روش استفاده بهینه از X360 با مانیتور

PREDATOR

کاربر سایت
Nov 3, 2008
62
سلام
1_ من کابل VGA دارم و تصویری که توی مانیتور LG درپیتم! L1730S دارم با سایه ای نیمه مرئی همراه است کابل را سفت تر به مانیتور وصل کردم بهتر شد ولی هنوز کمی معلومه (بیشتر توی نوشته ها) قبلا هم توی دفترچه PDF این کابل که دانلود کرده بودم خونده بودم این مشکل ممکنه پیش بیاد که بستگی به مانیتور شما داره حالا میخوام بدونم این مشکل شما و بقیه کسانی که از مانیتور های با کیفیت تر و گرانقیمت تر استفاده میکنید هست؟

2_ حداکثر رزولوشن خروجی این کابل 720P ,VGA است؟ درسته؟ من دیدم با افزایش رزولوشن با لاتر از 720P توی XBOX تاثیری تو کیفیت تصویر با این کابل نداره بلکه تصویر فقط کشیده میشه در صورتی که با کابل HD AV خودش کوچکترین تغیر بالاتر از 720P هم کاملا واضحه اینرو با مانیتور LG دیگری که خروجی HD AV هم داشت فهمیدم

3_ کسی اطلاعاتی ار HDMI To DVI داره؟ این کابل مثل VGA است؟ کارایی و رزولوشن و کیفیت تصویره چطوره؟

لطفا جواب بدهید..با تشکر

آخرین ویرایش:

alizandi123

کاربر سایت
Aug 8, 2006
61
نام
علی
من می خواستم بپرسم از بچه ها کسی هست که تا حالا Xbox360 رو با کابلHDMI To DVI به مانیتور CRTوصل کرده باشه اگه این کارو انجام داده لطف کنه بگه چطوری
مدل مانیتور من Samsung Sync Master MB 17980هست میشه این کارو با این مانیتور انجام داد
با تشکر

NeverH00D

کاربر سایت
Oct 14, 2007
205
نام
اسفندیار
من نمیدونم یه مشکلی دارم کسی دیگم داره؟بازیای CO-OP صفحه کامل تقسیم نمیشه حاشیه داره هر کاریشم میکنم درست نمیشه.تقریبا تو همه بازیا این طوریه الا GOW.مانیتورمم 2032 BW

PREDATOR

کاربر سایت
Nov 3, 2008
62
من نمیدونم یه مشکلی دارم کسی دیگم داره؟بازیای CO-OP صفحه کامل تقسیم نمیشه حاشیه داره هر کاریشم میکنم درست نمیشه.تقریبا تو همه بازیا این طوریه الا GOW.مانیتورمم 2032 BW

نگران نباش چیز خاصی نیست شما باید دکمه مربوط به menu مانیتورتان را فشار داده و وارد قسمت auto set یا auto configure شوید و آن را انتخاب کنید تا خودش درست کند یا اینکه به صورت دستی در قسمت POSITION تصویر HORIZONTAL و VERTICAL را دستکاری کنید (کم و زیاد کنید) تا صفحه مانیتور سر جای خودش قرار بگیرد اگر خیلی مشکل داشتید دفترچه راهنمای مانیتور را بخوان.

(حالا که راهنمایی کردم شما هم یک کاری بکن کسی جواب سوالات من را هم بدهد!)

mohsen.haftom

کاربر سایت
Dec 9, 2008
66
نام
mohsen
با عرض سلام من یه سوال دارم من تازه مانیتور 2033 سامسونگ گرفتم و دیدم که ای وای خروجیش vga حالا می خوام با hdmi به pc وصلش کنم می خواستم ببنیم باید چی کار کنم ؟ باید با دو تا تبدیل وصل کنم ؟؟ مرسی اگه کسی جواب بده در ضمن گرافیک یه تبدیل واسه hdmi داره .

alizandi123

کاربر سایت
Aug 8, 2006
61
نام
علی
سلام
1_ من کابل VGA دارم و تصویری که توی مانیتور LG درپیتم! L1730S دارم با سایه ای نیمه مرئی همراه است کابل را سفت تر به مانیتور وصل کردم بهتر شد ولی هنوز کمی معلومه (بیشتر توی نوشته ها) قبلا هم توی دفترچه PDF این کابل که دانلود کرده بودم خونده بودم این مشکل ممکنه پیش بیاد که بستگی به مانیتور شما داره حالا میخوام بدونم این مشکل شما و بقیه کسانی که از مانیتور های با کیفیت تر و گرانقیمت تر استفاده میکنید هست؟

2_ حداکثر رزولوشن خروجی این کابل 720P ,VGA است؟ درسته؟ من دیدم با افزایش رزولوشن با لاتر از 720P توی XBOX تاثیری تو کیفیت تصویر با این کابل نداره بلکه تصویر فقط کشیده میشه در صورتی که با کابل HD AV خودش کوچکترین تغیر بالاتر از 720P هم کاملا واضحه اینرو با مانیتور LG دیگری که خروجی HD AV هم داشت فهمیدم

3_ کسی اطلاعاتی ار HDMI To DVI داره؟ این کابل مثل VGA است؟ کارایی و رزولوشن و کیفیت تصویره چطوره؟

لطفا جواب بدهید..با تشکر

1-من خودم مشکل شمارو داشتم با یه مانیتور دیگه امتحان کردم درست شد
2-منظورتونو متوجه نشدم از کابلVGAوHD AV
3-کابل HDMI To DVI کیفیتش از کابلVGAبالاتر هست یعنی1080p وبه مانیتورهاییکه ورودی DVI دارن وصل میشه البته مانیتور CRT رو نمیدونم وصل میشه یا نه این سوال خودمم هست وباهاشم فقط تصویر داری البته انواع مختلف داره ممکنه بسته به قیمتش کاراییش هم فرق داشته باشه

(حالا که من شمارو راهنمایی کردم یه برادریم جواب سوال مارو بده):cheesygri

Capitan Tom

کاربر سایت
Jan 9, 2007
831
نام
مهرداد
با عرض سلام من یه سوال دارم من تازه مانیتور 2033 سامسونگ گرفتم و دیدم که ای وای خروجیش vga حالا می خوام با hdmi به pc وصلش کنم می خواستم ببنیم باید چی کار کنم ؟ باید با دو تا تبدیل وصل کنم ؟؟ مرسی اگه کسی جواب بده در ضمن گرافیک یه تبدیل واسه hdmi داره .
میخوای چیکار؟؟
مستقیم بزن به مانیتور مال خودم 2033 کیفیتش خوبه که!!!

PREDATOR

کاربر سایت
Nov 3, 2008
62
1-من خودم مشکل شمارو داشتم با یه مانیتور دیگه امتحان کردم درست شد
2-منظورتونو متوجه نشدم از کابلVGAوHD AV
3-کابل HDMI To DVI کیفیتش از کابلVGAبالاتر هست یعنی1080p وبه مانیتورهاییکه ورودی DVI دارن وصل میشه البته مانیتور CRT رو نمیدونم وصل میشه یا نه این سوال خودمم هست وباهاشم فقط تصویر داری البته انواع مختلف داره ممکنه بسته به قیمتش کاراییش هم فرق داشته باشه

(حالا که من شمارو راهنمایی کردم یه برادریم جواب سوال مارو بده):cheesygri

دوست عزیز بابت جواب سوالاتم متشکرم حالا سوالات شما
من اومدم کیفیت تصویر بین دو کابل VGA HD AV Cable (کابل برای اتصال به مانیتور) و Component HD AV Cable (کابل خود ایکس باکس) را در رزولوشن بالای 720p مقایسه کردم و حدسم بر این شد که چون کابل VGA HD AV رزولوشن بیشتر از 720*1280 نمیکشه, بنا به نسبت تصویر (مثل 4:3 یا 16:9یا 16:10),فقط اندازه تصویر از محور افقی و عمودی کشیده میشود در حالی که پیکسل های جدیدی برای نشان دادن رنگ ها و جزئیات بیشتر بوجود نمی آورد البته روی خود جعبه کابل هم همین را نوشته 720P چون اگر بالاتر را ساپورت میکرد دیگر نیاز آنچنانی به کابل جدید HDMI To DVI نبود , دقیقا یعنی همانطوری که خودت گفتی HDMI=1080P (البته خوب کلا برای رنگ و جزئیات hdmi برتر است , این مطلب نیمی از آن تجربی بوده و نیمی دیگر را همانطور که گفتم حدس است و خواستم نظر دیگران را بپرسم تا مطمئن شوم)

راجب به وصل شده کابل HDMI To DVI به مانیتور CRT اگر دیده بودم همان اول جواب میدادم ولی فکر میکنم بشه , با توجه به اینکه شکل خروجی آن دقیقا مثل خروجی کابل VGA است پس لابد میشه دیگه! به شرطی که تبدیل نر و مادگی را باید حتما داشته باشی(خروجی مانیتور های crt نر است کابل هم که بگیری سر آن نر است پس باید ایندو را با یک تبدیل که دو سرش مادگی است به هم وصل کنی تا بتونی کابل را به مانیتور وصل کنید) حالا همه اینها به کنار فکر صدا را کردید؟ فکر کنم اون تبدیل صدایی که توی جعبه xbox360 elite هست را لازم داری اگر نداری باید جداگانه بخری اما شما یک مشورتی هم کنید ایکس باکس من premium است و این قطعه را ندارد راستی یک سوال: اینجوری میشه صدا هم از هدفون داشت؟

alizandi123

کاربر سایت
Aug 8, 2006
61
نام
علی
دوست عزیز بابت جواب سوالاتم متشکرم حالا سوالات شما
من اومدم کیفیت تصویر بین دو کابل VGA HD AV Cable (کابل برای اتصال به مانیتور) و Component HD AV Cable (کابل خود ایکس باکس) را در رزولوشن بالای 720p مقایسه کردم و حدسم بر این شد که چون کابل VGA HD AV رزولوشن بیشتر از 720*1280 نمیکشه, بنا به نسبت تصویر (مثل 4:3 یا 16:9یا 16:10),فقط اندازه تصویر از محور افقی و عمودی کشیده میشود در حالی که پیکسل های جدیدی برای نشان دادن رنگ ها و جزئیات بیشتر بوجود نمی آورد البته روی خود جعبه کابل هم همین را نوشته 720P چون اگر بالاتر را ساپورت میکرد دیگر نیاز آنچنانی به کابل جدید HDMI To DVI نبود , دقیقا یعنی همانطوری که خودت گفتی HDMI=1080P (البته خوب کلا برای رنگ و جزئیات hdmi برتر است , این مطلب نیمی از آن تجربی بوده و نیمی دیگر را همانطور که گفتم حدس است و خواستم نظر دیگران را بپرسم تا مطمئن شوم)

راجب به وصل شده کابل HDMI To DVI به مانیتور CRT اگر دیده بودم همان اول جواب میدادم ولی فکر میکنم بشه , با توجه به اینکه شکل خروجی آن دقیقا مثل خروجی کابل VGA است پس لابد میشه دیگه! به شرطی که تبدیل نر و مادگی را باید حتما داشته باشی(خروجی مانیتور های crt نر است کابل هم که بگیری سر آن نر است پس باید ایندو را با یک تبدیل که دو سرش مادگی است به هم وصل کنی تا بتونی کابل را به مانیتور وصل کنید) حالا همه اینها به کنار فکر صدا را کردید؟ فکر کنم اون تبدیل صدایی که توی جعبه xbox360 elite هست را لازم داری اگر نداری باید جداگانه بخری اما شما یک مشورتی هم کنید ایکس باکس من premium است و این قطعه را ندارد راستی یک سوال: اینجوری میشه صدا هم از هدفون داشت؟

بله میتونی داشته باشی یه تبدیل کوچیک که تو لوازم الکتریکی وصوتی و تصویری راحت پیدا میشه من خودم استفاده می کنم ولی با هدفون صدا زیاد قوی نیست این تبدیل هم فکر کنم 200تومن پولش بود البته سعی کن جنس خارجی و خوبشو پیدا کنی
برا گرفتن صدا یه راه دیگم هست اونم برش سر کابل کامپوننت اصلی دستگاه واستفاده از کابل HDMI To DVI بدون اینکه بخوای اون تبدیلو بگیری بچه ها خیلی وقت پیش تو انجمن سایت این روشو آموزش دادن
در مورد اتصال کنسول به مانیتور CRTبه وسیله کابلHDMI ToVI خیلی امیدوار نیستم که بشه ولی گفتم شاید یه برادری انجام داده باشه وبه مام بگه

آخرین ویرایش:

mohsen.haftom

کاربر سایت
Dec 9, 2008
66
نام
mohsen
میخوای چیکار؟؟
مستقیم بزن به مانیتور مال خودم 2033 کیفیتش خوبه که!!!

با سلام آقا من یه سوال دارم من می خوام مانیتور 2033 سامسونگ رو که پروت vga داره رو به pc که گرافیکم hdmi داره وصل کنم یه تبدیل از vga to dvi و یکی دیگه dvi to htmi و همین تبدیل هم واسه گرافیک می خوام ببنینم این کار شدنی هست یا دارم الکی پول می دو ؟؟ خواهش می کنم راهنمیی کنید مرسی

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
یه سوال داشتم میخواستم بدونم میشه XBOX رو به مانیتوره laptop وصل کرد ؟
خیر-به هیج وجه نمیشه! ، بشه هم اندازه خود لپتاپت خرج بر میداره

من می خواستم بپرسم از بچه ها کسی هست که تا حالا Xbox360 رو با کابلHDMI To DVI به مانیتور CRTوصل کرده باشه اگه این کارو انجام داده لطف کنه بگه چطوری
مدل مانیتور من Samsung Sync Master MB 17980هست میشه این کارو با این مانیتور انجام داد
با تشکر

شما یک عدد کابل VGA مخصوص XBOX 360 تهیه می کنید ، کابل تصویرش رو که RCA-15Pin-VGA هست رو وصل می کنی به مانیتورت که احتمالا به مشکل نر و ماده بودن سوکتش بر میخوری که به یه تبدیل 2 هزار تومنی مشکلش حل میشه ، صداش رو هم به اسپیکرت وصل می کنی و لذت میبری :D

----------------------------------------

توجه توجه : مانیتور سامسونگ SN2033 اصلا به درد 360 نمیخوره به علت رزولوشن 1600در900 و تنها ورودی VGA

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر