سازگاری مادربورد و کارت گرافیک ...

jalal

کاربر سایت
Oct 20, 2006
46
سلام ، آیا این صحت دارد که ممکن است کارت گرافیک مثل،ا لیدتک با مادربورد گیگا همخوانی نداشته باشد ، و فقط باید مادر بورد و کارت گرافیک از یک مارک باشند ، مثلا هر دو گیگا باشند ؟ و اینکه در صورت انتخاب کارت گرافیک و مادر بورد مختلف مشکلی پیش نمی آید ؟

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
برای مچ شدن سیستم اگر vga و mainboard یکی باشه بهتره ولی اینطور نیست که اگه گرافیک لیدتک باشه با مادربورد گیگا همخوانی نداشته باشه. در ضمن گرافیک هایی که GPU شون geforce باشه و مادر بورد هم چیپستش nforce باشه با هم مچ هستند مهمم نیست که گرافیک مال کدوم شرکت باشه

Rax

کاربر سایت
Jul 10, 2006
121
نام
وحید
برای مچ شدن سیستم اگر vga و mainboard یکی باشه بهتره ولی اینطور نیست که اگه گرافیک لیدتک باشه با مادربورد گیگا همخوانی نداشته باشه. در ضمن گرافیک هایی که GPU شون geforce باشه و مادر بورد هم چیپستش nforce باشه با هم مچ هستند مهمم نیست که گرافیک مال کدوم شرکت باشه

نمیشه اینطوری هم بیان کرد..مثلا MSI K9N Neo با اکثر کارتهای Geforce مشگل داره در حالی که Nforce5 ر و به عنوان چیپ در اختیار داره....

معمولا مشگلات ناسازگاری ناشی از چند میکرو کد داخل بایوسه که اونم بسرعت رفع میشه مگه افتضاح هایی مثه K8N Neo3...K9N neo...Abit KV8-Pro , و امثالهم که 1 در میلیون پیش میان..

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
نمیشه اینطوری هم بیان کرد..مثلا MSI K9N Neo با اکثر کارتهای Geforce مشگل داره در حالی که Nforce5 ر و به عنوان چیپ در اختیار داره....

من K9N Ultra MSI دارم با geforce ها هم مشکلی ندارم!

در انتخاب مادر برد و VGA باید بهه ساپورت کردن PCIE و CPU (از لحاظ تعداد سوکت) هم توجه داشت

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
مج شدن یا مچ نشدن مساله این است !
من کارت گرافیک Geforce دارم و مادربردم هم چیپستش 975X هست ولی خیلی خوب باهم کار می کنند!
نوع مارک هم ربطی به همخونی نداره مثلا من روی مادر برد قبلیم که گیگابایت بود کارت گرافیکی داشتم که مال Powercolor بود ! و باز هم مشکلی نبود.
زیاد خودتون رو سر این مسائل ازیت (؟) نکنید :cheesygri
من هم قبلا فکر می کردم کارت گرافیک های انویدیا با چیپست ای تی آی کار نمی کنند و بلعکس !

Rax

کاربر سایت
Jul 10, 2006
121
نام
وحید
من K9N Ultra MSI دارم با geforce ها هم مشکلی ندارم!

در انتخاب مادر برد و VGA باید بهه ساپورت کردن PCIE و CPU (از لحاظ تعداد سوکت) هم توجه داشت

کلا MSI انقدر مشگل داره( حالا نه همه مدلاش نزنید تو سرم..:biggrin1:) که یه بخش تست کامب راه انداختن..هر چی دستشون میاد تست میکنن میزارن تو سایت..همه پیش خودشون میگن عجب کار بیستی میکنن و فقط عده کمی اصل قضیه و گند این شرکتو خبر دارن..:cheesygri

ولی منکر اینم نمیشم که واقعا تو سری K7 عالی عمل کرده بودن..

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
الان کارت های gforce با چه مادر برد هایی خوب مچ هستند؟
بستنگی داره چه بردی باشه
احمد جون مثلآ اگه VGA با بُرد گیگا گرفتی بهتره تو یه MainBoard بخری که مال شرکت گیگا باشه بردش
تا قطعات با هم مچ بشن
در ثانی الان به نظر بنده(تاکید میکنم به نظر بنده)بهترین برد ها ابتدا برای گیگا هستن بعد برای ایسوز.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر