راهنمایی در مورد cpu

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,982
نام
Behzad
سلام دوستان گل من

ببخشید من یک سوال داشتم در مورد اورکلاک کردن چطوری میشه Cpu رو اورکلا کرد میشه در این زمینه یک توضیحاتی به ما بدید ممنونتون یمشم دوستان

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط RANGER_NAVAL_USA:
سلام دوستان گل من

ببخشید من یک سوال داشتم در مورد اورکلاک کردن چطوری میشه Cpu رو اورکلا کرد میشه در این زمینه یک توضیحاتی به ما بدید ممنونتون یمشم دوستان
شما صفحه 4 همین تاپیک رو یه مطالعه بفرما . ;)

kaletopol

کاربر سایت
Oct 17, 2006
221
نام
Payam
Overclock

با سلام
دوستان من یه سیستم دارم و میخواستم ببینم این سیستمو چقدر میشه اور کرد !
البته بگم که این سیستمو من با خیلی تخقیقات خریدم و خیلی خفنه :p
Athlon 64 X2 4200 AM2
Asus M2N32 SLI Deluxe
2 Gb Ram OCZ 800
7600 GT Gigabyte - Silent Pipe

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
به kaletopol:
برو توي بايوس مادربوردت قسمته freq&volt و htt رو 20 تا ببر بالا.
كارت گرافيكم به اورش نميرزه چون كاراييش اونقدر هم فرق نميكنه(البته كارت 7600 جي تي ميگما)

MSKT

کاربر سایت
Apr 23, 2006
195
نام
mohammad sadeghi
محمد رضا یه سوال داشتم من Cpu P4 Lga775 2800 دارم در ضمن کیس من گرین مودل 2002 هست و خوده کیس یه فن بیشتر نداره دمای سی پی یو در حالت کار زیاد تا 60 یا 63 میاد البته در حالت عادی رو 45 یا 48 هست بنظرت میتونم سی پی یو رو اورکلاک کنم خطرناک نیست و اینکه اثری تو قدرت سی پی یو داره یا نه اگر ممکنه یه نرم افزار برای اورکلاک سی پی یو معرفی کن مادربوردم Asus P5vd1-x هست چیپست Via Pt880 Ultra لطفا منو راهنمایی کن با تشکر

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
احتمالا خمير سيليكون cpu خاصيت خودش رو از دست داده.
البته كلا دماي پريسكات ها توي همين حده.
اثر داره شديد!
cpu ت رو به هرچي اور كني تبديل ميشه.
برنامه نميخواد.برو توي بايوس قسمته freq&vol و fsb رو (فك كنم 133 باشه يا كمي بيشتر مطمعن نيستم)به مقدار 10 واحد ببر بالا.بعد بيا نتيجه رو بگو.مدل دقيق cpu ت چيه؟كد نيمش رو ميگم مثلا 560-670....همينطور رم هات رو هم بگو چيه.اگه يه فن بخري cpu ت تا 3600 يا بيشتر ميره به شرطي كه رم و مينت همكاري كنن:biggrin1:

MSKT

کاربر سایت
Apr 23, 2006
195
نام
mohammad sadeghi
احتمالا خمير سيليكون cpu خاصيت خودش رو از دست داده.
البته كلا دماي پريسكات ها توي همين حده.
اثر داره شديد!
cpu ت رو به هرچي اور كني تبديل ميشه.
برنامه نميخواد.برو توي بايوس قسمته freq&vol و fsb رو (فك كنم 133 باشه يا كمي بيشتر مطمعن نيستم)به مقدار 10 واحد ببر بالا.بعد بيا نتيجه رو بگو.مدل دقيق cpu ت چيه؟كد نيمش رو ميگم مثلا 560-670....همينطور رم هات رو هم بگو چيه.اگه يه فن بخري cpu ت تا 3600 يا بيشتر ميره به شرطي كه رم و مينت همكاري كنن:biggrin1:
سی پی یو کد 521 و رم هام DUAL CHANEL 1GB KINGSTON هست باس 400 توی بایوس خودش سرعت سی پی یو رو قبل از اورکلات 200 نوشته که اخرش عدد 400 هست لطفا بگو چیکار کنم لطفا

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خوب multy tipper cpu شما 14 هستش.شما fsb رو ببر روي 230.cpu شما تبديل ميشه به 3200 يه ذره بيشتر.
همينطور سرعن رمت هم بالاتر ميادش.البته رمهات زياد براي اور خوب نيست.همين قدر اور هم بري خوبه.

MSKT

کاربر سایت
Apr 23, 2006
195
نام
mohammad sadeghi
خوب multy tipper cpu شما 14 هستش.شما fsb رو ببر روي 230.cpu شما تبديل ميشه به 3200 يه ذره بيشتر.
همينطور سرعن رمت هم بالاتر ميادش.البته رمهات زياد براي اور خوب نيست.همين قدر اور هم بري خوبه.
روی 230 گذاشتم قبل از لود ویندوز هنگ کرد روی 220 گذاشتم بعد از لود ویندوز قبل وارد شدن به داخل ویندوز هنگ کرد بهرحال از لطفت ممنونم محمد رضا

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
عجيبه!
ببين مادربوردت توي بايوس قسمتي براي افزايش ولتاز رم و سي پي يو نداره؟
اگر داره به سي پي يو 1 دهم ولت بده و به رم هم تا جايي كه ميشه بعد امتحان كن.
من وقتي north wood داشتم با رم اشغال و مين اشغال از 2.6 تا 3200 ميرفت.
اين كه ديگه مين شما هم خوبه نميدونم چرا نميذاره/!

MSKT

کاربر سایت
Apr 23, 2006
195
نام
mohammad sadeghi
عجيبه!
ببين مادربوردت توي بايوس قسمتي براي افزايش ولتاز رم و سي پي يو نداره؟
اگر داره به سي پي يو 1 دهم ولت بده و به رم هم تا جايي كه ميشه بعد امتحان كن.
من وقتي north wood داشتم با رم اشغال و مين اشغال از 2.6 تا 3200 ميرفت.
اين كه ديگه مين شما هم خوبه نميدونم چرا نميذاره/!
امروز دوباره تست کردم رو 219 بالا اومد یعنی سرعت 3.07 و تو ویندوز سی پی یو موقع کار شدید 65 درجه می شد البته تست سنگین نکردم چون سی پی یوم گارانتیش تمام شده به ریسکش نمی ارزه با این فن باکس که اصلان سی پی یو خنک نمی شه باید بعدا یه فن بخرم در ضمن وقتی 219 گذاشتم اسمه هارد تو ویندوز عوض شده بود نمی دونم چرا بهر حال مرسی که توضیح دادی

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
jj جان 805 حالا حالا ها جوابگو هست مثلا تا 3 سال ديگه.مطمعن باش از athlon 3500+ بهتره.(البته در اينده چون برنامه ها و گيم ها رو روي دوال كور اپتيمايز ميكنن)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر