راهنمایی در انتخاب CPU

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
دوست عزیز یکی از فامیل های ما در کار تیزر های تبلیغاتی کار میکنه.
عمده کارشون هم با 3مکس و مایا و افترافکتز هستش.

تقریبآ هم 6 ماه یکبار سیستمشون رو ارتقا میدن
چند وقت پیش CPU:
Intel Core i7 - 3.06GHz - 950
واسه سیستماشون تهیه کرد
رم هم کروزایر گرفته بود.
CORSAIR - Quad Channel 8GB - 1600 -4x2GB

از قیمتاشون خبر ندارم.

(الان فقط جعبه هاشون خونه ی ما هستش);)

3d_zender

کاربر سایت
May 22, 2007
15
من الان قطعاتی که دارم این هاست که در زیر نوشتم و سه قطعه مادر بورد ، رم و CPU می خوام که با ان ها مچ باشه و بهترین سرعتو بهم بده ولی بیشتر از 700 750 هم نمی خوام خرج کنم .

کارت گرافیک Geforc 8800 gts
پاور OCZ 700 real
هارد هم 2 تا 500 و یک 320

الان تمام مشکل من اینه که AMD Phenom 2 x4 965 بگیرم یا Intel Q9550 ، مادر بورد هم به جز ASUS و Giga هیچ چیز دیگه ای نمیخوام فقط در انتخاب مدل کمکم کنید.

و یک سوال دیگه که دارم آقا اصلا به من بگید که یک 3000 دو هسته ای اینتل بهتره یا یک 3000 دو هسته ای AMD فرض بر اینکه کش هاشونم یکی باشه ؟؟؟ این واقعا واسم سواله ، البته واسه کارایه گرافیکی و با شرط مچ بودن با مدل کارت گرافیکه من که در بالا گفتم ؟؟؟

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من الان قطعاتی که دارم این هاست که در زیر نوشتم و سه قطعه مادر بورد ، رم و CPU می خوام که با ان ها مچ باشه و بهترین سرعتو بهم بده ولی بیشتر از 700 750 هم نمی خوام خرج کنم .

کارت گرافیک Geforc 8800 gts
پاور OCZ 700 real
هارد هم 2 تا 500 و یک 320

الان تمام مشکل من اینه که AMD Phenom 2 x4 965 بگیرم یا Intel Q9550 ، مادر بورد هم به جز ASUS و Giga هیچ چیز دیگه ای نمیخوام فقط در انتخاب مدل کمکم کنید.

و یک سوال دیگه که دارم آقا اصلا به من بگید که یک 3000 دو هسته ای اینتل بهتره یا یک 3000 دو هسته ای AMD فرض بر اینکه کش هاشونم یکی باشه ؟؟؟ این واقعا واسم سواله ، البته واسه کارایه گرافیکی و با شرط مچ بودن با مدل کارت گرافیکه من که در بالا گفتم ؟؟؟

فرق میکنه برادر من تو خیلی مسایل. اول اینکه کش L1، L2 دارن و روش محاسباتیشون باهمفرق میکنه. اما کلا و برادرانه از دوتا cup ـه بالا Phenom II X4 965 Black Edition به مراتب بهتره. این با Core i5 و Core i7 رقابت میکنه حالا درسته یکم پایینتره از نظر پرفورمنس ولی من باهاش کار کردم پلتفرم بسیار خوبیه.

مین هم سعی کن هرچی میگیری چیپ ستش 790 باشه پل جنوبیش هم SB750 باشه. من فقط یه مدل MSI الان تو ذهنم هست اونم 790FX-GD70 ـه

مین بسیار خوبیه اصلا برای پرفورمنس بالاست.

ولی بازم دارم میگم 200 و خورده ای این 200 خورده ای مین داری پول میدی، من جای تو بودم Core i5 750 میبستم، قیمت تو یه رنج اما پرفورمنس بالاتر...

اینو الان رایان صبا نیگاه کردم

Phenom II X4 965: 210T - Core i5 750: 222T
MSI 790FX-GD70: 225T - ASUS P7P55D: 220T

3d_zender

کاربر سایت
May 22, 2007
15
تصمیم رو گرفتم !!!

بالاخره تصمیمم رو گرفتم ، میخوام این قطعات رو بگیریم . نظر بدید ؟؟

MOtherBoard : Gigabyte EP45T-UD3LR
Cpu : Intel Q9550 2.83Ghz 12mb
Ram : 8G (4*2) Geil bus 1333
که قیمت رفتم گرفتم ، 643 تومان

می خوام یک هارد 160 هم بگیریم که فقط بکنمش یک درایو برای درایو C

قطعات های دیگمم که دارمشون ایناست :

Card Graphic: geforce 8800gts
Power : OCZ 700w
Fan Cpu : OCZ

ویندوز هم می خوام Vista 64 نصب کنم ?

به نظرتون کلا خوبه ؟؟؟ :smile:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
واقعا که... سه روز ما خودمون رو اینجا هلاک کردیم آخرشم میگه Q9550 ... خب این چه نوع مشاوره گرفتنی بود؟

حرف من رو قبول نداره که کارم بررسی سخت افزاره برو تامز. تو تمام بنچ مارکای Tom's Hardware، پردازنده Q9550 پایین تر از اون دوتای دیگس.
http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts/benchmarks,60.html

بعدشم چرا وقتی 7 هست بری Vista بریزی؟!

آخرین ویرایش:

3d_zender

کاربر سایت
May 22, 2007
15
من از شما ممنونم که کمکم کردید ولی به خدا گیج شدم یک سری ها با دلیل قنع کننده می گن اینتل یک سری ها با دلیل قانع کننده می گن AMD . میگن اینتل بردار چون گرافیکت Geforce 8800gts هست بهتر جواب می ده .
نمی دونم والا شما کمکم کنید
راستیتش من برام سرعت و کارایی رم هام و کارت گرافیکم برای اهمیت بیشتری داره ، چون زمان رندرام هم الان با 6850 ک دارم بد نیست فقط رم خیلی کم میارم .
تو رو خدا شما کمک کنید کامل گیج شدم .
:(

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من از شما ممنونم که کمکم کردید ولی به خدا گیج شدم یک سری ها با دلیل قنع کننده می گن اینتل یک سری ها با دلیل قانع کننده می گن AMD . میگن اینتل بردار چون گرافیکت Geforce 8800gts هست بهتر جواب می ده .
نمی دونم والا شما کمکم کنید
راستیتش من برام سرعت و کارایی رم هام و کارت گرافیکم برای اهمیت بیشتری داره ، چون زمان رندرام هم الان با 6850 ک دارم بد نیست فقط رم خیلی کم میارم .
تو رو خدا شما کمک کنید کامل گیج شدم .
:(

خب تو اون صفحه بنچ مارکای تامز برو تست رندرهای 3D max رو نگاه کن. ببین زمان رندرها ها چجوریه. شما که داری خرج میکنی خب درست خرج کن. الان با بودجه شما راحت میشه p55+core i5 750 بست. میخوای اینتل ببندی core i5 ببند چرا یه چیز out dated که قیمتش بالاست پرفورمنسش پایینتر؟!

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
عزیز حرفی رو که من میزنم از روی دلیل و مدرک هستش نه از روی نادانی ... در حال حاضر بنده مدیر سخت افزاری و شبکه شرکت پدیسار هستم و کار هر روز من سر و کله زدن با انواع مختلف سخت افزار ها هست . من به صورت زنده از تمامی سخت افزار ها تست میگیرم و به چیزی که بسیار اهمیت میدهم میزان مصرف برق سخت افزار ها و میزان گرمای تولید شده توسط آنهاست . همین هفته پیش خودم یک فنوم 2 965 بستم و تست گرفتم . ولی نتایج اصلا خوب نبود (به میزان پولی که دادم و مقدار Performance ی که گرفتم . در ضمن سی پی یو بسیار داغ بود و کمترین سرعت فن آن 3500 دور بود . در حالی که الان زمستان است و اتاق کار من خنک است . چه برسد به آنکه تابستان بیاید و.....
من تا 2 سال پیش یه عدد ای ام دی ایکس 2 6000 داشتم و بلایی که این پردازنده سر من در آورد را هیچوقت از یاد نمیبرم. در اوج لود پردازنده و در اتاقم که کولر هم روشن بود دمای پردازنده تا 65 درجه بالا میرفت . فن آن تا 5000 دور میچرخید. حالا بماند که من بعد از آن با همان مقدار پول یک عدد 6750 خریدم که کلی بیشتر کارایی گرفتم در صورتی که فن پردازنده به زور تا 1500 دور میرسید ......
حالا خود دانی من بی اطلاعم یا فن بوی های سایت بازیسنتر !!! :-":-":-":-":-"

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
عزیز حرفی رو که من میزنم از روی دلیل و مدرک هستش نه از روی نادانی ... در حال حاضر بنده مدیر سخت افزاری و شبکه شرکت پدیسار هستم و کار هر روز من سر و کله زدن با انواع مختلف سخت افزار ها هست . من به صورت زنده از تمامی سخت افزار ها تست میگیرم و به چیزی که بسیار اهمیت میدهم میزان مصرف برق سخت افزار ها و میزان گرمای تولید شده توسط آنهاست . همین هفته پیش خودم یک فنوم 2 965 بستم و تست گرفتم . ولی نتایج اصلا خوب نبود (به میزان پولی که دادم و مقدار Performance ی که گرفتم . در ضمن سی پی یو بسیار داغ بود و کمترین سرعت فن آن 3500 دور بود . در حالی که الان زمستان است و اتاق کار من خنک است . چه برسد به آنکه تابستان بیاید و.....
من تا 2 سال پیش یه عدد ای ام دی ایکس 2 6000 داشتم و بلایی که این پردازنده سر من در آورد را هیچوقت از یاد نمیبرم. در اوج لود پردازنده و در اتاقم که کولر هم روشن بود دمای پردازنده تا 65 درجه بالا میرفت . فن آن تا 5000 دور میچرخید. حالا بماند که من بعد از آن با همان مقدار پول یک عدد 6750 خریدم که کلی بیشتر کارایی گرفتم در صورتی که فن پردازنده به زور تا 1500 دور میرسید ......
:laughing: خوب من که نفهمیدم منظور شما چیه؟ ای ام دی بده یا اینتل یا هردوش یا هیچ کدوم!!
بابا مگه کوره آجر پزییه که دماش تا 65 رفته؟! بابا منم گفتم AMD زیاد انتخاب خوبی نیست ولی نه دیگه اینکه آتیش بگیره ... من دوست صمیمیم PHENOME II X3 داره با پاور 330 گرین!!!!!!! مشکل داره ولی اصلا اینجوری که شما میگی نیست.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
بدون شرح .................................................................
خودتون ببینید

بدون شرح .................................................................
باز هم ببینید

بدون شرح.................................................................
More to see

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
:laughing:
بابا مگه کوره آجر پزییه که دماش تا 65 رفته؟! بابا منم گفتم AMD زیاد انتخاب خوبی نیست ولی نه دیگه اینکه آتیش بگیره ... من دوست صمیمیم PHENOME II X3 داره با پاور 330 گرین!!!!!!! مشکل داره ولی اصلا اینجوری که شما میگی نیست.

مشکلی که منم دارم همینه دیگه .... پردازنده های ای ام دی مخصوصا اون بالا بالاییاشون همشون کارخونه ذوب آهن هستن ... در ضمن سرعت کلاک یه 965 رو در نظر بگیر !!! 3.4 گیگا هرتز!!! بعدا یه پردازنده از اینتل باید بیاد با سرعت 2.8 گیگاهرتز از اون بزنه بالاتر!!!!. :-":-"

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield

بنده هم دبیر سرویس فناوری و سرگرمی های دیجیتال هفته نامه تخصصی علم روز هستم. اگرم به من بود همین الان شما رو از سمتی که دارید اخراج می کردم چون علاوه بر داشتن اطلاعات ناقص نظرتون راجع به یک برند عظیم کاملا biased ـه اونم رو یه تجربه بد صرفا!

اگر قرار باشه آدم به صرف یک تجربه بد نظر بده من یه تجربه بسیار خوب دارم. من یه پردازنده سمپرون دارم که نزدیک 10 ساله داره کار میکنه الان دادمش به بابام.

بله منم این نسل e6750 دارم. چون از Athlon X2 بهتر بود. مثل الان که فینام بهتر از C2D ـه...

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
بنده هم دبیر سرویس فناوری و سرگرمی های دیجیتال هفته نامه تخصصی علم روز هستم. اگرم به من بود همین الان شما رو از سمتی که دارید اخراج می کردم چون علاوه بر داشتن اطلاعات ناقص نظرتون راجع به یک برند عظیم کاملا biased ـه اونم رو یه تجربه بد صرفا!

اگر قرار باشه آدم به صرف یک تجربه بد نظر بده من یه تجربه بسیار خوب دارم. من یه پردازنده سمپرون دارم که نزدیک 10 ساله داره کار میکنه الان دادمش به بابام.

بله منم این نسل e6750 دارم. چون از Athlon X2 بهتر بود. مثل الان که فینام بهتر از C2D ـه...

ببین به من آی دی مسنجرت رو بده الان با هم بیاییم یه کتک کاری داشته باشیم :cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri
:boxing::boxing::hurted1::hurted1::gunner::gunner::sniper::sniper::discussion:

آخرین ویرایش:

3d_zender

کاربر سایت
May 22, 2007
15
Quadro یا Geforce

حالا بچه ها یک سوال دیگه ، البته یکم تخصصی تر میشه ؟

همانطور که می دونید کارت گرافیک های سری Quadro برای کارهای گرافیکی و محیط های وکتور.
کار من هم با 3d max است . می خوام حدود 300 350 هم بزار کنار واسه گرافیک ، حالا یک سوال پیش میاد .

این که برم یک مدل پایین از سری Quadro بردارم مثل FX 580 که حدود قیمتش 350 هست
یا
برم یک کارت گرافیک از سری Geforce بگیرم که حدود 350 یک چیز خیلی خوبش گیرم میاد

راهنمایی کنید ؟؟؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر