سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
خواهش میکنم.بهترین سایت همون gbatemp هست و اگه بازی مورد نظرت هم پیدا نکردی اسم بازی همراه با اسم سوییچ و کلمه دانلود همه با انگلیسی بزن عاقبت پیدا میشه تو یه سایتی و چندتا سایت میزارم در زیر.

سایت اول

سایت دوم

سایت سوم
این فایل ها پسوندشون .save هست اینارو باید با jksv منتقل کرد؟یا با checkpoint هم میشه؟
اونی که خودم دانلود کرده بودم .dat بود که با chekpoint منتقل کردم

• Like
Reactions: Sega_genesis

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,420
نام
Ali
این فایل ها پسوندشون .save هست اینارو باید با jksv منتقل کرد؟یا با checkpoint هم میشه؟
اونی که خودم دانلود کرده بودم .dat بود که با chekpoint منتقل کردم

ببین هیچ فرقی نمیکنه پسوند فایلها چی باشه حتی بعضیهاش پسوند هم ندارن و فقط از سیو خودت بکاب بگیر که ایدی و فایلها مشخص بشن و تو سوییچ هم ایجاد بشه و بعد اونی که گرفتی جایگزین کن و ریستور کن با همون چک پوینت و متد کار کلا همینه و همه اینها با همون چک پوینت من خودم همیشه انجام میدم ولی معدود سیوهایی مثل بازی انیمال کراسینگ چندتا بخش اضافه داره از قسمتهای مختلف ناند با چک پوینت نمیشه حتما باید jksv استفاده بشه و این برنامه هم تو روت مموری بکاب که میگیری ذخیره میکنه و چک پوینت چون تقریبا اولین برنامه بود تو این ضمینه و منوی کاربر پسندی داره و راحت تره کار باهاش خیلی بهتره و البته برنامه های دیگم هستن مثل tinfiol و edizon و غیره هم برای بکاب گرفتم از سیو هست میتونی تست کنی هر کدوم راحت تری و حتی با edizon میتونی فایل سیو بعضی بازیهای مهم سوییچ که تو لیستش باشه هم مد کنی و هر ایتمی میخوای حداکثر کنی و غیره و اینم بگم از قدیم موارد زیادی در ضمینه مد کردن سیو بوده مثل بازی zelda botw یادمه یه سیو ادیتور انلاین بود و نسخه برنامه ای هم نداشت و باید میرفتی سایتش فقط و در کل محشر بود میتونستی تمام جزعیات بازی بشینی مد کنی و با نظم و ترتیب هر جای ایتم باکس بچینی مثل انواع اسلحه ها هر کدوم خواستی به ترتیب بزاری تو ایتم باکس و حتی نخوای بری تو بازی بگردی پیدا کنی و خودت اضاف کنی و بعد بیای مد کنی و مثلا همون اول که بازی شروع میشه با تجهیزات کامل شروع کنی و همه چی حداکثر کنی و مثل من قلقش دستت میومد میفهمیدی چی میگم و ادرسش در زیر هم برای زلدای قدیمی و هم جدید میزارم واقعا بهترین ادیتور سیو این دو بازی هست رو دست نداره و اون فایل سیو که ازت میخواد انتخاب که کردی تب های بالاش سوییچ کن مثل اسلحه و غیره و خودش هم سیو داره و روی گزینه Do you want to try it out? Try an example savegame بزنی میتونی از سیو اولیه استفاده کنی ولی خوب سیو خودت بدی بهتره تا هر جایی بردی همه چی میتونی تغییر بدی.

the legend of zelda breath of the wild

the legend of zelda tears of the kingdom

مال بازیهای دیگم داره ولی مال کنسولهای دیگه نینتدو هم قاطیش هست.

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
ببین هیچ فرقی نمیکنه پسوند فایلها چی باشه حتی بعضیهاش پسوند هم ندارن و فقط از سیو خودت بکاب بگیر که ایدی و فایلها مشخص بشن و تو سوییچ هم ایجاد بشه و بعد اونی که گرفتی جایگزین کن و ریستور کن با همون چک پوینت و متد کار کلا همینه و همه اینها با همون چک پوینت من خودم همیشه انجام میدم ولی معدود سیوهایی مثل بازی انیمال کراسینگ چندتا بخش اضافه داره از قسمتهای مختلف ناند با چک پوینت نمیشه حتما باید jksv استفاده بشه و این برنامه هم تو روت مموری بکاب که میگیری ذخیره میکنه و چک پوینت چون تقریبا اولین برنامه بود تو این ضمینه و منوی کاربر پسندی داره و راحت تره کار باهاش خیلی بهتره و البته برنامه های دیگم هستن مثل tinfiol و edizon و غیره هم برای بکاب گرفتم از سیو هست میتونی تست کنی هر کدوم راحت تری و حتی با edizon میتونی فایل سیو بعضی بازیهای مهم سوییچ که تو لیستش باشه هم مد کنی و هر ایتمی میخوای حداکثر کنی و غیره و اینم بگم از قدیم موارد زیادی در ضمینه مد کردن سیو بوده مثل بازی zelda botw یادمه یه سیو ادیتور انلاین بود و نسخه برنامه ای هم نداشت و باید میرفتی سایتش فقط و در کل محشر بود میتونستی تمام جزعیات بازی بشینی مد کنی و با نظم و ترتیب هر جای ایتم باکس بچینی مثل انواع اسلحه ها هر کدوم خواستی به ترتیب بزاری تو ایتم باکس و حتی نخوای بری تو بازی بگردی پیدا کنی و خودت اضاف کنی و بعد بیای مد کنی و مثلا همون اول که بازی شروع میشه با تجهیزات کامل شروع کنی و همه چی حداکثر کنی و مثل من قلقش دستت میومد میفهمیدی چی میگم و ادرسش در زیر هم برای زلدای قدیمی و هم جدید میزارم واقعا بهترین ادیتور سیو این دو بازی هست رو دست نداره و اون فایل سیو که ازت میخواد انتخاب که کردی تب های بالاش سوییچ کن مثل اسلحه و غیره و خودش هم سیو داره و روی گزینه Do you want to try it out? Try an example savegame بزنی میتونی از سیو اولیه استفاده کنی ولی خوب سیو خودت بدی بهتره تا هر جایی بردی همه چی میتونی تغییر بدی.

the legend of zelda breath of the wild

the legend of zelda tears of the kingdom

مال بازیهای دیگم داره ولی مال کنسولهای دیگه نینتدو هم قاطیش هست.
واقعا بازم ممنون از توضیحات فوق العاده کاملت که با حوصله توضیح میدی
و این که با کمک پست هایی که گذاشتی کلی کارهای خلاقانه هم کردم مثلا با hekate رم میکرو اس دی رو مثل فلش وصل میکنم به موبایل و بدون لپ تاپ کار انتقال فایل و حتی آپگرید رو انجام دادم
با همون آموزشی که دادی کاری کردم کنسول راحت روشن بشه و اتموسفر رو بدون اتصال به گوشی و لپ تاپ بیارم بالا
دستت گلت درد نکنه که باعث میشی خیلی ها راحت کارهاشون رو خودشون انجام بدن و کلی هزینه به فروشگاه ها برای این قلم کارها ندن

آخرین ویرایش:

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
با توجه به اینکه کنسول بعدی نینتندو سال ۲۰۲۴ معرفی میشه میصرفه تا آخر ۲۰۲۳ سوییچ بخرم؟ برای خرید دسته دومش باید به چه نکاتی توجه کنم؟ و اینکه هکش چجوریاست؟ بازیای جدیدی که معرفی شدن مثل ماریو واندر رو هم میشه با هک بازی کرد یا مثل ps4 فقط یه سری بازی خاص میشه؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,385
نام
سید محمد حسین
با توجه به اینکه کنسول بعدی نینتندو سال ۲۰۲۴ معرفی میشه میصرفه تا آخر ۲۰۲۳ سوییچ بخرم؟ برای خرید دسته دومش باید به چه نکاتی توجه کنم؟ و اینکه هکش چجوریاست؟ بازیای جدیدی که معرفی شدن مثل ماریو واندر رو هم میشه با هک بازی کرد یا مثل ps4 فقط یه سری بازی خاص میشه؟

به صورت کلی که نه. وایسا کنسول نسل بعدی بیاد حالا که 6 سال صبر کردی :D

هاع ولی دو حالت داره
حالت اول اینه که کنسول بعدی نینتندو بکوارد کامپتیبل باشه که احتمالش زیاده. در این صورت خب کنسول جدید نینتندو رو بخر. باهاش قدر 6 سال کاتالوگ بازی های خفن یکی از بهترین ناشرهای صنعت رو هم داری که به هر کدومش خواستی میتونی نوک بزنی ببینی خوشت میاد یا نه
حالت دوم اینه که کنسول بعدی نینتندو بکوارد کامپتیبل نباشه که احتمالش کمه ولی اگه این طور شد. حتی بعد عرضه کنسول نسل بعدی نینتندو هم یه سوییچ بخر. چون این جوری دوباره 6 سال کاتالوگ بازی های عرضه شده از یکی زا بهترین ناشرهای کل صنعت رو از دست میدی :D

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
سلام من بالاخره یه سوییچ اولد خریدم. چندتا سوال دارم
۱ - اکانت بخوام بسازم برای خودم باید چه ریجن را انتخاب کنم؟ اصلا ریجن بندی داره ؟
۲ - برای وارد کردن کیفت کارت و شارژ شدن حساب نیاز هست گیفت مخصوص ریجن اکانت خودم را بخرم؟
۳ - ایا باید موقع زدن کد گیفت ای پی اینترنت با ریجن اکانت یکی باشه؟
۴ - سوییچ هم مثل ایکس باکس برای متصل شدن به اینترنت باید دی ان اس بزنیم ؟
۵ - ایا چیزی مثل سیستم اشتراک بازی که روی پلی استیشن هست همون ظرفیت ۲ و ۳ برای سوییچ هم هست؟ منظورم سیستم اشتراکی که خود نینتندو تعیین کرده باشه نه اینکه چهارتا فروشنده اکانت از خودشون درست کرده باشند؟
۶ - جوی کان ها با اتصال به کنسول شارژ میشوند یا جدا میشه با شارژ موبایل شارژشون کرد؟
۷ - آیا نیازه برچسب صفحه نمایش بخرم؟
فعلا همین مرسی

• Like
Reactions: Z-fan and emad1772

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
دوستان اگه من oled رو بخرم هک براش اومده ؟
اگه اومده چه دردسر هایی رو داره ؟
تا جایی که میدونم یه چیپ هست باید تعمیر کار حرفه ای روی سخت افزار نصب کنه بعد کپی خور میشه.سریای قدیمی که کپی خور هستن نیاز به این چیپ نیست

sajadkharestani

کاربر سایت
May 11, 2021
95
دوستان یه راهنمایی میخواستم
برای دانلود بازیها از فروشگاه نینتندو سوییچ مشکل دارم
اینترنت مخابرات،مبین نت،رایتل و ایرانسل تست کردم
دی ان اس شکن،رادار و الکترو استفاده کردم
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر

Attachments

• 261433-a4cdb309b58b5198a53d759f70f5cfb6.jpg
    261433-a4cdb309b58b5198a53d759f70f5cfb6.jpg
    9.8 KB · مشاهده: 3

amfouter

کاربر سایت
Nov 23, 2012
197
سلام دوستان جایی برای خرید اکانت های ظرفیتی برای نینتندو سوییچ سراغ دارین؟ (اگه میشناسین ممنون میشم تو پی وی برام ارسال کنین)

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر
با اینترنت همراه اول به صورت عجیبی نینتندو خوب کار میکنه.

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,385
نام
سید محمد حسین
سلام من بالاخره یه سوییچ اولد خریدم. چندتا سوال دارم
۱ - اکانت بخوام بسازم برای خودم باید چه ریجن را انتخاب کنم؟ اصلا ریجن بندی داره ؟
۲ - برای وارد کردن کیفت کارت و شارژ شدن حساب نیاز هست گیفت مخصوص ریجن اکانت خودم را بخرم؟
۳ - ایا باید موقع زدن کد گیفت ای پی اینترنت با ریجن اکانت یکی باشه؟
۴ - سوییچ هم مثل ایکس باکس برای متصل شدن به اینترنت باید دی ان اس بزنیم ؟
۵ - ایا چیزی مثل سیستم اشتراک بازی که روی پلی استیشن هست همون ظرفیت ۲ و ۳ برای سوییچ هم هست؟ منظورم سیستم اشتراکی که خود نینتندو تعیین کرده باشه نه اینکه چهارتا فروشنده اکانت از خودشون درست کرده باشند؟
۶ - جوی کان ها با اتصال به کنسول شارژ میشوند یا جدا میشه با شارژ موبایل شارژشون کرد؟
۷ - آیا نیازه برچسب صفحه نمایش بخرم؟
فعلا همین مرسی

1. خودتون باید انتخاب کنید و ترجیحال ایالت های بدون مالیات آمریکا مثل اورگون بزنید. نینتندو استور ترکیه نداره و در دسترس ترین و مقرون به صرفه ترین ریجن استور اش واسه همون آمریکاست
2. درسته. باید گیفت کارت مخصوص اون ریجن استور رو بخری.
3. خــــیر. اون رو اصن چک نمی کنه نینتندو
4. والا من این قدره این چند وقته به DNS وصل بودن نمیدونم بدون اون اصن کار می کنه یا نه. ولی اره. تنظیم اش هم آسونه روی سیستم
5. آره سیستم اشتراک داره نینتندو. هر اکانت میتونه رو چهار تا سیستم باشه. یه سیستم میشه پرایمری که میتونه آفلاین و انلاین وارد بازی شه و سیو کلاود هم به صورت دیفالت از اون سیستم اپلود میشه. سه تا سیستم دیگه هم سکندری اند و باید به صورت غیر همزمان و آنلاین وارد بازی ها شن. البته میتونن بعد وارد شدن تو بازی نت رو قطع کنن و تا یه مدت طولانی ای آفلاین و همزمان بازی کنند. مشکلی پیش نمیاد.
6. نه با شارژر موبایل شارژ نمیشن. یا باید به دستگاه وصل شون کنی یا ایستگاه شارژ جدا بخری براشون
7. برای اولد؟ نه فکر نکنم

دوستان اگه من oled رو بخرم هک براش اومده ؟
اگه اومده چه دردسر هایی رو داره ؟

یه مدل هک هست. ولی خیلی سخت و ریسکیه
تو ایران هم فکر کنم یکی دو نفر فقط انجامش میدن. همونم من نمیشناسم.

لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر

1689359131172.png

نرم افزار Every Proxy رو بریز رو گوشیت.
وصل شو با گوشیت به قندشکن
بعد فعالش کن Every Proxy رو (تاگل HTTP/HTTPS رو فعال کن)
با هر اینترنتی که گوشیت بهش وصله، سوییچ رو وصل می کنی بهش
و اطلاعاتی که تو نرم افزار Every Proxy هست رو تو بخش Proxy Setting سوییچ واسه اون کانکشن وارد می کنی
اگه اون نوار خمیده های روی Every Proxy شروع کردن به تغییر کردن یعنی موفقیت آمیز بوده پروسه و میتونی وارد استور شی

راه دوم هم اینه که یکی رو پیدا کنی اینترنت همراه اول یا پارس انلاینی چیزی داشته باشه :D
من این دو تا رو میدونم راحت وارد استور میشن :D

سلام دوستان جایی برای خرید اکانت های ظرفیتی برای نینتندو سوییچ سراغ دارین؟ (اگه میشناسین ممنون میشم تو پی وی برام ارسال کنین)

برات PV می کنم الان

sajadkharestani

کاربر سایت
May 11, 2021
95
1. خودتون باید انتخاب کنید و ترجیحال ایالت های بدون مالیات آمریکا مثل اورگون بزنید. نینتندو استور ترکیه نداره و در دسترس ترین و مقرون به صرفه ترین ریجن استور اش واسه همون آمریکاست
2. درسته. باید گیفت کارت مخصوص اون ریجن استور رو بخری.
3. خــــیر. اون رو اصن چک نمی کنه نینتندو
4. والا من این قدره این چند وقته به DNS وصل بودن نمیدونم بدون اون اصن کار می کنه یا نه. ولی اره. تنظیم اش هم آسونه روی سیستم
5. آره سیستم اشتراک داره نینتندو. هر اکانت میتونه رو چهار تا سیستم باشه. یه سیستم میشه پرایمری که میتونه آفلاین و انلاین وارد بازی شه و سیو کلاود هم به صورت دیفالت از اون سیستم اپلود میشه. سه تا سیستم دیگه هم سکندری اند و باید به صورت غیر همزمان و آنلاین وارد بازی ها شن. البته میتونن بعد وارد شدن تو بازی نت رو قطع کنن و تا یه مدت طولانی ای آفلاین و همزمان بازی کنند. مشکلی پیش نمیاد.
6. نه با شارژر موبایل شارژ نمیشن. یا باید به دستگاه وصل شون کنی یا ایستگاه شارژ جدا بخری براشون
7. برای اولد؟ نه فکر نکنم

یه مدل هک هست. ولی خیلی سخت و ریسکیه
تو ایران هم فکر کنم یکی دو نفر فقط انجامش میدن. همونم من نمیشناسم.

View attachment 300997

نرم افزار Every Proxy رو بریز رو گوشیت.
وصل شو با گوشیت به قندشکن
بعد فعالش کن Every Proxy رو (تاگل HTTP/HTTPS رو فعال کن)
با هر اینترنتی که گوشیت بهش وصله، سوییچ رو وصل می کنی بهش
و اطلاعاتی که تو نرم افزار Every Proxy هست رو تو بخش Proxy Setting سوییچ واسه اون کانکشن وارد می کنی
اگه اون نوار خمیده های روی Every Proxy شروع کردن به تغییر کردن یعنی موفقیت آمیز بوده پروسه و میتونی وارد استور شی

راه دوم هم اینه که یکی رو پیدا کنی اینترنت همراه اول یا پارس انلاینی چیزی داشته باشه :D
من این دو تا رو میدونم راحت وارد استور میشن :D

برات PV می کنم الان
ممنون از راهنماییتون،متاسفانه سرعت دانلود بازیها خیلی پایین هست
امکان نصب و دانلود بازیها با pc هست؟ (نیتندو کپی خور نیست)
با تشکر

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
334
دوستان راهنمایی میخوام
اکانت پسر داییم زدم روی کنسولم ولی هر بار باید انلاین بشم و با اکانت خودم نمیتونم بازی کنم . راهی هست بشه روی اکانت خودم و به صورت افلاین بازی ها رو اجرا کنم؟
dns یا ترفندی وجود داره که با نت ایرانسل دانلود هام رو انجام بدم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر