سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
تیکه نیست یک بار این سی دی های nextgen رو گرفتم یک خورده کثیف شده بود رفتم شستم رنگش رفت بعد سی دی های این نکست جن (aone) اصلا روی کنسول من اجرا نمیشن چند بار هم فرستادم همون برگردوندند به اسم تعویض ولی این playbox ها هم این مشکل رو ندارن هم تا به حال هرچی گرفتم جواب دادن کیفیت هم در سطح همون بازی ها هست فقط یک موقع هایی صدا میده
حالا اگر لطف کنین معرفی کنین که من ممنون میشم

مگه نوع دیسک ها با هم فرق دارن؟؟؟:confused:
من فکر کنم سرعت رایت این دیسکا هست که مشکل ایجاد میکنه

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
عکست زیاد کیفیت نداره خط معلوم نیست.
اون خمیر سیلیکون خوبه،تو کامپیوتر هم استفاده میشه بزن ولی دقت کن رو برد نریزه و لایه نازکی باشه.سیلیکون باقی مونده روی هیتسینک رو هم کامل پاک کن.
در مورد سینک هم ،دستگاه شما فالکونه؟عجیبه که این مشکل پیش اومده برات...

عکس رو که اره کیفیت نداره ولی هر کاری کردم نتونستم از خط عکس بندازم اینم واسه این گذاشتم که بگم فقط جای خط کجاست چون شما گفتی قسمت پلاستیکی و این جور چیزا ...
حالا شما فرض کن یه خط با یه پیچ گوشتی اونجا افتاده باشه سوخته ؟ البته خط زیاد معلوم نیستا
اما سینک
این از عکس سینک
راستیه رو میگم ! چون تو اموزش شما و اقا خلیل اصلا قیافه سینک فرق می کنه با واسه من !
کم کم خودم هم دارم مشکوک میشم که فالکونه یا نه :eek: ولی قبلا که همه مشخصه های فالکون رو داشت ولی الان که باز کردم ...
تازه فهمیدم که بد بختی نازل شدنی کلی نازل میشه

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام
من جایی که هستیم وسایل خیلی خاک میگیره می خواستم بپرسم که مشکلی نداره دره 360 رو باز بزارم? اونوقت وقتی باز بزارم کنسول خوب وای نمیسته،کاری میشه کرد؟
یا راهه حلی هست که بشه فن های کنسول رو یه جوری تمیز کرد؟
چون اینقدر خاک میاد تو که پی سیم رو هر 1-2 هفته یکبار با بلور تمیز می کنم

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
m3m

منظورت هیتسینک روی cpu هست دیگه؟من تا به حال اون شکلی ندیدم نمیدونم مال فالکونه یا نه.اینو ببین تا مطمئن شی:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=9929

برای اون خط هم دقت کن ببین اتصالات روی برد آسیب دیدن یا خط فقط خود برد رو خراشیده

qqq...!

قاب رو به هیچ عنوان بر ندار مشکل تو تهویه ایجاد میکنه.راه حل تمیز کردن فن هم ساده هست،بازش کن و تمیزش کن.

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
m3m

منظورت هیتسینک روی cpu هست دیگه؟من تا به حال اون شکلی ندیدم نمیدونم مال فالکونه یا نه.اینو ببین تا مطمئن شی:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=9929

برای اون خط هم دقت کن ببین اتصالات روی برد آسیب دیدن یا خط فقط خود برد رو خراشیده
.
نه خدا رو شکر یا بد بختانه فالکونه
والا فکر کنم فقط خود برد هست حالا دقیق نمی دونم کولینگ رو انجام میدم اگه اورد که اورد نیاورد هم که ...
پس فالکون ها سینکشون این شکلیه احتمالا
راستی یه سوال
یه مشکل وجود داره سینک سی پی یو من عین سینک جی پی یو هست منظورم بستین پیچ هاشه
اخه تو راهنمای اقا خلیل محره رو راحت میشه انداخت و بست ولی واسه من مثل سینک جی پی یو هست یعنی جایی نداره واسه انداختن مهره و چرخوندنش که جی پی یو هم همین شکلیه
اینم عکسش
تو عکس جایی که جای انداختن پیچ داره رو قرمز کردم

آخرین ویرایش:

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
سلام
من جایی که هستیم وسایل خیلی خاک میگیره می خواستم بپرسم که مشکلی نداره دره 360 رو باز بزارم? اونوقت وقتی باز بزارم کنسول خوب وای نمیسته،کاری میشه کرد؟
یا راهه حلی هست که بشه فن های کنسول رو یه جوری تمیز کرد؟
چون اینقدر خاک میاد تو که پی سیم رو هر 1-2 هفته یکبار با بلور تمیز می کنم
اگه می خواهی کنسول رو باز کنی و اولین بارته مثل من چند تا توصیه
1- حتما از روی یه فیلمی چیزی باز کن وگرنه حتما قاب اسیب می بینه
2- اگه نمی تونی فیلم دانلود کنی حتما از xcm unlock console ( فکر کنم درسته ) استفاده کن

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
m3m

لازم نیست اینقدر زوم کنی که عکس بیکیفیت دربیاد.یه کم عکس رو کوچکتر بذاری هم خوبه لودش خیلی طول می کشه.
گفتی مهره،پس میخوای روش سوم رو انجام بدی؟برای قرار دادنش هم باید به اندازه پیچ و مهره قسمت بالای هیتسنک رو ببری.(مثلا با مته).حیف از مال خودم عکس ندارم ولی بهترین راه سوراخ کردن اینه:
http://xbox-experts.com/e/pics/mobo_schema_en_x.jpg
باید پیچت کوتاه باشه.

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
اين که معمولاً اگه در کيس ها برداشته بشه ( تو pc و....) ممکنه مشکل تهويه به وجود بياد ولی تو x360 من اين رو به عينه تجربه کردم که اگه دستگاه در باز باشه نه تنها مشکلی تو تهويه به وجود نمياد بلکه خنکتر هم ميشه..البته بديم که داره اينه که گردو خاک ميره داخلش که بايد هر چند وقت يک بار با يه قلمو نرم داخلشو تميز کرد.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
m3m

لازم نیست اینقدر زوم کنی که عکس بیکیفیت دربیاد.یه کم عکس رو کوچکتر بذاری هم خوبه لودش خیلی طول می کشه.
گفتی مهره،پس میخوای روش سوم رو انجام بدی؟برای قرار دادنش هم باید به اندازه پیچ و مهره قسمت بالای هیتسنک رو ببری.(مثلا با مته).حیف از مال خودم عکس ندارم ولی بهترین راه سوراخ کردن اینه:
باید پیچت کوتاه باشه.

ایت جان بهتر نیست هم زیره برد و هم روی برد یعنی بین پیچ و برد واشر نایلونی بکار بره ؟
چون بعضی ها بخاطر فشار زیاد باعث ضربه به برد میشن که واشر میتونه فشارو کمتر کنه
یعنی در کل 16 تا واشر بکار ببریم 8 تا نایلون 8 تا متال که سطح تماس زیر و روی برد نایلونی باشه
شما خودت چند تا واشر بکار بردی ؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ایت جان بهتر نیست هم زیره برد و هم روی برد یعنی بین پیچ و برد واشر نایلونی بکار بره ؟
چون بعضی ها بخاطر فشار زیاد باعث ضربه به برد میشن که واشر میتونه فشارو کمتر کنه
یعنی در کل 16 تا واشر بکار ببریم 8 تا نایلون 8 تا متال که سطح تماس زیر و روی برد نایلونی باشه
شما خودت چند تا واشر بکار بردی ؟

اره بهتره،من این عکس رو گذاشتم فقط به خاطر اینکه نحوه سوراخ کردن هیتسینک رو نشون بدم.
من خودم واشر نگذاشتم چون دستگاهم مشکلی نداشت،واسه پیشگیری از از تغییر شکل اون x های مزخرف این کار رو کردم و فقط پیچ گذاشتم.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
قاب رو به هیچ عنوان بر ندار مشکل تو تهویه ایجاد میکنه.راه حل تمیز کردن فن هم ساده هست،بازش کن و تمیزش کن.
آخه یکی دو دف که باز کردم پدر لبه های قاب در اومد اون آچار رو هم ندارم برای همین فکر کنم اگه اون آچارم رو هم داشته باشم بازم اگه بخوام هر دف قاب رو باز کنم دیگه قاب رو باید بندازم دور.
چون اونجور که گفتم پی سیم رو هر 2 هفته یکبار باید تمیز کنم و الا باید پشت سره هم فن عوض کنم.qqqqq (5 تا کیو هست) دلیل داره.;)
اين که معمولاً اگه در کيس ها برداشته بشه ( تو pc و....) ممکنه مشکل تهويه به وجود بياد ولی تو x360 من اين رو به عينه تجربه کردم که اگه دستگاه در باز باشه نه تنها مشکلی تو تهويه به وجود نمياد بلکه خنکتر هم ميشه..البته بديم که داره اينه که گردو خاک ميره داخلش که بايد هر چند وقت يک بار با يه قلمو نرم داخلشو تميز کرد.
شما الان چه مدت هست که قاب رو باز کردی؟اون موقع چه جور مستقرش کردی؟چون بدون قاب تعادله مطمئنی نداره.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
QQQQQ

باز هم میگم برداشتن قاب مشکل ایجاد میکنه ولی اگه اصرار داری میتونی قاب بالایی رو برداری و دستگاه رو افقی قرار بدی.
اون آچار مخصوص باز کردن رو هیچ کس نداره،با یه پیچ گوشتی ساعتی دو سو میشه بدون آسیب قاب رو باز کرد.یکی دو بار اول سخته ولی بعد راه میافتی.تو کدوم قسمت مشکل داری؟

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
m3m

باید پیچت کوتاه باشه.
نه همین راه دوم هم پیچ و مهره داره
من کمه نمی تونم بالای سینک رو ببرم ولی فکر کنم cpu رو هم بشه مثل Gpu بدون مهره ردیفش کرد چون اقا خلیل تو راه دوم فقط گفته پیچ رو بندازین تو gpu
pic02910_b.jpg

تو این عکس سینک cpu توی جای x مانندش میشه پیچ انداخت و راحت از اون ور مهره رو انداخت و بست
ولی اگه به سینک من تو عکسم نگاه کنید مثل سینک gpu پیچ رفته از توی سینک در اومده یعنی بین شیار های سینک که به هیچ وجه مهره نمیشه انداخت و فکر نکنم بشه سینک رو برید ( اگه بشه هم من نمی تونم )
حالا مشکل من اینجاست باید پیچ ها به کجا بچسبن ؟ به شیار های سینک بچسبه و محکم بشه ؟ اقا خلیل هم چیز خاصی نگفته گفته پیچ رو بپیچونید تا محکم بشه
بعدش پیچ ها چند سانتی باشه ؟ اقا خلیل که نوشته بود واسه cpu نوشته بود 2 سانتی متر ولی من اندازه گرفتم 7mm بود ! Gpu هم همینطور 8 Mm بود که اقا خلیل نوشته بود 1 الی 1.5 سانتی متر
عکس سینک cpu
شرمنده گوشی من کلا خراب عکس میگیره

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
M3M
مشکل شما از gpu هستش بنا بر این زیاد مهم نیست رو cpu واشر بذاری(دقت کن واشر با مهره فرق داره ها.
شما از این واشر فلزی فنری استفاده کن،دلیل قرار دادن واشر هم اینه که واشر فلزی با برد تماس نگیره.
در مورد اندازه هم باید تا اندازه ای باشه که از اون ور یه نیم سانت بیرون بزنه.اگه نمیخوای هیتسینک رو دست بزنی پیچ رو جدا از برد واردش کن و تا ته بچرخون خودش فشار باعث باز شدن شیار ها میشن(در مورد gpu).ولی در مورد cpu (تا حالا سینک فالکون ندیده بودم!!)پیچ رو انداره ای بگیر که به شیار بالایی نخوره.

آخرین ویرایش:

mammads

کاربر سایت
Nov 4, 2007
113
نام
محمد مهدیزاده
هارد كنسول من 13 گيگ هست فرمت هم كردم باز هم همينه مشكل از كجاست ؟ دوستان گلم تا حالا به اين مشكل خوردند ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر