راهنمایی در امر خرید موبایل

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,079
نام
شایان
خوب پیکسل 6 پرو زمین تا آسمون فرق کرد با اپدیت اندروید 14
رو اندروید 13 باطری خوب بود راحت 1 روز رو دوام میاورد اما مثلا گوشی رو میذاشتی رو دانلود صفحه رو قفل میکردی خیلی زود باطری خالی میکرد
الان این برطرف شده تو اندروید 14
دوربین گوشی هم خیلی خیلی بهتر شده تو اندروید 13 نمیتونست درست فوکوس کنه به طوری که مجبور میشدم بعضی اوقات دستم رو روی صفحه نگه دارم تا فوکوس لاک بشه بعد عکس بگیرم
اما الان اینم درست شده
در کل به شدت راضی هستم

راستی دوستان گلی که پیکسل 6 پرو دارن میتونن به من پیام بدن برای گلس گوشی
حدود 20 روز دیگه از چین میرسه گلس هایی که سفارش دادم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,494
نام
امین
خوب پیکسل 6 پرو زمین تا آسمون فرق کرد با اپدیت اندروید 14
رو اندروید 13 باطری خوب بود راحت 1 روز رو دوام میاورد اما مثلا گوشی رو میذاشتی رو دانلود صفحه رو قفل میکردی خیلی زود باطری خالی میکرد
الان این برطرف شده تو اندروید 14
دوربین گوشی هم خیلی خیلی بهتر شده تو اندروید 13 نمیتونست درست فوکوس کنه به طوری که مجبور میشدم بعضی اوقات دستم رو روی صفحه نگه دارم تا فوکوس لاک بشه بعد عکس بگیرم
اما الان اینم درست شده
در کل به شدت راضی هستم

راستی دوستان گلی که پیکسل 6 پرو دارن میتونن به من پیام بدن برای گلس گوشی
حدود 20 روز دیگه از چین میرسه گلس هایی که سفارش دادم
ریست فکتوری بزن، دوباره بالا بیارش.
فاصله زمانی اپدیت هم کم بود با نسخه گلوبال.
چرت میگفتن که 6 ماه فاصله هست.

واسه دوربین هم حتمن اون دو تا برنامه پیکسل رو اپديت نگه دار.
عجیب اینه من با بعضی چیز پی ان ها میرم نمیاره و فقط با سای*فون همه رو میاره و لوکیشن us

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,079
نام
شایان
ریست فکتوری بزن، دوباره بالا بیارش.
فاصله زمانی اپدیت هم کم بود با نسخه گلوبال.
چرت میگفتن که 6 ماه فاصله هست.

واسه دوربین هم حتمن اون دو تا برنامه پیکسل رو اپديت نگه دار.
عجیب اینه من با بعضی چیز پی ان ها میرم نمیاره و فقط با سای*فون همه رو میاره و لوکیشن us
ریست فکتوری رو همون اندروید 13 هم زده بودم رو این 14 هم زدم البته چند روزه برام اپدیت رو داده بود دانلود نکرده بودم
اون برنامه های دوربین هم من با هات اسپات شیلد زدم همه رو اورد و خودش اپدیت کرد
دقیقا بعد اپدیت تغییر کرد بیشتر از همه مثلا تو پرتره 1x داشت با 1.3x بعد اپدیت شد 1x و 2x یعنی زوم تر شد پرتره
و فوکوس دوربین هم دقیقا درست شد

انقدر دوربین گوشی خوب شده که ایفون رو جدی جدی گذاشتم کنار و با این عکس میگیرم

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,041
نام
محمد امین
شرکتهای موبایل معمولا هر سه چهار سال یکبار برای جذب مشتری یک سری گوشی عالی با حاشیه سود خیلی کم عرضه میکنن اگر این بازه بشناسید و اون تایم خرید کنید خیلی عالی هست
الان شیائومی بعد از سه سال دوباره این حرکت زده و گوشی ردمی نوت 13 پرو پلاس و شیائومی 14 و 14 پرو زده که به شدت ارزش خرید داره البته هنوز تو ایران کامل نیومده

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,494
نام
امین
دوستان سلام
به عنوان گوشی دوم موندم پیکسل 8 پرو بگیرم یا پیکسل فولد یا سامسونگ زی فولد 5
گوشی اولم S23 Ultra هست
ممنونم
خدایی ظلمه Pixel 8 pro رو واسه گوشی دوم بگیری 😁
خودش پادشاهه.
سامسونگ که داری چه کاریه بازم سامسونگ ور داری!
اندروید = Pixel 😎
البته فولد هم دنیای خودش رو داره و من باشم میرم سراغش

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,532
نام
علی
خدایی ظلمه Pixel 8 pro رو واسه گوشی دوم بگیری 😁
خودش پادشاهه.
سامسونگ که داری چه کاریه بازم سامسونگ ور داری!
اندروید = Pixel 😎
البته فولد هم دنیای خودش رو داره و من باشم میرم سراغش
ممنونم امین جان
والا برا من دوربین و تصویر اولویت اولمه
هنوز پیکسل 8 پرو رو از نزدیک ندیدم
منتها چون از اولین سری نوت همیشه یدونه نوت داشتم واسه همین به قلم عادت کردم
همین زی فولد هم چون قلم توش نمیره تا حالا سمتش نرفتم
البته یدونه هم تبلت Tab S9 Ultra گرفتم همین باعث شده یکم تو خرید فولد شک کنم

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,024
نام
احمد
دوستان نظرتون در مورد گوشی زیر چیه؟سامسونگ مدل Galaxy M34 5G؟ اخرین باری که گوشی خریدم 7 سال پیش بود نوکیا 8 هیچی از گوشی بلد نیستم فقط کیفیت دوربین و ضعیف نشدن طولانی مدت برام خیلی مهمه الان این گوشیم واسه این که برای 7 ساله پیش هنوز یک بار هنگ نکرده یا ضعیف نشده
نظرتون در مورد Redmi Note 12 4G رو هم بگید انگار این شیائومی امکانات در حد سام سونگ داره
قیمت سامسونگ 8 قیمت شیائومی 6500
اگر گوشی بهتری تو این رنج قیمت 7/8 تومن هست بگید.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,041
نام
محمد امین
من نمیدونم چه فلسفه ای هست همه میرن سمت گوشی بزرگ؟ اگر فقط کارهای معمولی از گوشی انجام میدی به نظرم مدلهای استاندار خیلی بهتر از پلاس و پروپلاس و پرومکس و.. هست

دوستان نظرتون در مورد گوشی زیر چیه؟سامسونگ مدل Galaxy M34 5G؟ اخرین باری که گوشی خریدم 7 سال پیش بود نوکیا 8 هیچی از گوشی بلد نیستم فقط کیفیت دوربین و ضعیف نشدن طولانی مدت برام خیلی مهمه الان این گوشیم واسه این که برای 7 ساله پیش هنوز یک بار هنگ نکرده یا ضعیف نشده
نظرتون در مورد Redmi Note 12 4G رو هم بگید انگار این شیائومی امکانات در حد سام سونگ داره
قیمت سامسونگ 8 قیمت شیائومی 6500
اگر گوشی بهتری تو این رنج قیمت 7/8 تومن هست بگید.
گوشی M34 داریم و A34 که معمولا گوشی های سری A پردازنده و دوربین بهتری دارند ولی گوشی های سری M باتری بهتری دارند
معمولا گوشی های چینی در صورتی که مشخصات و کیفیت یکی باشه حدود 30 درصد قیمت کمتری نسبت به سامسونگ دارند یعنی به صرفه تر هستند
به نظر من اگر دوربین برات مهمه و میخوای چند سال گوشیت نگه داری A34 بگیر تا 4 سالم آپدیت نرم افزاری براش میاد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,079
نام
شایان
من نمیدونم چه فلسفه ای هست همه میرن سمت گوشی بزرگ؟ اگر فقط کارهای معمولی از گوشی انجام میدی به نظرم مدلهای استاندار خیلی بهتر از پلاس و پروپلاس و پرومکس و.. هست

گوشی M34 داریم و A34 که معمولا گوشی های سری A پردازنده و دوربین بهتری دارند ولی گوشی های سری M باتری بهتری دارند
معمولا گوشی های چینی در صورتی که مشخصات و کیفیت یکی باشه حدود 30 درصد قیمت کمتری نسبت به سامسونگ دارند یعنی به صرفه تر هستند
به نظر من اگر دوربین برات مهمه و میخوای چند سال گوشیت نگه داری A34 بگیر تا 4 سالم آپدیت نرم افزاری براش میاد
اصلا من برای پدرم یه s21 گرفتم سال پیش گوشی عالیه انقدر خوش دسته که هرچی بگم کم گفتم
حتی خودم هم 13 pro معمولی گرفتم و نرفتم سراغ مکس
منم به شخصه نیازی نمیبینم برای گوشی بزرگ الان پیکسل که دارم هم برام بزرگه و عادت ندارم بشه تو جیبم برای همین همش میزارمش تو کیف رو دوشیم

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,837
نام
مهراد
شرکتهای موبایل معمولا هر سه چهار سال یکبار برای جذب مشتری یک سری گوشی عالی با حاشیه سود خیلی کم عرضه میکنن اگر این بازه بشناسید و اون تایم خرید کنید خیلی عالی هست
الان شیائومی بعد از سه سال دوباره این حرکت زده و گوشی ردمی نوت 13 پرو پلاس و شیائومی 14 و 14 پرو زده که به شدت ارزش خرید داره البته هنوز تو ایران کامل نیومده
متاسفانه هر دو سری پک چین هستن. وقتی نسخه گلوبال معرفی بشه قیمت ها بیشتر میشن و تو ایران هم دیگه مشخصه...

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,494
نام
امین
ممنونم امین جان
والا برا من دوربین و تصویر اولویت اولمه
هنوز پیکسل 8 پرو رو از نزدیک ندیدم
منتها چون از اولین سری نوت همیشه یدونه نوت داشتم واسه همین به قلم عادت کردم
همین زی فولد هم چون قلم توش نمیره تا حالا سمتش نرفتم
البته یدونه هم تبلت Tab S9 Ultra گرفتم همین باعث شده یکم تو خرید فولد شک کنم

کلا پیکسل ها و گوگل دنیای خودشون رو دارن و بنظرم بهترین و سریعترین رابط کاربری اندروید رو دارن.
چون یدونه شاخ سامسونگ رو داری واسه تنوع هم که شده گوگل فولد رو بگیر.
به هر حال تجربه ناب و جدیدی هم هست که میتونه هم واسه خودت هم اطرافیانت جالب و جذاب باشه.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,810
نام
حامد
من خودم از لحاظ خوش دستی و اینا همون ایفون معمولی و یا پرو معمولی رو میپسندم.
ولی لعنتی ها همیشه یه سری امکانات رو روی گوشی های پرو مکس و یا پلاس و اینا میذارن.
یکیش میزان زوم اپتیکال هست که فک کنم فرق می‌کنه. و حالا ممکنه نکته های ریز دیگه هم داشته باشه که یادم نیست.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,079
نام
شایان
من خودم از لحاظ خوش دستی و اینا همون ایفون معمولی و یا پرو معمولی رو میپسندم.
ولی لعنتی ها همیشه یه سری امکانات رو روی گوشی های پرو مکس و یا پلاس و اینا میذارن.
یکیش میزان زوم اپتیکال هست که فک کنم فرق می‌کنه. و حالا ممکنه نکته های ریز دیگه هم داشته باشه که یادم نیست.
بین سری 15 پرو و مکس تنها تفاوت زوم 5 برابری مکس در مقابل 3 برابری پرو به حساب میاد
که تازه به شخصه همون 3 برابر رو میپسندم
هر کسی اگر عکاسی دوست داشته باشه یا سر در بیاره میدونه بهترین زوم برای عکاسی پرتره بین 50 تا 70 میلیمتر به حساب میاد
پس در مرحله اول بهترین لنز برای عکاسی پرتره میشه 2X که حدود 50 میلیمتر میشه بعد 3X که حدود 75 میلیمتر میشه و 5X و اینا به درد نخور میشن
و خوب لنز زوم بیشتر باید برای پرتره استفاده بشه تا زوم کردن رو اجسام مگر اینکه گوشی لنز اپتیکال 10 برابری داشته باشه وگرنه 5x هم اونقدر به درد زوم نمیخوره
همین الان پیکسل من لنز 4X داره که به هییییییچ دردی نمیخوره خیلی هم لنز با کیفیتیه ها 50 مگاپیکسل هم هست و واقعا عکس های دقیقی میگیره اما کاربردی نداره و بیشتر دارم پرتره کراپ 2X روی لنز اصلی میگیرم باهاش و هنوز از 4X عه استفاده ای نکردم
شاید حتی برمیگشتم عقب پیکسل 6 معمولی یا حتی 7 میگرفتم که لنز زوم نداره چون کاربردی نداره واقعا

حالا این بین تو ایفون مخصوصا یه حالت کلاس بیشتر هم هست تو ایران که پرو مکس دستت بگیری تا پرو معمولی
هرچند الان هرکی رو میبینی ایفون دستشه اونم 15 فرقی هم نداره طرف پول برای اب و نون داره یا نه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اینو اینجا بگم شاید به کار کسی اومد اگه مثل من قدیم همیشه بسته سالانه همراه اول میگرفتید و بعد اینکه گند زدن به بسته ها و حجماشون دردسر دارید یه سیم کارت از اپراتورای دیگه بگیرید من بارها مقایسه قیمت بسته هارو تو زومیت و دیجیاتو و اینجور سایتا دیده بودم بلکه کوچ کنم رو یه گزینه بهتر ولی همشون همراه اول ایرانسل رایتل و گاهی شاتل رو میذاشتن و بس که قیمتاشونم تو یه رنجه
چند روز پیش فهمیدم اپتل هم سیم کارت میده و جدا از اینکه بسته هاش خیلی بهتر و بصرفه تر درمیاد بسته یکساله هم داره امروز هم من کارتخوان سپ دارم اومده بودن برا چک گفتن سامانتل هم سیم کارت میده که البته برای ماها که دستگاه داریم رایگانه ولی قیمت عادیشم چک کردم ارزون بود این سامان تل هم بسته های یکماهشو فعلا دوبرابر حجمی که میخری بهت میده بکساله حجیم هم داره (عملا ۴۰ تومن شارژ کنی ۳-۴ گیگ فک کنم نت یه ماهه رایگان میگیری بعدش ۳۰تومن بسته ۱۰گیگ یه ماهه میخری که ۲۰گیگ میگیری برای ۲۳ گیگ میشه ۳۰ تومن)
لوتوس تل هم یکی از دوستان گفت اخر هفته ها ۲۰۰گیگ رابگان میده ولی خب سایت این خیلی داغون بود امروزم سعی کردم ثبت نام کنم لیست شماره هاشو ببینم نشد اما از دوتای قبلی که گفتم گرفتم
اپتل بسته یکساله ۱۰۰گیگ داره سامانتل یکساله ۱۵۰ و ۲۰۰ گیگ.
شماره های رندی هم میدن سامانتل پیش شماره هاش 099999 بود عالیه براب شماره رند داشتن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر