سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام
دوستان من یه Xbox 360 4GB
گرفتم دسته 2
Save نمیشه کرد
تو Setting قسمت profile خاموشه
تو storage هم هیچی نیست
j tag شده
خواستم ببینم یعتی هاردشو بهم نداده؟

Capitan Raul

کاربر سایت
May 15, 2012
11
سلام. من یه مشکلی با دستگاه xbox 360 elite دارم که هر کاری میکنم درست نمیشه. یکی دو بار هم تعمیر بردم ولی بازم نتونستن درستش کنن. دستگاه من بازیهای LT2 رو ساپورت میکرد چند چند وقت پیش دادم واسم به LT3 آپدیت کردن ولی دقیقا از همون موقع این مشکل واسم پیش اومده. مشکل اینه که وقتی دستگاه رو روشن میکنم چراغ روی دکمه خاموش و روشن دستگاه شروع به چشمک زدن میکنه و همینجوری میمونه و هرچی دکمه eject رو هم میزنم درایو باز نمیشه. یعنی دستگاه بالا میاد ولی درایو باز نمیشه. ممکنه تو 7 یا 8 باری که دستگاه رو روشن و خاموش میکنم یه بار درایو شناسایی بشه و بالا بیاد و دیسک رو بخونه که اونم وسط بازی دوباره دیسکو بیرون میده و دوباره led روی دکمه روشن و خاموش تند تند با رنگ سبز چشمک میزنه و دیگه درایو کار نمیکنه. یکی دوبار هم تعمیر بردم گفتن درست کردیم ولی دوباره بعد از یکی دوبار خاموش و روشن کردن این مشکل برمیگرده. تقریبا دستگاهم غیرقابل استفاده شده. خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنین که دقیقا مشکل از کجاست و کجا ببرم که واسم کامل درستش کنن. مرسی.

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام
دوستان من یه Xbox 360 4GB
گرفتم دسته 2
Save نمیشه کرد
تو Setting قسمت profile خاموشه
تو storage هم هیچی نیست
j tag شده
خواستم ببینم یعتی هاردشو بهم نداده؟

فضای 4 گیگ یک قطعه سخت افزاری است که به صورت پورتابل هست و قابل خارج شدن است بعضی وقتا تعمیر کاری که دستگاه را jtag میکند فراموش میکند که این قطعه را روی دستگاه قرار دهد
بهر حال جای نگارنی نیست شما میتوانید یک فلش usb تا ظرفیت 32 گیگ و حتمی از هارد های اکسترنال تا ظرفیت 2 ترابایت برای ایجاد فضای مورد نیاز استفاده کنید
در صورت تهیه هارد میتوانید روی این هارد بازی های مورد نظر خود را کپی کنید و از خرید dvd هم جلوگیری کنید.

- - -ویرایش - - -

سلام. من یه مشکلی با دستگاه xbox 360 elite دارم که هر کاری میکنم درست نمیشه. یکی دو بار هم تعمیر بردم ولی بازم نتونستن درستش کنن. دستگاه من بازیهای LT2 رو ساپورت میکرد چند چند وقت پیش دادم واسم به LT3 آپدیت کردن ولی دقیقا از همون موقع این مشکل واسم پیش اومده. مشکل اینه که وقتی دستگاه رو روشن میکنم چراغ روی دکمه خاموش و روشن دستگاه شروع به چشمک زدن میکنه و همینجوری میمونه و هرچی دکمه eject رو هم میزنم درایو باز نمیشه. یعنی دستگاه بالا میاد ولی درایو باز نمیشه. ممکنه تو 7 یا 8 باری که دستگاه رو روشن و خاموش میکنم یه بار درایو شناسایی بشه و بالا بیاد و دیسک رو بخونه که اونم وسط بازی دوباره دیسکو بیرون میده و دوباره led روی دکمه روشن و خاموش تند تند با رنگ سبز چشمک میزنه و دیگه درایو کار نمیکنه. یکی دوبار هم تعمیر بردم گفتن درست کردیم ولی دوباره بعد از یکی دوبار خاموش و روشن کردن این مشکل برمیگرده. تقریبا دستگاهم غیرقابل استفاده شده. خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنین که دقیقا مشکل از کجاست و کجا ببرم که واسم کامل درستش کنن. مرسی.

در اول مرحله اتصالات باید بررسی شود و در صورت آسیب دیدن پورت های درایو باید تعویض شود. یک عدد پورت پاور و یک عدد کابل ساتا هست.
در صورتی که مشکل حل نشد برد داریو را باید تعویض کنید.

- - -ویرایش - - -

با عرض سلام و خسته نباشید من هارد 250 گیگ کنسول خودم رو با خود دستگاه فرمت کردم حالا ایکسباکسم حدود ده دقیقه طول میکشه تا بیاد بالا و حتا هارد هم رو شناسایی نمیکنه
با سه دستگاه دیگه این کار رو هم کردم ولی بازم فایده نداشت
رو مموری تو تنظیمات میرم نوشته { آن فورمتد }
لطفا من رو راهنمایی کنید
{ البته با خود کنسول باز هم میتونم فرمت کنم ولی حاصلی نداشته }

احتمالا هارد شما تقلبی هست راه تعمیرش این هست که هارد را به کامپوتر وصل کنید و با برنامه هک هارد برای دستگاه xbox فایموارش رو از دوباره نصب کنید آموزش توی همین انجمن هست

Capitan Raul

کاربر سایت
May 15, 2012
11
در اول مرحله اتصالات باید بررسی شود و در صورت آسیب دیدن پورت های درایو باید تعویض شود. یک عدد پورت پاور و یک عدد کابل ساتا هست.
در صورتی که مشکل حل نشد برد داریو را باید تعویض کنید.

اتصالات رو بررسی کردم کابل ها رو هم عوض کردم فایده نداشت. اگه بخوام برد درایو رو عوض کنم چقدر هزینه داره؟ پس مشکل از برد درایو هست. آره؟ آخه حتی خود درایو رو هم عوض کردم ولی فایده نداشت و مشکل وجود داشت.

اگه برد درایو دستگاه من خراب شده باشه میتونم بدون اینکه برد درایو رو عوض کنم برم و کنسول رو jtag کنم چون شنیدم که وقتی jtag میکنی برای اجرای بازی نبازی به درایو نداری. پس اگه به جای هزینه کردن و عوض کردن برد دستگاه، xbox رو Jtag کنم و بازی ها رو از جای دیگه روی هارد دستگاه کپی کنم میتونم بدون مشکل بازی کنم؟

Last edited by a moderator:

XboxLiveVirus

کاربر سایت
Sep 2, 2012
1,428
نام
علی
اگه برد درایو دستگاه من خراب شده باشه میتونم بدون اینکه برد درایو رو عوض کنم برم و کنسول رو jtag کنم چون شنیدم که وقتی jtag میکنی برای اجرای بازی نبازی به درایو نداری. پس اگه به جای هزینه کردن و عوض کردن برد دستگاه، xbox رو Jtag کنم و بازی ها رو از جای دیگه روی هارد دستگاه کپی کنم میتونم بدون مشکل بازی کنم؟
آره ولی بعد باید بازی ها رو دانلود کنی بریزی رو هادر ایکس باکست.

Capitan Raul

کاربر سایت
May 15, 2012
11
من 120 جی تگ کردم.

ممنون فقط یه سوال دیگه اینکه الان که دستگاه من مشکل شناسایی درایو رو داره ( مشکل رو چند پست بالاتر کامل گفتم ) واسه Jtag کردن مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی میتونم با وجود این مشکل، با خیال راحت بدم jtag کنن؟

XboxLiveVirus

کاربر سایت
Sep 2, 2012
1,428
نام
علی
ممنون فقط یه سوال دیگه اینکه الان که دستگاه من مشکل شناسایی درایو رو داره ( مشکل رو چند پست بالاتر کامل گفتم ) واسه Jtag کردن مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی میتونم با وجود این مشکل، با خیال راحت بدم jtag کنن؟
اره جی تگ اصلا به درایو مربوط نمیشه یه قطعه هست که روی مادربرد نصب میشه.

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
سلام.

اگه دستگاهت هارد داخلی داره باید دیگه از ftp استفاده کنی شما...
گلیچ هک هم روی برد انجام میشه و همینطور درایو دستگاهم فلش میشه...و بله شما میتونی گلیچ کنی دستگاهت رو.

ممنون از جوابتون. اگه بدم بیرون واسم jtag کنن قیمت jtag کردن کنسول xbox 360 چند درمیاد؟

بستگی به انصاف و کیفیت کار تعمیرکارتون ممکنه از ۹۰۰۰۰۰﷼ تا ۲۰۰۰۰۰۰﷼ برات خرج برداره...

Last edited by a moderator:

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین

بعله میتونید در صورتی که از هارد اکسترنال استفاده کنید چونکه درایو ندارید پس بازی رو توی داشبورد نمیتونی نصب کنی، و اجرای بازیا هم از روی هارد اکسترنال ملزم وجود چندتا شرایط هستش مثل:
۱- فرمت هارد باید Fat32 باشه.
۲- برای اجرای بازیا باید از یه سری نرم افزار مثل dashlaunch و XeXmenu و FDD استفاده کنی...
اگه با اینا مشکل نداری همه چی اوکی هستش...

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,928
نام
نریمان
سلام
من امروز 2 از بازی های قدیمیم رو بدون اینکه نصب کنم واردشون شدم بعد از چند دقیقه از بازی خارج شد و ارور Unreadable داد. بعد یکی دیگه از بازی هام که تو هارد نصب بود رو گذاشتم اصلا دیسک رو نشناخت. احتمال داره لنز دستگاه ضعیف شده باشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر