ریمیک سه گانه Sands of Time از فرنچایز Prince of Persia در راه است (بروزرسانی)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
134514

جان هارکر، یکی از اینسایدر های مطرح ریست ارا برای مدتی است که در حال مطرح کردن شایعه ای پیرامون بازسازی سه گانه Sands of Time از فرنچایز Prince of Persia است و آن را قریب الوقوع می داند

منبع: Rumor: Prince of Persia: The Sands of Time Trilogy Remake In The Works

134513
================================

Prince-of-Persia-Remake-Appears-On-Guatemalan-Retail-Site-Rumor-ResetEra.png

-1-Jason-Schreier-on-Twitter-Video-game-retailers-sure-love-leaking-Ubisoft-s-surprise-announc...png

https___pbs.twimg.com_media_Efys-GKU0AAh8ej_format=jpg&name=medium.jpg

==============================

تریلوژی تایید شدست :

https___i.imgur.com_pkuBRUE.png.jpg

لیک مال چهار ماه پیش ـه با اینحال کانسپت آرتی که بهش داره اشاره میکنه با اونی که خرده فروشی لو داده یکیه پس بقیه حرفاش به احتمال زیاد درسته :

https___i.imgur.com_O1V53pg.jpg

||
||
/ \

https___pbs.twimg.com_media_Efys-GKU0AAh8ej_format=jpg&name=medium.jpg

Last edited by a moderator:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,467
نام
مسلم
فرض کن میگن اوکی بریم تحقیق، پا میشن میان ایران، فرهنگ خودمون چقدر ایرانیه؟ همه اسامی و فامیلی ها که عربین، مناسبت ها و تعطیلاتمون که غیر از عید نوروز از دم عربین، زبونی که صحبت میکنیم نصفش آمیخته با عربیه، مذهبمون عربیه، معماریمون عربیه، فرهنگمون عربی شده، همینطور افکارمون و خلاصه پذیرشش خیلی سخته اما ما دیگه ایرانی نیستیم. حتا خودمون هم نمیدونیم فرهنگ اصیل ایرانی، فرهنگ اصیل اقوام ایرانی، سنت هاشون، افکارشون، لباس پوشیدنشون، هنرشون، چی بوده. چه برسه به اینکه یه نفر بخواد تو Montreal کانادا و تو استدیو تحقیق کنه ببینه پرشیا کجاست که ایرانی درش بیاره!

من چند وقت پیش تو اینستا دیدم ویشکا آسایش رو مسخره میکردن چرا اسم پسرش گیوه! خیلی فاجعه است این! الان فکر کنم تنها جایی که فرهنگ کهن ایران رو حفظ کرده تاجیکستانه. وگرنه ماها که یه ملغمه ای از فرهنگ عربی اسلام و پاپ کالچر غربی شدیم. هیچی هم برامون نمونده دیگه.
والا تا جایی که من میدونم تا قبل از اسلام ایران حدود 30 تا قومیت مختلف با زبان های متفاوت داشته و حتی قبلتر از اون هم با ورود قوم آریایی زبان خودشون رو آوردن که با زبان بومی مردم ایران متفاوت بوده، پس اینکه بگیم نه فقط عربی تاثیر داشته اشتباهه، حتی بعد از عربی هم کلماتی از ترکی مغولی فرانسوی انگلیسی هم وارد زبان فارسی شدن پس همینکه هنوز فارسی حرف میزنیم و مثل بعضی از کشورها کامل زبانمون عوض نشده جای شکرش باقیه:D

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,418
نام
محمد
حالا فکر نکنید ها بقیه زبان ها همه مافوق اورجینال شکل گرفتن...همین ژاپنی برگرفته از زبان چینیه...خیلی از کانجی های ژاپنی اصلا با چینی یکی هستن:D
تا بوده زبان همین بوده محدود به عربی یا فارسی هم نمیشه‌.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
فرض کن میگن اوکی بریم تحقیق، پا میشن میان ایران، فرهنگ خودمون چقدر ایرانیه؟ همه اسامی و فامیلی ها که عربین، مناسبت ها و تعطیلاتمون که غیر از عید نوروز از دم عربین، زبونی که صحبت میکنیم نصفش آمیخته با عربیه، مذهبمون عربیه، معماریمون عربیه، فرهنگمون عربی شده، همینطور افکارمون و خلاصه پذیرشش خیلی سخته اما ما دیگه ایرانی نیستیم. حتا خودمون هم نمیدونیم فرهنگ اصیل ایرانی، فرهنگ اصیل اقوام ایرانی، سنت هاشون، افکارشون، لباس پوشیدنشون، هنرشون، چی بوده. چه برسه به اینکه یه نفر بخواد تو Montreal کانادا و تو استدیو تحقیق کنه ببینه پرشیا کجاست که ایرانی درش بیاره!

من چند وقت پیش تو اینستا دیدم ویشکا آسایش رو مسخره میکردن چرا اسم پسرش گیوه! خیلی فاجعه است این! الان فکر کنم تنها جایی که فرهنگ کهن ایران رو حفظ کرده تاجیکستانه. وگرنه ماها که یه ملغمه ای از فرهنگ عربی اسلام و پاپ کالچر غربی شدیم. هیچی هم برامون نمونده دیگه.
خوب قطعا بیان ایران که چیزی دستگیرشون نمی شه، همونطور که الان برن مصر یا دانمارک چیز زیادی در مورد AC Origins یا Valhalla بدست نمیارن. ولی خوب متون و اسناد تاریخی هست، یوبیسافت هم واقعا تو این سال های اخیر یا حداقل توی سری AC از نظر تحقیقات تاریخی فوق العاده بوده. 2 تا AC آخر یه حالت موزه و آموزشی بهشون اضافه شد با آپدیت حتی:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,170
نام
∂αнмα
یوبی پدر کشتگی با ایران و ایرانی جماعت نداره ما اینقدر فرهنگمون رو تو یـ چیز دیگه غرق کردیم که امریکایی اون سر دنیا فک میکنه ما با عربا یکی هستیم دلیلش هم واضحه دیگه فک کنم هممون هم بدونیم
کی و کجا تو عصر حاضر برا این پرشیا پرشیایی که ازش دم میزنید خرج کردیم ؟ کی اومدیم واسه نشون دادن رگ و اصل ایران و ایرانی بودنمون محصول فرهنگی ساختیم ؟ چقدر صرف این قضیه شده که دنیا از وجود ما با خبر بشه ؟ نه یوبی سافت با ما پدر کشتگی نه هیچ کمپانی دیگه ای یوبی مثل هزار یک کمپانی دیگه دنبال پول در اوردنشه اینی که ما عرضه صادر کردن فرهنگ اصیلمون رو نداشتیم و نخواستیم و نکردیم و چسبیدیم به یـ قضیه دیگه واسه پروموت کردن خودمون مقصرش یوبی نیست شما ژاپن رو بعد جنگ جهانی دوم نگاه کنید چقدر فرهنگ آسیای شرقی رو تو دنیا رواج داده الان همه براش له له میزنن برعکس الان وضعیت ما جوری هست که فرهنگ و تمدن مصر رو هم میداشتیم Assassins Cred Origin تو یـ جای دیگه اتفاق میوفتاد تمدن پرشیا هم از اون ور هفت باره تو دنیا پروموت شده بود !
اصلا همینکه یوبی واژه Presia رو گذاشته رو یکی از IP هاش و حداقل بقیه دنیا میفهن یـ واژه ای به نام پرشیا هم هست باید کلاهمون رو بندازیم هوا

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,864
نام
Sajjad
این که یوبی‌سافت فرق فارسی و عربی رو نمیدونه دلیلش اینه تحقیق نکرده، با چندتا سرچ ساده و ویکی‌پدیا هم میتونستن متوجه بشن این همه مرثیه سرایی راجع به نابود شدن فرهنگ آریایی ربطی به این قضیه نداره حداقل
اینکه مردم دنیا فرهنگ ایران رو نمیشناسن و ۹۹ درصدشون فکر میکنن ایران هم یه کشور عربیه حرف درستیه، ولی یه کمپانی بازی سازی مثل یوبی سافت، خیلی عجیبه که انقدر سطحی عمل کرده

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,209
نام
ماکان
خوب قطعا بیان ایران که چیزی دستگیرشون نمی شه، همونطور که الان برن مصر یا دانمارک چیز زیادی در مورد AC Origins یا Valhalla بدست نمیارن.

یه مقدار فرق داره. من کلا چیزی که خودم گفتم یه مقدار بد برداشت شد و به سمت دیگه ای رفت، هرچند گفتم نمیتونم دقیق توضیح بدم چی منظورمه:D

مازیار میگه امیدوارم رو در و دیوار عربی ننویسن و در این حد تحقیق کنن، منم میگم الردی همین الان نصف بیلبوردهایی که شهرداری در سطح شهر میزنه عربی و برگرفته از تاریخ یا فرهنگ و مذهبشونه. رندوم هر کانالی رو ببینی یکی از همین دوستان کلاه سفید اونجاست و یا داره عربی حرف میزنه یا به زبان فارسی در مورد عرب های عربستان (چون ما عرب ایرانی هم داریم، یعنی ایرانی هایی که اصالتن عربن و چند هزار ساله همینجا بودن و فرهنگ خودشون رو دارن و ما این فرهنگ رو هم نمیشناسیم). حالا تو این شرایط یه نفر از یوبیسافت بیاد ایران که PoP بعدی ایرانی باشه چی دستگیرش میشه؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,853
نام
مهراد
از بیشترین چیزی که میترسم اینه که این نسخه جوری خوب بفروشه به خاطر انتظار چندین ساله ای ک براش کشیدیم که یوبی سافت اینم مثل سری AC از راه بدر کنه. مهم نیست که نوشته های عربی باشه یا مثل نسخه آخر مسخره فارسی حرف بزنن و چیزای عجیب غریب توی بازی بلغور بشه. محیط های بازی ترکیب 1+2+3 باشن و حرکات پرنس نرم باشه و درخت مهارت داشته باشه کافیه. براش DLC و ... هم بیاد که راضی بشیم. ولی انصافا نمیدونم چجوری میشه که ملت با AC حال میکنن. کلا اساسینز و حشاشین و ... مربوط به ایران بودن دیگه چجوری سر از افسانه های مصری و یونانی و نورسی در آوردن خدا میدونه... باید این نسخه تو همین ایران شروع میشد و توی ایران هم میموند... امیدوارم هیچوقت همچین اتفاقی برای پرنس نیوفته که ما نسخه های مختلفی از شاهزاده عربی و مصری و یونانی و ... رو نبینیم. (صد البته اگر این نسخه خوب بفروشه که خواهیم دید)

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,462
نام
مــاکــان
در مورد تاریخ ایران بنظرم کم کاری خود استودیو هست و نه وضعیت فعلی ایران.
البته همه کامنت هائی که عزیزان بالاتر فرمودن به نوعی درست هست.

اما در این مورد خاص اصلا نیاز نیست کسی بیاد ایران یا از حال و روز الان ایران خبر داشته باشه که بخواد در مورد تاریخ n100 یا 1000 سال پیش محتوائی بسازه.
بهترین اطلاعات در مورد تاریخ ما تو خود غرب هست، ناسلامتی تاریخ مارو خود اونها نوشتن، این کم کاری استودیو هست که بخوان مارو به عرب ها ربط بدن یا اشتباه بگیرن.

یه برنامه مستند دیده بودم مربوط به تاریخ ایران یا ایران شناسی تو موزه بریتانیا، کاملا گرخیده بودم که تا چقدر بصورت طبقه بندی شده اونجا تاریخ مارو حفظ کردن، که خودمون در موردش چیزی نمیدونیم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,209
نام
ماکان
بهترین اطلاعات در مورد تاریخ ما تو خود غرب هست، ناسلامتی تاریخ مارو خود اونها نوشتن، این کم کاری استودیو هست که بخوان مارو به عرب ها ربط بدن یا اشتباه بگیرن.

اتفاقا خیلی سال پیش در این زمینه من یه ویدئو دیدم، سازنده های بازی صحبت میکردن و توضیح میدادن که کلا منظور اینا از Persia در واقع پرشیا گزنفونه. گزنفون هم کلا به اقتضای زمان خودش یه بخشی زیادی از آسیا رو پرشیا میدونسته که میشه واقعا یه ملغمه ای از خود ایران کهن، هند و کشورهای عربی. خیلی هم تفکیک شده نیست. یعنی با منطق خودشون Persia واقعا درسته و یه چیز صرفا شرقیه نه اینکه بخواد مستندوار ایرانی باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
یه مقدار فرق داره. من کلا چیزی که خودم گفتم یه مقدار بد برداشت شد و به سمت دیگه ای رفت، هرچند گفتم نمیتونم دقیق توضیح بدم چی منظورمه:D

مازیار میگه امیدوارم رو در و دیوار عربی ننویسن و در این حد تحقیق کنن، منم میگم الردی همین الان نصف بیلبوردهایی که شهرداری در سطح شهر میزنه عربی و برگرفته از تاریخ یا فرهنگ و مذهبشونه. رندوم هر کانالی رو ببینی یکی از همین دوستان کلاه سفید اونجاست و یا داره عربی حرف میزنه یا به زبان فارسی در مورد عرب های عربستان (چون ما عرب ایرانی هم داریم، یعنی ایرانی هایی که اصالتن عربن و چند هزار ساله همینجا بودن و فرهنگ خودشون رو دارن و ما این فرهنگ رو هم نمیشناسیم). حالا تو این شرایط یه نفر از یوبیسافت بیاد ایران که PoP بعدی ایرانی باشه چی دستگیرش میشه؟
نیاز نیست بیان ایران، اتفاقا برعکس، اگه میخوان یه بازی تاریخی در مورد persia بسازن، باید تشریف ببرن دانشگاه شیکاگو... اونجا اطلاعات درست و دقیقی راجع به پرشیا گیرشون میاد

• Like
Reactions: gamer1998y

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,462
نام
مــاکــان
اتفاقا خیلی سال پیش در این زمینه من یه ویدئو دیدم، سازنده های بازی صحبت میکردن و توضیح میدادن که کلا منظور اینا از Persia در واقع پرشیا گزنفونه. گزنفون هم کلا به اقتضای زمان خودش یه بخشی زیادی از آسیا رو پرشیا میدونسته که میشه واقعا یه ملغمه ای از خود ایران کهن، هند و کشورهای عربی. خیلی هم تفکیک شده نیست. یعنی با منطق خودشون Persia واقعا درسته و یه چیز صرفا شرقیه نه اینکه بخواد مستندوار ایرانی باشه.
خب دیگه عجیب تر میشه با استناد تیم سازنده به این منبع.
از پایبست ویران است رسما.

خب دیگه پس باید امید داشت تیم نویسندگی و تحقیق بکل عوض بشن ویا دچار تحولات فکری! :D

آقا ما باید رو پاهای خودمون واسیم، به آمریکا، انگلیس، در این مورد فرانسه و کانادا هم وابسته نباشیم.
بازی درست بر اساس تاریخ مدون خودمون بسازیم. :|
خدائی هالیوود یک فیلم درست تونسته بر اساس فرهنگ و تاریخ شرق آسیا (ژاپن، چین و...) بسازه که به کسی برنخوره؟

کلا تا ابد سهم ما غر زدن هست و بس.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: g4mer

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,170
نام
∂αнмα
در مورد تاریخ ایران بنظرم کم کاری خود استودیو هست و نه وضعیت فعلی ایران.
البته همه کامنت هائی که عزیزان بالاتر فرمودن به نوعی درست هست.

اما در این مورد خاص اصلا نیاز نیست کسی بیاد ایران یا از حال و روز الان ایران خبر داشته باشه که بخواد در مورد تاریخ n100 یا 1000 سال پیش محتوائی بسازه.

یه برنامه مستند دیده بودم مربوط به تاریخ ایران یا ایران شناسی تو موزه بریتانیا، کاملا گرخیده بودم که تا چقدر بصورت طبقه بندی شده اونجا تاریخ مارو حفظ کردن، که خودمون در موردش چیزی نمیدونیم.
در اینکه کم کاری یوبی هستش شکی نیست ولی خوب از اون ور هم یوبی مثل هر کمپانی دیگه ای دنبال پول دراوردنشه

وقت کافی رو واسه تحقیقات تو این زمینه نمیزاره به خاطر اینکه فرهنگ ما تو دنیا نا شناختست خودمون پولا رو داریم صرف یـ قضیه دیگه میکنیم حداقل اگه یـ فیلم با بودجه بالا میساختیم تو این قضیه یکم از نظر جهانی دید رو نسبت به تاریخ و فرهنگمون عوض میکردیم باز یـ چیز ولی الان تو سطح جهانی عملا هیچی نشون جهان ندادیم عوضش کلی محصول مذهبی ساختیم تو یـ سری کشور عرب زبان نشرش دادیم خوب معلومه یوبی هم نمیاد رو این قضیه سرمایه گذاری کنه اون مصر با اون فرهنگ خاصش حداقل کاری که کردن گذاشتن بقیه بیان داخل کشورشون فیلم بسازن و تو سطح جهانی نمایشش بدن ما نه اون عظمت ساخته های مصر رو داریم (از نظر سازه ها موجود) نه روابط گل و بلبل با جهان رو که حداقل سنگ جلو پای شرکتای خارجی نندازیم !

در آخر خود ما ارزشی واسه تاریخمون قائل نیستیم یـ روز درست حسابی توی تقویمون برا جشن گرفتن تاریخ N سالمون نداریم یوبی هیچ دلیل مالی درست حسابی نمیبینه که بیاد چنین فرهنگ ناشناخته ای رو مو به مو و یک به یک اقتباس کنه یوبی عاشق چشم و ابرو من و شما نیست فقط یـ جور میشه این قضیه رو متحمل دید که یـ ایرانی توی کمپانی به اسم و رسم برسه یـ دو رگه که بیاد سر پروژه رو بگیره بیاره این سمت به غیر اون احتمالش کمه یوبی بیاد برا این فرهنگ ناشناخته که یـ گوشه از یـ کشور مذهبی بی مصرف افتاده خرج درست حسابی کنه ....

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,462
نام
مــاکــان
در اینکه کم کاری یوبی هستش شکی نیست ولی خوب از اون ور هم یوبی مثل هر کمپانی دیگه ای دنبال پول دراوردنشه

وقت کافی رو واسه تحقیقات تو این زمینه نمیزاره به خاطر اینکه فرهنگ ما تو دنیا نا شناختست خودمون پولا رو داریم صرف یـ قضیه دیگه میکنیم حداقل اگه یـ فیلم با بودجه بالا میساختیم تو این قضیه یکم از نظر جهانی دید رو نسبت به تاریخ و فرهنگمون عوض میکردیم باز یـ چیز ولی الان تو سطح جهانی عملا هیچی نشون جهان ندادیم عوضش کلی محصول مذهبی ساختیم تو یـ سری کشور عرب زبان نشرش دادیم خوب معلومه یوبی هم نمیاد رو این قضیه سرمایه گذاری کنه اون مصر با اون فرهنگ خاصش حداقل کاری که کردن گذاشتن بقیه بیان داخل کشورشون فیلم بسازن و تو سطح جهانی نمایشش بدن ما نه اون عظمت ساخته های مصر رو داریم (از نظر سازه ها موجود) نه روابط گل و بلبل با جهان رو که حداقل سنگ جلو پای شرکتای خارجی نندازیم !

در آخر خود ما ارزشی واسه تاریخمون قائل نیستیم یـ روز درست حسابی توی تقویمون برا جشن گرفتن تاریخ N سالمون نداریم یوبی هیچ دلیل مالی درست حسابی نمیبینه که بیاد چنین فرهنگ ناشناخته ای رو مو به مو و یک به یک اقتباس کنه یوبی عاشق چشم و ابرو من و شما نیست فقط یـ جور میشه این قضیه رو متحمل دید که یـ ایرانی توی کمپانی به اسم و رسم برسه یـ دو رگه که بیاد سر پروژه رو بگیره بیاره این سمت به غیر اون احتمالش کمه یوبی بیاد برا این فرهنگ ناشناخته که یـ گوشه از یـ کشور مذهبی بی مصرف افتاده خرج درست حسابی کنه ....
کاملا درسته ، اما در آخر استودیو اگر ارادشو داشته باشه میتونه اینکارو بکنه، مثل کاری که ساکرپانچ با g.of tsushima کرد و مشاورهای زیادی استفاده کرد، که البته مقایسه درستی نمیتونه باشه بین یک بازی انحصاری با اون بودجه،کیفیت و بازی چندپلتفرمی مثل POP.
البته همونطور که خودت گفتی باز میرسیم به اینکه UBI اگر بازی با تم ، رنگ و لعاب براساس تاریخ مایا هم برامون بسازه و بگه این یک نسخه از POP ایرانی هست، باز هم کسی به فلانش هم حساب نمیکنه، ما اصلا تو دنیا صدائی نداریم که بخواد استودیوها و کمپانی ها رو تحت فشار بزاره که بهتر و درست تر کار کنن.
یکی باید دلش بسوزه که بخواد واقعا درست کار کنه تا نتیجه کمی بهتر بشه.

از طرف دیگه POP بازی مثل Assassins creed نیست که هر 2 سال بخواد منتشر بشه که تیم زمان کافی نداشته باشه، 12-10 سالی میشه نسخه ای ازش نداشتیم، اگر قرار باشه نسخه دیگه ای ازش منتشر بشه، خیلی بهتر میشه که همه چی اونجائی که باید باشه.
این سری کاملا زمان کافی دارن، اطلاعات خیلی در دسترس تر هست به نسبت 20 سال پیش، انتظارات همه گیمرها (نه فقط ایرانی ها) این که تیم طراحی،تحقیق و نویسندگی حداقل بتونن 70-60 درصد اونی که باید باشه رو بهش برسن.
در مورد POP اینطور نیست که 2سال بعد بخواد فضای بازی عوض بشه و برن فرهنگ ژاپن درش پیاده کنن، مطمئنا به دید اینکه حداقل ازش یک 3گانه دربیارن میرن سمتش (خدا به داد برسه).
پس هرچه که طراحی بشه به عنوان Asset و... خیلی راحت تو نسخه های بعدی هم به کمکشون میاد.
=========
من کاری با کسی ندارم، من انتظارم از نسخه بعدی POP خیلی بالاست، همینه که هست :D

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
با این بازی هیچ وقت نتونستم ارتباط برقرار کنم بیشتر پنج شیش دفعه هی میرفتم میخردیم نسخه های مختلفش و تمام سعی خودم رو میکردم لذت ببرم اما حالم بهم میخورد چرا این بازی معروف شده بود؟ واقعا نمیتونستم درک کنم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,462
نام
مــاکــان
با این بازی هیچ وقت نتونستم ارتباط برقرار کنم بیشتر پنج شیش دفعه هی میرفتم میخردیم نسخه های مختلفش و تمام سعی خودم رو میکردم لذت ببرم اما حالم بهم میخورد چرا این بازی معروف شده بود؟ واقعا نمیتونستم درک کنم.
دلیلش میتونه این باشه که موقع انتشارش بازی نکردی، بعدها هم با بازیهای روز مقایسه میکردی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر