سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
دوستان وقتی دستگاه رو روشن میکنم چراقه پاور روی کنسول شروع به چشمک زدن میکنه درب دی وی دی درایوشم باز نمیشه نه تصویری نه اروری هیچه نمیده مدل دستگاه arcade

منظورت چراغ های جلوی کنسول هست

http://cache.kotaku.com/assets/resources/2007/07/redringodeath.jpg

اگر آره که دستگاهت خراب شده و باید کد خرابیش رو پیدا کنی و برای پیدا کردن کد خرابیش از فرمول زیر استفاده کن و بعد کد بدست آمده رو بگو که ببینیم مشکل دقیقا از کجاست.

=====

» XBox 360 را روشن کنید و بگذارید 3 چراغ قرمز روشن شود.
» کلید Sync ( کلید دایره رنگ که در کنار بخش ورودی مموری کارت وجود دارد ) را فشار داده و نگه دارید.زمانی که آن را نگه داشتید کلید Eject درایو را فشار دهید.
» چراغ های LED با اولین شماره در کد بطوریکه در ذیل شرح داده شده چشمک خواهند زد.
» دکمه Eject را آزاد کنید و دوباره فشار دهید.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و دومین شماره کد نمایش داده می شود.
» دکمه Eject رو آزاد کنید و دوباره فشار دهید.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و سومین شماره کد نمایش داده می شود.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و چهارمین شماره کد نمایش داده می شود.
» LED ها به 3 چراغ قرمز برمی گردند.

شما باید قادر باشید که فرق بین 3 چراغ قرمز با 3 چراغی که برای کدهای اشتباه روشن می شوند را بوسیله درجه ای که آنها چشمک می زنند،تشخیص دهید.

در اینجا می توانید چگونگی به دست آمدن کد برای LED ها را بفهمید :

» چهار چراغ قرمز چشمک می زنند - 0 (صفر)
» یک چراغ قرمز چشمک می زند - 1 (یک)
» دو چراغ قرمز چشمک می زنند - 2 (دو)
» سه چراغ قرمز چشمک می زنند - 3 (سه)

======

بچه ها من سه روزه xbox گرفتم امروز داشتم gears of war 2 بازی میکردم که یهو وسط بازی ارور داد که دیسک قابله خوندن نیست تمیزش کنید dvd اش هم از نوعه نقره ای بود تکین
یعد اومدم گفتم که بیام بازی bayonetta رو نصب کنم رو هارد dvd رو گذاشتم بازی اجرا شد بعد اومدم رو هارد نصب کنم دیدم که میگه قابله خوندن نیست دیسک یا کثیفه یا خط داره ولی بازی ac2 رو راحت اجرا کردم رو هارد هم نصب کردم bayonetta هم دی وی دیش بنفشه نقره ای نیست
میگم نکنه از لنز باشه ؟ این bayonetta خش هم داره اما نه اونقدر شدید

اگر لنز مشکل داشت رویی تمام بازیها کار نمیکرد ولی به خاطر اینکه ما دیسک غیر ارجینال که کیفیت خیلی نا مرغوبی دارن استفاده میکنیم مشکل معمولا از دیسک است.

بیشتر از دیسک با مارک ورباتیم (Verbatim) استفاده کن

دوستان سلام عید شما مبارک

من دستگام 1 چراغ قرمز میده و ارور E74 و بعضی موقع ها هم درست میشه میخوام بدونم مشکل از چیه و چطور باید درستش کنم؟

معمولا دو احتمال داره یا GPU خراب شده که مشکل جدی هست و با X-CLAMP تا یک مدت درست میشه یا مشکل از چیپ HANA هست که با تعویض اون مشکل کامل رفع میشه..

طبق تجربه 90 درصد مشکل از GPU هست.

دستگاتون چیه؟

الان نوع دستگاه چه فرقی میکنه.؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
به محض اینکه روشن میکنم اینجوری میشه او کارایی که کفتی رو انجام دادم اون دکمه کوچیکو که میگیرم چراغهای سبز مربوط به دستها روشن میشه دکمی درایو که میزنم هچی نمیشه
بهتره ببری پیش یک تعمیر کار!واقعا نمیدونم چی بگم:-":confused::smile:

astatira

کاربر سایت
Sep 8, 2009
48
من دوبار تاحالاهم دستگاهمو روشن کردم سه چراغ شد بعدکه از برق کشیدمش دوباره زدم درست شد ازچیه خطرناک نیست.بدجور اعصابمو بهم ریخته

آخرین ویرایش:

JUAREZ

کاربر سایت
Jul 9, 2009
516
نام
امیر
من دوبار تاحالاهم دستگاهموهم روشن کردم سه چراغ شد بعدکه از برق کشیدمش دوباره زدم درست شد ازچیه خطرناک نیست
واسه منم یه بار اینطوری شد تو نت سرچ کردم یه چند تا مطلب پیدا کردم که نوشته بود مشکل از کابلایی که

بهش وصله بعد نوشته بود که کابل پاور رو چک کنید درست میشه.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من دوبار تاحالاهم دستگاهموهم روشن کردم سه چراغ شد بعدکه از برق کشیدمش دوباره زدم درست شد ازچیه خطرناک نیست
اگه دستگاهت قدیمیه!که میشه به عنوان صدای الرّحمن ازش یاد کرد! ولی اگه جدیده!شاید نوسان برقه!!!

من بیشتر فکر میکنک گزینه اول باشه! معمولا چند بار درست میشن ولی در نهایت ان خدا هست که میماند:D!
احتمالا 3 چراغ میشه کنسولت Coming s00n

BeReliAn

کاربر سایت
Nov 26, 2009
105
سلام
دوستان یه موردی هس نمیدونم ایراده یا وسواس الکی
توی بازیها انگار تصویر موج داره مثلا توی دارک سایدرز وبایونتا اینجوری بود یه دفعه یه خط وسط صفحه میومد و میرفت توی بد کمپانی 2 هم انگار زیاد بازی روون نیس حداقل روونی بازی COD6 رو نداره یه دفعه سایه ظاهر میشه بعد فاصلتو کم میکنی میره یا صخره ها یه شکلن یه کم نزدیک میشی شکلش عوض میشه تیک میزنه
خلاصه بد روی مخه اساتید یه راهنمایی کنن مشکل کجاس ؟؟

astatira

کاربر سایت
Sep 8, 2009
48
اگه دستگاهت قدیمیه!که میشه به عنوان صدای الرّحمن ازش یاد کرد! ولی اگه جدیده!شاید نوسان برقه!!!

من بیشتر فکر میکنک گزینه اول باشه! معمولا چند بار درست میشن ولی در نهایت ان خدا هست که میماند:D!
احتمالا 3 چراغ میشه کنسولت Coming s00n
1سال ونیم دارمش همون اول فنشو 12ولت کردم الان 2روز روزی 3 4ساعت بازی میکنم دیگه نشد

steve bradly pitt

کاربر سایت
Aug 13, 2008
75
آقا سلام عرض شد من برای این X360 یدونه از همین هدست معمولی با سیم ها خریدیم. اونجا تو مغازه یارو تست کردیم جواب داد، اما همین که آوردیم تو خونه به دسته وصلش کردیم جواب نمیده صدا نداره، روش یا تنظیمات خاصی داره بگید ممنون

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
سلام
دوستان یه موردی هس نمیدونم ایراده یا وسواس الکی
توی بازیها انگار تصویر موج داره مثلا توی دارک سایدرز وبایونتا اینجوری بود یه دفعه یه خط وسط صفحه میومد و میرفت توی بد کمپانی 2 هم انگار زیاد بازی روون نیس حداقل روونی بازی COD6 رو نداره یه دفعه سایه ظاهر میشه بعد فاصلتو کم میکنی میره یا صخره ها یه شکلن یه کم نزدیک میشی شکلش عوض میشه تیک میزنه
خلاصه بد روی مخه اساتید یه راهنمایی کنن مشکل کجاس ؟؟

اگر رویی بازی خاصی هست که اشکال از دیسک یا خود بازی هست ولی اگر همیشه اینطور میشه که یا کابلت مشکل داره یا GPU داره به فنا میره و تک چراغ خواهی شد.

آقا سلام عرض شد من برای این X360 یدونه از همین هدست معمولی با سیم ها خریدیم. اونجا تو مغازه یارو تست کردیم جواب داد، اما همین که آوردیم تو خونه به دسته وصلش کردیم جواب نمیده صدا نداره، روش یا تنظیمات خاصی داره بگید ممنون

تنظیم خاصی نداره ولی فکر کنم فقط تو محیط لایو کار کنه.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
با سلام
دوستان من حدود یک سالی هست Xbox360 دارم ولی با دسته اون در بعضی بازیها نمیتونم کنار بیام و کلا دسته ps3 یا ps2 رو همیشه ترجیح میدم.
حالا میخوام ببینم ایا نمونه دیگه ای از دسته نیست که مثل دسته ps3 یا ps2 باشه یا اصلا این دستگاه دسته ای بجز این قلمبه ای که خود ماکروسافت ساخته داره؟
با تشکر

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
من داشتم ac2 رو بازی می کردم یه دفعه گیر کرد دیگه هیچ دکمه ای هم کار نمی کرد مجبور شدم دستگاه را خاموش کنم بعد روشن کردم رفتم توش وقتی داشت سیو رو لود می کرد دوباره گیر می کنه چیکار کنم یه بار از رو هارد پاکش کردم دوباره نصبش کردم بازم نشد فقط همین جا ایراد داره اگه season بعدی رو شروع کنم ایراد نداره

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
313
نام
حسین
سلام کنسول من e68 داد ایرادم از هارد راهی هست که بتونم درستش کنم یا باید برم یه جدید بخرم در ضمن وقتی با هارد روشنش میکنم هاردش یه صدای خفیفی میده
لطفا کمک کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر