سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
این دو تا رو گرفتم حالا یکیش رو باید بریزم ... بعد از کجا بفهمم عمل کرده؟
بازم ممنون داداش

این تم رو بدون ایدی بازی گذاشته برای همین کامل راهنمایی نکرده و ایدی بازی که میخوای اینه 01004D300C5AE000 و باید همیشه فولدر romfs بندازی تو فولدر ایدی بازی و بعد اون فولدر ایدی تو مسیر Atmosphere\contents و بعد بری تست کنی و دوتا گذاشتی اول یکیش تست کن ببین کار میده یا نه.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
738
نام
reza
این تم رو بدون ایدی بازی گذاشته برای همین کامل راهنمایی نکرده و ایدی بازی که میخوای اینه 01004D300C5AE000 و باید همیشه فولدر romfs بندازی تو فولدر ایدی بازی و بعد اون فولدر ایدی تو مسیر Atmosphere\contents و بعد بری تست کنی و دوتا گذاشتی اول یکیش تست کن ببین کار میده یا نه.
علی خان داداش جواب داد دمت خیلی گرم... نمیدونم چطور تشکر کنم، همیشه سوالام رو جواب میدی، فدای مرام و معرفتت

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,962
نام
امین پاشاپور
سلام دوستان
من میخواستم یه سوئیچ کپی خور بگیرم
چه مدلی پیشنهاد میکنین، چه نوع کپیخوری پیشنهاد میدین
(اینم بگم افلاین فقط میخوام بازی کنم، خودم ps5 دارم ولی چون کارم طوریه که معمولا هر ماه حدود 10 روز میرم برا ماموریت اداری، واسه همین میخوام یه کنسول دستی داشته باشم فقط برا بازی های افلاین)
اطلاعات در مورد ورژن ها و مدل های هک ندارم، مدلی میخوام که بدون دردسر بتونم بازی کنم

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: Sega_genesis

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
سلام دوستان
من میخواستم یه سوئیچ کپی خور بگیرم
چه مدلی پیشنهاد میکنین، چه نوع کپیخوری پیشنهاد میدین
(اینم بگم افلاین فقط میخوام بازی کنم، خودم ps5 دارم ولی چون کارم طوریه که معمولا هر ماه حدود 10 روز میرم برا ماموریت اداری، واسه همین میخوام یه کنسول دستی داشته باشم فقط برا بازی های افلاین)
اطلاعات در مورد ورژن ها و مدل های هک ندارم، مدلی میخوام که بدون دردسر بتونم بازی کنم

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

سلام
ببین میتونم از سری اول تا اخرش توضیح بدم ولی خلاصه میگم مشکل مالی نداری سوییچ oled بگیر بعد با 1500 میشه با مد چیپ هکش کرد و بهترین مدله از همه لحاظ خصوصا تصویر و باتری و ظاهری و غیره و همه مدلها هم هک سخت افزاری میشن با مد چیپ فقط یه سریهای اول با جیگ راحت هک میشدن خودم الان میخواستم بخرم مدل oled میخریدم و نصب بازی و غیره تو هک سری اول و سخت افزاری هم فرقی نداره و همه یکی هست.

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
319
سلام
ببین میتونم از سری اول تا اخرش توضیح بدم ولی خلاصه میگم مشکل مالی نداری سوییچ oled بگیر بعد با 1500 میشه با مد چیپ هکش کرد و بهترین مدله از همه لحاظ خصوصا تصویر و باتری و ظاهری و غیره و همه مدلها هم هک سخت افزاری میشن با مد چیپ فقط یه سریهای اول با جیگ راحت هک میشدن خودم الان میخواستم بخرم مدل oled میخریدم و نصب بازی و غیره تو هک سری اول و سخت افزاری هم فرقی نداره و همه یکی هست.
سلام. دوست عزیز جای مناسبی برای کپی خور کردن میشناسید؟‌ مایتندو هست ولی ۴ تومن میگیره.

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
سلام. دوست عزیز جای مناسبی برای کپی خور کردن میشناسید؟‌ مایتندو هست ولی ۴ تومن میگیره.

سلام تو پی وی راهنمایی کردم ولی بسته به شهرتون تو دیوار و گوگل هم خودتون میتونید جستجو کنید نخواید کنسول بدید شهره دیگه .

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,247
سلام تو پی وی راهنمایی کردم ولی بسته به شهرتون تو دیوار و گوگل هم خودتون میتونید جستجو کنید نخواید کنسول بدید شهره دیگه .
سلام من الان سوییچ بخرم سیوهای شبیه ساز یوزوم می تونم روش منتقل کنم؟
بعد الان همه جا توی تهران 3.5 می گیرن کپی خور می کنن جایی معتبر سراغ دارید که همون 1.5 که می گید بگیرن به دستگاهم اسیب نزنن؟
بعد الان دو نوع مد چیپ هست کدومش بهتره؟

• Like

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
بعد الان همه جا توی تهران 3.5 می گیرن کپی خور می کنن جایی معتبر سراغ دارید که همون 1.5 که می گید بگیرن به دستگاهم اسیب نزنن؟

تا جایی که فهمیدم انگار چند تا کیت مختلف که میگن بهترینش همون گرون اس
خدا داند

من خودم تا سوئیچ‌های نسل جدید کپی خور نرم‌افزاری راحت و بی‌دردسر نشه نمی‌گیرم اگر دنبال خریدش باشم
چون دلم نمیاد بدم کنسول رو باز کنن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alitriple

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali

سلام
اره میشه با برنامه ای مثل چک پوینت و غیره و این پست میتونید بخونید در مورد انتقال سیو و حتی میتونید سیوهای بقیه هم دانلود و استفاده کنید.

همونطور که دوستمون در پست بالا گفتن چیپ چند نوعه اون سری اولیها که اولی sxos و دومی کپی hwfly بود که گرونتر از همه هستن و این اخریها که پیکو فلای یا رزبری میگن و همه یه کار میکنن گول تبلیغات نخورید همون 1500 همون کار میکنه با همون کیفیت و فقط باید نصب کننده چیپ حالا هر چیپی وارد و با تجربه باشه چندتا دستگاه حداقل نصب کرده باشه نزنه دستگاه خراب کنه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,247
سلام
اره میشه با برنامه ای مثل چک پوینت و غیره و این پست میتونید بخونید در مورد انتقال سیو و حتی میتونید سیوهای بقیه هم دانلود و استفاده کنید.

همونطور که دوستمون در پست بالا گفتن چیپ چند نوعه اون سری اولیها که اولی sxos و دومی کپی hwfly بود که گرونتر از همه هستن و این اخریها که پیکو فلای یا رزبری میگن و همه یه کار میکنن گول تبلیغات نخورید همون 1500 همون کار میکنه با همون کیفیت و فقط باید نصب کننده چیپ حالا هر چیپی وارد و با تجربه باشه چندتا دستگاه حداقل نصب کرده باشه نزنه دستگاه خراب کنه.
من خودم اولین کسی بودم که sxos اصل اوردم فروختم اما اون زمان وحشتناک نصبش سخت بود
الان ساده سازی شده هر چند یک اتصال کوتاه پرونده ش می بنده

دستت درد نکنه بابت توضیحات خوب این تاپیک نینتندو روی شاخ خودت می چرخه

amirh.r

کاربر سایت
Nov 16, 2022
6
سلام به دوستان
من این هاگوارتز لگسی رو دانلود کردم اما اولین باره به این مشکل بر میخورم
you must have the software in order to play
اتمسفر و فریم ویر اپدیت اخره و به اینترنتم وصل نشدم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Attachments

• photo7814105073.jpg
    photo7814105073.jpg
    82.2 KB · مشاهده: 5

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,846
نام
مرتضی
دوستان ی دی ان اس خوب برای اپدیت بازیها بدین
برای همراه اول یا ایرانسل
ممنون میشم
منم الان میخوام ماریو ار پی جی رو دانلود کنم مشکل دارم. با 8888 - 8844 به ایشاپ وصل میشم ولی رو دانلود مشکل دارم. کسی دی ان اس خوب میشناسه لطفاً راهنمایی کنه

• Like
Reactions: Amir Gamer2009

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
سلام به دوستان
من این هاگوارتز لگسی رو دانلود کردم اما اولین باره به این مشکل بر میخورم
you must have the software in order to play
اتمسفر و فریم ویر اپدیت اخره و به اینترنتم وصل نشدم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست گرامی
این مشکل وقتی پیش میاد فایل اپدیت خالی نصب شده باشه یا بیس بازی که نیاز به اپدیت اولیه داره بدون اپدیت نصب شده باشه و این سایتهای دانلود بازی هم به ندرت اشتباه میزارن فایل اپدیت بجای بیس یا بلعکس میزارن و گاها هم فایل خراب میزارن یا خراب دانلود میشه و از جای معتبر دانلود کنید و حتما بیس این بازی با اپدیت نصب بشه.

• Like
Reactions: pouria.sh

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
266
سلام داداش.یک سوالی داشتم ازت
یک سوئیچ لایت دیدم توی دیوار.زده 6.5 .میخوام ببینم قیمتش مناسبه؟ یکم شک برانگیز نیست؟ نوش میشه 9 تا 10 تومن.من شیرازم طرف از کرج میخواد بفرسته(اگه بخرمش).کپی خورش نکرده و میگه جعبه هم نداره ولی براش یک کاور بی رنگ خریده بود و از اطرافشم که عکس داده بود ظاهرا سالم بودن.توی منوی دستگاه چیزی هست که سلامت باتری رو نشون بده؟چه نکاتی رو برای این مدل باید رعایت کرد؟ممنون دمت گرم
تو خربدت دقت کن پولو بریزی نفرسته واست هیچ کاری حتی به لحاظ قانونی هم نمیتونی انجام بدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر