سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

hdsa23

کاربر سایت
Jul 9, 2008
6
من یه دستگاه دارم نمیدونم ریجن اش چیه دستگاه هم ارکید هست جعبه هم نداره
یه بازی ارکید که همراه کنسول هست اجرا میکنه که پال اما مطمئن نیستم ریجن لوک باشه
ولی تلویزیون روی ان تی اس سی تصویر میده و روی پال سیاه و سفیده و گزینه 60 هرتز هم تو داشبورد نیست
میشه به من کمک کنید وبگید دستگاه من چیه

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
من با babz تقريبا موافقم چون خمير سيليكوني كه توي 360 استقاده شده نا مرغوبترين مدلي هست كه ديده شده كافيه يه بار اونم نه همون اول مثلا بعد يه ماه اون خميرو پاك كنيد يه خمير جنس خوب بزنيد بعد مي تونيد هر يه سال دوباره عوضش كنيد
توي لپ تاپ ها و PS3 هم از خمير مرغوب استفاده شده و نيازي نيست عوض كنند ولي در دراز مدت نيازه
البته من نمیدونم که تخصص شما چیه ولی تابحال ندیدم کسی رو که از روی شکل خمیر اونهم بعد از مدت زیادی استفاده بفهمه که نوع و کیفیت اون چطوریه . بعدشم گفتم که مشکل اصلی بستن دوباره سینکها روی چیپ هستند که کافیه پیچها رو به یه اندازه سفت نکنید اونوقت سینک روی چیپ تراز نمیشه و قول میدیم بهتون در کوتاهترین زمان ممکن سه چراغ رو زیارت میکنید چون میدونید که عامل اصلی سه چراغ ایجاد اشکال در پایه های چیپ هستش که تغییر فشار روی اون بسیار خطرناک و مشکل زاست .
AGHA MEHDI mdi

من تو پست اشاره ای به مادر بورد سری جدید نکردم در مورد دمای خروجی و یا تعویض خمیر سلیکون چون حتما مایکرسافت بعد این همه خرابی بیشتر از من و تو می دونسته که یه بلایی سر مادر بردای جدیدش بیاره که ضرر نکنه
بحث ما سر مادر بردهای قدیمیه که مجموعه مشکلات 360 رو شامل میشه
در ضمن تعویض خمیر سیلیکون کار افراد مجربه و اگه خودمون بخوایم این کارو بکنیم روی مادر برد سالم احتمالا یه گندی توش می زنیم
اینکه نوع خمیر در سری جدید یا قدیم چیه اصلا مشخص نیست پس اصلا راجع به این موضوع نباید بحث کنیم و مطمئن باشید مشکل از خمیر سیلیکون نبوده که ماکروسافت بخاطرش دو سال کنسول معیوب بده بیرون و تغیراتی هم که داده اصلا در اون راستا نبوده .
در ضمن عوض کردن خمیر سیایکون اصلا کار مشکلی نیست بلکه باز کردن سینکها در 360 بدلیل نوع قرار گیری روی چیپ ریسک بزرگیه .
بعدش هم وقتی شما میگید که کار ما نیست و نمیتونیم انجام بدیم پس چرا ایده اینکار رو مطرح میکنید ؟!
اصلا فکر میکنید درصد تاثیر خمیر سیلیکون در انتقال گرما چقدره که حالا بخواد نوع اون هم تاثیر گذار باشه ؟
ببخشید ولی شما هر بار ایده ای رو که اساسا رد شده و مشکل داره رو مطرح میکنید و بهیچ وجه هم حرف دیکران رو قبول نمیکنید هر چند که بالاخره به واقعیت پی میبرید ولی اینو در نظر بگیرید که دوستان زیادی اینجا هستند که تازه عضو شدن و با دیدن پستهایی امثال پست شما دچار گمراهی و اشتباه در تصمیم گیری میشن ، پس لطفا قبل از توصیه راه و روشی که در نظر دارید اول روی اون خوب فکر کنید و از دیگران هم نظر بخواهید .

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
خواهشی از دوستان
از دوستان خوب انجمن خواهش میکنم اگر پستی از یکی از دوستان رو خوندند و باب میلشون نبود از دادن پست توی تاپیک خود داری کنن و می تونن با یه نامه ابراز محبت کنن

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
خواهشی از دوستان
از دوستان خوب انجمن خواهش میکنم اگر پستی از یکی از دوستان رو خوندند و باب میلشون نبود از دادن پست توی تاپیک خود داری کنن و می تونن با یه نامه ابراز محبت کنن

دقیقا منظورتونو نفهمیدم ولی اگه منظورت پست من در جواب شماست باید خدمتتون عرض کنم که بحث میل و خواسته من نیست بلکه اساسا نظریه شما مشکل داره و با دادن این نظریات دیگران رو هم به مشکل میندازید ، همین چند وقت پیش بود که روی جریان درست کردن فن پشت کنسول که بیش از یک سال از منسوخ شدنش گذشته ، کلی پافشاری و نظریه میدادید (امیدوارم یادتون بیاد اون مثال تونل رسالتی رو که زدید که نمیدونم چه ربطی به بحث ما هم داشت تا نخوام که لینک بذارم) و 12 ولت رو رد میکردید و روش خودتونو توصیه میکردید . بعد از مدت کوتاهی نظر خودتونو 180 درجه چرخوندید و جالب اینکه از دوستان هم خواستید که واسه 12 ولت و ... کنسولشونو پیش شما بیارن .
بگذریم ... ولی خواهشا دوباره شروع نکنید و بدونید که pm مربوط به مسائل خصوصی میشه ولی شما دارید عموم رو به اشتباه میندازید .

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
البته من نمیدونم که تخصص شما چیه ولی تابحال ندیدم کسی رو که از روی شکل خمیر اونهم بعد از مدت زیادی استفاده بفهمه که نوع و کیفیت اون چطوریه . بعدشم گفتم که مشکل اصلی بستن دوباره سینکها روی چیپ هستند که کافیه پیچها رو به یه اندازه سفت نکنید اونوقت سینک روی چیپ تراز نمیشه و قول میدیم بهتون در کوتاهترین زمان ممکن سه چراغ رو زیارت میکنید چون میدونید که عامل اصلی سه چراغ ایجاد اشکال در پایه های چیپ هستش که تغییر فشار روی اون بسیار خطرناک و مشکل زاست .

اینکه نوع خمیر در سری جدید یا قدیم چیه اصلا مشخص نیست پس اصلا راجع به این موضوع نباید بحث کنیم و مطمئن باشید مشکل از خمیر سیلیکون نبوده که ماکروسافت بخاطرش دو سال کنسول معیوب بده بیرون و تغیراتی هم که داده اصلا در اون راستا نبوده .
در ضمن عوض کردن خمیر سیایکون اصلا کار مشکلی نیست بلکه باز کردن سینکها در 360 بدلیل نوع قرار گیری روی چیپ ریسک بزرگیه .
بعدش هم وقتی شما میگید که کار ما نیست و نمیتونیم انجام بدیم پس چرا ایده اینکار رو مطرح میکنید ؟!
اصلا فکر میکنید درصد تاثیر خمیر سیلیکون در انتقال گرما چقدره که حالا بخواد نوع اون هم تاثیر گذار باشه ؟
ببخشید ولی شما هر بار ایده ای رو که اساسا رد شده و مشکل داره رو مطرح میکنید و بهیچ وجه هم حرف دیکران رو قبول نمیکنید هر چند که بالاخره به واقعیت پی میبرید ولی اینو در نظر بگیرید که دوستان زیادی اینجا هستند که تازه عضو شدن و با دیدن پستهایی امثال پست شما دچار گمراهی و اشتباه در تصمیم گیری میشن ، پس لطفا قبل از توصیه راه و روشی که در نظر دارید اول روی اون خوب فکر کنید و از دیگران هم نظر بخواهید .
چرا اينقدر ناراحت مي شي عزيز جوش نيار
ولي من تا اونجا كه يادمه مساله اين خمير سيليكون رو حتي آقا خليل هم تاييد كردند. مي دونم تنظيم هيت سينك كار سختي هست كه همه نتونن انجام بدن.
بعدشم تاثيرش خيلي هست در اين حد كه اگه خمير نامرغوب باشه يا مثلا 2 سال باشه كه عوض نشده باشه به صورت يك عايق در مياد و شما اگه حتي بعد از 5 6 ساعت بازي مداوم دست روي هيت سينك بذاري دماش از دماي اتاق بيشتر نيست و در واقع اكثر گرما توي خود چيپ جمع شده من خودم تجربه اين كارو دارم ولي نه برا 360 براي PC
شما خودت از كجا مي گي كه درصد تاثير خمير سيليكون كمه؟؟
پ.ن: اگه ناراحت شديد به هر دليلي ، ببخشيد هيچ قصد توهين يا جسارتي نداشتم

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
چرا اينقدر ناراحت مي شي عزيز جوش نيار
ولي من تا اونجا كه يادمه مساله اين خمير سيليكون رو حتي آقا خليل هم تاييد كردند. مي دونم تنظيم هيت سينك كار سختي هست كه همه نتونن انجام بدن.
بعدشم تاثيرش خيلي هست در اين حد كه اگه خمير نامرغوب باشه يا مثلا 2 سال باشه كه عوض نشده باشه به صورت يك عايق در مياد و شما اگه حتي بعد از 5 6 ساعت بازي مداوم دست روي هيت سينك بذاري دماش از دماي اتاق بيشتر نيست و در واقع اكثر گرما توي خود چيپ جمع شده من خودم تجربه اين كارو دارم ولي نه برا 360 براي PC
شما خودت از كجا مي گي كه درصد تاثير خمير سيليكون كمه؟؟
پ.ن: اگه ناراحت شديد به هر دليلي ، ببخشيد هيچ قصد توهين يا جسارتي نداشتم

فکر نکنم نوشته های من خیلی تند با لحن عصبانیت و ناراحتی نوشته شده باشه که شما اینطور برداشت کردی !دلیل هم نداره که بخوام ناراحت بشم چون تاثیری واسه من نداره که شما اینکار رو بکنبد یا نکنید . توی این مدتی هم که اینجا عضو بودم همه میدونن قصدم فقط کمک به دوستان بوده و وقتم رو واسه کمک به دوستان گذاشتم نه کاسبی و حرفهای صد تا یه غاز .
اون موقع که خلیل هم بحثشو کرد بهش گفتم که باز کردن سینک ریسک زیادی داره و خلیل هم اینو قبول کرد و اصلا به باز کردنش نمیارزه .
شما این سوال منو جواب ندادی که خمیر سیلیکون چند درصد در انتقال دما تاثیر داره و عوض نکردن خمیر بقول شما نامرغوب و فاسد شده این درصد رو چقدر پایین میاره ؟

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
سلام
اقا این سوال رو توی بخش NG2 پرسیدم و نمیدونم چی شد ازاینجا سر دراوردم!!:biggrin1:

اساتید اگه ممکنه یه راهنمایی بکنید:
يكي از دوستام 360 UC داره و 2 تا بازي NG2 هم خريده ولي متاسفانه هيچكدوم روي دستگاهش اجرا نميشه!!! يه صفحه سياه مياد و بعد از يه مدت زياد پيغام ميده كه ديسكت رو تميز كنيد!!! pal50 و 60 رو هم امتحان كرده و نشده!!! درایوش هم سامسونگ هست. مشکل از چیه؟:clover:

merkava

کاربر سایت
Oct 4, 2007
9
سلام به همه دوستان

آقا من یکی از دسته های بازیم چهارتا چراغ سبزش با هم چشمک میزنه و تو بازی فعال نیست

مشکل چیه و چیکار کنم
پیشاپیش ممنونم
لطفا کمک کنید

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام به همه دوستان

آقا من یکی از دسته های بازیم چهارتا چراغ سبزش با هم چشمک میزنه و تو بازی فعال نیست

مشکل چیه و چیکار کنم
پیشاپیش ممنونم
لطفا کمک کنید
طبق اطلاعاتی که من دارم در این حالت دسته داره کنسول رو پیدا میکنه
شما دوراه داری یا اینکه با اون دکمه وسط دسته که ارم ایکس باکس هست رو فشار بده بزار کنسول با اون روشن بشه ببین درست میشه یا نه.

darth revan

کاربر سایت
Jul 14, 2008
171
ببخشید من دو هفته میشه از آقا پیام یه پریمیوم گرفتم پال با درایو بنکیو بعدش یه دیسک اچ پی گرفتم انداختم توش صدا میداد که طبیعیه ولی به نظرم زیاد(شاید من وسواس هستم) بعدش یه دیسک نکست جن گرفتم باز هم همون مقدار صدا رو میداد بعد از آقا مهدی چند تا دیسک ورباتیم گرفتم بازز هم همینطور بود به خودم گفتم معمولیه تا امروز داشتم dmc 4 بازی می کردم.در آوردم دیدم ترک داره که خیلی پیش رفته گفتم شاید از قبل همینطور بوده.بعدش انداختم assasin's creed دیسک رو هم چک کردم ترک نداشت ولی بعد از یه مدت بازی خاموشش کردم شب که بیرون آوردم ترک افتاده بود توش
تو رو خدا یه نفر کمک کنه خیلی نگرانم چی کار کنم؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ببخشید کسی جوابه منو نمیده؟
شما باید قبلش یه بک آپ میگرفتی ولی الان سوالتو باید پدرام جواب بده که توی نرم افزار کنسول وارده.
ببخشید من دو هفته میشه از آقا پیام یه پریمیوم گرفتم پال با درایو بنکیو بعدش یه دیسک اچ پی گرفتم انداختم توش صدا میداد که طبیعیه ولی به نظرم زیاد(شاید من وسواس هستم) بعدش یه دیسک نکست جن گرفتم باز هم همون مقدار صدا رو میداد بعد از آقا مهدی چند تا دیسک ورباتیم گرفتم بازز هم همینطور بود به خودم گفتم معمولیه تا امروز داشتم dmc 4 بازی می کردم.در آوردم دیدم ترک داره که خیلی پیش رفته گفتم شاید از قبل همینطور بوده.بعدش انداختم assasin's creed دیسک رو هم چک کردم ترک نداشت ولی بعد از یه مدت بازی خاموشش کردم شب که بیرون آوردم ترک افتاده بود توش
تو رو خدا یه نفر کمک کنه خیلی نگرانم چی کار کنم؟
مطمئنا دیسک حالت چرخش نرمالی نداره و بهمین علته که صدا میده و بر اثر همین فشار ترک بر میداره . تنها راه باز کردن درایوه که ببری یه تعمیرگاه خوب کامپیوتر فکر کنم راحت درستش کنه .
سلام به همه دوستان

مشکل چیه و چیکار کنم
پیشاپیش ممنونم
لطفا کمک کنید
دکمه جلوی دسته که بین rb . lb قرار داره رو همزمان با دکمه شبیه اون روی کنسول فشار بده تا دسته شناسایی بشه .

darth revan

کاربر سایت
Jul 14, 2008
171
مطمئنا دیسک حالت چرخش نرمالی نداره و بهمین علته که صدا میده و بر اثر همین فشار ترک بر میداره . تنها راه باز کردن درایوه که ببری یه تعمیرگاه خوب کامپیوتر فکر کنم راحت درستش کنه .

.

آخه فقط روی ورباتیم ها اینطور بوده و گرنه روی دیسکهای دیگه هیچ مشکلی نداشته فقط صدا داره

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
یه سوال
آیا کسی اطلاعات دقیقی از مدل قطعات 360 داره‎?‎
مدل سی پی یو 
کارت گرافیک 
رم و غیره‎?‎
ممنونم