سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
وقتی A رو میزنم مینویسه OPENINGو صداشم میاد(DVDROMصدا میده!!!)ولی بیرون نمیاد

حالا اینجا با دست به درش یه فشار کوچک بده، ببین بیرون میاد؟

:d
مشکل اینجاس که آقا هومن میگه رو جسپر 12 ولت جواب نمیده !

من نگفتم جواب نمیده، من گفتم کار بیخودیه، چون تهویه هوا توی جسپر به بهترین حدخودش رسیده و ارزش خرج و صداش رو نداره.
این موضوع به خود من هم ثابت شده، اگر دستگاه شما JTAG باشه، میتونی توی XexMenu و یا FSD گرمای CPU و GPU رو ببینی. دمای GPU برای مادربردهای خیلی قدیمی Xenon بعد از حدود 1 ساعت بازی با MW2 بالای 70 درجه، برای فالکون حدود 65 و برای جاسپر 50 هستش، من یک دستگاه Xenon رو 12 ولت کردم و درجه حرارت GPU اون تازه شده بود 55.
همینطور هم من یک دستگاه فالکون داشتم که سه چراغه بود، سشوارش صنعتی همراه با Reflow اش کردم و بعدش هم ایکس کلمپش کردم، توی XeXMenu درجه حرارتش بالای 55 نمیومد ولی همینطوری مثل مال شما توی دشبورد Green Freeze میداد تا دوباره سه چراغه شد. اینه که یک راه حل صد درصد برای این طور مشکلات متاسفانه هنوز وجود نداره.
به نظر من در مورد دستگاه شما چون جسپر هستش، همینطوری ازش استفاده کن و فقط یکی دوساعت ازش کار بکش (این هم به نفع خودته و هم به نفع دستگاهت).

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
آقا هومن روش دیگه ای غیر از 12 ولت نیست واقعا ؟
یه خرده گرونم باشه میشه یه کاریش کرد :d البته دیگه بالاتر از 60 تومن نره اونجوری صرفش اینه که یه کنسول نو بخرم :d

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
آقا هومن روش دیگه ای غیر از 12 ولت نیست واقعا ؟
یه خرده گرونم باشه میشه یه کاریش کرد :d البته دیگه بالاتر از 60 تومن نره اونجوری صرفش اینه که یه کنسول نو بخرم :d

شما متوجه نشدی من چی گفتم، شما همش فکر میکنی که مشکل از گرماس و میخوای کنسولت رو خنک کنی، درصورتیکه اینطور نیست.
در خیلی از موارد رم های دستگاه خراب میشن و یا چیپ ANA و یا حتی GPU باید عوض بشه، اینها مواردی هستند که با هیچ روشی درست نمیشوند.
الان مگه شما نمیگی که دستگاهت دیگه از اون موقع مشکلی نداشته؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
شما متوجه نشدی من چی گفتم، شما همش فکر میکنی که مشکل از گرماس و میخوای کنسولت رو خنک کنی، درصورتیکه اینطور نیست.
در خیلی از موارد رم های دستگاه خراب میشن و یا چیپ ANA و یا حتی GPU باید عوض بشه، اینها مواردی هستند که با هیچ روشی درست نمیشوند.
الان مگه شما نمیگی که دستگاهت دیگه از اون موقع مشکلی نداشته؟
دقیقا ! یعنی ممکنه برد له شده باشه رفته باشه ؟ :(

Thomas_Anders

کاربر سایت
Dec 2, 2008
1,395
نام
حمید
سلام با چه کابلی میشه ایکس باکس رو به مانیتور crt وصل کرد

شما نیاز به یه کابل VGA دارید...(که فکر کنم قیمتش هم 15 تومن باشه)...یه مادگی دو سر هم برای وصل کردن کابل پشت مانیتور به کابل 360 نیاز دارین ...

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
سلام.
دوستان مشکل من اینه ممکنه با آبدیت درست شه؟
من چند وقتی هست که وقتی Aرو میزنم که درایور کنسول بیاد بیرون مینویسه openingصدا هم میده ولی باز نمیشه دو سه بار که اینکارو میکنم باز میشه!!!چش شده؟؟؟(البته وقتی که بازی درون دستگاه هست و با xمیاد بیرون خیلی راحته!!توی بازی هم مشکلی نداره.)

100% مشکل شما با آبدیت حل نمیشه !!!!!!! تسمه درایو شما آسیب دیده و به قول معروف خراب شده !پیش هیچ تعمیر کاری هم نبرید که امکان داره دستگاه رو به فنا بدن !! راه حل : در زمانی که درایو شما باز هست (بیرون هست) وسط درایو شما باچراغ قوه ای کوچک (که به خوبی مشاهده کنید)یک تسمه هست !این تسمه رو کنار دست گذاشتن که به راحتی بشه تعویضش کرد و نیازی به باز کردن کل درایو نباشه !شما باید با یه وسیله باریک مثل دم باریک کوچک (خیلی کوچیک)یا یه موچین زنانه که (خیلی بهتره) با مقداری دقت تسمه رو در بیارید و برید بازار و از جاهای معتبر تسمه مدل خودتون رو خریداری کنید !دقت کنید که تسمه شما مقدار بسیار کم بسیار کم به قول معروف جا باز کرده و گشاد شده !یه تمسمه نو میخرید و جایگزین کنید ! نکته: در زمانی که درایو دستگاه باز هست شما تسمه رو در اوردید درایو دستگاه باز خواهد ماند و به همان حالت دستگاه رو خاموش کنید !شاهد خواهید بود که درایو دستگاه بیرون ممونه ! در همون حالت بزارید باشه و سعی نکنید که به زور درایو رو بدید تو چون در غیر این صورت باید کل درایو رو باز کنید تا تسمه رو جا بزید !بنابراین تو همون حالت باز بمونه و بعد از خرید تسمه در حالی که دستگاه خاموش هست تسمه جدید رو جا زده و هر موقه که مطمعا شدید تسمه به خوبی جا زده شده دستگاه رو روشن کنید !شاهد خواهید بود که مشکل شما 100% بر طرف خواهد شد !!! البته شرمنده !جای این سئوال شما اینجا نبود !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: محمد رضا mr

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
دقیقا ! یعنی ممکنه برد له شده باشه رفته باشه ؟ :(

بابا بیخیال یک بار دستگاه فریز کرده تو عزا گرفتی xbox ی که روزی 2 بار فریز نشه xbox نیست
الان خیالت راحت باشه هیچ چیز نمیشه

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
ممنون از همه من مدل درایوم رو نمیدونم اگه یه تسمه ی نو بخرم جا انداختنش سخته؟
اگه ترتیب اثر ندم و دوسه بار openکنم در آینده مشکل ساز نمیشه؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
بابا بیخیال یک بار دستگاه فریز کرده تو عزا گرفتی xbox ی که روزی 2 بار فریز نشه xbox نیست
الان خیالت راحت باشه هیچ چیز نمیشه
آقا ممنون الان شاد شدم حسابی دستت درد نکنه :d راستی دوستان ممکنه هاردی که میخوام هکش کنم و به هارد قابل شناسایی برا کنسول تبدیلش کنم بسوزه در حین عملیات ؟ :d

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
من مردد موندم یکی می گه t-gate دستگاه رو خراب میکنه verbatem استفاده کنید یکی دیگه می گه نه فرقی نداره کی درست میگه؟
من قبل از عید کنسول خریدم حالا احساس می کنم که دیرتر دیسک رو می شناسه این به نوع دیسک بستگی داره دیسک خرابش کرده؟

Amir Gamer2009

کاربر سایت
Sep 4, 2009
328
نام
امیر
آقا دستگاه من ارور e64 میده بردمش یه تعمیر کار بهم گفت فریمویرش اشتباه زدی دیگه نمیشه کاریش کرد
به نظر شما حرفش درسته یکی منو راهنمایی کنه دستگاه تازه خریدم نو هستش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر