سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Nasle88

کاربر سایت
May 27, 2009
97
نام
کمال
سلام و درود به همه
من 4 ماه که مدل آرکد گرفتم تا الان خوب بود اما از سه روز پیش دستگاه رو روشن میکنم صدای قیژ قیژ میده سریع تا خاموشش میکنم و دوباره روشنش میکنم درست میشه ایراد از چیه؟؟؟
راستی از همون روز اول براش اینتر کولر هم خریدم و کلا میانگین بزنم حدودی روزی 3 ساعت و خورده ای بازی میکنم واقعا گیج شدم
در ضمن خواهشن جواب بدین حتی اگرم نمیدونین عیب نره باورکنید من ناراحت نمیشم
باتشکر
موفق باشید

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
اینها سوالات خیلی مهمی هستند لطفا جواب تکت تکشون رو به من بدید با تشکر

یه سوال خیلی خیلی قدیمی و چرت این xbox360 فقط مشکل حرارتی داره یا اینکه مشکلات دیگری هم داره؟؟؟

مشکل، مهم اینه که از چه دیدی بخواید بهش نگاه کنید، اگر منظور شما فقط خراب شدن کنسول
و غیر قابل استفاده بودن اون هستش، بله میشه گفت که مشکل حرارتی یکی از اصلی ترین
مشکل کنسول هستش.

یعنی نوسانات برق هم ممکنه به کنسول آسیب بزنه
مثلا یه دفعه برق قطع بشه یا اینکه کسی در این مورد صحبتی نکرده الکتریسیته ساکن ممکنه به کنسول آسیب بزنه ؟؟؟

گزارش های مشکلات کنسول با نوسانات برق بسیار معدود بوده تا الان که دیدم
معمولاً زودگذر بوده و بعد از خاموش روشن کردن رفع شده ( سه چراغ قرمز )
ولی نباید این موضوع رو دست کم گرفت و قرار دادن یک محافظ خوب میتونه جزء اصول ایمنی کار باشه.

لمس کردن قطعات هنگام دستکاری کردن کنسول که باعث جاری شدن الکتریسه ساکن میشه

خیر تا الان چنین موردی رو گزراش نکردند که با لمس کردن دست مشکلاتی برای قطعات کنسول رخ بده.

ولی نم ناک شدن قطعات و روشن شدن دستگاه میتونه فاجعه درست کنه.

یا قرار دادن فن که 100 درصد باعث جاری شدن الکتریسیته ساکن روی قطعات میشه کسی در این مورد چیزی میدونه؟؟؟

تا الان چنین مواردی و قرار دادن فن مشکلی برای کنسول ایجاد نکرده.

آیا بهتر نیست هیت سینکها به بدنه یا سیم منفی دستگاه وصل بشوند؟؟؟

نه نیازی نیست

دوستان امروز کنسولو بردم برای آپدیت درایو (1.6) ... طرف گفت دو جور می تونم برات انجام بدم ، یکی این که فقط نرم افزارشو برات بریزم که میشه 10 تومن ، ولی ممکنه به درایوت صدمه بزنه و بعد از آپدیت هم خودت میبینی که درایوت خیلی تق تق می کنه ، راه دیگش هم اینه که علاوه بر آپدیت پورتش رو هم برات عوض کنم که قیمت پورتش 14 تومنه و این جوری میشه 25 تومنه ...

میشه راهنمایی کنید ... چه کنیم ؟؟؟

اول: درایو شما چی هستش، مدل اون؟

اپدیت Fw درایو ها نرم افزاری هستش و این کار و این روش هزاران بار در دنیا و ایران هم انجام گرفته
این موضوعی که ایشون گفتند رو نمیدونم از کجا ساختند، تق تق چی هستش.

تنها تق تق میتونه مال لنز باشه که سرعت اون روی 12X با ریختن Fw جدید صورت میگیره
که این موضوع هم نمیتونه مشکل باشه برای درایو.!!!!!

عوض کردن پورت رو برای شما شرح نداد که چی هستش، یک درایو فقط یک پورت برق داره و یک پورت SATA
چی این رو میخواید عوض کنه.
پورت هایی که برای درایو هستش معمولاً برای وصل کردن درایو به PC استفاده میشه که برای شما
در درون کیس X360 کاربرد نداره.!!!

حرف های ایشون اینطور شما شما نقل کردید کمی عجیب هستش.!!!!

سلام دوستان.
من کنسولم جاسپره.امروز برای اولین بار توی بازی فریز کرد ونه دکمه های کنسول و نه کنترلر کار نمی کرد.می خواستم بپرسم این مورد مشکل نشه.یکی هم اینکه تو این جور مواقع چیکار باید کرد.

نمیشه از اولین هنگ کنسول نتیجه گیری خوب و یا بدی کرد.
هنگ کردن معمولا دلایل مختلفی داره، یکی از اونها میتونه مربوط به مشکلات سخت افزاری
برد کنسول باشه. شما باید ببنید که بازم این مشکل در سایر بازی ها هم رخ میده یا نه.

و اون موقع با زدن دکمه Eject درایو اتفاقی می افتد یا نه.

شاید از بازی بوده و یا از درایو

اگر این مشکل مجدداً به تعداد رخ داد، کم کم باید به فکر تعمیر کنسول و یا کولینگ کنسول باشید.

سلام بچه ها
دیشب نشستم 1 ساعت بتمن بازی کردم بعددستگاهو خاموش کردم گرفتم خوابیدم صبح که دستگاهو روشنکردم دیدم سه چراغ داد !!!
20.gif
20.gif
20.gif

ارور 0102
دوبار تا حالا اینطوری شده دادم نکست جن درست کرده
اما حالا دیگه نه حوصلشو دارم و نه پولشو که 50 60 تومن بدم بیرون برام درست کنن
میخواستم ببینم راهی هست که خودم درست کنم ؟ البته کارای فنی هم بلد نیستم ؟
بعضی ها ایکس باکسو یه ربع میپیچن دور حوله و روشن میزارن بعد خاموش میکنن و میزارن سرد شه بعد درست میشه
18.gif

میخواستم ببینم نظر شما در مورد این کارچیه؟؟؟

اگر میخواید X-Clamp کنید، آموزش های اون سایت هستش.

آموزش کامل X-Clamp Replacement
آموزش Ultimate X-Clamp
x-clamp بهینه شده

روش حوله پیچ رو هم اصلا انجام ندید که جزء فاجعه چیزی برای کنسول شما نداره.

اگر میخواد دوباره خرج کنید براش در حد 50 تومن بهتره بدید براتون Reball کنند که ارزشش رو داشته باشه.
راهنمایی درباره Reballing BGA

در مورد اینکه چه شخصی میتونه انجام بده و مناسب هستش رو براتون پیغام پروفایل کردم

سلام دوستان من يه فالكون دارم كه مدتي پيش 3 چراغ شد يه بار دادم نكست جن تعمير كرد بعد 2 هفته دوباره خراب شد گفت ميتونم درست كنم اما فايده نداره بعد 2-3هفته شايد خراب شه منم شهرستانم نمي تونم هي برم تهران اين شد كه هزينه رو منهاي 10 تومان پس داد بگذريم دوستان گفتن بازش كن با شل و سفت كردن پيچها اتصال gpu و مادربورد از بين ببر مدتي درست ميشه الان كنسول رو باز كردم درايور و فن و شورد رو هم برداشتم الان چي كار كنم فن ها رو هم باز كنم ؟ بعدش چي؟ ممنون ميشم كمك كنيد
با تشكر

آموزش کامل X-Clamp Replacement
آموزش Ultimate X-Clamp
x-clamp بهینه شده

سلام و درود به همه
من 4 ماه که مدل آرکد گرفتم تا الان خوب بود اما از سه روز پیش دستگاه رو روشن میکنم صدای قیژ قیژ میده سریع تا خاموشش میکنم و دوباره روشنش میکنم درست میشه ایراد از چیه؟؟؟
راستی از همون روز اول براش اینتر کولر هم خریدم و کلا میانگین بزنم حدودی روزی 3 ساعت و خورده ای بازی میکنم واقعا گیج شدم
در ضمن خواهشن جواب بدین حتی اگرم نمیدونین عیب نره باورکنید من ناراحت نمیشم
باتشکر
موفق باشید

بدون اینترکولر تست کنید.

به چراغ پاور دستگاه نگاه کنید، از نارنجی موقع روشن شدن سبز میشه و یا قرمز .!

آقا سلام
من یه مشکل عجیب با تصویر کنسول دارم
اونم اینه که تصویر سایه!!!!!داره!!!!!!!!!
مثله همین سایه هایی که رو شبکه تلوزیون میفته

میتونید با گوشی از تصویر TV یک عکس بگیرید.

کابل تصویر دستگاه رو به دقت چک کنید، معمولاً خراب شدن تصویر بازی خبر از مشکلات GPU و H)ana) و RAM میده.

+----------------------+

جواب دوستان alibala ،LottA ،HYBRID FIGURE در پست بعدی میدم

حق نگهدار

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
اگه بخوایم که دسته جدید رو کنسول بشناسه باید چکار کنیم؟
دسته رو روشن كن بعد يه دكمه كوچيك روي كنسول هست بغل جاي مموري اينا بزن همزمان جلوي دسته بالاي باطري هم يكي هست اونم بزن ميشناسه!!

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
وقتی کنسولم را خاموش میکنم بعد از اینکه به طور کامل خاموش شد یه لحظه چراغ سبز رنگ وسط روشن میشه و دوباره خاموش میشه؟ کسی میدونه که مشکل از چیه ؟ یا اینکه اصلا برای همه همینطوره ؟

کنسولم جاسپر است و تمامی کارهای کولینگ را روش انجام دادم!

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
وقتی کنسولم را خاموش میکنم بعد از اینکه به طور کامل خاموش شد یه لحظه چراغ سبز رنگ وسط روشن میشه و دوباره خاموش میشه؟ کسی میدونه که مشکل از چیه ؟ یا اینکه اصلا برای همه همینطوره ؟

کنسولم جاسپر است و تمامی کارهای کولینگ را روش انجام دادم!

حداقل بگید که کنسول های شما هم اینطور هست یا نه؟:confused:

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
حداقل بگید که کنسول های شما هم اینطور هست یا نه؟:confused:
آره بابا ماله منم همین نگران نباش ! ;)

انقدر از این کنسول بد میگن که هر اتفاقی که میوفته میگن bye bye کنسول اینطوری ها هم نیست هر چی افکارتون منفی باشه زود تر سرتون میاد

Last edited by a moderator:

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
من توی بازی بتمن به یه قسمتی از بازی که میرسم تصویر فریز میشه و خط های رنگی روی صفحه ظاهر میشه.دفعه اول که این اتفاق افتاد فکر کردم برای GPU مشکلی پیش اومده ولی وقتی بازی های دیگه رو اجرا میکنم(حتی مراحل دیگه همون بازی)همه مثل قبل اجرا میشن و این مشکل فقط توی اون قسمت بازی اتفاق میفته
مشکل از DVD هست دیگه؟

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
من توی بازی بتمن به یه قسمتی از بازی که میرسم تصویر فریز میشه و خط های رنگی روی صفحه ظاهر میشه.دفعه اول که این اتفاق افتاد فکر کردم برای GPU مشکلی پیش اومده ولی وقتی بازی های دیگه رو اجرا میکنم(حتی مراحل دیگه همون بازی)همه مثل قبل اجرا میشن و این مشکل فقط توی اون قسمت بازی اتفاق میفته
مشکل از DVD هست دیگه؟
عزيز اين ماله بازيه
از منم همين طور شد اول فكر كردم ماله بازي حتي عوض هم كردم!!!
مابله خودشه نترس!!

AlirezaLesan

کاربر سایت
Aug 4, 2006
455
نام
عليرضا
سلام دوستان من كنسولم خراب شده بود فالكون هست دادم نكست جن درست كرد بعد 2 هفته باز خراب شد هزينه تعمير منهاي 10 تومان پس داد دفعه ي اول ارورش 0020 بود اين بار 0103 كلا زياد از كنسول كار نكشيدم اما خوب بعد 9 ماه كار كردن خراب شد يعني خرداد پارسال خريدم عيد امسال خراب شد بعد 3 ماه بردم تهران تعمير بعد 2 هفته خراب كه شد تا چند روز پيش گذاشته بودمش كنارحالا خودم كنسول رو باز كردم پيچ هاي ايكش كلمپ رو باز كردم و دوباره وصل كردم و كنسول رو روشن كردم اما يادم رفت شورد رو وصل كنم باز 0103 داد يادم بود كه گفتين اين طوري احتما لا باز 3 چراغ ميشه بايد فن رو قطع كرد 20 دقيقه روشن گذاشت اما فن رو قطع نكردم اما 10 دقيقه گذاشتم بعد يادم اومد شورد وصل نيست خاموش كردم شورد رو وصل بعد 5 دقيقه روشن كردم درست شده بود حالا مي خوام بدونم شورد رو وصل نكردم اسيب نزده باشه به كنسول بعد اين 10 دقيقه روشن بودن واسه درست شدنش لازم بوده فكر كنم يا به نظرتون اگه شورد رو وصل مي كردم از اول كار مي كرد فكر نكنم اين طوري بوده باشه نظر شما چيه؟ ممنون

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام دوستان من كنسولم خراب شده بود فالكون هست دادم نكست جن درست كرد بعد 2 هفته باز خراب شد هزينه تعمير منهاي 10 تومان پس داد دفعه ي اول ارورش 0020 بود اين بار 0103 كلا زياد از كنسول كار نكشيدم اما خوب بعد 9 ماه كار كردن خراب شد يعني خرداد پارسال خريدم عيد امسال خراب شد بعد 3 ماه بردم تهران تعمير بعد 2 هفته خراب كه شد تا چند روز پيش گذاشته بودمش كنارحالا خودم كنسول رو باز كردم پيچ هاي ايكش كلمپ رو باز كردم و دوباره وصل كردم و كنسول رو روشن كردم اما يادم رفت شورد رو وصل كنم باز 0103 داد يادم بود كه گفتين اين طوري احتما لا باز 3 چراغ ميشه بايد فن رو قطع كرد 20 دقيقه روشن گذاشت اما فن رو قطع نكردم اما 10 دقيقه گذاشتم بعد يادم اومد شورد وصل نيست خاموش كردم شورد رو وصل بعد 5 دقيقه روشن كردم درست شده بود حالا مي خوام بدونم شورد رو وصل نكردم اسيب نزده باشه به كنسول بعد اين 10 دقيقه روشن بودن واسه درست شدنش لازم بوده فكر كنم يا به نظرتون اگه شورد رو وصل مي كردم از اول كار مي كرد فكر نكنم اين طوري بوده باشه نظر شما چيه؟ ممنون

خوب خطایی 0020 و خطای 0103 بسیار نزدیک به هم هستند و نزدیکی بسیاری با خطاهای GPU دارند.

اگر منظور شما اون کانال سفید هستش که بهش شورد میگید اسمش اون fan duct هستش
اون Shroud به معنی Shroud Heatsink هستش که ترجمه ی آن میشه پوشانده سینک ها
که معروف هستش به SDM یعنی Shroud Divider Mod

خوب بگذریم، یکی از مکمل های روش X-Clamp که در یکی از آموزش های سایت llamma هستش
بعد از X-Clamp کردن کنسول برای 20 دقیقه کنسول را بدون فن روش میکنند که عمل Reflow
صورت بگیرید و صدمه ای که به سطح BGA وارد شده در طی مدت کار کرد کنسول تا حدی ترمیم شود
( با برداشتن تونل هوا هم میتوان همان عمل خاموش کردن فن را انجام داد )

در بعضی از موارد و با این آگاهی که فقط قسمت GPU اسیب دیده و CPU سالم است
فن کنسول را برروی CPU قرار میدند که در طی این مدت CPU گرم نشود و صدمه ای به آن وارد نشود.

البته به شخصه این متود رو زیاد نمی پسندم و به نحوی دسته کم از پتو پیچ کنسول ندارد
شاید بتوان از این شیوه نتیجه گرفت ولی هیچ چیز آنها قطعی نیست و جای اسیب آن در حد بالایی می تواند قرار داشته باشد.

حال اینکه بتوان گفت که اون حرکت ناخواسته شما به درست شدن کنسول کمک کرده یا خیر
جوابی است که نمی توان داد ولی چیزی که مهم است کنسول شما برای چندمین بار هستش
که سه چراغ قرمز میشود، میتوان گفت به نوعی آب از سر آن گذشته است و باید به فکر تعمیر اساسی
و یا تعویض به موقعه در هنگام کاهش قیمت بازار تهران باشید.

AlirezaLesan

کاربر سایت
Aug 4, 2006
455
نام
عليرضا
خيلي ممنون از راهنماييتون فقط يك نكته رو مي خواستم بگم كه كنسول فقط دوبار 3 چراغ شده كه من در حين توضيحاتم چند بار به هر كدام اشاره كرده بودم سوال ديگه اينكه به نظر شما اگر شورد رو وصل مي كردم از اول 3 چراغ ميداد يا خير ؟ با توجه به اينكه ارور هم تغيير نكرده بود و هنوز 0103 بود بعد اينكه چرا در كنسول هاي فالكون خبري از اون ايكس هاي فلزي برد نيست بلكه پيچ ها ي ايكس كلمپ رو پشت كنسول زده بودن پس به نظر شما بي فايده است و امكان نداره كار كنه 1 ماه رو حداقل؟ راستي من از هيچ شيو هي كولينگ استفاده نكردم از كنسولم زياد استفاده نكردم ايا شيو ه هاي كولينگ در حال حاضر بي فايده است؟ باز ممنون

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
خيلي ممنون از راهنماييتون فقط يك نكته رو مي خواستم بگم كه كنسول فقط دوبار 3 چراغ شده كه من در حين توضيحاتم چند بار به هر كدام اشاره كرده بودم سوال ديگه اينكه به نظر شما اگر شورد رو وصل مي كردم از اول 3 چراغ ميداد يا خير ؟ با توجه به اينكه ارور هم تغيير نكرده بود و هنوز 0103 بود بعد اينكه چرا در كنسول هاي فالكون خبري از اون ايكس هاي فلزي برد نيست بلكه پيچ ها ي ايكس كلمپ رو پشت كنسول زده بودن پس به نظر شما بي فايده است و امكان نداره كار كنه 1 ماه رو حداقل؟ راستي من از هيچ شيو هي كولينگ استفاده نكردم از كنسولم زياد استفاده نكردم ايا شيو ه هاي كولينگ در حال حاضر بي فايده است؟ باز ممنون

خوب همون دو بار سه چراغ قرمز برای کنسول معنی دو بار سکته ناقص را میدهد.

( منظور شما از شورد همان کانال هوا است دیگه؟ هنوز متوجه توضیح ابتدایی پست قبل نشده اید.؟ و یا واقعاً منظور شما همان مقوای است که برای اجرای عمل شورد انجام میگیرد.؟ )

نمیتوان نظری دقیقی داد که اگر شما بعد از شل و سف کردن پیچ ها اون کانال هوا fan duct رو قرار میدادید
کنسول کار میکرد یا خیر. ولی چیزی که مهم است الان وضعیت کنسول چطور است.؟

از همان روز اول که خردید اثری از اون گیره های X مانند پشت برد کنسول نبود.؟
یا برای اولین بار بودش که دست به کنسول زده اید بعد از تعمیر کد 0020.؟

اگر برای بار اول که خراب شد کنسول رو باز نکردید خود نکس جین X ها را برداشته و بجای اون ها
پیچ قرار داده و یا اگر از همان اول اصلا اثری از X نبوده، قبلاً مورد هایی را در سری فالکون مشاهده
کرده بودیم که اعضا گفته بودند گیره های X ندارند و خود مایکروسافت اون گیره ها رو حذف کرده بود

البته تعداد این گزارش بسیار کم بودش و به نحوی همیشه به دید یک شایعه بهش نگاه میکردم
ولی اگر این موضوع را کنار بزنیم و کنسول شما از روز اول X نداشته این احتمال وجود دارد که کنسولی
که شما خریداری کردید تعمیری بوده.!!!!!

حالا چه پیچی داشته.؟

+----------------+

در مورد روش های کولینگ دوازده ولت کردن فنها و اجرای روش Shroud Divider Mod میتوان
به شما کمک کند ولی انتظار معجزه دیگر نباید داشته باشید چون نوش دارو بعد از مرگ سهراب به حساب می آید.!

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16060
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16152

در کل روش های کولینگ ساده میتواند جلوی گرمای بیش از در پردازنده حساس اصلی را بگیرد
و تا حدی خطاهای بعدی کنسول را به عقب بندازد.

AlirezaLesan

کاربر سایت
Aug 4, 2006
455
نام
عليرضا
سلام ممنون متوجه توضيح هاتتون شده بودم فقط مي خواستم چند تا ابهاماتم بر طرف شه منظورم از شورد همون تكه پلاستيك نازك هست كه به راحتي برداشته ميشه به راحتي هم وصل ميشهو جلوي فن ها قرار گرفته و تا روي ابتداي هيت سينك اول رو مي پوشونه در مورد ايكس ها در پشت قاب كنسول حالت طراحي اون برامدگي ايكس ها روي قاب فلزي هست اما در مورد كنسول قطعا تعميري نيست چون كنسول رو خرداد پارسال گرفتم از پرتو كه كلي هم سر رسيدن بار معطل شدم حتي بار فالكون ها رو با هم ترخيص كرديم و اونجا گفت هر كدام رو مي خواي بردار جلوي چشمام هم كپي خورش كرد و گفت تا حالا هيچ كنسولي رو به اين داغي نفروخت يعني به اين سرعت كه تا جنس رو بياره تو مغازه بفروشه از سال توليد وات اداپتور هم قطعا مي تونم بگم فالكون هست و طراحي روي كنسول هم با عكس هاي شما فرق داره و يه هيت سينك اضافه داره منم اين شايعه ي كه فرمودين رو شنيده بودم 2حالت داره يا نكست جن برداشته كه بعيده يا از اول نبودن كه اگه اين طوري بوده باشه شايعه تحقق بخشيده البته من قبل از تعمير نكست جن كنسول رو باز نكردم و احتمال برداشته شدن توسط نكست جن هم زياد هست هشت پيچ بزرگ از اينايي كه هم با 2 سو باز ميشه هم با چهار سو جايگزين كرده الان هم كنسول داره كار ميكنه از توضيحات مفصل تون واقعا كمال تشكر دارم همچنين از توضيحتون براي كولينگ سعي مي كنم 12 ولت رو شخصا انجامش بدم بازم ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر