سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام به همه اساتید
من یه مشکل بزرگ دارم با دستگام که یه کم عجیبه و واقعا اعصابمو خورد کرده
من بازی رو که می زارم تو دستگاه اگه نصب نکنم روی هارد و اجرا کنم همون ارور معروف که باید دیسکتو تمیز کنی و ... رو میده اگرم بخوام نصب کنم بازم همین ارورو میده .نکته عجیبش اینجاست که باید چند بار دستگاهو خاموش یا روشن کنم یا DVD بازی رو در بیارم تا بالاخره بخونه اون وقت که دستگاه برای بار اول خوند دیگه هیچ مشکلی نداره صد تا DVD با هر کیفیتی هم بزارم می خونه و هیچ مشکلی نیست اما دوباره روز بعد که دستگاهو روشن می کنم ههین بساطو دارم ... واقعا اعصابمو خورد کرده .
خواستم لنزو نتظیم کنم با مولتی متر دیجیتال تست کردم مقاومت 6.4 بود که واسم عجیب بود اوردمش پایین بهتر نشد که هیچ بدترم شد و دیگه اصلا نیمی خوند تحته هیچ شرایطی . منم بر گردوندم سر جاش .لنز پاک کردم .افقی و عمودی گزاشتم بازم همین جوری بود .
من اکثرا از دیسک های ورباتیم استفاده می کنم .
دستگاه من ارکیده جاسپره و درایوشم همون لایت ان سری اولیاست 748...
تو فکرمه که درایو عوض کنم اما key اصلیه درایو رو ندارم چون دستگامو که گرفتم کپی شده بود .1.51 روش بود که خودم کردمش 1.60 . حالا نمی دونم با این Key که از درایو در آوردم می تونم درایو رو عوض کنم یا نه ؟ و آیا حتما باید همون مدل درایو بزارم یا می شه مدل دیگه هم گذاشت ؟
اگه بشه کاری کرد که درایو عوض نشه و همین مشکلش حل بشه همتونو دعا می کنم :biggrin1:

دیسک مالزی هم تست کردید..؟ قبلاً هم گزارش شده بود که بعضی از اوقات درایو بازی در میاره و گیر میده سر یک نوع دیسک و اجرا نمیکنه

تو آموزش های تنظیم لنز حد فاصل بین Ohm رو بین 3.4k تا 4.2k معرفی کردند...مال شما چطور روی 6.4k هستش...نمیدونم.

تا چقدر پایین آوردید؟...تا 3.0k مجاز هستید، کمتر از اون صدمه میزنه به لنز..!!

لنز رو هم تمیز کردید...با پنبه و الکل؟

در مورد DVDKey....هم تو فایل Dummy.bin و یا Lite_CFW.bin شماره سریال هستش و همچنین فایل Key.bin

اگر موقع آپدیت به ورژن 1.6 کپی از فایل هایی استخراجی گرفته باشید...اگر اونها رو الان تو برنامه ی جنگل فلشر باز کنید تو همون TAB اول شماره سریال درایو رو میزنه.
اگر هم ندارید اون فایل ها رو میتوانید مرحله استخراج DVDKey که توسط کلید Dummy from iXtreme هستش رو انجام بدید که چهارتا فایل اصلی رو میده.

تعویض درایو هم کاری نداره...اگر از هم مدل درایو خودتون 74xxx پیدا کنید و یا یک BenQ که بازم خوب هستش...راحت تعویض درایو میکند...مراحل اون هم ساده هستش، سایر درایوها کمی قدیمی هستند...

با سلام خدمت شما دوستان عزیز و زحمتکش . من جدیدآ با ی مشکل عجیب برخورد کردم که دلیلشو نمیدونم .
1 هفته پیش من دستگاهمو ( آرکید ) از طریق لایو آپدیت کردم . بعد یه مدت بعضی دیسکهارو نمیخوند و کم کم هیچکودومو نخوند .
حالا نمیدونم اصلآ به آپدیت مربوط میشه یا نه ؟ کنسول من در حال حاضر نه دیسک کپی رو میخونه نه دیسک اوریجینال , ولی دی وی دی فیلم رو به راحتی نشون میده .
در ضمن کنسولم بن هم نشده . لطفآ منو راهنمایی کنید واسه حل مشکل .

در ابتدا این مشکل هیچ ارتباطی به آپدیت Live مربوط نمیشه.

درایو کنسول شما چی هستش؟
آخرین باری که Frimware درایو رو آپدیت کردید کی بودش و به چه ورژنی؟
از بازی های قدیمی هم تست کردید مثلاً یک سال پیش؟
بازی روی دیسک مالزی تست کردید؟

شاید لنز درایو شما کثیف و یا ضعیف شده که با خواندن دیسک بازی مشکل داره!
جواب اون چهار سوال بالا رو بدید، تا ادامه بدیم

سلام

دوستان من یه ایکس بوکس 360 مدل ارکید دارم یعنی داداش کوچکترم داره یه چند ماه قبل خراب شد بعد از ایران رفت حالا این افتاه گوشه خونه ارورشم تا جایی که یادمه همش دو چراغ میده یعنی یه مدتی میشه بازی کرد مثلا یه چند دقیقه بازی میکنم بعد یهو صذای فن زیاد میشه بعدم دو چراغ میده ؟ جایی هست ببرم تعمیر کنم خودم زیاد سر در نمی ارم ? البته بر دیم نکس جن برای تعمیر نتونست کاری کنه لطفا راهنمایی کنید ؟؟

خطای دو چرا قرمز، مربوط به بالا رفتن حرارت در سه قطعه ی اصلی کنسول هستش
0011 برای CPU
0012 برای GPU
0013 برای RAM

با کمک آموزش زیر میتوانید متوجه بشید که مشکل از کدام یک هستش
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14734

اگر بخوام موضوع رو برای هر سه قطعه توضیح بدم...اینطور میشه که اتصالات اونها ضعیف شده و دربرابر پردازش و انتقال اطلاعات مقاومت کمتری پیدا کرده و بعد از کمی کار حرارت حاصل از پردازش بر انها قالب میشه و کنسول خطا میده.

این یک مورد...مورد دیگه، اگر تهویه ی کنسول به خوبی صورت نگیرد و یکی از این سه قطعه تحت فشار باشه و از نظر اتصال به سینک ها در شرایط مناسبی نباشه
انتقال حرارات به سطح خوب صورت نمی گیره و گرما در خود قطعه باقی می ماند که باعث میشه بعد از مدتی کنسول خطای گرمای زیاد رو بده.

برای تعمیر مورد اول، باید خطا به خوبی شناسایی بشه و با روش های تعمیری موجود مثل X-Clamp Reflow Reball کنسول رو احیا کرد.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=13871
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19264

برای مورد دوم هم میتوان خیمر سیلیکون رو تعویض و سینک ها رو مجدداً بیش از قبل سفت تر بست

دوستان سلام.
من تو تابستون ایکس باکسم سه چراغ داده بود اینجا مطرح کرده بودم و به پیشنهاد شما بردم پیش آقا میثم.
ایشون درستش کردن ولی خودشونم درباره وضعش اطلاعات کاملی نداشتن فکر کنم این فتحی دزد گند زده بود بهش.
الان یه ماهه که درست شده ولی امروز که روشن کردم بعد از 45 دقیقه فریز شد.
الان بعد از همین زمان فریز میشه.
داره سه چراغ میشه نه؟
راهی هست که نشه؟
اگه سه چراغ شد به نظرتون بهتره بدم دوباره تعمیر یا یکی دیگه بگیرم؟
از کی بخرم بهتره؟
و اینکه ایکس باکس با این وضع رو جایی میخرن؟
چند حدودا؟
و آخرین سوالم اینکه آخرین قیمت آرکید جسپر چنده؟

ممنون میشم جواب بدید...

نمیشه راحت از روی فریز کردن گفت که مشکل از چه بابت هستش..ولی معلوم هستش که کنسول داره دوباره به وضع سابق خودش یعنی سه چراغ قرمز برمیگرده.

شاید مشکل از RAM باشه...مشکلات RAM بسیار ناجور هستش

اگر دوست دارید بدید به میثم جان دوباره و تجدید تعمیر میشه...اگر هم میخواید یک نو بخرید همان میثم جان فروشنده ی بسیار خوبی هستند.

در مورد فروش کنسول فعلی خودتون هم باید بگم که کمتر کسی همه کنسول رو میخره و یا اگر بخره مفت میخره.
اگر میتوانید عضو پریمویم بشید و تو سایت قطعه به قطعه رو بزارید برای فروش که بهتر میخرند...قیمت User خیلی بهتر از قیمت خرید فروشگاه ها هستش.
برای مزنه هم یک سری به تاپیک های بازارچه بزنید و قیمت دوستان رو ببنید و مقایسه هایی کنید.

برای گرفتن آخرین قیمت هم سری به دو سه صفحه ی آخر تاپیک قیمت به روز X360 بزنید
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=2703&page=213

arman13

کاربر سایت
Jan 11, 2007
70
دیسک مالزی هم تست کردید..؟ قبلاً هم گزارش شده بود که بعضی از اوقات درایو بازی در میاره و گیر میده سر یک نوع دیسک و اجرا نمیکنه

تو آموزش های تنظیم لنز حد فاصل بین Ohm رو بین 3.4k تا 4.2k معرفی کردند...مال شما چطور روی 6.4k هستش...نمیدونم.

تا چقدر پایین آوردید؟...تا 3.0k مجاز هستید، کمتر از اون صدمه میزنه به لنز..!!

لنز رو هم تمیز کردید...با پنبه و الکل؟

در مورد DVDKey....هم تو فایل Dummy.bin و یا Lite_CFW.bin شماره سریال هستش و همچنین فایل Key.bin

اگر موقع آپدیت به ورژن 1.6 کپی از فایل هایی استخراجی گرفته باشید...اگر اونها رو الان تو برنامه ی جنگل فلشر باز کنید تو همون TAB اول شماره سریال درایو رو میزنه.
اگر هم ندارید اون فایل ها رو میتوانید مرحله استخراج DVDKey که توسط کلید Dummy from iXtreme هستش رو انجام بدید که چهارتا فایل اصلی رو میده.

تعویض درایو هم کاری نداره...اگر از هم مدل درایو خودتون 74xxx پیدا کنید و یا یک BenQ که بازم خوب هستش...راحت تعویض درایو میکند...مراحل اون هم ساده هستش، سایر درایوها کمی قدیمی هستند...

آقا خلیل گل دستت درد نکنه که پیگیری
دیسک مالزی تست نکردم اصلا تا حالا تو دستگاه نذاشتم .اون لحظه که مشکل داره با همه دیسک ها مشکل داره اصلا هیچ فرقی نمی کنه چی باشه .حتی دیسک اکتیوتور رو هم نمی خونه .یا حتی بازی رو هارد نصب شده باشه و بخواد فقط دیسک رو چک کنه اون کارم انجام نمی ده یه جورایی انگار لنز مرخصه فقط دور موتورش میره بالا که بخونه و وقتی نمی تونه میاد پایین.
این مقاومت لنز هم واسه خودم عجیب بود اما تا 3 اوردم پایین بدتر شد .
چند بار تمیز کردم با پنبه و الکل یه 2 روزی خوب بود اما دوباره ...
راستی اینم بگم دستگاه من از عید امسال که گرفتم از همون اول یه جورایی همین جوری بود اما حالا بدتر شده.
اون لحظه هایی که نمی خونه موتورش و موتور حرکت لنزش یه صداهای عجیبی می ده باید یه کم با پیچ های بالانس لنز ور برم واقعا شاید این لنز جاش تنظیم نیست.اون کسی هم که کپی خور کرده بوده قبلا لطف کرده به جای 6 تا پیچ دستگاه 2 تاشو بسته بوده و درایو یه کم تو جاش لغ می خورده .من پیچاشو بستم اما شاید کار از کار گذشته باشه.
من معمولا 3 ساعت بازی می کنم بعد میره تا 2 روز بعد که دوباره بازی کنم تو این 2 روز هم برق کنسول رو کامل می کشم .
یه سوال می کنم شاید جاش اینجا نباشه .من اگه بخوام درایو عوض کنم درایو نو (تاکید می کنم نو )گیر میاد ؟می شه اگه می شناسید یه جا رو معرفی کنید.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
یه سوال می کنم شاید جاش اینجا نباشه .من اگه بخوام درایو عوض کنم درایو نو (تاکید می کنم نو )گیر میاد ؟می شه اگه می شناسید یه جا رو معرفی کنید.

درایو نو نو که گیر نمیاد...چون جزء لوازم خرده فروشی به حساب نمی یاد و معمولاً از کنسول های دست دوم و یا خراب، درایوها برداشته میشه.

بعضی از اونها هم در حد نو هستند....بیشتر بستگی به فروشنده داره که چطور بخواد با شما راه بیاد و چی و چطور به شما بده.

برای همین هستش که همیشه پیشنهاد میشه که کنسول رو از افراد مورد اعتماد و شناخته شده بخرید که به کار طرف در باز کردن و کپی خور کردن درایو، اعتماد و ایمان داشته باشید.

یک سر و یا تماسی با استاد بزرگ بنده، میثم قربانی بگیرید. شاید برای تعمیر درایو و یا حتی تعویض درایو پیشنهاد خوبی برای شما داشته باشه
آدرس پروفایل ایشون در سایت هستش...اطلاعات تماس و آدرس فروشگاه ایشون در امضاء شون هستش
http://www.bazicenter.com/forums/member.php?u=13432

NextGen که طاهر عباخواه هستند، مورد اعتماد و کارشون خوب هستش، چه برای تعمیر و چه برای تعویض
http://nextgen.ir/contact.php

safeen

کاربر سایت
Nov 24, 2009
2
سلام
من 1 مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنید
درایو من هيچ CD رو نمیخونه حتی آپدیتی که ریختم رو CD واسه همین مجبور شدم با فلش آپدیت کنم.
واسه همین فکر کنم مشکل از دذایو من باشه.
نوع درایو Phllips

Adel_Jacobi

کاربر سایت
Dec 7, 2009
4
نام
عادل
در ابتدا این مشکل هیچ ارتباطی به آپدیت Live مربوط نمیشه.

درایو کنسول شما چی هستش؟
آخرین باری که Frimware درایو رو آپدیت کردید کی بودش و به چه ورژنی؟
از بازی های قدیمی هم تست کردید مثلاً یک سال پیش؟
بازی روی دیسک مالزی تست کردید؟

شاید لنز درایو شما کثیف و یا ضعیف شده که با خواندن دیسک بازی مشکل داره!
جواب اون چهار سوال بالا رو بدید، تا ادامه بدیم

با سلام

-درایوم Samsung هست .
- 1 سال پیش . ورژنشو دقیق نمیدونم .
-بله , دیسکهای قدیمی هم تست کردم ولی کار نکرد .
-هم دیسک مالزی تست کردم هم دیسک رایتی .

ممنون .

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
دوستان من جاسپر دارم خودمم 12 ولت خارجیش کردم بعد امروز حواسم نبود از برق اداپتور فنش رو دراوردم ولی دستگاه روشن بود بعدش یادم افتاد نمیدونم چقدر طول کشید سریع زدمش تو برق هوای خیلی گرمی میزد بیرون ولی چراغ مراغ چیزی نداد به نظرتون ممکنه بعدا مشکل پیدا کنه؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام
من 1 مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنید
درایو من هيچ CD رو نمیخونه حتی آپدیتی که ریختم رو CD واسه همین مجبور شدم با فلش آپدیت کنم.
واسه همین فکر کنم مشکل از دذایو من باشه.
نوع درایو Phllips

منظور شما از Phllips کدوم هستش...BenQ و یا Lite-On...؟

وقتی CD آپدیت رو قرار میدید...باید کنسول رو Reset کنید تا آپدیت داشبورد بیاد

Audio CD رو هم تست کردید...؟ پخش نمیکنه...!!

با سلام

-درایوم Samsung هست .
- 1 سال پیش . ورژنشو دقیق نمیدونم .
-بله , دیسکهای قدیمی هم تست کردم ولی کار نکرد .
-هم دیسک مالزی تست کردم هم دیسک رایتی .

ممنون .

اکثر درایوهای سامسونگ مشکلات شدیدی رو برای دارندگان کنسول بوجود آورده...یا مشکلات لنز و یا مشکل Eject ناموفق...!!

اگر خودتون توانایی دارید..درایو رو باز کنید لنز رو تمیز و تنظیم لنز کنید..اگر هم نه بدید بیرون پیش یک شخص فوق قابل اطمینان که درایو رو بررسی کنه.

چون چیزی نیست که دست هر کسی داده بشه

خانه ی آخر این داستان...تعویض داریو هستش اگر درایو قابل تظنیم و احیای دوباره نباشه

خلیل جان خیلی ممنون از پاسختون
من خوم فکر نمی کنم بتونم تعمیرش کنم اگر ممکنه یک نفر مطمءن یا جایه مطمئنی معرفی کنید ببرم خدمتشون ؟

یکی از بهترین افرادی که در تهران مشغول به کار هستند...و من برروی ایشون شناخت خوبی دارم...میثم قربانی هستش
http://www.bazicenter.com/forums/member.php?u=13432
آدرس پروفایل ایشون در سایت هستش...شماره تماس و یا ادرس فروشگاه ایشون در امضاشون قرار داره...میتوانید تماس بگیرید و مشاوره بخواهید.

دوستان من جاسپر دارم خودمم 12 ولت خارجیش کردم بعد امروز حواسم نبود از برق اداپتور فنش رو دراوردم ولی دستگاه روشن بود بعدش یادم افتاد نمیدونم چقدر طول کشید سریع زدمش تو برق هوای خیلی گرمی میزد بیرون ولی چراغ مراغ چیزی نداد به نظرتون ممکنه بعدا مشکل پیدا کنه؟

حدس
چقدر طول کشید که متوجه شدید فن ها روشن نیستند و برق فن ها رو از قطع قبلی دوباره وصل کردید...؟؟

نمیشه از روی یک مشاهده ساده و یک رخ داد، نظری داد...اگر خدای نکرده اتفاقی رخ میداد میشد نظر داد...ولی در حالت طبیعی و کار کرد کنسول نمیشه هیچ نظری داد.

اگر فشار و شدت گرما بعد از چند دقیقه بر کنسول قالب بشه، امنیت کنسول اجازه ی کار کردن رو به کنسول نمیده..و خطای دو چراغ قرمز رو به اخطار گرمای زیاد، نشان میده.

البته همیشه هم اینطور نیست و در بعضی از موارد دیده شده که کنسول صدمه دیده و سه چراغ قرمز شده

که البته برای شما هیچ کدوم رخ نداده، پس چاره ای ندارید این داستان رو فراموش کنید و مثل سابق با کنسول بازی کنید
و یا کولینگ اون رو در صورت لزوم و نیاز بیشتر کنید.
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=737382&postcount=1774

Adel_Jacobi

کاربر سایت
Dec 7, 2009
4
نام
عادل
اکثر درایوهای سامسونگ مشکلات شدیدی رو برای دارندگان کنسول بوجود آورده...یا مشکلات لنز و یا مشکل Eject ناموفق...!!

اگر خودتون توانایی دارید..درایو رو باز کنید لنز رو تمیز و تنظیم لنز کنید..اگر هم نه بدید بیرون پیش یک شخص فوق قابل اطمینان که درایو رو بررسی کنه.

چون چیزی نیست که دست هر کسی داده بشه

خانه ی آخر این داستان...تعویض داریو هستش اگر درایو قابل تظنیم و احیای دوباره نباشه
خیلی ممنون از شما .
من فکر کنم خودم دست نزنم بهتره .

در ضمن اینکه درایوم دی وی دی فیلم رو نشون میده آیا دلیل بر سالم بودن درایو هست یا خیر ؟ ( یعنی : ممکنه فقط و فقط از کثیفی یا تنظیم نبودن لنز باشه ؟ )

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
خیلی ممنون از شما .
من فکر کنم خودم دست نزنم بهتره .

در ضمن اینکه درایوم دی وی دی فیلم رو نشون میده آیا دلیل بر سالم بودن درایو هست یا خیر ؟ ( یعنی : ممکنه فقط و فقط از کثیفی یا تنظیم نبودن لنز باشه ؟ )

این جواب رو میشه فقط بعد از بررسی درایو داد.

فقط یک مورد رو اینطور میشه دید که درایو موقع اپدیت iXtreme...کامل اپدیت نشه...اون موقعه هستش که درایو و کنسول تبدیل به یک دستگاه پخش خانگی میشه

که مورد شما کاملاً جدا از این موضوع هستش و درایو شما اصلاً مشکل iXtreme نداره که بخواد اینطوری بشه

برای جسپر هم انجام روش های کولینگ لازمه؟
اگه هست لطفا بگین چه روش هایی با هزینش...

ممنون میشم جواب بدین.

پست سوم صفحه ی 124 رو بخوانید
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8667&page=124

blackhat

کاربر سایت
Oct 23, 2006
17
سلام دوستان،من چند روز پیش یه الایت گرفتم (قبلا Ps3 داشتم) دفعه اول که خواستم وصلش کنم همین که دکمه POWER رو زدم سه چراغ قرمز چشمک زن روشن شد که خدا میدونه اون لحظه چی کشیدم، بعد کاشف به عمل اومد که کابل برق خوب داخل کنسول جا نرفته بود، حالا می خواستم بدونم این قضیه مشکلی برای کنسول بوجود نمی آره؟ دلیل سوالم اینه که قبلا تو PS3 که داشتم به از یک مدتی توی تمام بازی ها تمامی سایه ها شکسته شکسته بودند (روی چند تا HDTV و با دو تا کابل HDMI هم امتحان کردم ولی همون بود) حالا نکته جالب اینه که این XBOX هم همین جوریه ؟ آخه چرا؟ دلیلش چی میتونه باشه؟ بعید می دونم که همون مشکل PS3 دقیقا برای XBOX هم تکرار بشه!!! ممنون میشم از راهنمایی های شما.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام دوستان،من چند روز پیش یه الایت گرفتم (قبلا Ps3 داشتم) دفعه اول که خواستم وصلش کنم همین که دکمه POWER رو زدم سه چراغ قرمز چشمک زن روشن شد که خدا میدونه اون لحظه چی کشیدم، بعد کاشف به عمل اومد که کابل برق خوب داخل کنسول جا نرفته بود، حالا می خواستم بدونم این قضیه مشکلی برای کنسول بوجود نمی آره؟ دلیل سوالم اینه که قبلا تو PS3 که داشتم به از یک مدتی توی تمام بازی ها تمامی سایه ها شکسته شکسته بودند (روی چند تا HDTV و با دو تا کابل HDMI هم امتحان کردم ولی همون بود) حالا نکته جالب اینه که این XBOX هم همین جوریه ؟ آخه چرا؟ دلیلش چی میتونه باشه؟ بعید می دونم که همون مشکل PS3 دقیقا برای XBOX هم تکرار بشه!!! ممنون میشم از راهنمایی های شما.

نه مشکلی نداره .
البته توی ps3 مخصوصا توی بازی gta iv این مورد رو زیاد دیدم ولی توی بقیه مشکل دندانه دار شدن سایه رو خیلی ندیدم . اگه مشکلتون خیلی حاده احتمالا مشکل از تنظیم نبودن کنسول یا ال سی دی هستش . شما کنسول رو روی 1080 گذاشتی ؟

blackhat

کاربر سایت
Oct 23, 2006
17
نه مشکلی نداره .
البته توی ps3 مخصوصا توی بازی gta iv این مورد رو زیاد دیدم ولی توی بقیه مشکل دندانه دار شدن سایه رو خیلی ندیدم . اگه مشکلتون خیلی حاده احتمالا مشکل از تنظیم نبودن کنسول یا ال سی دی هستش . شما کنسول رو روی 1080 گذاشتی ؟

بله روی 1080 ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر