سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
سلام به دوستان عزیز
آقایون من 360 الیت جسپر دارم فقط هفته ای 1 روز اونم حدود 4 ساعت بازی میکنم؟ آیا طرز استفاده درسته یا مثلا بهتره 2 روز بشه روزی2 ساعت؟!

بعد حدود 2 هفته پیش دستگاه سر اساسینز2 توی یک ضربه شخصیت بازی هنگ کرد و صفحه همون حالت فریز شد. بعد خاموش و روشن کردم درست شد بعد هم سر هیچ چیزی دیگه اینطوری نشد.این مشکل عادیه؟آیا دستگاه مشکل پیدا کرده؟زمان هنگ هم هیچ چراغی نداد کلا تال حالا چراغی نزده دستگاه.

بعد من کولینگ روی دستگاه انجام ندادم.
و پاور دستگاه 150 و محافظ برق هم نداره. دیگه محیط دورشم نسبتا تهویه باز داره.

ممنون میشم راهنماییم کنید
برادر من این حرفا چیه؟مگه داری با زن حامله رفتار میکنی که این قدر محتاطی؟!:biggrin1:
هیچیش نمیشه بابا!
من خودم فالکون های قبلی که داشتم باهاشون زیاد بازی میکردم و هر روز هیچی نشد!(
این یکی جسپر هم که دارم روزی 7-8 ساعت باهاش بازی میکنم!
-------------------
دوستان من چند روز پیش که داشتم بازی میکردم هیچ مشکلی نبود.ولی دیروز که اومدم کنسول رو روشن کنم دیدم که تصویر از پورت HDMI خارج نمیشه!نمیدونم هوا براش مشکلی به وجود اورده یا نه!!!
به نظرم پورت درسته چون مانیتور میزنه که اچ دی ام ای وصله ولی تصویر نداره.به نظرم تنظیمات داخلی کنسول به هم ریخته.من الان چی کار باید بکنم تا تصویر برگرده؟چجوری برم توی تنظیمات وقتی تصویر ندارم؟!:biggrin1: راهی هست کنسول رو کلا ریست کنم؟
ممنون از پاسختون.
ویرایش در ضمن من از AV میتونم تصویر بگیرم فقط پورت HDMI تصویر نمیده
یعنی هیچ کس نمیدونه؟

God_of_game

کاربر سایت
May 10, 2008
2,025
سلام.
اقایون من یه هارد 120 دارم که متاسفانه سرم کلاه گذاشتن و یه هارد دادن که نگو و نپرس ( از همون اول که وصل کردم به جای 120 ، 107 گیگ بود.)وقتی اون رو وصل می کنم چراغ قرمز شماره ی 3 روشن می شه.
مشکل چیه؟

mah10vi

کاربر سایت
Oct 15, 2008
385
نام
مارکوس
سلام
جون کنسولاتو بگید چه خاکی به سرم بریزم .
کنسول اولیم لانچ بود و همون یک ماه اول سه چراغ شد .
تازه یه آرکید جاسپر گرفتم داشتم نینجا گایدن رو بازی میکردم که کنسول قفل کرد و هیچ دکمه ای کار نمیکرد .
کنسول اولیم هم همینتوری سه چراغه شد .
من روزی سه یا چهار ساعت بازی نمیکردم و 5 تا بازی رو تموم کردم . کنسول رو هم از فتحی گرفتم .
یعنی بعد از فریز شدن , کنسول دیگه روشن نشد و کار نکرد؟

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
سلام.
اقایون من یه هارد 120 دارم که متاسفانه سرم کلاه گذاشتن و یه هارد دادن که نگو و نپرس ( از همون اول که وصل کردم به جای 120 ، 107 گیگ بود.)وقتی اون رو وصل می کنم چراغ قرمز شماره ی 3 روشن می شه.
مشکل چیه؟
سلام، نه سرتون کلاه نذاشتن، چون ظرفیت هارد همیشه از اون مقداری که هست کمتر نشون داده میشه.
حالا نه اینکه هم الان میخوای 120 گیگش رو پر کنی؟:biggrin1:

آخرین ویرایش:

God_of_game

کاربر سایت
May 10, 2008
2,025
سلام، نه سرتون کلاه نذاشتن، چون ظرفیت هارد همیشه از اون مقداری که هست کمتر نشون داده میشه.
حالا نه اینکه هم الان میخوای 120 گیگش رو پر کنی؟:biggrin1:
مشکل من این نیست.
مشکل من این هست که وقتی هارد 120 رو وصل می کنم چراغ شماره ی 3 قرمز روشن می شه ولی با 20 گیگ همچین مشکلی رو ندارم :-"

ebipacino

کاربر سایت
May 24, 2008
60
jasper

یعنی بعد از فریز شدن , کنسول دیگه روشن نشد و کار نکرد؟
چرا ولی از دکمه خود کنسول خاموش کردم دسته دیگه جواب نداد . بعدش 2 ساعتی بازی کردم چیزیش نشد .اوایل یه بار 5 ساعتم مداوم بازی کردم زیر کنسول یه کم گرم شد ، نمیدونم چرا اینطوری شد.:(

آخرین ویرایش:

rezagh15

کاربر سایت
Apr 29, 2007
48
نام
REZA
ببخشید آقا خلیل اگه این سوال تو این بخش جواب دادنی نیست مشکلی نیست و حذف شود تو بخش PS3 مطرح کردم ولی گفتم شاید تو این زمینه هم تخصص داشته باشین.
وقتی PS3 نمیتونه BD رو بخونه معمولا لنز مشکل پیدا میکنه؟

ebipacino

کاربر سایت
May 24, 2008
60
اصلا نگران نباش دوست عزیز مشکلی وجود نداره گاهی از این مشکلات واسه ایکس باکس پیش میاد ، البته احتمال پیدا شدن مشکل هم هست اما نه با در صد زیاد نهایتا 5 % ، اگر البته بار اول یا دومیه که داره فریز میشه ( زمانشون خیلی نزدیک به هم نباشه ) در ضمن ممکنه بخاطر نوع دیسکی باشه که استفاده کردید ... به هر روی شما هر دو ساعت یک بار استراحتی به دستگاه بدین بهتره هرچند که جسپر باشه
آخه کنسول قبلیم هم اولش همینطوری شد که بعدش .... :((.
اگه دیسک ایراد داشته اشه مگه کنسول قفل میکنه؟تاریخ ساخت کنسولم 2009/6/27.

.ASHKAN.

کاربر سایت
Mar 20, 2009
32
سلام
پس جاسپر هم سه چراغ داده !!!
برم ps3 بخرم یعنی !!؟ پول بازیاشو نداریم که !! :cheesygri
واقعا میترسم xbox بگیرم !! چون احتمالا روزی 6و7 ساعت بازی میکنم باهاش و اگر سه چراغ بشه دیگه پولی ندارم که یکی دیگه بخرم !! از اون ور هم ps3 بازیهاش گروونه !!
کسی هست یه توضیخ در مورد سه چراغ شدن جاسپر ها بده !!
واقعا چقدر احتمال خرابی داره !!!؟
ممنون

mhk123

کاربر سایت
May 14, 2007
116
دوست عزیز بعد از 65 نانومتری کردن GPU ، میزان خرابی جسپر بسیار پایین بوده ، در مدل قبلی که فلکن بود تنها CPU از 90 نانومتر به 65 رسید در نتیجه گرما کاهش داده شد در جسپر هم تراشه GPU رو تغییر دادند ... اما این معنی رو نمیده که هرگز 3 چراغ نمی شوند هر چند درصد خراب شدنشان بسیار پایین باشه ، شما اگر هر دو ساعت یک مقدار استراحت به کنسول بدی تا میزان گرما کاهش پیدا کنه مدت بیشتری رو با کنسول کار میکنی .

ميشه بگيد بعد از دوساعت چقدر بايد استراحتش داد؟؟؟ (( چه مدت منظورم هست.))

DANTE A

کاربر سایت
Jul 19, 2008
654
نام
رضا
سلام.
بعد از يك هفته اومدم xbox بازي كنم وقتي روشنش كردم صداي بدي داد ويك دفعه خاموش شد و2چراق داد.
كسي ميدونه مشكل چيه؟هيچ اروري هم نميده

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
سلام.
بعد از يك هفته اومدم xbox بازي كنم وقتي روشنش كردم صداي بدي داد ويك دفعه خاموش شد و2چراق داد.
كسي ميدونه مشكل چيه؟هيچ اروري هم نميده
احتمالا اختلال جریان و ولتاز بوده.کنسول دیگه روشن نمیشه؟فقط 2 چراغ میده؟فن کار میکنه؟اصلا گرم میشه کنسول؟
اگر جواب همه اینها خیر هست پردازنده اسیب دیده و نابود شده.
فکر میکنم 20 - 30 دقیقه کافی باشه ... دوستان 3 الی 5 ساعت هم پشت سر هم بازی می کنند .
دوستان زیاد روشن و خاموش کردن کنسول مضر ترین کار هست.اگر میخواهید 6 ساعت بازی کنید مشکلی نیست !ولی اگر 3 ساعت بازی کردید و بعد خاموش کردید و بعد از نیم ساعت دوباره روشن کردید بدترین کار ممکنه رو انجام دادید.
توی تمامی وسایل الکترونیکی این امر صادق هست چو موقع روشن کردن به یک باره جریان خیلی زیادی وارد دستگاه خاموش میشه و اسیب زیادی میزنه به وسایل برقی.

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
252
با سلام خدمت اساتید بخش
من 1 سوال داشتم
یکی از دوستای ما لنز درایوش رو دستکاری کرده میشه گفت خرابش کده
میخواستم بدونم چطور میشه لنز درایو رو عوض کرد ممنون میشم من رو راهنمایی کنین .
با تشکر از جواباتون .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر