راهنمای فارسی Trucha

UBI

کاربر سایت
Sep 23, 2005
163
راهنمای فارسی trucha

1. فایلهای زیر را دانلود کنید !

Trucha Signer
Download

Key search 1.2
Download

DesWad 0.1
Download

Key.bin
Download

Ultra Edit یا هر برنامه ویرایشگر Hex
Download Ultra Edit

ISO بازی !
( که با نرم افزار ImageBurn میتوانید از ISO بازی img بگیرید !

یک فولدر بسازید و همه نرم افزارهایی که Download کرده اید رو درون فولدر unzip کنید !

فایل "wiikeyset.reg" رو با notpad یا UltraEdit باز کرده در صورتی که از Ultra استفاده میکنید برای رفتن به محیط hex editor برنامه دکمه های ترکیبی crtl+H را بزنید ! و قسمت پایین رو پیدا کنید !

Code:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Wii\KeySet\2]

"name"="Custom KeySet 1"
"boot1 key"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00
"common key"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00
"sd key"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00
"sd iv"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00
"md5 blanker"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00

فایل Key.bin را با UE(ultra edit باز کرده و با crtl+h به محیط hex بروید !
اعدادی که مشاهده کردید را در خط common key فایل wiikeyset.reg که در بالا باز کرده بودید جایگذاری کنید !
هر 2 فایل را ببندید و save کنید و فایل wiikeyset.reg را با دابل کلیک اجرا کنید و Yes را بزنید !

برنامه trucha رو باز کنید و در منوی select key sat از برنامه "Select Keyset/Custom Keyset 1" را انتخاب کنید .
از منوی Image برنامه "Open ISO" را انتخاب کرده و فایل ISO خود را باز کنید .
( اگر با اررور decryption error مواجه شدید در قسمت جایگذاری اعداد اشتباه کرده اید اون مراحل رو دوباره تکرار کنید.
روی DISK دابل کلیک کرده.
روی "PARTITION (RELSAB)" دابل کلیک کرده .
روی "_SYS" از شاخه ROOT دابل کلیک کرده .
2 فایل RVL-WiiSystemmenu-v???.wad و IOS21-64-v???.wad رو پیدا کنید و ( جای ؟ در هر بازی اعداد مختلفی هست ) همانند شکل زیر !!

trucha.jpg

بعد از اینکه 2 فایلی که تو عکس هم نشان داده پیدا کردید باید extract کنید . روی هر 2 فایل کلیک راست کنید و "Extract to File" رو انتخاب کنید و تو همون فولدر اصلی extract کنید .
برنامه DesWaD.EXE رو اجرا کنید . ( دقت کنید همه برانامه ها و فایلها باید تو 1 فولدر باشن )
تنها دکمه برنامه رو زده و 2 فایلی که در قبل extarct کرده اید رو یکی یکی باز کنید . و در آخر باید همانند شکل زیر شود .
desWaD.jpg

حالا شما باید 2 تا فایل des. داشته باشید.
RVL-WiiSystemmenu-v???.des
IOS21-64-v???.des

برنامه Key Search رو اجرا کنید . ( این قسمت برنامه بستگی به سخت افزار سیستمتون داره ولی در حدود 3 - 4 ساعت طول میکشه )
در قسمت key-finder کد زیر را کپی کنید .

EF33E224E45C8D8C35CE32D8A810B603

روی تنها دکمه برنامه کلیک کنید و فایل "IOS21-64-v???.des" را باز کنید . ( دقت کنید فایل WAD. رو باز نکنید. )
صبر کنید تا کار برنامه تمام شود. همانند شکل زیر !
keyFinder.jpg

بعد از اتمام برنامه Key search یک فولدر به نام همون کد که search کرده (MD5) ایجاد میکند که یک فایل key.bin داخل آن هست.
فایل key.bin رو با UE باز کنید crtl+h و اعداد درون آن را در همون قسمت wiikeyset.reg که در ابتدا گفتیم ولی در قسمت SD Key جایگذاری کنید.

Code:
"sd key"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00

این مراحل برنامه key search و جایگذاری اعداد در فایل wiikeyset.reg رو برای فایل بعدی به صورت زیر انجام دهید . ( مرحله وقتگیر ;) )
* برنامه key search هنگ نمیکنه فقط حدود 1 - 1.30 طول میکشه تا complete بشه !!!

Code:
File: RVL-WiiSystemmenu-v???.des
 Key for search: 4582417D623C81FCA07A46A570C8969E
wiikeyset.reg Value to Edit:
"md5 blanker"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00

تکرار مراحل بالا

Code:
File: RVL-WiiSystemmenu-v???.des
 key for search: D9F2B2E045D22D3805A67FE0C340CCD2
wiikeyset.reg Value to Edit:
"sd iv"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00

وقتی که مراحل بالا تمام شد. فایل wiikeyset.reg رو اجرا کنید .
برنامه trucha را باز کنید .
* قبل از هر کاری از ISO یک back-up بگیرید.
در برنامه trucah از پارتیشن دوم "PARTITION (RMJ01 رو باز کرده و بر روی SYSFILES دابل کلیک کرده و فایل main.dol رو پیدا کنید و روی آن راست کلیک کرده و Extract کنید .

فایل main.dol رو در برنامه هایی همچون Wii Generic Patcher یا Wii Language Patcher ویرایش کنید .
دوباره به همان مسیر فایل main.dol در trucha رفته و روی main.dol کلیک راست کرده و Replace رو بزنید و فایلی که ویرایش کردید را باز کنید تا جایگزین شود .
بعد از اتمام کار بر روی PARTITION (RMJ01 راست کلیک کنید و "Trucha Sign" رو انتخاب کنید و بعد از منوی image برنامه CLOSE ISO و بعد EXIT .
حالا ISO شما آماده رایت میباشد.
توصیه میکنم از نرم افزاره ImageBurn استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
نکته:
ultraedtor حجمی نزدیک به 12 MB دارد پیشنهاد می کنم از برنامه HEX editor که حجم آن حدود 5 MB می باشد، استفاده کنید.لینک دانلود:HEX Editor
اینم لینک WiU1.1 که برای چک کردن بازی های وی خیلی عالیه. آپدیت و ریجن و این چیزا رو هم نشون میده. گفتم بد نیست. اول کاری بذاریمش.
سوال:
این فایلRVL-WiiSystemmenu-v???.des رو که من می خوام با key finder فایل key رو بسازم خیلی طول می کشه(هر درصد حدود 4 دقیقه که میشه حدود 6 ساعت کلش) به کارت گرافیک ربط داره یا نه؟آخه سی پی یو من 3ghz است ولی کارت گرافیکم خیلی ضعیفه.

آخرین ویرایش:

UBI

کاربر سایت
Sep 23, 2005
163
نکته:
ultraedtor حجمی نزدیک به 12 MB دارد پیشنهاد می کنم از برنامه HEX editor که حجم آن حدود 5 MB می باشد، استفاده کنید.لینک دانلود:HEX Editor
سوال:
این فایلRVL-WiiSystemmenu-v???.des رو که من می خوام با key finder فایل key رو بسازم خیلی طول می کشه(هر درصد حدود 4 دقیقه که میشه حدود 6 ساعت کلش) به کارت گرافیک ربط داره یا نه؟آخه سی پی یو من 3ghz است ولی کارت گرافیکم خیلی ضعیفه.

نه فکر نمیکنم . فایل RVL-WiiSystemmenu-v???.des حجمی حدوده 24 MB داره که Key finder تک تک بیت ها رو میگرده تا اون کد رو پیدا کنه ! به cpu و ram بستگی داره ! pc من cpu2.8 با 1gig رم حدود 1.30 طول کشید ولی با laptop ام که cpu dual core 2 و 2 gig رم داره حدود 45min طول کشید !!!

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
نکته:
سوال:
برای منم همینقدر طول کشید .نیدونم به چی ربط داره

دوستان من این فایل Key ها رو ساختم .شما دانلود کنید و به ترتیب از شماره 1 اجراشون کنید .دیگه احتمال خیلی زیاد نیاز به طی مراحل بالا نیست

Downloadِ

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
میلاد جان دس شما درد نکنه. فایل رو گرفتم. تک تک همون طور که گفتی از شماره یک اجراشون کردم. بعدش سعی کردم زبون رد استیل رو تغییر بدم، ولی نشد:(( عین این چیزی که بالا گفته عمل کردم با Generic زبونش رو تغییر دادم. همه کارها رو مو به مو انجام دادم. با سرعت 4* زدم. دیسک اجرا شد، تو بازی هم رفت، اما همون آش و همون کاسه بود و هیچ تغییری نکرده بود:( با برنامه Wiu هم که چکش کردم ریجنش UC/Pal بود اما تو خود بازی هیچ تغییری نکرده بود!! زیر نویس ها ژاپنی بود....
می خوام این دفعه Wii sport رو ژاپنی کنم ببینم اصلا این تغییراتی که من میدم، اعمال میشه یا نه؟؟ خبرتون می کنم....

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
میگم تو Generic آخرش save میکنی دیگه ؟؟ فکر کنم مشکلت اینجا باشه...
آره بابا save رو می زنم ولی نمیشه که نمیشه.
آقا می گم یه کاری کنیم. این main.dol که حجمی نداره. پشمکه. یه تاپیک بزنیم یا نه همین جا Main.dol های هر بازی انگلیسی شده که ملت درخواست می کنن رو آپلود کنیم. برا اولین درخواست من فایل Main رو برا بازی SMG که انگلیسی هم شده باشه رو می خوام هر کی داره، بسم ا... آپش کنه.

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
ببین شما مطمئنی درست انجام دادی؟؟؟چون اگه زبان با برنامه زبان رو تغییر بدی دو حالت پیش میاد :
1.بازی با زبان دلخواه شما اجرا میشه
2.وقتی میزنی اجرا شه فقط یه صفحه سیاه میاد.

حداقل من جایی ندیدم که بازی با همون زبان قبلی اجرا بشه.
شما با برنامه ImgBurn و با سرعت 2x رایت کن ببین چی میشه.

نکته : از DVD RW استف زده شود:D

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
آقا بالاخره موفق شدم!!
آقا دست همه بروبچه های قسمت wii سایت درد نکنه!!
بالاخره تونستم بازی red steel رو انگلیسی کنم.
خوب پس از ساعت ها تلاش و کوشش فراوان و بی وقفه من و داداشم و شب زنده داری ها فهمیدیم که این بازی red steel لعنتی به جز main.dol یه فایل هم به نام red steel.dol داره که در شاخه root پارتیشن دوم واقع شده که باید اون رو هم با wii language patcher انگلیسی کنیم.
به طور کلی فایل هایی که با پسوند dol هستند اطلاعات مربوط به بخش زبان و کلا ریجن بازی را دارند پس هر جا تو هر بازی فایلی با پسوند dol دیدید اون رو با نرم افزار های مربوطه که بهترینشون همون wii language patcher خودمون هستش تغییر زبان بدیم.
یه چیز دیگه این که هر کدوم از اینا (فایل های با پسوند dol) اطلاعات مربوط به زبان یه بخش رو تو خودشون نگه داری می کنند مثلا یه کدومشون واسه زیر نویسا اند و یه کدومشون واسه صدا ها و منو ها.
می خوام سعی کنم با این روش SMG رو هم یه طوری انگلیسی کنم.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
بله. لعنت به خودم بالاخره تونستم SMG رو هم انگلیسی کنم البته با یه روش دیگه:
من بازی با ریجن J رو از وست خریدم. فایل های Homebutton.arc و Message.arc و WiiRemoteStrapReplace.arc رو از ریجن UC/Pal گیر آوردم و تو ریجن J بازی replace کردم و انگلیسی هم شد و درست بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
لینک دانلود این سه تا فایل:لینک

UBI

کاربر سایت
Sep 23, 2005
163
بله. لعنت به خودم بالاخره تونستم SMG رو هم انگلیسی کنم البته با یه روش دیگه:
من بازی با ریجن J رو از وست خریدم. فایل های Homebutton.arc و Message.arc و WiiRemoteStrapReplace.arc رو از ریجن UC/Pal گیر آوردم و تو ریجن J بازی replace کردم و انگلیسی هم شد و درست بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
لینک دانلود این سه تا فایل:لینک

مبارکه ! :clap:
فایل main.dol رو چی کار کنیم !؟ اونم باید english کنیم یا فقط error 01 برداریم و با replace کردن این 3 فایل درست میشه !؟؟

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
مبارکه ! :clap:
فایل main.dol رو چی کار کنیم !؟ اونم باید english کنیم یا فقط error 01 برداریم و با replace کردن این 3 فایل درست میشه !؟؟
main.dol رو کاریش نداشته باش. اگه مود چیپت D2Ckey نیست(جدیدا نخریدی) باید ارور 001 رو برداری. فرقی نمیکنه با چی، فقط درست کار کن. با WiU1.1 هم قبل از رایت چکش کن که مطمئن باشی پتچ شده.
آره این سه تا رو با هم اسم خودش جایگزین کن. آدرس:پارتیشن دوم->ROOT->پوشه JpJapanese->بگرد تو دوتا پوشه LayoutData و MessageData فایل های هم نام اینا (سه تایی که دانلود کردی) رو پیدا کن، کلیک راست، repace، تک تک جایگزین کن، یادت نره Sign کنی، بعد Close ISO، رایت کن، حلللله. برو حالشو ببر....

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
بالاخره دیگه. ما اینیم. کمتر از 5 دقیقه search کردن (googleکردن) و کنجکاوی خودم (فضولی) راهش رو پیدا کردم.:biggrin1:
ببینم حالا درست شد یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر