سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
چند صفحه پیش هم بچه ها این مشکل رو اعلام کردن ، برای من هم یکبار اتفاق افتاد، مشکل از نت هست . بهترین کار گذاشتن DNS رو حالت اتوماتیک ، صبر کردن به مدت ۳۰ ثانیه و پاک کردن Mac address هستش . و بعد ریستارت کنسول و بعد امتحان کردن DNS ها . بهترین هاشون هم رادار و الکترو هستند. برای من خودش درست شد بعد چند ساعت.
برای من متاسفانه درست نشد. حالا صبر میکنم ببینم با زمان درست میشه یا نه.
کلا تجربه کاربری ایکس باکس تو ایران یه عذاب خالصه.

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,498
نام
عرفان
ممنون من همه تیکها رو زدم فعاله، این تیک ycc چیه دقیقا کارش؟؟؟؟ رو فریم ریت و کیفبت تصویر تاثیر نداره؟؟
یک نوع فرمت فشرده سازی هستش برای تلویزیون های 4k قدیمی که از فرمت استاندارد پشتیبانی نمیکنن. میتونه عامل مشکل شما باشه.
برای من متاسفانه درست نشد. حالا صبر میکنم ببینم با زمان درست میشه یا نه.
کلا تجربه کاربری ایکس باکس تو ایران یه عذاب خالصه.
از اینترنت فقط یک لاشه مونده، همونم رحم نخواهند کرد.
مشکلتون باید درست بشه بدلیل اختلالات اینترنت و دستکاری پورت هاست...

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
کسی با adsl میتونه لایو مایکروسافت ساین کنه یا نه؟
کلان تو نت من یه لحظه ساین میشه بعد ساین اوت میشه ولی با همراه اول مشکلی ندارم
این مشکلم از 27 بهمن شروع شده.. قبلا مشکلی نداشتم

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
یک نوع فرمت فشرده سازی هستش برای تلویزیون های 4k قدیمی که از فرمت استاندارد پشتیبانی نمیکنن. میتونه عامل مشکل شما باشه.

از اینترنت فقط یک لاشه مونده، همونم رحم نخواهند کرد.
مشکلتون باید درست بشه بدلیل اختلالات اینترنت و دستکاری پورت هاست...
دستت درد نکنه عزیز، یعنی ممکنه این چشمک زدن تو منو مربوط به این باشه؟؟؟؟ چون قدیم نبود الان شده ، یبارم hdr رو خاموش کردم، دیگه سیاه نشد چشمک بزنه، مجدد روشن کردم باز نشد، از اون به بعد روشنش نکردم، اهان اینو بگم بعد اپدیت تلویزیون ، وقتی از تو‌منو بازیو میبستم قبلش یک نویز سبزی به صورت خطی ظاهر میشد لحظه ای و میرفت،

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
دستت درد نکنه عزیز، یعنی ممکنه این چشمک زدن تو منو مربوط به این باشه؟؟؟؟ چون قدیم نبود الان شده ، یبارم hdr رو خاموش کردم، دیگه سیاه نشد چشمک بزنه، مجدد روشن کردم باز نشد، از اون به بعد روشنش نکردم، اهان اینو بگم بعد اپدیت تلویزیون ، وقتی از تو‌منو بازیو میبستم قبلش یک نویز سبزی به صورت خطی ظاهر میشد لحظه ای و میرفت،
درود
این مشکلی که داری بخاطر آپدیت تی ویه،یادمه یکی دیگه هم اینجا این مشکل بعد آپدیت تی وی براش پیش اومده بود اونم سونی داشت ولی نمیدونم مشکلش در آخر حل شد یا نه،بنظرم فقط سازندش میتونه با آپدیت این مشکل رو حل کنه،خودم سامسونگ دارم یه بار یه آپدیتی داد وقتی که کنسول xbox میخواست روی hdr سویچ کنه باگ میخورد کلا تی وی خاموش میشد در صورتی که توی ps این مشکل نبود و بعدش با یه آپدیتی که داد این مشکل کاملا حل شد.

• Like
Reactions: MASHIN

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,017
نام
آریا
یه پیشنهاد برای جلوگیری از گرد و غبار:-bd

View attachment 285803
کار خوبیه، فقط دو تا نکته مهم داره. :D
۱. حتماً گزینه‌های چک کردن برای آپدیت رو غیرفعال کنین. اون اوایل که XSX گرفته بودم، یه شب دیدم روشن شده! اول فکر کردم مشکلی چیزی پیش اومده و به استقلال فکری رسیده، ولی بعد فهمیدم دو تا گزینه هست برای چک کردن آپدیت کنسول و آپدیت بازی‌ها که اگه اینا فعال باشن، کنسول بعضی وقت‌ها مخفیانه روشن می‌شه که ببینه چه خبره و بعدش دوباره می‌خوابه. توی این شرایط هم نباید توی پوشش و فضای بسته باشه.
۲. این شاید نیازی به توضیح نداشته باشه، ولی بلایی بود که سر من اومد و برای همین بد نیست تذکر ویژه بدم! از همون یکی دو ماه اول خرید کنسول، با مقوا براش یه محفظه درست کردم که همه جاش رو می‌پوشونه و یه ساعت بعد از تموم شدن بازی که دیگه کامل خنک شده باشه، محفظه رو می‌ذارم روش (بگذریم که توی این شرایط هم باز به خاطر هوای افتضاح تهران و گرد و خاک‌های فجیع تابستون، توش خاک رفته).
چند ماه پیش توی اوج کثافت‌کاری‌های EA و بن بازیکن‌های فیفا، انقدر از نظر روحی روانی داغون شده بودم که یه بار مغزم جواب نداد و بدون اینکه محفظه رو بردارم، کنسول رو روشن کردم (با کنترلر) و بعد از یه ربع، دیدم صداهای عجیب غریبی به گوش می‌رسه. فکر کردم شاید هواپیمایی چیزی هست و به بازی ادامه دادم، ولی هی صدا بیشتر شد و وحشت کردم و رفتم ببینم چه خبره که یه دفعه چشمم به محفظه روی کنسول افتاد! :| رسماً شبیه کوره آتیش شده بود و شانس آوردم که بیشتر از این طول نکشید، وگرنه کار به ذوب و انفجار و اینا می‌رسید! :D
خلاصه که همیشه حواس‌تون جمع باشه که کنسول رو اشتباهی توی این حالت روشن نکنین. و البته بلافاصله بعد از تموم شدن کار با کنسول هم توی بقچه نپیچینش. اول بذارین یه ذره روشن بمونه که گرما خارج بشه و بعدش که خاموش کردین هم باز یه ذره توی اون حالت بمونه که دیگه کاملاً سرد بشه و بعد یه چیزی بندازین رو سرش.

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
۱. حتماً گزینه‌های چک کردن برای آپدیت رو غیرفعال کنین. اون اوایل که XSX گرفته بودم، یه شب دیدم روشن شده! اول فکر کردم مشکلی چیزی پیش اومده و به استقلال فکری رسیده، ولی بعد فهمیدم دو تا گزینه هست برای چک کردن آپدیت کنسول و آپدیت بازی‌ها که اگه اینا فعال باشن، کنسول بعضی وقت‌ها مخفیانه روشن می‌شه که ببینه چه خبره و بعدش دوباره می‌خوابه. توی این شرایط هم نباید توی پوشش و فضای بسته باشه.
۲. این شاید نیازی به توضیح نداشته باشه، ولی بلایی بود که سر من اومد و برای همین بد نیست تذکر ویژه بدم! از همون یکی دو ماه اول خرید کنسول، با مقوا براش یه محفظه درست کردم که همه جاش رو می‌پوشونه و یه ساعت بعد از تموم شدن بازی که دیگه کامل خنک شده باشه، محفظه رو می‌ذارم روش (بگذریم که توی این شرایط هم باز به خاطر هوای افتضاح تهران و گرد و خاک‌های فجیع تابستون، توش خاک رفته).
چند ماه پیش توی اوج کثافت‌کاری‌های EA و بن بازیکن‌های فیفا، انقدر از نظر روحی روانی داغون شده بودم که یه بار مغزم جواب نداد و بدون اینکه محفظه رو بردارم، کنسول رو روشن کردم (با کنترلر) و بعد از یه ربع، دیدم صداهای عجیب غریبی به گوش می‌رسه. فکر کردم شاید هواپیمایی چیزی هست و به بازی ادامه دادم، ولی هی صدا بیشتر شد و وحشت کردم و رفتم ببینم چه خبره که یه دفعه چشمم به محفظه روی کنسول افتاد! :| رسماً شبیه کوره آتیش شده بود و شانس آوردم که بیشتر از این طول نکشید، وگرنه کار به ذوب و انفجار و اینا می‌رسید! :D
خلاصه که همیشه حواس‌تون جمع باشه که کنسول رو اشتباهی توی این حالت روشن نکنین. و البته بلافاصله بعد از تموم شدن کار با کنسول هم توی بقچه نپیچینش. اول بذارین یه ذره روشن بمونه که گرما خارج بشه و بعدش که خاموش کردین هم باز یه ذره توی اون حالت بمونه که دیگه کاملاً سرد بشه و بعد یه چیزی بندازین رو سرش.
پشمام از گزینه اول :D من دیگه داشتم با جن و روح داشتن اتاقم کنار میومدم که میاد تق تق میزنه رو ایکس باکس و میره :D پس قضیه اینه که فنشم یهو میچرخه :D ایول اقا ایول

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

این کاری که توی ویدئو کرد به هیچ وجه جلوی هوا رو نمیگیره فقط چون حفره های ریزتری داره گرد و خاک به پوشش بیرونی میچسبه و راحت میتونید تمیز کنید

مشابه این کاور اکثر کیس های نسبتا خوب داره

یه جورایی نقش فیلتر هوا ایفا میکنه ولی من خودم شخصا از پارچه توری هم نتیجه گرفتم و هم گردش هوا رو مختل نمیکنه و هم اینکه کنسول کمتر خاک میگیره

در واقع این کار واسه زمان استفاده کاربرد داره وگرنه که یه پارچه ای دستمالی ( البته تمیز باشه :D ) میندازی روی کنسول وقتی خاموشه دیگخچه

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
درود
این مشکلی که داری بخاطر آپدیت تی ویه،یادمه یکی دیگه هم اینجا این مشکل بعد آپدیت تی وی براش پیش اومده بود اونم سونی داشت ولی نمیدونم مشکلش در آخر حل شد یا نه،بنظرم فقط سازندش میتونه با آپدیت این مشکل رو حل کنه،خودم سامسونگ دارم یه بار یه آپدیتی داد وقتی که کنسول xbox میخواست روی hdr سویچ کنه باگ میخورد کلا تی وی خاموش میشد در صورتی که توی ps این مشکل نبود و بعدش با یه آپدیتی که داد این مشکل کاملا حل شد.
سلام دقیقا👏👏 من حالا یک مشکلی قبل اون داشتم دقیقا بعد اپدیتی که vrr اضافه شد رو تلویزیونم پیش اومد ،زمانیکه سویچ میکردی از بازی به هوم کنسول، یهو ارور بدون سیگنال میداد! هر چی سریعتر انجام میدادی امکان پیش اومدن این اتفاق زیاد بود! جالبه تو یوتیوب پرسیدم علتشو ۶ ماه پیش، اما الان که مشکل دیگه ای بدتر پیش اومده، یکی نقل قول کرده مشکل قبلو میگه :منم اون مشکل پریدن سیگنالو دارم چکار کنم ؟🤣
وجالبه به طرز شگفتی همونجور که گفتی این باگها روی پلی استیشن پیش نمیاد همش رو ایکسباکسه!
و عجیبه چرا ساپورت پشتیبانی سونی و ایکسباکس اینقدر پیچیده شده قبلا نبود، الان تهش شانس بیاری بعد ربات وصلت کنن به کانتکت!!! وگرنه یا ارور پیح میده یامیگه کسی پاسخگو نیست

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
یه پیشنهاد برای جلوگیری از گرد و غبار:-bd

View attachment 285803
جلو گیری از گرد و غبار فقط کاری که من کردم هم برای پلی استیشن هم tv هم ایکسباکس🤣🤣🤣
کسی خواست اموزش ساختشو میدم تو عکس خوب نیوفتاده ولی در واقعیت ظاهرش بد نیست اینقدر

Attachments

• ۲۰۲۳۰۲۲۷_۲۱۵۳۳۵.jpg
    ۲۰۲۳۰۲۲۷_۲۱۵۳۳۵.jpg
    869.8 KB · مشاهده: 82

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
سلام دقیقا👏👏 من حالا یک مشکلی قبل اون داشتم دقیقا بعد اپدیتی که vrr اضافه شد رو تلویزیونم پیش اومد ،زمانیکه سویچ میکردی از بازی به هوم کنسول، یهو ارور بدون سیگنال میداد! هر چی سریعتر انجام میدادی امکان پیش اومدن این اتفاق زیاد بود! جالبه تو یوتیوب پرسیدم علتشو ۶ ماه پیش، اما الان که مشکل دیگه ای بدتر پیش اومده، یکی نقل قول کرده مشکل قبلو میگه :منم اون مشکل پریدن سیگنالو دارم چکار کنم ؟🤣
وجالبه به طرز شگفتی همونجور که گفتی این باگها روی پلی استیشن پیش نمیاد همش رو ایکسباکسه!
و عجیبه چرا ساپورت پشتیبانی سونی و ایکسباکس اینقدر پیچیده شده قبلا نبود، الان تهش شانس بیاری بعد ربات وصلت کنن به کانتکت!!! وگرنه یا ارور پیح میده یامیگه کسی پاسخگو نیست
همین نشون میده تیویای سونی چقدر دشمنن با تیم اکسباکس و چقدر باهاش پدر کشتگی دارن>:);))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر