راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
Graphics processing unit
---------------------------
While the first Xbox's graphics processing unit was produced by NVIDIA, the Xbox 360 uses a chip designed by ATI called Xenos. The chip was developed under the name "C1" and "R500" was often used to refer to it.[58] The R500 designation is inaccurate, as it is in fact closer in design to ATI's Radeon R600 core design for their next PC graphics card, than the R520 core which was used in the X1000 series. This is because the Xenos contains 48 unified shader units, which are capable of both vertex and pixel shading operations. This is in contrast to older graphics processor designs which utilize separate specialized units for these tasks. The GPU package contains two separate silicon dies, each on a 90 nm chip with a clock speed of 500 MHz; the GPU proper, manufactured by TSMC and a 10 MiB eDRAM daughter-die, manufactured by NEC. Thanks to the daughter die, the Xenos can do 4x FSAA, z-buffering, and alpha blending with no appreciable performance penalty on the GPU.[59] The GPU also houses additional capabilities typically separated into a motherboard chipset in PC systems, effectively replacing the northbridge chip. An aluminum heat sink is also implemented to cool the GPU; it is wider and shorter than the CPU heat sink.

Memory and system bandwidth
----------------------------------
Xbox 360 Bandwidth DiagramThe console features 512 MiB of GDDR3 RAM clocked at 700 megahertz with an effective transmission rate of 1.4 GHz on a 128-bit bus. The memory is shared by the CPU and the GPU via the unified memory architecture. This memory is produced by either Samsung or Qimonda.

The Xbox 360 has an extensive amount of bandwidth in comparison to its competition;[60] however this statistic includes the eDram logic to memory bandwidth, and not internal CPU bandwidths. The eDram internal logic to its internal memory bandwidth is 256 GB/s. The high bandwidth is used primarily for z-buffering, alpha blending, and antialiasing; it saves time and space on the GPU die. Between the eDram die and the GPU, data is transferred at 32 GB/s.[61] The memory interface bus has a bandwidth of 22.40 GB/s and the southbridge a bandwidth of 1 GB/s.

کسی میتونه ترجمه شده این متنو بزاره یا یک چیز دیگه که کاملا سخت افزار 360 رو ا توضیح داده باشه ؟

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
آقا با این حرفایی که تکاوچ جان زد باید خدا رو شکر کنم که از اینها دستگاه نگرفتم چون اول قرار بود از اینها دستگاه بگیرم ولی هرچی زنگ می زدم می گفتن دستگاه نداریم امروز و فردا می رسه خلاصه نزدیک 8 روز علاف اینا بودیم تا دیگه عصبانی شدم:mad: رفتم از Pixel گرفتم ولی خدا خیلی ما رو دوست داشتا :biggrin1:
میگم این فروشگاه ها کمکم گندشون داره در می یاد اول یگانه حالا هم مکس گیم خدا آخر عاقبت بقیه رو بخیر کنه .

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
دوستان تورو خدا به هرکس که می پرستید آقایون حساب من را با مکس گیم قاطی نکنید
من با اینها هیچ کاری ندارم خیلی وقت با اینها هیچ رابطه کاری ندارم برای چندمین بار این اتفاق برای من افتاده طوری که چیزی نمانده بود کار به کتک کاری برسه من با اینها کار نمی کنم برخلاف ظاهر گول زنندهشان فوق العاده حیله گرند من نمی خواستم اینو بگن ولی ناچارم برای دفاع از خودم بگم دیگه من سریکسری کلاه برداریها از اینها جداشدم بیشتر از یک میلیون پولم را سر رفاقت باهاشون از دست دادم اصلاَهم برروی خودشون نمیارن دائماَهم پشت دروغهاشون قسم خدا قرآن می خورن که امید وارم چوبشو بخرن
اینها برای چندمین بار دستگاه از مردم گرفتن بردن به بهانه تعمیر خرابش کردن بعد هم گفتن من کردم و کار همیشه من این بار دیگه با مشتری روبروشون کردم وچیزی نمانده بود که کنترلم را از دست بدم با کمال پررویی می گفتن دست من بوده وهمه خرابیها مال من مشتریم هم حرف قشنگی زد گفت اگر اینجوری چرا دستگاه میدی بهش.
بگذریم من از این دستگاه برای شما عکسهایی میذارم تا خودتون ببینید خواهشاَ اگر کسی خواست با اینها مامله ای بکنه پای من ننویسه تورو هرکس دوست دارید دقت کنید در معاملاتتون

613133.jpg

613139.jpg

613154.jpg

درضمن در حال حاضر تمام دستگاهاشون تعمیری هستن شماها اگر آن چیزهایی را که من دیدم می دیدید حتماَ متوجه می شدید بابا من با چشمای خودم دیدم آن موقع که تو پاساژ شیرازی بودن قاب دستگاه رو می بردن پشتبوم با اب تاید می شستن بعد می گفتن استوک آلمان

اگر اينجوری باشه که میگيد آقای تکاوچ جنس شما هم خرده شيشه داره !!
چرا اون موقع که باهاشون کار میکردی نيمدی بگی؟ الان که باهاشون زدی به هم داری میگی؟
واقعاً متأسفم برات !!
که به خاطر منفعت خودت اون موقع از گفتن اين مسائل چشم پوشی کردی !

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,676
نام
محمدرضا
هیچ بقالی نمیاد بگه ماست من ترشه.یادتونه وقتی تکاوچ 360 رو هک کرده بود طاهر اومد تو سایت گفت؟؟؟اینم یادتونه که گفت دوستم اصلا دوست نداره یه همچین کاری بکنه و دوست نداره براش مشکلی ایجاد بشه؟؟؟
چند روز بعد چی شد؟؟؟هیچی آقا تکاوچ(و طاهر) تا مدت ها برای کپی کردن دستگاه 100 تومن میگرفتن.sasy360 فرمور ارجینال دستگاهش رو از دست داده بود(همین تکاوچ هک کرده بود)بعد بهش گقته بود فرمور ارجینال رو بفرست تکاوچ گفته بود چون تو آموزش هک فرمور رو گذاشتی رو سایت و زدی تو کار و کاسبیمون بهت نمیدم!!!
مثلا وقتی PS3 اومده بود تکاوچ گفت من PS3 رو گرفتم و از امروز میرم سراغ هک کردنش!!!یکی نیست بهش بگه آخه آدم با صداقت!!!تو که همه ی کار ها رو از سایتهای خارجی یاد میگیری چرا همچین حرفی میزنی؟؟؟آقا میگفتن من اولین کسی هستم که 360 رو هک کردم.در ضمن فرمور رو خودم ساختم و اینایی که تو نت هست همه ویروسی:confused: آخه یعنی چه این حرفا؟؟؟!!!

Silenthill_ir

کاربر سایت
Aug 11, 2006
1,613
نام
محمد
خيلي ببخشيدها من نگفتم بياين elite را به من توضيح بدين من گفتم اگه كسي ميدونه بگه .
درضمن elite با قبلي ها خيلي فرق داره. چطور ps3 يه hdmi داشت همه به خاطر اين ميكوبيدند سر xbox360 حالا كه elite داره از hdmi استفاده ميكنه شد يه چيز بيهوده .

بعدش اينكه elite علاوه بر داشتن هارد اضافه و hdmi بايد بگم كه مادربوردش تغيير كرده به نظر مياد تو مادربوردش از قطعات با كيفيت تري استفاده شده و درايوش هم شده بنكيو و تو ازمايشهاي انجام شده كه امروز خوندم درايو benq علاوه بر ارامتر بودن سريعتر هم عمل ميكنه از نظر لود .

ديگه من نميدونم كنسول چقدر ميخواد تغيير كنه ؟ نكنه ميخواستيد مايكروسافت xbox3 را عرضه كنه .
سلام
دستگاه همون دستگاه هست
این تغیراتی که می فرماید تو مادر بورد Elite انجام شده هنوز معلوم نیست از نظر کارایی با مادر بورد قبلی تفاوت داره یا نه (گرچه باید این کیفیت از ابتدا در ساخت 360 بکار رفته می شد)
تو اخبار هم شنیدیم GPU 65 nm برای 360 در راهه
معلوم نیست تا آخر عمر این کنسول چند تا ورژن دیگه می خواد بده بیرون
GOOD LUCK

جالبه به یه نکته اشاره بشه که Elite با HDMI و 120 گیگ هارد قیمتش 479 دلار هست
اما PS3 با هارد 20 گیگ همراه با درایو بلو ری و موشن سنسینگ و HDMI و کیفیت بالای ساخت این کنسول که نه از گرمای زیاد و سر و صدای کنسول خبری هست 499 دلار هست
مدل 60 گیگ هم علاوه بر این ها دارای مدم WiFi هست که 100 دلار قیمت داره و همچنین دارای مموری سلوت برای خواندن انواع کارت حافظه هست
پس اگه مایکروسافت می خواست این ها رو به کنسولش اضافه کنه قیمتش خیلی بیشتر از PS3 بود
GOOD LUCK

Last edited by a moderator:

A l i

کاربر سایت
Oct 21, 2006
260
نام
علی امامی
با سلام خدمت دوستان
چطوری میشه فهمید آداپتور اصلی روی کنسول هستش؟ با عکس یکی از بچه ها گذاشته بود گمش کردم.
و اینکه آدابتور اورجینال قیمتش چقدره؟ برای Elite میخوام که uc هست.

کسی نمیدونه؟

MIKAMI

کاربر سایت
Jul 30, 2006
185
نام
شهاب
خوشبختانه دستگاه مشکلی نداره، چراغ قرمز و هنگ کردن و این مسائل رو نداشتم تا حالا. تا 10 ساعت یکسره هم بازی کردم.

اداپتوری که گذاشته بودن روش 220 بود در حالی که برای کنسول uc باید 110 باشه. من چون فکر نمیکردم اداپتور تقلبی 360 هم وجود داشته باشه شک نکردم و گفتم دمشون گرم 220 گذاشتن روش مشکل ترانس و این چیزا رو هم ندارم! حالا نگو تقلبی بود.

فرقش با اریجینال:
رنگ روشن تری داره ( همرنگ کابل های کنسول هست در حالی که اریجینال تیره تره )
وزنش سبک تره
طولش 3-4 میلیمتر کوتاه تره
صدای خیلی زیادی تولید میکرد، فکر میکردم طبیعیه در حالی که الان میبینم اریجینال هیچ صدایی نداره.
خیلی داغ میشد
به برق که وصل میشد تا چند ثانیه صداهایی شبیه جرقه زدن از پریز میومد!
نوشته های پشتش با نوشته های اداپتور اصل فرق داره

تقلبیه این رنگی هست:

360oempsu.jpg

اصل این رنگی:

brick.jpg

البته مطمئن نیستم که همه اریجینال ها این رنگی باشند، نمیدونم مثلاً شاید یه ریجنی رنگش کمی فرق داشته باشه یا اینکه تولیدهای قدیمی تر و جدیدتر کمی فرق کنند. چون سرچ که بکنید این رنگ روشنش هم زیاد میاد، شاید اصل این رنگی هم باشه نمیدونم.
مثلاً همین اولی که عکسش رو گذاشتم توی سایتی که ازش عکس رو گرفتم نوشته Xbox 360 - New Original Power Supply و 80 دلار قیمتش رو زده و گفته از روی کنسول uc برداشته شده اما خلاصه این تقلبیه من این رنگی بود.

اینو می گی؟!!!

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
جالبه به یه نکته اشاره بشه که Elite با HDMI و 120 گیگ هارد قیمتش 479 دلار هست
اما PS3 با هارد 20 گیگ همراه با درایو بلو ری و موشن سنسینگ و HDMI و کیفیت بالای ساخت این کنسول که نه از گرمای زیاد و سر و صدای کنسول خبری هست 499 دلار هست
مدل 60 گیگ هم علاوه بر این ها دارای مدم WiFi هست که 100 دلار قیمت داره و همچنین دارای مموری سلوت برای خواندن انواع کارت حافظه هست
پس اگه مایکروسافت می خواست این ها رو به کنسولش اضافه کنه قیمتش خیلی بیشتر از PS3 بود
GOOD LUCK
خوب معلومه که بیشتر می شد شما اصلا همین PS3 رو گفتی مگه فکر کردی قیمت واقعی این کنسول مثلا 599 دلار هستش سونی الان داره روی هر دستگاه 200 الی 300 دلار ضرر میده و مجبوره برای رقابت با شرکتهای دیگه این ضرر رو متحمل بشه که باز هم با اینکه قیمتهارو آورده پایین هنوز خیلیها به دلیل قیمت بالای این کنسول اون رو تهیه نمی کنند . ببینید معمولا شرکتی که فروش خوبی داره قیمت محصولاتش رو حالا حالا ها پایین نمی یاره هیچ شاید حتی بالا هم ببره مثلا همین نینتندو داره روی کنسولش سود هم می کنه ولی دو شرکت دیگه دارن ضرر میدن که سونی داره به شدت ضرر میده 200 ، 300 دلار کجا و 100 کجا . بله اگه مایکروسافت هم می خواست مثل سونی ضرر بده الان قیمت نسخه Pre این کنسول 250 دلار بود !!! ولی نیازی به این همه ضرر نبود . پس به قول شما اگه مایکروسافت هم می خواست اون امکانات PS3 رو به کنسولش اضافه کنه مثل PS3 قیمتش نزدیک به 900 دلار می شد و اونوقت مایکروسافت هم مثل سونی مجبور بود کنسولش رو تو همون حدود قیمت الان PS3 به فروش برسونه . در نتیجه بعضی امکانات اضافی این کنسول رو حذف البته منکر این هم نمی شیم که مایکروسافت واقعی بعضی چیزهای حیاتی رو حذف کرده مثل کیفیت خوب HDMI هم می تونه باشه ولی الان این امکان برای همه وجود نداره که از روزولوشن 1080P استفاده کنند و مطمئنا تا چند سال دیگه هم که این امکان برای اکثر افراد میسر بشه دیگه زندگانی این کنسول به پایان میرسه و همه منتظر محصول بعدی هستن و حذف اون هم می تونه خوب بوده باشه و هم بد . بعدش روزولوشن 1080i و 1080p فرق آنچنانی با هم ندارن که آدم به خاطرش هزینه اضافی نسبتا زیادی بده .

آخرین ویرایش:

MIKAMI

کاربر سایت
Jul 30, 2006
185
نام
شهاب
خوب معلومه که بیشتر می شد شما اصلا همین PS3 رو گفتی مگه فکر کردی قیمت واقعی این کنسول مثلا 599 دلار هستش سونی الان داره روی هر دستگاه 200 الی 300 دلار ضرر میده و مجبوره برای رقابت با شرکتهای دیگه این ضرر رو متحمل بشه که باز هم با اینکه قیمتهارو آورده پایین هنوز خیلیها به دلیل قیمت بالای این کنسول اون رو تهیه نمی کنند . ببینید معمولا شرکتی که فروش خوبی داره قیمت محصولاتش رو حالا حالا ها پایین نمی یاره هیچ شاید حتی بالا هم ببره مثلا همین نینتندو داره روی کنسولش سود هم می کنه ولی دو شرکت دیگه دارن ضرر میدن که سونی داره به شدت ضرر میده 200 ، 300 دلار کجا و 100 کجا . بله اگه مایکروسافت هم می خواست مثل سونی ضرر بده الان قیمت نسخه Pre این کنسول 250 دلار بود !!! ولی نیازی به این همه ضرر نبود . پس به قول شما اگه مایکروسافت هم می خواست اون امکانات PS3 رو به کنسولش اضافه کنه مثل PS3 قیمتش نزدیک به 900 دلار می شد و اونوقت مایکروسافت هم مثل سونی مجبور بود کنسولش رو تو همون حدود قیمت الان PS3 به فروش برسونه . در نتیجه بعضی امکانات اضافی این کنسول رو حذف البته منکر این هم نمی شیم که مایکروسافت واقعی بعضی چیزهای حیاتی رو حذف کرده مثل کیفیت خوب HDMI هم می تونه باشه ولی الان این امکان برای همه وجود نداره که از روزولوشن 1080P استفاده کنند و مطمئنا تا چند سال دیگه هم که این امکان برای اکثر افراد میسر بشه دیگه زندگانی این کنسول به پایان میرسه و همه منتظر محصول بعدی هستن و حذف اون هم می تونه خوب بوده باشه و هم بد . بعدش روزولوشن 1080i و 1080p فرق آنچنانی با هم ندارن که آدم به خاطرش هزینه اضافی نسبتا زیادی بده .

رزولوشن 1080P با 1080i فرق قابل توجهی داره.
رزولوشن 720p در تلوزیون های کوچکتر با 1080p در تلویزیون های بزرگتر تقریبا یکیه.
بخاطر همینه که من 26 اینچو با 42 اینچ عوض نمیکنم چون بیشتر بازی های 360 رزولوشن 720p هستن تا 1080p ;)

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
دوستان محترم
لطفاً مباحث مربوط به مقايسه PS3‌ و XBOX 360 و همينطور سر و كله زدن در مورد خوب و بد بودن مغازه ها رو ادامه نديد تا مجبور به پاك كردن پست ها نشيم !
هر كس ادامه بده، هم پستش پاك ميشه و هم اخطار رو ميگيره، چون ديگه صراحتاً اينجا هشدار دادم !
اگر كسي ميخواد جواب كسي رو بده (در رابطه با اتهامات وارده) از پيغام خصوصي استفاده كنه.
پس لطفاً رعايت كنيد، تا كسي از دست كسي ناراحت نشه.
موفق باشيد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر