یا 2 دلار پول فیلتر گرد و غبار نبوده که نزاره ... این کار دمای کنسول رو توی بازی های سنگین بشدت افزایش میده و به قطعات داخلی آسیب میزنه

پیشنهاد میکنم این فیلتر رو بعد از انجام بازی و بعد 1 ساعت که کنسول خاموش بود روش بزارید و موقع بازی برداریدش حتما . کلا همیشه سعی کنید کنسول رو از حالت اصلی که مطابق اون طراحی شده خارج نکنید

هیچ شرکتی برای گرد و غبار فیلتر نمیزاره و طراحی نمیکنن چون اونا که نباید نگران خاک گرفتن وسایل شما باشن

در مورد فیلتر هوا هم سرچ کنید اکثر فروشگاه های معتبر مثل آمازون فیلتر هوا برای سریز ایکس دارن و اگه اینقدر مشکل ساز بود که به همین راحتی فروش نمیرفت

در مورد cpu و کارت گرافیک هم چون داخل کیس هست نیازی نیست و اگه کیس استاندارد داشته باشید خود کیس فیلتر هوا داره

در کل این یه پیشنهاد هست و هر شخصی میتونه تصمیم بگیره انجام بده یا نه

من شخصا انجام دادم و نتیجه خوب بوده

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
رو بازیا میزنم باز نمیکنه چه آنلاین چه آفلاین کسی می‌دونه این آشغال چه مرگشه ؟
از نت آشغال هست مشکلی نداره برای من... dns عوض بکن یا خود اینترنتت(اگر سیم کارتی سیم کارت عوض بکن) تنها راه همین ها هست
78.157.42.100
78.157.42.101
//////////////////////////
10.202.10.10
10.202.10.11

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
235
از نت آشغال هست مشکلی نداره برای من... dns عوض بکن یا خود اینترنتت(اگر سیم کارتی سیم کارت عوض بکن) تنها راه همین ها هست
78.157.42.100
78.157.42.101
//////////////////////////
10.202.10.10
10.202.10.11
والا آفلاین هم میکردم هیچ فرقی نداشت دیگه چند بار خاموش روشن کردم سیمش جدا کردم درست شد خودش :/

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
والا آفلاین هم میکردم هیچ فرقی نداشت دیگه چند بار خاموش روشن کردم سیمش جدا کردم درست شد خودش :/
الان که فعلا مشکلت حل شده ولی در آینده با این اوضاع نت اگر ارور بازی رو ندارید میده یه بار آفلاین بکن بعد ریست کن 99 درصد حل میشه مشکل البته به شرطی که اکانت بازی هوم باشه رو دستگاه یا خودت خریده باشی وگرنه برای سویج هیمشه باید آنلاین بازی کنی

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,948
نام
امین پاشاپور
سلام و درود بر دوستان و اساتید
من همیشه از گیم پس استفاده کردم و تا حالا بازی مستقیم ار استور نخریدم، میخواستم الان بازی بخرم از استور گفتم قبلش بپرسم، روش خرید از استور مایکروسافت چطوره، من الان گیفت بزنم و حسابم رو شارژ کنم به راحتی میتونم بازی مورد نظرم رو بخرم، نقطه ی خاصی نداره، مثلا تحریم و این چیزا باعث مشکل نمیشه،
از استور playstation زیاد خرید کردم، آیا اینم مثل اون راحته،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
620
سلام و درود بر دوستان و اساتید
من همیشه از گیم پس استفاده کردم و تا حالا بازی مستقیم ار استور نخریدم، میخواستم الان بازی بخرم از استور گفتم قبلش بپرسم، روش خرید از استور مایکروسافت چطوره، من الان گیفت بزنم و حسابم رو شارژ کنم به راحتی میتونم بازی مورد نظرم رو بخرم، نقطه ی خاصی نداره، مثلا تحریم و این چیزا باعث مشکل نمیشه،
از استور playstation زیاد خرید کردم، آیا اینم مثل اون راحته،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk
با گیفت کارت حسابتون رو شارژ کنید و بعدش از طریق کامپیوتر و چی چی ان با آی پی آمریکا خرید رو از سایت ماکروسافت انجام بدین و بعد از طریق کنسول دانلود کنید

applemakintaj

کاربر سایت
Mar 31, 2010
29
دوستان من بخوام گیم پس بخرم،چه مدلی باید بخرم که خوب باشه؟
بعد اینکه اگر از گیم پس استفاده کنیم،بعدا بخوایم افلاین بازی کنیم هم شدنیه؟
و سوال اخر اینکه فورزا 5 روی ایکس باکس سری اس چند fps میده؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
دوستان من بخوام گیم پس بخرم،چه مدلی باید بخرم که خوب باشه؟
بعد اینکه اگر از گیم پس استفاده کنیم،بعدا بخوایم افلاین بازی کنیم هم شدنیه؟
و سوال اخر اینکه فورزا 5 روی ایکس باکس سری اس چند fps میده؟
1.
Dokidokishop تلگرام
یا از کانالا و سایتای دیگه. ظرفیت کامل میتونید بخرید هم هوم و غیر هوم هم رو اکانت خودتون درکل هوم بصرفه تره
2.بله
3. رو سری اس هم ۳۰ هم ۶۰ فریم میده

• Like
Reactions: applemakintaj

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر