راهنمایی فوری در زمینه خرید سیستم حدود 900 هزار

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
راستش این اولین باره که من یه تاپیک میزنم و در خواست کمک میکنم(یه جورایی هم محک حساب میشه برای خودم)
امیدوارم کمک کنین :biggrin1:
راستش اول از همه شرمنده که این درخواستمو تو تاپیک مشاوره در امر خرید و ارتقا .... مطرح نکردم
چون یه مقداری عجله دارم
راستش من برای یکی از دوستهام میخوام یه سیستم جمع کنم در حدود 900 هزار
می خواستم نظر شما رو در مورد قطعات بپرسم
چون خودم زیاد تو بازار سخت افزار حرفه ای نیستم
اگه شما بودین چی میخریدین؟
لطفا کامل بگین
(اگه محل خاصی هم میشناسین که مطمئنه لطف کنین و از طریق پی ام بهم بگین)
بچه ها من تا فردا پس فردا میخوام ها :biggrin1::biggrin1:

اون طور که سلیقه خودتونه
یعنی اگه شما بودین چی میخریدین؟
مانیتور LCD یا CRT ؟
AMD یا INTEL؟
... یا ... ؟
ممنون
امیدوارم بتونم جبران کنم :-":-":-"

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

یعنی اگه شما بودین چی میخریدین؟
مانیتور LCD یا CRT ؟
AMD یا INTEL؟
... یا ... ؟
ممنون
امیدوارم بتونم جبران کنم :-":-":-"

دوست عزیز شما به راحتی می تونید بری یک مجله بخری و همه چیز هم توش نوشته با قیمتهای روز بازار اسم مجله هم هست عصر ارتباط و یک هفته نامه هم داره که هر هفته منتشر می شه و کلی در مورد مادربرد و مانیتور و کارت گرافیک و.... هزار تا چیز دیگه توضیح داده و هر محصول را معرفی کرده و امکانات و مشخصاتشو نوشته و هفته نامش هم شنبه ها منتشر می شه . حالا من به شما کمک می کنم تا یک سیستم تو پ جمع البته چیزهایی که خودم وارد هستم را بهت می گم

مانیتور : مانیتور را سعی کن ال سی دی LCD بگیری چون هم کوچیک و هم زیبا و هم برق کمی مصرف می کنه و هم برای چشم ضرری نداره
سی پی یو CPU : در مورد سی پی یو هم بگم اگر برای بازی بیشتر می خوای AMD بگیر و الان هم AMD خیلی بهتر از Intel هست اگر هم خواستی مشخصات یک سی پی یو خوب AMD را بهت می گم

مادر برد : مادر برد خوب الان مادربردهای نسل جدید Abit هست که کلا با AMD مچ هست و خیلی مادربرد خوبی هست قیمتش هم خیلی مناسب و مخصوص اورکلاک هست

رم : رم هم OCZ بگیری خوبه اما اگه پولت می رسه که رم 2 گیگ بخری رم CORSAIR XMS2 XPERT یکی از بهترین رم های 2 گیگ هست که فقط رم 2 گیگ می زنه و تو بازار خیلی کمه و واحد SPD در این رم از قابلیت EPP پشتیبانی می کنه که اورکلاکینگ را بی دردسر می کنه و یک نمایشگر پیشرفته روی این رم هست که امکان مشاهده فرکانس و درجه حرارت و.. بهت می ده

کیس : در مورد کیس هم Microlab 4806 یکی از زیباترین و کم صدا ترین کیسهای بازار هست

کارت گرافیک : در کارت گرافیک من زیاد حرفه ای نیستم اما شنیدم کارت های جدید GDDR3 و GDDR3خیلی خوبه pixelview
دی وی دی رایتر : یکی از بهترین دی وی دی رایترهای بازار پلکستور 716a هستش که خیلی خوبه کلی امکانات دراه اما قیمتش 100 تومن هست اما ته دی وی دی رایتر هست

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اولین چیزی که باید مشخص کنی اینه که دوستت با کامپیوتر می خواد چی کار کنه؟
برای بازی می خواد؟ یا برای طراحی گرافیکی؟ یا برای طراحی صنعتی (autocad و ...)؟ یا ...؟

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
اولین چیزی که باید مشخص کنی اینه که دوستت با کامپیوتر می خواد چی کار کنه؟
برای بازی می خواد؟ یا برای طراحی گرافیکی؟ یا برای طراحی صنعتی (autocad و ...)؟ یا ...؟
راستش یه چیزی عمومی
فکر نکنم تخصص خاصی داشته باشه که نیاز به کار حرفه ای داشته باشه
یه چیزی که هم بشه روش بازی کرد هم همه کار دیگه
ممنون:love:

دوست عزیز شما به راحتی می تونید بری یک مجله بخری و همه چیز هم توش نوشته با قیمتهای روز بازار اسم مجله هم هست عصر ارتباط و یک هفته نامه هم داره که هر هفته منتشر می شه و کلی در مورد مادربرد و مانیتور و کارت گرافیک و.... هزار تا چیز دیگه توضیح داده و هر محصول را معرفی کرده و امکانات و مشخصاتشو نوشته و هفته نامش هم شنبه ها منتشر می شه . حالا من به شما کمک می کنم تا یک سیستم تو پ جمع البته چیزهایی که خودم وارد هستم را بهت می گم

مانیتور : مانیتور را سعی کن ال سی دی LCD بگیری چون هم کوچیک و هم زیبا و هم برق کمی مصرف می کنه و هم برای چشم ضرری نداره
سی پی یو CPU : در مورد سی پی یو هم بگم اگر برای بازی بیشتر می خوای AMD بگیر و الان هم AMD خیلی بهتر از Intel هست اگر هم خواستی مشخصات یک سی پی یو خوب AMD را بهت می گم

مادر برد : مادر برد خوب الان مادربردهای نسل جدید Abit هست که کلا با AMD مچ هست و خیلی مادربرد خوبی هست قیمتش هم خیلی مناسب و مخصوص اورکلاک هست

رم : رم هم OCZ بگیری خوبه اما اگه پولت می رسه که رم 2 گیگ بخری رم CORSAIR XMS2 XPERT یکی از بهترین رم های 2 گیگ هست که فقط رم 2 گیگ می زنه و تو بازار خیلی کمه و واحد SPD در این رم از قابلیت EPP پشتیبانی می کنه که اورکلاکینگ را بی دردسر می کنه و یک نمایشگر پیشرفته روی این رم هست که امکان مشاهده فرکانس و درجه حرارت و.. بهت می ده

کیس : در مورد کیس هم Microlab 4806 یکی از زیباترین و کم صدا ترین کیسهای بازار هست

کارت گرافیک : در کارت گرافیک من زیاد حرفه ای نیستم اما شنیدم کارت های جدید GDDR3 و GDDR3خیلی خوبه pixelview
دی وی دی رایتر : یکی از بهترین دی وی دی رایترهای بازار پلکستور 716a هستش که خیلی خوبه کلی امکانات دراه اما قیمتش 100 تومن هست اما ته دی وی دی رایتر هست

ممنون
راستش این مساله یه دفعه برام پیش اومد
ولی چه کسایی بهتر از دوستان بازی سنتری
از شما هم بخاطر کمکتون ممنونم ولی اگه یه اشاره به مارک و قیمت و مدل (مانیتور) هم میکردید خیلی خوب بود
کلا من اطلاعات بیسیک و پایه رو تو این زمینه میدونم
ولی مثلا دوست داشتم ببینم دوستان چه سیستمی رو پیشنهاد میکنن
مثلا یه همچین چیزی:
CPU : intel 3.06 1MB Cache
Ram : 2*512 DDr Kingstone
H.D.D:300 Western Digital
..........

آخرین ویرایش:

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
حالا یک سیستم دیگه پیشنهاد می کنم

AMD AYHLONA64X2 3800+ این سی پی یو دوهسته ای هستش و مشخصاتش
فرکانس پردازنده : 2 گیگا هرتز
مقدار حافظه پنهان : 256 کیلو بایت
نوع سوکت : Am2
حافظه قابل پشتیبانی : DDR2 533/667/800
تکنولوژِ ساخت : 90 نانو متر
قیمتش :165000 تومان

RAM : 2 تا KINGSTONE DDR2 800 قیمتش هم 60 هزار تومن هست که دوتاش رو هم می شه 120 تومن

HARD : 320 گیگا بایتی WD CAVIAR SE 16 نوع رابط SATA2 و دور چرخش 7200 دور در دقیقه و حافظه داخلی 16 مگابایت

MOTHERBOARD : مادربرد هم ASUS M2N-E که کلا با همه این لوازمت مچ هست و دیگه احتیاج به تعریف نداره یا Abit یا GIGABYTE بگیر که قیمتش تو دست نیست

GRAPHIC CARD : کارت گرافیک هم ASUS EN7600 رو پیشنهاد می کنم که کلا با هم مچ بشند و مشکلی نداشته باشی قیمتش هم ندارم

مانیتور ؟: در مانیتور هم مانیتور LG L1900J که سری جدید ال جی هست را پیشنهاد می کنم اما قیمتش بالاست نزدیک 450000 تومن هست که پولت نمی رسه و باید سونی بخری که به صرفه تر و بهتر هست

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
حالا یک سیستم دیگه پیشنهاد می کنم

AMD AYHLONA64X2 3800+ این سی پی یو دوهسته ای هستش و مشخصاتش
فرکانس پردازنده : 2 گیگا هرتز
مقدار حافظه پنهان : 256 کیلو بایت
نوع سوکت : Am2
حافظه قابل پشتیبانی : DDR2 533/667/800
تکنولوژِ ساخت : 90 نانو متر
قیمتش :165000 تومان

RAM : 2 تا KINGSTONE DDR2 800 قیمتش هم 60 هزار تومن هست که دوتاش رو هم می شه 120 تومن

HARD : 320 گیگا بایتی WD CAVIAR SE 16 نوع رابط SATA2 و دور چرخش 7200 دور در دقیقه و حافظه داخلی 16 مگابایت

MOTHERBOARD : مادربرد هم ASUS M2N-E که کلا با همه این لوازمت مچ هست و دیگه احتیاج به تعریف نداره یا Abit یا GIGABYTE بگیر که قیمتش تو دست نیست

GRAPHIC CARD : کارت گرافیک هم ASUS EN7600 رو پیشنهاد می کنم که کلا با هم مچ بشند و مشکلی نداشته باشی قیمتش هم ندارم

مانیتور ؟: در مانیتور هم مانیتور LG L1900J که سری جدید ال جی هست را پیشنهاد می کنم اما قیمتش بالاست نزدیک 450000 تومن هست که پولت نمی رسه و باید سونی بخری که به صرفه تر و بهتر هست
AMD AYHLONA64X2 3800 حدود 135 تومنه. با اينکه الان دور دور intel Core 2 Duo هست ولي متاسفانه توي ايران ناياب شده و قيمتها بصورت نجومي زده بالا پس همين 3800 رو بگير. بالاتر هم نگير که صرف نميکنه. در ضمن يه وقت نري 3600 بگيري که پرفورمنسش خيلي پايينتر از 3800 هست و يه جورائي به سمپرون ميزنه چون کش اون نصف 3800 هست.

KINGSTONE الان بدترين رم توي بازاره و مفت نمي ارزه. رمهاي team و اگر گيرت نيومد gskill و نهايتش OCZ سعي کن DDRII-800 بگيري چون پرفورمنس AM2 با DDRII-800 به ميزان قابل توجهي بهتر ميشه.

ASUS M2N-E يکي از بدترين مادربردهاي AM2 هست با اين همه دبدبه و کب کبه و با لوله گرمائي اشکالت زيادي داره و اصلا اور نميشه. براي AM2 من Abit K9N رو پيشنهاد ميکنم حدود 90 تومن.

مانيتور LCD مفت و با کيفيت خوب: Sumsung 713N فقط 208 تومن. اگر هم 19 اينچ ميخواي 913N که فکر ميکنم يه 60-70 تومني گرونتر باشه

گرافيک هم pailet X1600 pro 256M DDRII قدرتش از 7600Gs بيشتره و فقط 83 تومن قيمت داره. براي کسي که گيمر حرفه اي نيست مناسبه. اگر هم گيمر حرفه اي هستي هم باز همين رو بگير صبر کن تا سال ديگه گرافيکهاي DirectX 10 ارزون بشن.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خوب اولين چيزي كه ميتونم بگم اينه كه دوره m2n e رو خط بكش.
cpu:amd athlon x2 3800+ am2
main:abit kn9 sli
ram:2x512 ocz ddr2 667
vga:palit geforce 7600 gs sonic ddr3
hard:western digital(ظرفيتش رو خودت معلوم كن)
power:acbel-thermaltake-ocz 400-500w
البته روي اين سيستم گيرين هم انداختي(البته از اين vesion 2 ها)كارش رو راه ميندازه.
مانيتور هم lcd بردار با توجه به بودجت.اگه شد يه benq fp202w بگير.lcd 920 n يا 930n سامسونگ هم بدك نيستند.يا همين سري سفيد فام هاي lg
----------------------------------
راستي 3600 و 3800 ايكس تو درسته توي كش با هم تفاوت دارن ولي توي پرفورمنس تفاوتي ندارن.حالا يه برنامه ي بي سرو ته مثل فرترن كه به كش حساسه كه دليل نميشه.
يه نگاه به تست زير بنداز كه در بدترين شرايط بالاي 5% اختلافشون نيست.
sysmark-1.png

sysmark-2.png

ادامه:http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-x2-3600_6.html

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام.
راستش به نظر من یه سیستم با این مشخصات میتونه چیز خوبی باشه :
CPU : AMD Athlon 64 X2 3800
Mainboard : Gigabyte - M57SLI - S4
Ram : 1 GB DDR2 800 MHZ OCZ (2*512 MB
VGA : Biostar Geforce 7600GS 256 MB DDR3
HDD : Western Digital Caviar SE 200 GB SATA2
DVD-RW : NEC 4570A

بقیه چیزا مثل کیس و کیبورد و .... هم سلیقه ای هست عزیزم .
فقط یادت باشه یه پاور خوب هم بگیری .
مانیتور هم با اون پولی که طرف میخواد خرج کنه باید CRT بیگری وگرنه باید یه کم از سیستمت بزنی تا بتونی LCD بگیری .

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خوب من اگه خودم باشم سيستم زير رو ميگيرم:
cpu:amd athlon x2 3800+=135 toman
main board:abit kn9 sli=140
ram:2x512 ocz value ddr2 667 cl 5-5-5-12=130
vga: palit geforce 7600 gs sonic ddr3=110
power:acbel 400w version 2 non pfc =40
case: optional
keyboard: optional
mouse: optional
speaker:logitech x-530=65
dvd w/r:Asus 1608P3S=45
خوب حدود 140-150 تومن ميمونه براي مانيتور.2 تا كار ميشه كرد:
1-SAMSUNG - 17" - 740N=230 تومن كه خوب بايد بودجرو افزايش داد.
2-SAMSUNG - 19" - 920N=300 تومن كه باز به بودجه برميگرده
3-يه مدل از crt به دلخواه خودت بخري(زياد واقعيتش crt هاي جديد رو نميشناسم--اگه lg f700 p موجود بود هم مانيتوره خوبيه)
در مورده كارت گرافيك اونيم كه kain گفت خوبه به شرطي كه قيمتش همين حدودا باشه
موفق باشي

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر