سه بعدی بدون عینک!

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
02105826544810217817.jpg

39447067520851377036.jpg

14863543172454882229.jpg

کسایی که در بخش علوم کاربردی مایکروسافت فعالیت میکنن همواره ایده های جالبی دارن اینبار این گروه با قرار دادن یک موقعیت سنج در پشت یک صفحه LCD فوق نازک و یا یک OLED شفاف در پروژه ای به نام The Wedge قصد نمایش تصاویر به صورت سه بعدی رو بدون داشتن عینک دارن اساس عملکرد این وسیله که به کینکت مایکروسافت از بسیاری جهات شباهت دارد شناسایی موقعیت و مکان قرار گیری صورت شما و در نتیجه پخش تصاویر با زاویه ای کمی متفاوت نسبت موقعیت قبلی هست که حاصل اون باعث به وجود آمدن تصاویر سه بعدی بدون استفاده از عینک سه بعدی میشه.
از این لینکمیتونید ویدئوهای جالب مربوط به تستهای اولیه این پروژه رو ببینید.

از طرفی به نقل از روزنامه یومیوری ژاپن , توشیبا قصد دارد تا پایان زمستان امسال تلویزیونهای سه بعدی بدون عینک را در بازار ژاپن عرضه کند که این خبر مورد تائید و یا تکذیب توشیبا قرار نگرفته و خانم یوکو سوگاهارا سخنگوی کمپانی توشیبا هم کار بر روی پروژه تلویزیونهای سه بعدی بدون عینک را مورد تائید قرار داده.
پاناسونیک و سونی پنلهایی را با قابلیت پخش تصاویر سه بعدی به بازار عرضه کرده اند که برای دیدن تصاویر سه بعدی در آنها نیاز به داشتن عینک مخصوص سه بعدی هست اما نمایشگرهایی بدون نیاز به عینک سه بعدی در حال حاضر موجود هستند ولی بیننده ها برای دیدن تصاویر سه بعدی در آنها باید در نقطه خاصی قرار بگیرن و کیفیت تصویر در اونها بسیار پائینتر از انواع عینک دار قرار دارد بعضی وسائل سرگرمی الکترونیک کوچک مانند نینتندو 3DS هم از نمایشگرهای سه بعدی بدون عینک استفاده میکنن.
تا کنون دانسته ها راجع به نمایشگرهای سه بعدی بدون عینک توشیبا تنها محدود به گزارشهایی هست که در متن بالا به آنها اشاره شده ولی ممکن است اطلاعات بیشتری از آنها در نمایشگاه IFA 2010 منتشر شود.

منابع خبری:
گوگل نیوز
C|net

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
02105826544810217817.jpg

39447067520851377036.jpg

14863543172454882229.jpg

کسایی که در بخش علوم کاربردی مایکروسافت فعالیت میکنن همواره ایده های جالبی دارن اینبار این گروه با قرار دادن یک موقعیت سنج در پشت یک صفحه LCD فوق نازک و یا یک OLED شفاف در پروژه ای به نام The Wedge قصد نمایش تصاویر به صورت سه بعدی رو بدون داشتن عینک دارن اساس عملکرد این وسیله که به کینکت مایکروسافت از بسیاری جهات شباهت دارد شناسایی موقعیت و مکان قرار گیری صورت شما و در نتیجه پخش تصاویر با زاویه ای کمی متفاوت نسبت موقعیت قبلی هست که حاصل اون باعث به وجود آمدن تصاویر سه بعدی بدون استفاده از عینک سه بعدی میشه.
از این لینکمیتونید ویدئوهای جالب مربوط به تستهای اولیه این پروژه رو ببینید.

از طرفی به نقل از روزنامه یومیوری ژاپن , توشیبا قصد دارد تا پایان زمستان امسال تلویزیونهای سه بعدی بدون عینک را در بازار ژاپن عرضه کند که این خبر مورد تائید و یا تکذیب توشیبا قرار نگرفته و خانم یوکو سوگاهارا سخنگوی کمپانی توشیبا هم کار بر روی پروژه تلویزیونهای سه بعدی بدون عینک را مورد تائید قرار داده.
پاناسونیک و سونی پنلهایی را با قابلیت پخش تصاویر سه بعدی به بازار عرضه کرده اند که برای دیدن تصاویر سه بعدی در آنها نیاز به داشتن عینک مخصوص سه بعدی هست اما نمایشگرهایی بدون نیاز به عینک سه بعدی در حال حاضر موجود هستند ولی بیننده ها برای دیدن تصاویر سه بعدی در آنها باید در نقطه خاصی قرار بگیرن و کیفیت تصویر در اونها بسیار پائینتر از انواع عینک دار قرار دارد بعضی وسائل سرگرمی الکترونیک کوچک مانند نینتندو 3DS هم از نمایشگرهای سه بعدی بدون عینک استفاده میکنن.
تا کنون دانسته ها راجع به نمایشگرهای سه بعدی بدون عینک توشیبا تنها محدود به گزارشهایی هست که در متن بالا به آنها اشاره شده ولی ممکن است اطلاعات بیشتری از آنها در نمایشگاه IFA 2010 منتشر شود.

منابع خبری:
گوگل نیوز
C|net
مرسی ولی عکس از این بهتر نداشتی ؟ :D

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
فكر ميكنم 3DS هم از همين روش استفاده ميكنه-موقعيت چشم رو بوسيله ي 2 دوربن ميبينه و 3D
راه ميندازه..:D

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
ممنونم رفیق، خبر خیلی جالبی بود!:D
عکسها رو از روی ویدئوی منبع گرفتم :d
فكر ميكنم 3DS هم از همين روش استفاده ميكنه-موقعيت چشم رو بوسيله ي 2 دوربن ميبينه و 3D
من فکر میکنم 3ds با استفاده از وسیله ای شبیه accelerometer ـهایی که در موبایلها موجود هست اینکارو انجام میده که توان پردازشی کمتری لازم داره.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من خودم دقیق اطلاعی ندارم،اینا هم از رفیقم شنیدم-اون دربارش تحقیق کرده بود- مثل اینکه این فناوری رو از شرکت شارپ گرفته که تلویزیونهای بدون عینکش رو اینطوری میخواد بده بیرون- ولی باز مهم نیست-

همین که تلویزیون بدون عینک بیاد بیرون خیلی عالیه-
جدا با عینک بودن چیز مضخرفیه-من که تا پای خریدش هم رفتم ولی بی خیال شدم-چپ و راست مهمون میاد ولی چه فایده که هیچ کس نمیتونه ازش بهره مند بشه- تا سال دیگه 3D اوضاعش بهتر هم میشه
خب اگه tv بدون عینک هم جوری باشه که باید یه جای ثابت بشینی:biggrin1: مهمون رو باید بقل کنی دیگه:biggrin1:
ولی فکرش رو کن!خوب چیزی میشه!عشق و علاقه رو هم بین افراد افزایش میده!:biggrin1:
سخت افزار یه کنسول دستی با قیمت ناچیز محدوده ولی TV مسلما جا برای رفع این مشکلات داره توی نمایشگاه ces بود فکر میکنم یه کلیپ تو خونه ی رفیقم دیدم- TVسامسونگ بود -که کلیپ 3 بعدی خودشون رو توی تلویزیون بدون عینکشون نشون میدادن.اونم فوق العاده بود.دماغ پینوکیو وقتی دراز شد، من که توی نمایشگر 2D میدیدم سرم رو کشیدم اونور:D حسب کن وقتی از نمایشگر3D استفاده کنی ،دماغش رفته تو چشت:D

اینجور مشکلات رو براحتی حل میکنن و محصولی عالی عرضه میکنن.

همین ها داره به ما داد میزنه که تلویزیون با عینک نخرید چون یه چیز موقت ، فاصله پر کن و تبلیغاتیه برای اومدن یک سخت افزار اصلی.
اگه بدون عینک بیاد اون میشه یک پیشرفت کامل- درست مثل پیشرفت CRT تا LCD.......
یچیزی مثل tape تا CD

آخرین ویرایش:

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
من خودم دقیق اطلاعی ندارم،اینا هم از رفیقم شنیدم-اون دربارش تحقیق کرده بود- مثل اینکه این فناوری رو از شرکت شارپ گرفته که تلویزیونهای بدون عینکش رو اینطوری میخواد بده بیرون- ولی باز مهم نیست-

همین که تلویزیون بدون عینک بیاد بیرون خیلی عالیه-
جدا با عینک بودن چیز مضخرفیه-من که تا پای خریدش هم رفتم ولی بی خیال شدم-چپ و راست مهمون میاد ولی چه فایده که هیچ کس نمیتونه ازش بهره مند بشه- تا سال دیگه 3D اوضاعش بهتر هم میشه
خب اگه tv بدون عینک هم جوری باشه که باید یه جای ثابت بشینی:D مهمون رو باید بقل کنی دیگه:D
ولی فکرش رو کن!خوب چیزی میشه!عشق و علاقه رو هم بین افراد افزایش میده!:D

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
خب اگه tv بدون عینک هم جوری باشه که باید یه جای ثابت بشینی:D مهمون رو باید بقل کنی دیگه:D
ولی فکرش رو کن!خوب چیزی میشه!عشق و علاقه رو هم بین افراد افزایش میده!:D
محدودیتهاش نسبت به چندسال قبل خیلی کمتر شدن. حتی کمپانی فیلیپس که اولین کمپانی تو زمینه ساخت تلویزیونهای 3d بدون عینک هست، ظاهرا داره قراردادی رو با چند ایالت تو امریکا برای نصب این تلویزیونها تو مکانهای عمومی میبنده.

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
یه سوال:
اگه بیش از یه نفر جلوی مانیتور باشه ، تصویر چه طوری پخش می شه؟
برای هر دو نفر به صورت 3بعدی؟

ممنون

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059

اون 2 دوربین پشت دستگاه هستن نه جلو.
همون طور که خودشون گفتن:
yuo can also take photo and movi in 3d
یعنب برای عکس انداختن و فیلم برداری 3 بعدی هستن نه تشخیص.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر