راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
سه تا سوال دارم
1- نداشتن ریموت روی دستگاههای j دلیل میشه که بعد از فوریه 2006 ساخته شده؟
2- بدون اینتر کولر چند ساعت میشه بدون هیچ مشکلی بازی کرد؟
3- این 007 که میگه بازی کردن با تلوزیون معمولی پول حروم کردنه پس چی میگفتن با تلوزیون معمولی هم کیفیت خوبی داره؟

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
سلام د.ست عزیز جوابه سوالات
1 بله ولی معلوم نیست شاید توش باشه بهتره پشت دستگاه رو بخونی
2اونم بستگی به کنسولت داره من خودم شخصا شده 7 ساعت بازی کنم
3عزیز با tv معمولی هم میشه ولی کیفیت مونیتور و hd tv رو نداره

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
من که پول ندارم تلوزیون خوب بخرم و مانیتور من هم قدیمی هست میرزه ایکس باکس بخرم یعنی اون کیفیت لازم رو با تلوزیون معمولی میده (نسبت به بازیهای کامپیوتر که با مانیتور بازی میکنم مثلا آیا اسپلینتر با ایکس باکس و تلوزیون معمولی بهتره یا کامپیوتر و مانیتور؟)

darkman

کاربر سایت
Apr 19, 2006
347
نام
سيد علی متقی نژاد
360 به مانيتور crt وصل ميشه ؟ :confused:
با اينکه 360 کپي خور شده بازم فقط بازيهاي مخصوص region خودشو اجرا ميکنه؟ :confused:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
دوستان، یه نکته هست که گفتم، اگر باز هم تاکید کنم بد نباشه.
بچه هایی که 360 دارن و زیاد بازی میکنند حتماً از فن اضافی استفاده کنند ! این مساله رو به شدت جدی تلقی کنید، اگر از همون اول به فکر کنسول نباشید و شروع کنید به بازی کردن، مطمئن باشید بالاخره دیر یا زود کنسول از کار خواهد افتاد ! اینکه بالاخره یه روزی کنسول از کار میافته کاملاً واضحه ! ولی اگر رعایت نکنید خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو میکنید از کار خواهد افتاد.
هر طور که می تونید کنسول رو خنک نگه دارید.
موفق باشید

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
دوستان، یه نکته هست که گفتم، اگر باز هم تاکید کنم بد نباشه.
بچه هایی که 360 دارن و زیاد بازی میکنند حتماً از فن اضافی استفاده کنند ! این مساله رو به شدت جدی تلقی کنید، اگر از همون اول به فکر کنسول نباشید و شروع کنید به بازی کردن، مطمئن باشید بالاخره دیر یا زود کنسول از کار خواهد افتاد ! اینکه بالاخره یه روزی کنسول از کار میافته کاملاً واضحه ! ولی اگر رعایت نکنید خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو میکنید از کار خواهد افتاد.
هر طور که می تونید کنسول رو خنک نگه دارید.
موفق باشید

منظورت چیه که یک روزی از کار میفته؟ یعنی الکی 500 - 600 هزار تومن پول بدم بعد هم از کار بیفته! (یکی دیگه میگفت سی پی یو اش سوخته است) پس چه فایده داره ؟ میرم کامپیوترم رو ارتقاء می دم.توضیح بدین

mmmm

کاربر سایت
Jul 10, 2006
580
نام
M
با سلام

دوستان يك سوال داشتم

اگه Xbox 360 رو به كارت كبچر ( كارت TV ) متصل كنم تاثيري در كيفيت دارد ؟ ايا كيفيت بيشتر ميشه ؟

اگه XBOX 360 رو به كارت كبچر متصل كنم و زولوشن رو در 1200*1600 قرار بدم در كيفيت اثر ميذاره ؟ ( يعني كيفيت در اين حالت بهتر ميشه يا بدتر )

MAMALY_SANDY

کاربر سایت
Apr 29, 2006
262
نام
محمد
منظورت چیه که یک روزی از کار میفته؟ یعنی الکی 500 - 600 هزار تومن پول بدم بعد هم از کار بیفته! (یکی دیگه میگفت سی پی یو اش سوخته است) پس چه فایده داره ؟ میرم کامپیوترم رو ارتقاء می دم.توضیح بدین
البته هر قطعه الکترونیکی هم یه تاریخ مصرف داره ولی متاسفانه ماکروسافت هرگز نتونسته یه محصول کامل و بی عیب و نقص (به غیر از ISA ) بده و این سوخت و سوزها جزو نقایص بزرگ کنسوله ولی 3 نکته رو باید توجه کرد
1-اکثر کنسولهای خریداری شده تو ایران uc بودن و برای برق 110 ساخته شده بودن و ما داریم بهش برق 220 وارد میکنیم پس انتخاب یک convertor خوب و استاندارد خیلی مهمه(خیلی مهم تر از فن اضافی) به حرف فروشنده توجه نکنید با تحقیق این قطعه رو بخرید(توصیه برادرانه)
2- این کنسول از روز اول مشکل حرارتی داشته همه افتضاح روز اول یادمونه پس باید باهاش کج دار و مریض رفتار کرد و لیلی به لالاش گذاشت :eek:
3- اگه واقعا گیمر باشی برای فقط یک بازی gow حاضری این مبلغو بدی
نمونش خودم با اینکه از مخالفین سرسخت ماکروسافتم ولی دارم 360 میگیرم و تا یکشنبه از دوبی به دستم میرسه (دعا کنید زودتر و بدون هیچ مشکلی بیاد که بد تو کفم:blushing:)

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
من که پول ندارم تلوزیون خوب بخرم و مانیتور من هم قدیمی هست میرزه ایکس باکس بخرم یعنی اون کیفیت لازم رو با تلوزیون معمولی میده (نسبت به بازیهای کامپیوتر که با مانیتور بازی میکنم مثلا آیا اسپلینتر با ایکس باکس و تلوزیون معمولی بهتره یا کامپیوتر و مانیتور؟)

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
با سلام

دوستان يك سوال داشتم

اگه Xbox 360 رو به كارت كبچر ( كارت TV ) متصل كنم تاثيري در كيفيت دارد ؟ ايا كيفيت بيشتر ميشه ؟

اگه XBOX 360 رو به كارت كبچر متصل كنم و زولوشن رو در 1200*1600 قرار بدم در كيفيت اثر ميذاره ؟ ( يعني كيفيت در اين حالت بهتر ميشه يا بدتر )

خير . كيفيت در اين حالت به مقدار خيلي كم با TV فرق داره اون هم فقط به خاطر كنتراست بالاي مانيتور هست.
نگاه كن دوست عزيز براي اينكه شما بتوني با مانيتورت اون هم با كيفيت HD بازي كني نياز به كابل VGA داري تا مانيتورت از طريق همون كابل بتونه رزولوشون بالا رو تشخيص بده. شما اصلا نميتوني
همچين كاري بكني چون تا وقتي كه اون كابل نداشته باشي دستگاهت رزولشون رو به حالت عادي
ميبره حالا شما ميخواي رزولشون مانيتورت رو بزار 2000 در 3000 . در كل اين دو مقولشون ازهم جداست. برو تو اين تايپيك همه چيز گيرت ميادhttp://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=2010

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
ببینید، همونطور که دوست خوبمون هم اشاره کردن اگه از کنسول با برق 110 ولت می خواید استفاده کنید، نباید به خوشگلی و کوچیکی ترانسفورماتور برقی که میخرید کار داشته باشید، باید ترانسفورماتور صنعتی قوی بخرید که معمولاً خوشگل نیست !
فن اضافی هم که گفتم، جدی بگیرید ! طراحان کنسول به دلایل مختلف، از جمله کم کردن هزینه تولید از یه سری چیزایی که نباید میزدن، زدن ! مثلاً زیر Heatsink ی که روی CPU ی کنسول قرار داره، یک بخش مسی هست ولی زیر Heatsink مربوط به GPU این قطعه مسی نیست ! یا مثلاً روی یکی از چیپهای Mainboard که جا برای Heatsink تعبیه شده، Heatsink قرار نداره !
یا یه مورد دیگه اینه که چون در کنسول از سیستم خنک کنندگی وابسته به گردش هوا استفاده شده و از طرفی هم فنهای خود کنسول برای کم کردن صدا با سرعت پایین میچرخن، هوای داغ داخل کنسول به خوبی تخلیه نمیشه و همین تجمع هوای داغ داخل کنسول در مدت زمان نه چندان طولانی (حتی زیر یک سال) کنسول رو از کار میندازه ! حالا با بستن فن اضافی پشت کنسول یا زیاد کردن سرعت فنهای داخلی این هوای داغ به سرعت از داخل کنسول بیرون کشیده میشه و در نتیجه باعث خنک تر کار کردن کنسول و طولانی تر شدن عمر کنسول میشه.
نکته بعدی که خیلی مهم هست اینه که اگر یه زمانی کنسولتون با مشکل 3 چراغ قرمز و خطاهایی مثل 0102 یا 0110 و یا مشابه مواجه شد، به هیچ وجه سعی نکنید که به زور اون رو دوباره راه اندازی کنید، چون مطمئن باشید اگر هم راه بیافته دوباره به زودی همون اشکال براش پیش میاد و این بار حاد تر از قبل ! در هنگام بوجود اومدن این مشکلات بهتره با افراد با تجربه مشورت کنید.
موفق باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر