سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
می خوام بدونم از نظر ایجاد سرگرمی چه وضعیتی داره برای منی که سنم زیاده ؟
سوال بعدیم اینکه سرویس آنلاین داره مثلا PS NOW یا گیم پس که بشه با هزینه ی یک ساله به بازیهای دسترسی داشت ؟
ممنون

عجیب شد پس ، من خودم ۳۴ سالمه شما میگی سنت زیاده عجیبه برات گرافیک مهم هست، مهمترین چیز در نینتندو که باعث سرگرمی میشه حس نوستالژی هست….برای من بشخصه گرافیک آخرین مورد اهمیت رو داره با اینکه پی سی گیمر هم هستم …بیشتر اوقات بیکاری سرکار و قبل خواب خودمو باهاش سرگرم میکنم ، بله اشتراک نینتندو سوییچ آنلاین داره که بازی های ریترو کنسول nes ,snes,n64 رو میشه داخل اون به رایگان بازی کرد یچیزی تو مایه های گیم پس ولی خب بازی های ده بیست سال پیش هستن … میگم حس نوستالژی شیرینی که داره اونو محبوب کرده بیشتر هم من سن بالاهارو دیدم سمت سوییچ میان حداقل داخل ایران ….ولی بازم میگم اگر گرافیک برات اولویت هست از خریدش پشیمون میشی

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,915
عجیب شد پس ، من خودم ۳۴ سالمه شما میگی سنت زیاده عجیبه برات گرافیک مهم هست، مهمترین چیز در نینتندو که باعث سرگرمی میشه حس نوستالژی هست….برای من بشخصه گرافیک آخرین مورد اهمیت رو داره با اینکه پی سی گیمر هم هستم …بیشتر اوقات بیکاری سرکار و قبل خواب خودمو باهاش سرگرم میکنم ، بله اشتراک نینتندو سوییچ آنلاین داره که بازی های ریترو کنسول nes ,snes,n64 رو میشه داخل اون به رایگان بازی کرد یچیزی تو مایه های گیم پس ولی خب بازی های ده بیست سال پیش هستن … میگم حس نوستالژی شیرینی که داره اونو محبوب کرده بیشتر هم من سن بالاهارو دیدم سمت سوییچ میان حداقل داخل ایران ….ولی بازم میگم اگر گرافیک برات اولویت هست از خریدش پشیمون میشی
گرافیک که خیلی مهم نیست دیگه کنسول های گرافیکی که دارم بیشتر بحث اینه اون حس سرگرمی رو بتونی منتقل کنه
شما دوستانی که سوییچ دارید اشتراک آنلاینش رو تهیه میکنید یا خیلی ارزش پولی که میدید رو نداره ؟

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
گرافیک که خیلی مهم نیست دیگه کنسول های گرافیکی که دارم بیشتر بحث اینه اون حس سرگرمی رو بتونی منتقل کنه
شما دوستانی که سوییچ دارید اشتراک آنلاینش رو تهیه میکنید یا خیلی ارزش پولی که میدید رو نداره ؟

من که بشخصه کلا انلاین نمیزنم باهاش ، گرفتم که از اینترنت و بازی های انلاین دوری کنم ….قیمتی که نداره از ۴ دلار شروع میشه تا ۲۰ دلار برای یک ماه،سه ماه،یک سال….یک شایعه هم شده که بازی های گیم بوی هم قرار هست اضافه شه به این سرویس…

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,398
نام
سید محمد حسین
دوستان من بازی های نینتندو رو میبینم خیلی از نظر گرافیکی ضعیف هستن من رو یاد گرافیک PS3 میندازه بجز ماریو و زلدا هم بازی هایی که خیلی جذاب باشه ندیدم ( تازه ماریو برای منم خیلی جذاب نیست ) حالا دلیل اینکه اینقدر فروش بالا در سطح دنیا داره چیه ؟

این که یاد گرافیک PS3 میندازتت خیلی چیز بدی نیست
عملا قدرت کنسول در حد PS3 ـه.... یه PS3 پرتابل البته :D

ولی این که چرا این قدر فروخته؟
سه دلیل ساده
1. اولی انحصاری هاشه. ولی مهم تر تنوع ژانرهاییه که این انحصاری ها پوشش میدن. واقعا اگه بازی های M+ رو فاکتور بگیریم، همه چی رو شامل میشه و اکثرشون واقعا جزو بهترین های ژانرشون اند.
2. کانسپت یه کنسول هیبریدی هنوزم چیز خاصیه و هنوزم جذابه
3. در نهایت این که به طرز عجیبی کنسول Co-op Friendly ایه بازی و ساخته شده واسه دورهمی چندنفره بازی کردن. به غایت بهتر از هر پلتفرم دیگه ای تو بازار. این تو ترکیب با قیمت ارزونش باعث میشه بعضا خانواده های چند بچه ای، چند تا سوییچ داشته باشن تو خونه شون

بنظرتون اگر کسی ایکس باکس سری ایکس و PS5 داره و بخواد فقط روی تلویزیون بازی کنه گرافیک بازی ها توی ذوق نمیزنه و ارزش خرید براش داره ؟ یا عاقلانه تر اینه صبر کنم یک نسل جدیدترش با مشخصات قویتر و بازی های با کیفیت تر بیاد و بعد خرید کنم ؟

به نظر من اگه الان دو تا کنسول نسل نهمی داری، عاقلانه تر اینه که صبر کنی یکم ببینی چی میشه
سوییچ الان وسط عمرش رد کرده
به لحاظ نرم افزاری یه کاتالوگ تخیلی ای از بازی ها براش اومده که به احتمال 80 درصد کنسول بعدی برای همشون بکوارد کامپتیبل ـه
چیزی رو از دست نمیدی اگه صبر کنی (اگه دو تا کنسول نسل نهمی نداشتی می گفتم درجا بخر)

پ.ن: به خودت القا نکن که ماریو جذاب نیست
ماریو جذابه :D اصن خود جذبه است این بشر و داداشش

Behrad Nintendo fa

کاربر سایت
Jun 9, 2020
39
نام
بهراد
یکی بیاد منو مجاب کنه یه نینتندو سوییچ لایت بخرم
هنوزم سر نخریدن 3ds دارمم خود خوری میکنم
کنسول قابل حمل میخوام ولی دودلم
چند تا دلیل بدید که از این دودلی درام
سر چیه؟مشکل مالی هست یا چیز دیگه‌ای؟اگه مشکلتون رو بگید شاید بتونم راهنمایی کوچیکی کنم:)

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
یکی بیاد منو مجاب کنه یه نینتندو سوییچ لایت بخرم
هنوزم سر نخریدن 3ds دارمم خود خوری میکنم
کنسول قابل حمل میخوام ولی دودلم
چند تا دلیل بدید که از این دودلی درام
راستش بیش از حد کوچیکه بنظرم :D لایت بیشتر برا بازیهای دو بعدی/پیکسل آرت و ... خوبه
واقعا توهین به BotW هست آدم رو لایت بازی کنه.

• Like
Reactions: beshush

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
راستش بیش از حد کوچیکه بنظرم :D لایت بیشتر برا بازیهای دو بعدی/پیکسل آرت و ... خوبه
واقعا توهین به BotW هست آدم رو لایت بازی کنه.
ماکه مشکلی نداشتیم / خود نینتندو هم مشکلی نداشته/ لایت رو بشد قبول دارم ،حرف نداره

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
اجرا god of war روی psp با صفحه 4.3 اینچ ( مدل go سایزش ۳.۸ بود ) طبیعی بود
اجرا super mario 3d land و زلدا ها روی 3ds با صفحه 3.53 هم طبیعی بود
حالا ds کار ندارم ، یا gameboy micro یه ارشیو خفن از بازیا توپ داشت با ۲ اینچ صفحه نمایش
ولی این دستگاهای که مثال زدی مال زمانی ان که سایز عادی گوشی های موبایل 6+ اینچ نبود. الان دیگه مردمم عادت کردن به صفحه بزرگ تر.
بعدم من نگفتم دستگاه بدیه لایت اتفاقا چیز خوبیه، فقط گفتم تجربه بعضی بازی ها رو تقلیل میده.
من هیچ مشکلی ندارم روش Dead Cells بازی کنم ولی نمیام مثلا BoTw یا خیلی عناوین دیگه انجام بدم.

• Like
Reactions: Sega_genesis

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
خوب بگیر ، انقدر دست دست نکن
3ds سال ۲۰۱۱ اومد تا ۲۰۲۰ فکر کنم تولید شد و ساپورت شد
این همه سال دس دس کردن
فقط باعث میشه از زندگیت لذت کمتری ببری
آدم حیفه به چیزی که علاقه داره طرفش نره و تجربه اش نکنه

البته این موضوع هست بعضیا گیم کلا میخوان بزارن کنار
یا پول هدر دادن میدونن , این افراد بهتره کنسول نخرن چون بعد پشیمون میشن
خودشون اذیت میشن
سوییچ لایت بکوارد داره؟
و اینکه هک شده؟
یه تاپیک دیدم امولاتور های دیگه رو روی سوییچ نصب میکنن...روی لایت هم میشه؟
مثل اینکه یه سری از بازیای سوییچ روی لایت اجرا نمیشن...تعدادشون زیاده؟ از بازیای اصلی و مهم هستن؟
کلا انلاین بودن چقد مهمه توی سوییچ؟ اونقدی هست که قید هک رو بزنم؟
روی پلی استیشن، پلاس میخریدیم حداقل ماهی چند تا بازی رایگان داشتیم سوییچ همچین چیزی داره؟ اگه نداره... چیزی مثل خرید اشتراکی داره یا باید هر بازی رو جدا بخرم؟
یه زمانی گیمر بودم هرکنسولی بگی داشتم
از وقتی ازدواج کردم فقط وقت میکنم باگوشی تو رفت و امد و وقتایی که تایم خالی دارم بازی کنم( بازیای ادونچر مثل machinarium و lumino city کلا هرچی ادونچر رو اندروید بوده بازی کردم) ولی گوشیه لامصب و نمیشه باش راحت بود خیلی
یه پی سی هم دارم که هرچند وقت یجا نشستن ندارم ولی فعلا بازیا رو جواب میده اخر هفته ها رو بازی میکنم و الان دوماهه گرفتار gow هستم
واسه همین تو فکر سوییچ لایتم
که نزدبکم باشه و بتونم وقتایی که خالی دارم بازی کنم

آخرین ویرایش:

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
سلام
دوستان اخيرا مثل اينكه با كنسول هك شده هم ميشه انلاين بازي كرد البته فقط با كسايي كه كنسولشون هك شده هستش.
كسي امتحان كرده ؟

• Like

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
سوییچ لایت بکوارد داره؟
و اینکه هک شده؟
یه تاپیک دیدم امولاتور های دیگه رو روی سوییچ نصب میکنن...روی لایت هم میشه؟
مثل اینکه یه سری از بازیای سوییچ روی لایت اجرا نمیشن...تعدادشون زیاده؟ از بازیای اصلی و مهم هستن؟
کلا انلاین بودن چقد مهمه توی سوییچ؟ اونقدی هست که قید هک رو بزنم؟
روی پلی استیشن، پلاس میخریدیم حداقل ماهی چند تا بازی رایگان داشتیم سوییچ همچین چیزی داره؟ اگه نداره... چیزی مثل خرید اشتراکی داره یا باید هر بازی رو جدا بخرم؟
یه زمانی گیمر بودم هرکنسولی بگی داشتم
از وقتی ازدواج کردم فقط وقت میکنم باگوشی تو رفت و امد و وقتایی که تایم خالی دارم بازی کنم( بازیای ادونچر مثل machinarium و lumino city کلا هرچی ادونچر رو اندروید بوده بازی کردم) ولی گوشیه لامصب و نمیشه باش راحت بود خیلی
یه پی سی هم دارم که هرچند وقت یجا نشستن ندارم ولی فعلا بازیا رو جواب میده اخر هفته ها رو بازی میکنم و الان دوماهه گرفتار gow هستم
واسه همین تو فکر سوییچ لایتم
که نزدبکم باشه و بتونم وقتایی که خالی دارم بازی کنم
یه راهنمایی میکردید منو...در استانه تصمیمم:D

• Like

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
یه راهنمایی میکردید منو...در استانه تصمیمم:D
چرا یه دونه معمولی کپی خور شده دست دوم نمیخری حدود ده تومن تا بعدش یه قرون هم پول بازی ندی؟ و به تلویزیون هم وصل بشه؟

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
دلیلشو که بالا نوشتم
ولی از حرفت اینجوری برداشت کردم که لایت هک نشده...درسته؟

سلام.به غیر از سری اول مدل کامل که قابل هک با جیگ بود بقیه سریها چه لایت و چه مدلهای جدید و کارتون قرمز که باتری بیشتر نگه میداره و سری اولد همه با چیپ سخت افزاری هک میشن که باید داخلش کار گذاشته بشه که خیلی گرون درمیاد با دلار امروزی و چون کار گذاریش هم سخته و تا cpu باید پیش بری دستمزد کارگزاریش(شاخ غول میخوان بشکنن انگاری) هم زیاد میگیرن.

بکوارد خود سوییچ در حد دادن چندتا بازی nes online و snes online و بازیهای سگا و ارکید و گیم بوی اونم بصورت محدود هست و البته بازیهای قدیمی و پورت شده زیاده ولی سری هک شده خصوصا سری قدیم دستت باز تره کلا و با ریتروارچ روی محیط خود سوییچ از ps1 و دریمکست و 3ds و nds و غیره میشه بصورت امولاتور بازی کرد و بازیهای wii و گیم کیوب هم میشه در محیط لینوکس و یا ریتروارچ lakka بازی کرد و با نصب اندروید هم میتونی بازیهای اندروید و امولاتورهای اون دسترسی داشته باشی و در کل قصدت گرفتن یه چیزه قشنگ و ناز و شیک باشه که چندتا بازی بخری از فروشگاه نینتندو همون سری لایت بگیر وگرنه با 7500 الا 8500 میشه دسته دو سری قدیم گرفت و اون مزایای بالا رو داشته باشی و من الان هم باز قصد گرفتن سوییچ داشته باشم باز سری قدیم میگیرم و تنها در صورت هک شدن سری اولد بصورت نرم افزاری اونم نه اینجور سخت افزاری که دل و روده دستگاه بریزن بیرون چیپ بزارن اون رو میگیرم و بقیش برام توجیح نداره.

اگرم قصدت فقط بازی باشه امولاتوره yuzu هست بازیهای سوییچ اجرا میکنه روی pc حتی سیستم بالا داشته باشی خیلی بهتر هم اجرا میکنه با رزلوشن و تنظیمات بالاتر و بهتر.
به شخصه خودم یه مینی pc اینتل nuc دارم عین یه کنسول هست همه اینها راحت اجرا میکنه با هر دسته ای هم بخوای راحت بازی میکنی ولی گرون هست این مدلها و بالای 20 تومن هست با مشخصات قابل بازی مدل skull که کارت گرافیک RTX 2060 6gig داره بالای 40 تومن بسته به مشخصات پیشنهادی مثل رم و ssd یا nvme گرونترم میفته و یا یه لپتاپ بگیری بجاش اونم نصل سخت افزارهای نصل 12.

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
سلام.به غیر از سری اول مدل کامل که قابل هک با جیگ بود بقیه سریها چه لایت و چه مدلهای جدید و کارتون قرمز که باتری بیشتر نگه میداره و سری اولد همه با چیپ سخت افزاری هک میشن که باید داخلش کار گذاشته بشه که خیلی گرون درمیاد با دلار امروزی و چون کار گذاریش هم سخته و تا cpu باید پیش بری دستمزد کارگزاریش(شاخ غول میخوان بشکنن انگاری) هم زیاد میگیرن.

بکوارد خود سوییچ در حد دادن چندتا بازی nes online و snes online و بازیهای سگا و ارکید و گیم بوی اونم بصورت محدود هست و البته بازیهای قدیمی و پورت شده زیاده ولی سری هک شده خصوصا سری قدیم دستت باز تره کلا و با ریتروارچ روی محیط خود سوییچ از ps1 و دریمکست و 3ds و nds و غیره میشه بصورت امولاتور بازی کرد و بازیهای wii و گیم کیوب هم میشه در محیط لینوکس و یا ریتروارچ lakka بازی کرد و با نصب اندروید هم میتونی بازیهای اندروید و امولاتورهای اون دسترسی داشته باشی و در کل قصدت گرفتن یه چیزه قشنگ و ناز و شیک باشه که چندتا بازی بخری از فروشگاه نینتندو همون سری لایت بگیر وگرنه با 7500 الا 8500 میشه دسته دو سری قدیم گرفت و اون مزایای بالا رو داشته باشی و من الان هم باز قصد گرفتن سوییچ داشته باشم باز سری قدیم میگیرم و تنها در صورت هک شدن سری اولد بصورت نرم افزاری اونم نه اینجور سخت افزاری که دل و روده دستگاه بریزن بیرون چیپ بزارن اون رو میگیرم و بقیش برام توجیح نداره.

اگرم قصدت فقط بازی باشه امولاتوره yuzu هست بازیهای سوییچ اجرا میکنه روی pc حتی سیستم بالا داشته باشی خیلی بهتر هم اجرا میکنه با رزلوشن و تنظیمات بالاتر و بهتر.
به شخصه خودم یه مینی pc اینتل nuc دارم عین یه کنسول هست همه اینها راحت اجرا میکنه با هر دسته ای هم بخوای راحت بازی میکنی ولی گرون هست این مدلها و بالای 20 تومن هست با مشخصات قابل بازی مدل skull که کارت گرافیک RTX 2060 6gig داره بالای 40 تومن بسته به مشخصات پیشنهادی مثل رم و ssd یا nvme گرونترم میفته و یا یه لپتاپ بگیری بجاش اونم نصل سخت افزارهای نصل 12.
ممنونم از راهنمایی
من مشکلم پشت کامپیوتر نشستنه...اون بالا هم گفتم با اینکه کامپیوترم بازیهای روز رو هنوز جواب میده ولی فرصت خونه موندن و با پی سی بازی کردن ندارم
یچیز همراه میخوام
یه چند تا سایت دیدم که اکانت های شیرینگ برای بازی های سوییچ میفروشن که قیمت های پایین تر در میاد گه فک کنم راه خوبی باشه واسه ارزونتر خریدن بازی ها
ولی این بکوارد نداشتنه حیف شد...نینتندو گیم زیاد داره

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر