سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
هارد كنسول من 13 گيگ هست فرمت هم كردم باز هم همينه مشكل از كجاست ؟ دوستان گلم تا حالا به اين مشكل خوردند ؟
سلام
شما هاردتون 20 گيگ هستش؟ اگه بله، هارد هاي 20گيگ، 7گيگ رو به صورت رزرو شده در اختيار كنسول قرار ميدن براي اجراي بهتر بازيها و شما عملا به 13 گيگ اون دسترسي دارين.

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
سلام.
کنسول من تاريخ 2008 از اون سری هايی هست که درايو لايتون داره. فکر کنم برج 6 . مدل اليت. 3 ماهی ميشه خريدمش. تاحالا 3 بار فريز شده . يعنی کلا هنگ کرده و مجبور شدم دستگاه رو خاموش/روشن کنم.
مشکل از چيه؟ من دوتا فن 12 ولت هم چسبوندم کنارش . دمای اتاق هم عاليه. پايه هم گزاشتم زيرش که با سطح ميز فاصله داشته باشه. مشکل چيه؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
MCCAFEE
یه کم توضیح بیشتر میدادید بد نبود.موقع بازی خاصی اینطور میشه؟فاصله زمانی فریز کردنش چقدره؟
اون فن ها رو کدم طرف چسبوندین؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
دستگاه منم دوباره ديشب هنگ کرد...واسه اين اپديت جديده هی 2 3 بار خاموش روشن کردم تا هنگ کرد...
هر دفم روشن ميکردم دوباره هنگ ميکرد...دوباره برداشتم پيچارو اينبار سفت تر کردم درست شد ..يه 5 6 ساعتی هم بازی کردم مشکلی پيش نيمد...
اگه دفعه بعد دوباره به اين مشکل بر بخورم حتماً ميرم سراغ x-clamp بهينه شده...اين x-clamp بهينه شدرو کسی انجام داده؟ واقعاً افاقه ميکنه؟
دستگاه من ديگه کارش از خنک نگه داشتن هم گذشته..باور کنيد اگه 7 8 ساعتم بشينيد پاش و بعد دست بزنيد به هيت سينک ها خنکه ، خنکه...چيزی که هست اينه که به علت اين که پايها از جای اصليه خودش در اومده و فقط به وسيله فشار هست که اين پايها به برد وصل هستند با کوچکترين اينور اونور دستگاه به نظرم دوباره دستگاه به حالت هنگ برميگرده..خدا به خير بگزرونه..تا الان يه 3 4 باری سکترو رد کرده.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
black roz

اول از همه: هیتسینک خنک که امکان نداره،اگه گرم نشه نشون میده یه جای کار اشکال داره.
درمورد روش بهینه شده هم بگم من خودم امتحان نکردم ولی ضرری نداره،از قرار معلوم کارایی خوبی هم داره:این تاپیک طراح این روش هست:
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=657442

یه چیز دیگه،من با این همه کولینگ بیشتر 3 ساعت با دستگاه کار نمیکنم اونوقت شما 5-6 ساعت ازش کار میکشی؟!

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
black roz

اول از همه: هیتسینک خنک که امکان نداره،اگه گرم نشه نشون میده یه جای کار اشکال داره.
درمورد روش بهینه شده هم بگم من خودم امتحان نکردم ولی ضرری نداره،از قرار معلوم کارایی خوبی هم داره:این تاپیک طراح این روش هست:
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=657442

یه چیز دیگه،من با این همه کولینگ بیشتر 3 ساعت با دستگاه کار نمیکنم اونوقت شما 5-6 ساعت ازش کار میکشی؟!
من خودمم تعجب کردم دوست عزيز..ميدونی چرا؟ چون وقتی ديشب فنهارو برداشتم و وقتی پيچ هارو يه مقدار سفت کردم بعدش خواستم تست کنم ببينم درسته يا نه فنهارو که نزاشتم ، روشن که کردم بعد از 10 ثانيه heatsink ها خيلی داغ شدن..برد هم توی قاب بود که مقدار از گرمارو به خودش بگيره...
اما وقتی فنهارو ميزارم و در پنجررو مقداری باز ميزارم که باد خنک بياد تو بعد از چند ساعت بازی کردم وقتی دست ميزارم رو heatsink خنکه خنکه !! ولی به مقدار بسيار بسيار کم که اگه دقت زياد نکنی اصلاً متوجهه نميشی ، heatsink gpu مقداری گرمتر نشون ميده..
من درايو رو هم روی سينک نميزارم از روی سينک بر ميدارم...
چيزی که هست اينه که من مطمئنم دستگاه من مشکل حرارتی نداره که پايها بخواد بر اثر گرما شل بشن ( تو اين چند وقته اخير عرض ميکنم ) ..درز ضمن اينرو هم بگم که باد فنها از لحاظ حرارتی از اون موقعی که روشن ميکنم تا انتهای بازيم که تموم بشه بازم هيچ گرمای بادی حس نميکنم..يعنی دقيقاً مثل همون لحظه اول باد خنک ميزنه..در صورتی که قبلاً اينطوری نبود..يعنی وقتی در case بسته بود مقداری گرما از سمته gpu احساس ميشد..من فکر کنم اين انتقال سريع گرما به خاطر اون خمير سيليکونی بود که زدم !

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
MCCAFEE
یه کم توضیح بیشتر میدادید بد نبود.موقع بازی خاصی اینطور میشه؟فاصله زمانی فریز کردنش چقدره؟
اون فن ها رو کدم طرف چسبوندین؟
فاصله زمانی خيلی زياد. ميانگين 3 هفته - 1 ماه
يکبار وسط يادم نيست دقيقا Bioshockهنگ کرد يا Gow
يکبار هم تو داشبورد داشتم گشت ميزدم يهو فريز شد.
1 بار ديگه هم داشتم ميرفتم به سمت مولتی پلير COD4که فريز شد صفحه سياه موند
در مورد فن ها که تو تاپيک خودت کلی توضيح دادم.
وقتی کنسول رو افقی ميزاری => سمت راست = قسمت زيرين در حالت عمودی.!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
mccafee

فکر نکنم مشکل خاصی باشه.برای من هم در حد 2و3 بار پیش اومده(البته تو داشبورد فریز کردن یکم نگران کننده هست).
---قرار بود یه عکس از کنسولت بذاری ها....

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
يکبار وسط يادم نيست دقيقا Bioshockهنگ کرد
البته بازی bioshock کلاً مشکل فريز داره..واسه 90% افراد بعضی جاها فريز ميکرد..اون مشکل از ديسک بوده..ولی فريز کردن تو داشبورد همونطور که در پست بالا اشاره شد ، نگران کنندست.
معمولاً 3 چراغ اينجوری شکل ميگيره که اول داخل بازی فريز ميشه..بعد تو load های اول بازی ..و بعد تو داشبورد..و در نهايت به 3 چراغ تبديل ميشه..واسه من که اينجوری بود.

King-x360

کاربر سایت
Dec 15, 2006
517
نام
بهزاد
سلام آقا من امشب اومدم کنسولو روشن کردم 3 چراغ داد به حالت چشمک زن(گفتم دیگه رفت) خاموش کردم بار دوم روشن کردم باز همونطور شد ولی بار سوم راحت روشن شد و 1 ساعت هم باهاش بازی کردم
خیلی نگرانم من کنسولم فالکونه به تاریخ 3/2008 و هر 2 ساعت هم 1 ساعت بهش استراحت میدم
حتی براش محافظ برق هم گذاشتم که نوسانات برق بهش آسیب نزنه
کسی میدونه ماله چی بود؟(3 چراغ چشمک زن)
اگه قراره بسوزه بگین که ردش کنم

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
فاصله زمانی خيلی زياد. ميانگين 3 هفته - 1 ماه
يکبار وسط يادم نيست دقيقا Bioshockهنگ کرد يا Gow
يکبار هم تو داشبورد داشتم گشت ميزدم يهو فريز شد.
1 بار ديگه هم داشتم ميرفتم به سمت مولتی پلير COD4که فريز شد صفحه سياه موند
در مورد فن ها که تو تاپيک خودت کلی توضيح دادم.
وقتی کنسول رو افقی ميزاری => سمت راست = قسمت زيرين در حالت عمودی.!

به نظر من فنهایه اضافی رو ربدار
و به جایه اینکه GOW2 رو از ظهر تا ساعت 12:50 تموم کنی :biggrin1: چند ساعت که
بازی کردی به کنسولت یه استراحتی بده
من تا جایی که دیدم کسایی که 3 چراغ شدن اونایی بودن که زیادی انگولکش کردن;)
الیته فالکون که این چیزا رو نمیخواد

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
سلام
اقا من پیچ ها رو ردیف کردم و محکم محکم
وقتی روشن کردم 3 چراغ می داد من گفتم طبق گفته اقا خلیل باید 20 دقیقه بدون فن کار کنه ولی وقتی دوباره وصل کردم همون 3 چراغ بود
این دفعه ارور 0031 ( ناشناخته ) میده !!! البته خوبه که همون E74 رو نمی ده
چه کار کنیم حالا ؟
یه نکته رو هم بگم که اداپتور 360 وقتی روشن می کنم زرده و سبز نیست !
بعدش هم اینکه وقتی روشن می کنم اداپتور یه لحظه سبز میشه بعد زرد و همون یه لحظه فن ها کار می کنن بعد خاموش می شن
خواهش می کنم زود جواب بدید خسته شدم از بس 3 چراغ قرمز و به قاب بازی geow 2 نگاه کردم

آخرین ویرایش:

persian hero

کاربر سایت
Jun 18, 2008
167
نام
امیرحسین
سلام.من امروز 360 رو روشن کردم و رفتم سراغ end war که 2-3 روزی هست رو هارد نصبش کردم و بازیش میکنم یه 5 دقیقه که بازی کردم 360 3چراغ قرمز چشمک زن داد:mad: منم خاموشش کردم و دوباره روشن درست شد و یه 2 ساعت بازی کردم بعد1.5 ساعت دوباره 2 ساعت بازی کردم هیچی نشد حتی یه تیک کوچیکم نزد این 3چراغ چه دلیلی داره؟(فالکونه)
البته طی ای یه ماهه نه فریز شده نه ارور داده کنسولم
فقط بگم 2-3شب بود که 360 تو یه اتاق بود که هوا خیلی سرد میشد مال اون که نیست؟:confused:
و اینکه از وقتی بازیهارو رو هارد نصب کردم دمای کنسول که ازش میاد بیرون نصف شده این مال همین نچرخیدن درایو(که درسته دما کم میشه ولی تا این حد؟) یا به خاطر چیز دیگه که اتفاقی با نصب اپدیت جدید همزمان شده و مشکلی هست یا شل شدن هیتسینک یا؟:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر