سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
خیلی ممنون عالی بود. فقط اینکه نیازی هست جیگ داشته باشم؟

جیگ فقط برای اولین بار که کنسولهای سری قدیم باهاش هک میکنی لازمه و در صورت روشن بودن AutoRCM که شبیه ساز جیگ هست دیگه نیازی بهش ندارید کلا و این گزینه هم حتما همیشه باید روشن باشه موقع اپدیت یا دانگرید تا موارد امنیتی دور زده بشه و فیوزهای کنسول نسوزه و کنسول کپیخور دارید و دستگاه اگه خاموش بشه و با دکمه پاور روشن نشه پس حتما فعاله و فقط با پیلود زدن روشن میشه.

کنسولهای هک سخت افزاری مثل سریهای جدید و لایت و oled هم که هکش با مد چیپ سخت افزاری هست کلا جیگ نیاز نداره.

Delgo

کاربر سایت
Aug 31, 2014
314
جیگ فقط برای اولین بار که کنسولهای سری قدیم باهاش هک میکنی لازمه و در صورت روشن بودن AutoRCM که شبیه ساز جیگ هست دیگه نیازی بهش ندارید کلا و این گزینه هم حتما همیشه باید روشن باشه موقع اپدیت یا دانگرید تا موارد امنیتی دور زده بشه و فیوزهای کنسول نسوزه و کنسول کپیخور دارید و دستگاه اگه خاموش بشه و با دکمه پاور روشن نشه پس حتما فعاله و فقط با پیلود زدن روشن میشه.

کنسولهای هک سخت افزاری مثل سریهای جدید و لایت و oled هم که هکش با مد چیپ سخت افزاری هست کلا جیگ نیاز نداره.
آقا دمت گرم واقعا خیلی مشتی هستی، تونستم کنسول رو به ورژن 16 آپدیت کنم.
فقط یچیزی برای نصب بازی ها میتونم از روش dbi برم یا از همین tinfiol بهتر هست برم؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
آقا دمت گرم واقعا خیلی مشتی هستی، تونستم کنسول رو به ورژن 16 آپدیت کنم.
فقط یچیزی برای نصب بازی ها میتونم از روش dbi برم یا از همین tinfiol بهتر هست برم؟
قابلی نداشت داداش.برای نصب فرقی ندارن با هر کدوم راحت تری یا روی سیستمت پایدارتره بریز بازی و پایدارترین روش نصب بازی هم اینه یا روی مموری جانبی در صورت exfat بودن بریزی و چون این فرمت هم روی سوییچ هکی ایراداتی داره و در طول زمان فایلها خراب میشن برای مثال با اجرای همین برنامه های نصب بازی یا امولاتورها ممکنه فایل نصب شده بازیها روی مموری خراب بشن و بیشتر همه روی فرمت fat 32 هستیم که برای نصب بازیهای بالاتر از 4 گیگ نمیشه ریخت داخلش پس روشی که میگم خیلی عالی هست و یه فلش و یا مموری با تبدیلی که usb-c ساپورت کنه بگیر همون فلش فرمت exfat کن و بازیها بریز داخلش و برنامه های مختلفی هست مثل هست فلش جانبی ساپورت میشه باهاش نصب کن و اموزش هم که گذاشته بودم از روی فلش و هارد و روش مستقیم نصب از کامپیوتر هم خوبه ولی نصب طولانی تره و ممکنه هم وسط کار قطع بشه به دلایلی که البته مشکلی نیست دوباره بازی نصب کنی درست میشه.

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
992
نام
محسن
قابلی نداشت داداش.برای نصب فرقی ندارن با هر کدوم راحت تری یا روی سیستمت پایدارتره بریز بازی و پایدارترین روش نصب بازی هم اینه یا روی مموری جانبی در صورت exfat بودن بریزی و چون این فرمت هم روی سوییچ هکی ایراداتی داره و در طول زمان فایلها خراب میشن برای مثال با اجرای همین برنامه های نصب بازی یا امولاتورها ممکنه فایل نصب شده بازیها روی مموری خراب بشن و بیشتر همه روی فرمت fat 32 هستیم که برای نصب بازیهای بالاتر از 4 گیگ نمیشه ریخت داخلش پس روشی که میگم خیلی عالی هست و یه فلش و یا مموری با تبدیلی که usb-c ساپورت کنه بگیر همون فلش فرمت exfat کن و بازیها بریز داخلش و برنامه های مختلفی هست مثل هست فلش جانبی ساپورت میشه باهاش نصب کن و اموزش هم که گذاشته بودم از روی فلش و هارد و روش مستقیم نصب از کامپیوتر هم خوبه ولی نصب طولانی تره و ممکنه هم وسط کار قطع بشه به دلایلی که البته مشکلی نیست دوباره بازی نصب کنی درست میشه.
علی جان خسته نباشید اقا یه سوال من سوییچ هم دارم که باید هر بار خاموش میشه جیگ بزنی تا بره تو حالت rcm میگم اگه با پیلود هکاته بزنم بیارم بالا اونجا برم اوتو rcm رو فعال کنم دیگه بدون جیگ میاد بالا ؟ ورژن اول هم هست و قدیمی
ممنون

• Like
Reactions: Sega_genesis

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
علی جان خسته نباشید اقا یه سوال من سوییچ هم دارم که باید هر بار خاموش میشه جیگ بزنی تا بره تو حالت rcm میگم اگه با پیلود هکاته بزنم بیارم بالا اونجا برم اوتو rcm رو فعال کنم دیگه بدون جیگ میاد بالا ؟ ورژن اول هم هست و قدیمی
ممنون

سلام داداش ممنون.
اره AutoRCM فعال کنی دیگه جیگ نیازی نیست و حتما هم فعال باید میکردی چون حین اپدیت و مخصوصا دانگرید روشن نباشه فیوزهای کنسول به مرور میسوزن و بریک میشی و البته نگران نباشن فیوزها زیادن هنوز دستگات مشکلی نداره که بالا میاد پس فعالش کن و روشش هم در زیر گفتم.

برای فعال کردن AutoRCM با hekate هم اگه بلد نیستی هم خط دوم اموزش دیبریک در زیر بخون و اگه دستگات هم فریمورش به روز نیست اول پک هک اتمسفر من بریز و بعد ریختن با دیبریک اقدام به اپدیت کن و باز میگم گزینه AutoRCM تا روزی که دستگات میخوای هک باشه روشن باشه و فقط موقع خاموش کردن دستگاه برای اینکه RCM فعال نمونه و باتری سوییچ تموم نشه چون در این حالت معلوم نیست که کنسول روشنه که بفهمی و وقتی کنسول خاموش کردی یکی دیگه دست به دکمه پاور نزن و حتی یه تک دکمه هم بزنی فعال میشه و یکی کابل دیگه وصل نباید بکنی و بزنی به کامپیوتر که باز فعال میشه و کنسول هم از طریق روش معمول که پاور گه در منو میگیری خاموش میکنی مشکلی نداره ولی برای اطمینان میتونی بری تو پیلود hekate و از اونجا هم خاموش کنی و برنامه پیلود لانچر برای لود پیلودهای مختلف مثل hekate داخل برنامه های پک اتمسفر من هست و البته روشهای دیگم هست برای اجرای hekate و برنامه هاش داخل برنامه های من هست ولی این ساده تره.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: Nike-90

Daniel1984

کاربر سایت
Mar 30, 2023
41
سلام دوستان،

میخواستم یه مشورتی بکنم با شما.

من یه ایکس باکس سری ایکس دارم می‌خوام یه کنسول دوم هم بگیرم، حالا موندم کنسول دوم رو نینتندو سوییچ بگیرم یا پلی استیشن ۵ . از نظر قیمت هم هر دو بیست و چهار تومن برام تموم میشه. نینتندو سوییچ با احتساب قیمت خودشو هزینه کپی خور شدنش و خرید کارت حافظه همون ۲۳ تا ۲۴ تومن میشه.

مزیت سوییچ اینه که کپی خورش کنم کلی بازی خفن رو میتونم آنلاین بازی کنم منتها نقطه ضعفش اینه که آخر نسله و یکی دو سال دیگه سوییچ جدید میاد، منتها معلوم نیست اون اول کار کپی خور بشه.

از این طرف پلی استیشن ۵ تازه داره بازیای خفنش میاد و کنسول تازه نفسی هست و انحصاری های خودش رو داره، منتها دیگه کپی خور نیست و مثل سوییچ بازیاش رایگان نمیفته برام.

پلی استیشن رو خیلی دوست دارم ولی بیشتر هم دلم با سوییچ هست، ولی میترسم الان که کیفیت 4K , شصت فریم بازیای ایکس باکس رو دیدم دیگه کیفیت بازیای سوییچ به دلم نشینه و لذت نبرم، حالا هر چقدر که بازیاش خفن باشند.
اینجا کسی هست پلی استیشن فایو یا سریز ایکس و در کنار سوییچ داشته باشه؟ گرافیک سوییچ در مقابل اونا تو ذوق نمیزنه؟

واقعا موندم، لطفا اگر نکته ای میدونین که بتونه به انتخاب من کمک کنه لطفا بگین، ممنون میشم ازتون.
من از زمان پلی استیشن یک فقط کنسول سونی داشتم. الانم پی اس فایو و سری اکس و سوییچ اولد دارم. خیلی بستگی داره به بازیهایی که دوست داری بازی کنی. فقط اینکه پلی استیشن و ایکس باکس خیلی از نظر تجربه بازی با هم فرق ندارند به غیر از عنانوین اختصاصی شون دو تاشون تقریبا همپوشانی دارند.اگه خیلی برات عناوین اختصاصی مهمه مثلا گاد او وار و یا اسپایدرمن برو سمت پی اس فایو ولی سوییچ یک تجربه جدیده و بازی های نینتندو شبیه هیچ کدوم از بازی های که روی ایکس باکس یا پی اس هستند نیست و تجربه بازی کردنش هم متفاوته چون هندهلده با خودت همه جا میتونی ببری. من تو این مدت که پلی استیشن ۵ ریلیس شده چهار تا بازی روی پلی استیشن بازی کردم : گوست او تسوشیما هورایزن / آنچارتد و فاینال فنتزی ۷. به اختلاف روی سوییچ بیشتر از کنسول هام بازی میکنم و پلی استیشن آخرین انتخابمه همیشه چون به غیر از عناوین اختصاصی بازی ها روی ایکس باکس ارزون ترند و چون نینتندو هند هلده همه جا میتونم بازی کنم بیرون سرکار حتی قبل از خواب! سوییچ همیشه انتخاب بهتریه اگه یک کنسول داری چون کاملا متفاوته. ولی اگه حتما میخوای گاد او وار یا اسپایدرمن بازی کنی پلی استیشن رو بگیر. باید ببینی چی مهمه. من حتی اگه قرار باشه کنسولی رو بفروشم اول سونی رو میفروشم! البته شاید یک یا دوسال دیگه سونی چهارتا بازی خفن بده که نظرم عوض شه ولی در حال حاضر سوییچ کنسول مورد علاقه ام هست.

sepehhr

کاربر سایت
Oct 15, 2020
7
سلام دوستان من میخوام نینتندو سوییچ بگیرم ولی بین مدل لایت و اولد موندم بیشتر میخوام به عنوان کنسول دستی بگیرم از یه جهت لایت پرتابل تر هست و اولد کیفیت و صفحه بهتری داره از دوستان می‌خوام نظرشون بگن و بگن بیشتر نینتندو سوییچ در حالت داک بازی میکنن یا دستی؟

• Like

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
165
و اگه گروه یا کانالی در مورد نینتندو دارین خوشحال میشم دعوتم کنین.
سلام
اگر پولش برات مهم نیست حتما اولد بگیر
روی داک گرافیک بهتری میده
اولد صفحه بزرگتر و باطری بهتری داره
تو پیغام خصوصی اسم یک کانال تلگرام رو برات میفرستم

PLEASE

کاربر سایت
Jan 9, 2011
87
من از زمان پلی استیشن یک فقط کنسول سونی داشتم. الانم پی اس فایو و سری اکس و سوییچ اولد دارم. خیلی بستگی داره به بازیهایی که دوست داری بازی کنی. فقط اینکه پلی استیشن و ایکس باکس خیلی از نظر تجربه بازی با هم فرق ندارند به غیر از عنانوین اختصاصی شون دو تاشون تقریبا همپوشانی دارند.اگه خیلی برات عناوین اختصاصی مهمه مثلا گاد او وار و یا اسپایدرمن برو سمت پی اس فایو ولی سوییچ یک تجربه جدیده و بازی های نینتندو شبیه هیچ کدوم از بازی های که روی ایکس باکس یا پی اس هستند نیست و تجربه بازی کردنش هم متفاوته چون هندهلده با خودت همه جا میتونی ببری. من تو این مدت که پلی استیشن ۵ ریلیس شده چهار تا بازی روی پلی استیشن بازی کردم : گوست او تسوشیما هورایزن / آنچارتد و فاینال فنتزی ۷. به اختلاف روی سوییچ بیشتر از کنسول هام بازی میکنم و پلی استیشن آخرین انتخابمه همیشه چون به غیر از عناوین اختصاصی بازی ها روی ایکس باکس ارزون ترند و چون نینتندو هند هلده همه جا میتونم بازی کنم بیرون سرکار حتی قبل از خواب! سوییچ همیشه انتخاب بهتریه اگه یک کنسول داری چون کاملا متفاوته. ولی اگه حتما میخوای گاد او وار یا اسپایدرمن بازی کنی پلی استیشن رو بگیر. باید ببینی چی مهمه. من حتی اگه قرار باشه کنسولی رو بفروشم اول سونی رو میفروشم! البته شاید یک یا دوسال دیگه سونی چهارتا بازی خفن بده که نظرم عوض شه ولی در حال حاضر سوییچ کنسول مورد علاقه ام هست.
سلام دوستان عزیزم.
ممنون از بابت پاسخ های تمامی شما بزرگان.
در نهایت نینتندو سوییچ رو گرفتم و بسیار بسیار هم پشیمانم. البته پشیمانی از این نظر که چرا این کنسول رو زودتر نگرفتم، واقعا دنیای نینتندو با دنیای پلی استیشن و ایکس باکس فرق می‌کنه. توی این یک هفته ای که خریدمش یک بار هم سری ایکس رو روشن نکردم. بازیاش برای دور همی و بازی دو نفره تا چهار نفره با یه دستگاه عااااالی هستن.
فوق العاده از انتخابات راضی ام. در ضمن نینتندو سوییچ اولد کپی خور گرفتم.

PLEASE

کاربر سایت
Jan 9, 2011
87
سلام
اگر پولش برات مهم نیست حتما اولد بگیر
روی داک گرافیک بهتری میده
اولد صفحه بزرگتر و باطری بهتری داره
تو پیغام خصوصی اسم یک کانال تلگرام رو برات میفرستم
داداش چرا اطلاعات غلط میدی به بنده خدا. اولد چه روی داک چه در حالت هندهلد گرافیکش هیچ فرقی نمیکنه. عمر باتریش هم با ورژن ۲ سوییچ یکی هست.
ملت و لطفا نفرستین تو باقالی.

• Like

erfan zero

کاربر سایت
Jul 20, 2015
209
نام
Erfan
سلام داداش کارهایی که در زیر میگم چک کن
پک روی مموری جانبی حتما ریخته بشه و تو خود کنسول منظورت ناند که نیست که اگه هست کار کاملا اشتباهی هست و مموری هم یا در بیارید بریزید یا با روش Mass Stroge که با پیلود hekate فعال میشه بدون در اوردن مموری بریزید و از حالت mtp برنامه های مختلف استفاده نشه و فرمت مموری که احیانا تغییر ندادی و مموری تمیز کن جا بزن باز و بعد پیلود بزن.

اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اقا من تازه امروز دوباره فرصت کردم برم سر کنسول
از همون روش mass storage ریختم رو اس دی. باید تو یه فولدر بریزم این پکو یا محتواشو همینجوری copy و replace کنم ؟

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,434
نام
Ali
اقا من تازه امروز دوباره فرصت کردم برم سر کنسول
از همون روش mass storage ریختم رو اس دی. باید تو یه فولدر بریزم این پکو یا محتواشو همینجوری copy و replace کنم ؟

سلام.
باید پک اکسترکت کنی از حالت فشرده و بعد بریزی روی مموری جانبی تو روت مموری (یعنی همون اول که وارد مموری میشی) و دقیق هم تو اموزش دیبریک گفتم فایلهای هک قبلی باید پاک بشه روی هم نریزید که ارورهای مختلف ممکنه بده و فقط به پوشه nintendo که بازیهاتون داخلشه در مموری کاری نداشته باشید.

• Love
Reactions: erfan zero

sepehhr

کاربر سایت
Oct 15, 2020
7
سلام.
باید پک اکسترکت کنی از حالت فشرده و بعد بریزی روی مموری جانبی تو روت مموری (یعنی همون اول که وارد مموری میشی) و دقیق هم تو اموزش دیبریک گفتم فایلهای هک قبلی باید پاک بشه روی هم نریزید که ارورهای مختلف ممکنه بده و فقط به پوشه nintendo که بازیهاتون داخلشه در مموری کاری نداشته باشید.
سلام علی آقا به نظرتون سوییچ اولد بگیرم یا لایت؟ یا اصلا بگیرم این موقع یا نه منتظر نسل بعدیش باشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر