راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

danial1

کاربر سایت
Oct 24, 2007
274
شما مدل dvd-writer ت چیه؟ چون همه رایتر ها برای بازی های 360 مناسب نیستن.
شما با هر برنامه ای که dvd دولایه رو ساپرت کنه می تونی رایت کنی بازی ها رو، nero هم مشکلی برای این مورد نداره ولی اگه یه برنامه خوب و قابل اطمینان می خوای می تونی از Xbox Backup Creator 2.6 استفاده کنی هم برای image گرفتن و هم برای رایت کردن. برنامه CloneCD هم برنامه خوبی هست برای رایت. (البته از ورژه های جدید این برنامه باید استفاده کنی) سرعت رو هم بهتره روی همون 2.4x بزاری.

در مورد نوع دیسک بهترین dvd دولایه در بازار DVD+R Verbatim می باشد که بهترین دیسک برای بازی های 360 هست ولی خوب این دیسک خیلی کمیابه و راحت گیر نمیاد. hp هم در دسته دیسک های متوسط رو به بالا هست. دیسک های دیگری هم هستند مثل maxtec یا dataright که برای بازی های 360 خوب هستند.

این که شما بازی رو رایت کردی و می گی گاهی اوقات وارد بازی می شه ولی بعد پیغام unplayed disk میاد می تونه از این باشه که یا درایو 360 شما لنزش ضعیف شده و نمی تونه خوب دیسک های hp رو بخونه و یا اینکه رایتر شما با دیسک hp زیاد هماهنگی نداره و رایت بازی با استاندارد درست انجام نشده که از این جور مسائل پیش میاد چون لنز درایو 360 خیلی حساسه.

پ.ن: امین روش کپی کردن بازی های اورچینال با بازی های کپی فرق داره.

دوست عزيز ضمن تشكر از پاسخ شما رايتر من liteon ميباشد كه sata هم هست البته يه رايتر sony هم دارم مدل 840 آيا اين دو مدل مناسب اين كار هستند؟ درضمن دستگاه من با بازيهاي كپي مشكلي نداشته فكر كنم مشكل از نحوه رايت ويا از عدم همخواني رايتر باشه.

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
دوست عزيز ضمن تشكر از پاسخ شما رايتر من liteon ميباشد كه sata هم هست البته يه رايتر sony هم دارم مدل 840 آيا اين دو مدل مناسب اين كار هستند؟ درضمن دستگاه من با بازيهاي كپي مشكلي نداشته فكر كنم مشكل از نحوه رايت ويا از عدم همخواني رايتر باشه.
اینطور که شما در پست های قبلی نوشتی از بازی مالزی هم استفاده می کنی (استمبری) که توصیه می کنم اصلا نکنی چون لنز رو به شدت عمرش رو کاهش می ده. دیسک های کپی هم کاملا از لحاظ خواندن با هم فرق دارن یعنی ممکنه شما یه بازی رو روی یه نوع دیسک رایت کنی و بازی اجرا نشه ولی همون بازی رو روی یه دیسک با مارک دیگه رایت کنی و بازی بدون مشکل اجرا شه.
در مورد رایتر هات هم liteon تا جایی که می دونم با 360 مشکلی نداره و می شه باهاش رایت کرد. سونی ها بعضی اوقات یسری بازی درمیارن در کل بین این دوتا همون liteon بهتره. به نظر من شما برو یه دیسک کپی با یه مارک دیگه بخر و باز تست کن فکر کنم مشکل حل می شه. (البته دیسک SD نخر که همون Safe Data هست.)

اشکان یعنی فقط یه امیج بگیری با Xbox Backup Creator و بعد رایتش کنی و هیچ کاره دیگه ای نباید کرد؟!
آره همینطوره.
ممنون ولی قیمت DVD دولایه چنده من پارسال پرسیدم 9 تومن بود البته گرون ترشم بود ...
الان تو تهران گرون ترین dvd دولایه خام حدود 5-6 تومان هست که همون verbatim هست. بقیه بین 3-4 تومان هستن.

squal_leonhart

کاربر سایت
May 22, 2007
205
ببینید یه کمک میخواستم . من میخوام برم تو همین چند روزه یه 360 بگیرم . ولی بین هالو و الیت میندم . واسم هاردشو ایناش مهم نیست . اونیو میخوام که احتمال سه چراغش کمتر باشه . حالا به نظر شما کدمشون کمتره ؟ بعد هالو ها حتما 65 نانومتری هستند ؟ کیفیت قطعات الیت از هالو بالاتره ؟ یا بر عکس ؟
آخه از 3 چراغ خیلی میترسم . کلی با ببدبختی پولامو جمع کردم که بگیرم .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
فرقی نمی کنه.هر دو تاش خوب هستن.اما خوب الایت فکر می کنم بخری بیشتر بچسبه بهت.

بله هالو ها 65 نانومتری هستن.

شما هر کدوم از این 2 تا رو بخری مشکلی نداری.ماها مشکل داریم که پرمیوم داریم.

برو الایت بخر و حالشو ببر.

squal_leonhart

کاربر سایت
May 22, 2007
205
آخه میگن کیفیت ساختو و قطعات مادربورد تو الیت بالا تره . فناشم قوی تره صداشم کمتره . یعنی توی هالو هم همین قطعات بکار رفته ؟ مادر بوردش و فنو قطعاتش مثل الیت یا مثل پرمیموم ؟ خوب هالو 65 نانو متری ها هست باز کمتر داغ میشه دیگه نه ؟ یه سوپر کولرم واسه احتیاط بزارم دیگه خطری نیست ؟
نمی دونم چرا اینقدر می ترسم .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
برای الایت و Halo ادیشن اصلا لازم نیست فن بگذاری.

قطعات Halo Special Edition فکر می کنم با الایت یکی باشه.اما روی داغ نکردن این 2 تا مدل مطمئن باش.ولی خوب اگر الایت بخری بعدا راحت هستی.

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
آخه میگن کیفیت ساختو و قطعات مادربورد تو الیت بالا تره . فناشم قوی تره صداشم کمتره . یعنی توی هالو هم همین قطعات بکار رفته ؟ مادر بوردش و فنو قطعاتش مثل الیت یا مثل پرمیموم ؟ خوب هالو 65 نانو متری ها هست باز کمتر داغ میشه دیگه نه ؟ یه سوپر کولرم واسه احتیاط بزارم دیگه خطری نیست ؟
نمی دونم چرا اینقدر می ترسم .
در Elite هاي قديمي يعني اون سري هاي اول پردازنده هاي 90 نانو بود ! ولي Elite هاي جديد قرار هست يه هيت سينك اضافه هم داشته باشه ! Halo Edition هم پردازنده هاش 65 نانو هست و هيت سينك اضافه هم داره ! به نظر من اگه قيمتش يكي بود Halo رو بخر !
در كل كيفيت قطعات Elite و Halo Edition از پريميوم هاي قديمي بهتره !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر