راهنمایی در امر خرید موبایل

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
دوستان زد2 بدون گارانتی 1365 تومن به صرفه تره یا جی 2 سی دوگیگ 1250تومن؟
Z2 یکی از پرچمدارهای 2014 هستش در حالی که G2 سال گذشته اومده بود. بدنش زیباتره، ضد آبه و سخت افزار قوی تری هم داره (البته نه اونقدر که فکرش رو کنید)
اما G2 به نظرم مزایایی داره که می تونه خرید بهتری باشه: 1- سبک تره و ده ها بار خوش دست تر (در حالی که سایز صفحه یکسانه) 2- قیمتش مفته نسبت به امکانات (1250) 3- جواب پس داده و هیچ گونه مشکل خاصی نداره (در حالی که Z2 به صورت عشقی overheat میکنه، موقع بازی زیاد گرم میشه، دوربین رو میبنده و غیره)
من G2 رو ترجیح میدم مگر اینکه بحث گوشی هایی مثل Note 3، S5، G3 و M8 هم وسط بیاد. اون وقت دیگه سلیقه ها مطرح میشه فقط!

miladwwe

کاربر سایت
Jan 29, 2013
254
نام
Milad
Z2 یکی از پرچمدارهای 2014 هستش در حالی که G2 سال گذشته اومده بود. بدنش زیباتره، ضد آبه و سخت افزار قوی تری هم داره (البته نه اونقدر که فکرش رو کنید)
اما G2 به نظرم مزایایی داره که می تونه خرید بهتری باشه: 1- سبک تره و ده ها بار خوش دست تر (در حالی که سایز صفحه یکسانه) 2- قیمتش مفته نسبت به امکانات (1250) 3- جواب پس داده و هیچ گونه مشکل خاصی نداره (در حالی که Z2 به صورت عشقی overheat میکنه، موقع بازی زیاد گرم میشه، دوربین رو میبنده و غیره)
من G2 رو ترجیح میدم مگر اینکه بحث گوشی هایی مثل Note 3، S5، G3 و M8 هم وسط بیاد. اون وقت دیگه سلیقه ها مطرح میشه فقط!
اینم در نظر بگیریم زد2 با گارانتیش 1900 زده!
زد2 دوربینش 20 مگاپیکسله ولی تو تست ها خوب جواب نداده اس 5 بهتره بوده!

سونی 200دلار رو گوشی های زد کاهش قیمت داده

آخرین ویرایش:

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
اینم در نظر بگیریم زد2 با گارانتیش 1900 زده!
این گارانتی ها اراجیفی بیش نیستند و الان قیمت Z2 نو 1400 هستش و بس! برخی Z2 ها هستند که داخلشون هندزفری حذف نویز مخصوص هم دارند که اونها حدود 100 تا 150 بسته به شرف مغازه داره گرونتره. تازه این هم خیلی کم یابه توی ایران!
زد2 دوربینش 20 مگاپیکسله ولی تو تست ها خوب جواب نداده اس 5 بهتره بوده!
Z2 مگاپیکسل بالایی داره اما در عمل جالب نیست. تا تنظیمات رو نیارید روی 8 مگاپیکسل، از تمامی امکانات مهم این دوربین و تنظیمات مختلف محروم هستید.
الان گوشی مثل G3 درسته 13 مگاپیکسله، اما یک عکسبرداری تمام اتوماتیک سریع رو با حداکثر توان دوربین به ارمغان میاره.
دقیقا چقدر میتونی خرج کنی؟

miladwwe

کاربر سایت
Jan 29, 2013
254
نام
Milad
این گارانتی ها اراجیفی بیش نیستند و الان قیمت Z2 نو 1400 هستش و بس! برخی Z2 ها هستند که داخلشون هندزفری حذف نویز مخصوص هم دارند که اونها حدود 100 تا 150 بسته به شرف مغازه داره گرونتره. تازه این هم خیلی کم یابه توی ایران!

Z2 مگاپیکسل بالایی داره اما در عمل جالب نیست. تا تنظیمات رو نیارید روی 8 مگاپیکسل، از تمامی امکانات مهم این دوربین و تنظیمات مختلف محروم هستید.
الان گوشی مثل G3 درسته 13 مگاپیکسله، اما یک عکسبرداری تمام اتوماتیک سریع رو با حداکثر توان دوربین به ارمغان میاره.
دقیقا چقدر میتونی خرج کنی؟
درست میگی من اعتقادی به گارانتی اینجا ندارم!
تا همین ماکزمیم 1300 که الان دیدم زد2 کاهش چشمگیری داشته شاید هم ارزونتر بشه از این هم!
خواستم جی 2 بگیرم ولی زد2 دلمو گرفته لامصب:-/

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
درست میگی من اعتقادی به گارانتی اینجا ندارم!
تا همین ماکزمیم 1300 که الان دیدم زد2 کاهش چشمگیری داشته شاید هم ارزونتر بشه از این هم!
خواستم جی 2 بگیرم ولی زد2 دلمو گرفته لامصب:-/
پس همون چیزی بگیر که تو دلت هست که بعد نگی ای کاش خریده بودم

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
خواستم جی 2 بگیرم ولی زد2 دلمو گرفته لامصب
دل من رو هم یه زمانی Z1 بنفش و Nokia X فسفری شدیدا گرفته بود :d فقط به ظاهر و امکانات همینطوری نگاه نکن. در مورد هر دو گوشی کامل تحقیقات داشته باش یه وقت سر چیزی بعدا دلت رو نزنه وگرنه اون وقت بد ضرر می کنی. همیشه علاقه خالی ملاک نیست!
مثلا Z2 درسته اسپیکر استریو داره اما تنها یک سوم قدرت اسپیکر M8 رو داره! یا G2 کارت حافظه نمیخوره و ممکنه برای اون درسته از افرادی که تمایل به کارت حافظه های بالا دارند دردسر بشه.
به نظر من مشکلات G2 خیلی کمتره و یا قابل چشم پوشیه. با خرید این گوشی 50 تومن هم صرفه جویی کردی توی پولت و بقیش هم میدی کیفی، گاردی، محافظ شیشه ای چیزی.

miladwwe

کاربر سایت
Jan 29, 2013
254
نام
Milad
دل من رو هم یه زمانی Z1 بنفش و Nokia X فسفری شدیدا گرفته بود :d فقط به ظاهر و امکانات همینطوری نگاه نکن. در مورد هر دو گوشی کامل تحقیقات داشته باش یه وقت سر چیزی بعدا دلت رو نزنه وگرنه اون وقت بد ضرر می کنی. همیشه علاقه خالی ملاک نیست!
مثلا Z2 درسته اسپیکر استریو داره اما تنها یک سوم قدرت اسپیکر M8 رو داره! یا G2 کارت حافظه نمیخوره و ممکنه برای اون درسته از افرادی که تمایل به کارت حافظه های بالا دارند دردسر بشه.
به نظر من مشکلات G2 خیلی کمتره و یا قابل چشم پوشیه. با خرید این گوشی 50 تومن هم صرفه جویی کردی توی پولت و بقیش هم میدی کیفی، گاردی، محافظ شیشه ای چیزی.
جی2 تو بررسی هاش که دیدم با اس 4 ونکسوس 4 هم رده های اون زمانش مقایسه شده بود واز این لحاظ یک سالی هست که معرفی شده ولی هنوز هم
با رقبای الان دست وپنجه نرم میکنه!
اگه واقعا سونی 200دلار ارزون کرده پس خبری هستش شاید همین زد2 یک تومن هم گیر اومد!8-|
M8 حدود1900 هستش فک کنم! اینم در نظر بگیریم دوربین ام 8 هم قابل قیاس با سایر رقباش نیست

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
تا 1.500 بخوام به کسی هدیه بدم چی بگیرم
Samsung Galaxy S5 - 1550
Samsung Galaxy Note 3 - 1500
HTC One E8 - 1550
Sony Xperia Z2 - 1400
هدیه همینطوری؟ قصد دیگه ای ندارید؟ (مثلا طرف عشق موسیقی هستش یا برای دانشگاه می خواد یا عکس برداری خیلی دوست داره و غیره)
S5 و Note 3 از همه بهتر هستند به نظرم. مخصوصا S5 رو رنگ گلد بخرید و بهتر از اون Note 3 مشکی Rose Gold که خیلی شکیل هستش برای یک هدیه!

- - -ویرایش - - -

اگه واقعا سونی 200دلار ارزون کرده پس خبری هستش شاید همین زد2 یک تومن هم گیر اومد!
این کاهش قیمت ها توی ایران 4 ماه طول میکشه تا عملی بشه! عمرا 1 تومن گیر بیاد :d 1150 دست دو شاید ...
M8 حدود1900 هستش فک کنم! اینم در نظر بگیریم دوربین ام 8 هم قابل قیاس با سایر رقباش نیست
توی بحث خرید M8 اصلا دوربین مطرح نیست. همه چیز فقط اسپیکره، طراحی، سرعت و سادگی. گرونه به نظرم. تمامی پرچمدارهای رقیب افت قیمت خیلی خوبی داشتند بجز این :|
جی2 تو بررسی هاش که دیدم با اس 4 ونکسوس 4 هم رده های اون زمانش مقایسه شده بود واز این لحاظ یک سالی هست که معرفی شده ولی هنوز هم با رقبای الان دست وپنجه نرم میکنه!
نکسوس 4 که سهله، 5 رو هم میزنه :d باطری های نکسوس کلا پشری ارزش ندارند و همین کافیه که از ارزش یک پرچمدار کم بشه.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,014
نام
sami
دوستان قبل از این که نسخه m8 به دلیل دوربینش بپیچید یکبار برید بازار موبایل و دوربینشو با s5 یا g3 یا هر چی که دلتون خواست کنار هم بزارید مقایسه کنید نظرتون به کل عوض میشه

اونوقت دیگه این قدر راحت به این اراجیف سایتای مختلف توجه نمیکنین...با تشکر:d

در ضمن دلیلمم واسه این حرف اینه...سونی و سامسونگ و ال جی تو ایران نمایندگی های به شدت فعالی دارن و واسه بالا بردن برندشون هر کاری میکنن
مثلا رفیق من مغازه داره اینجا سر ماه از طرف سامسونگ میان کل دکورشو واسش عوض میکنن:|از قاب و گوشی گرفته میزارن واسش تا عکس و کاتالوگ به صورت کاملا رایگان

پول و سرمایه و پشتوانه که اینا دارن خیلی راحت میتونه نظر کاسبا و اهالی به اصللاح فنو به سمت خودشون برگردونه و باعث تبلیغات کذب و دروغ بشه واسشون
یکی از کارای اصلیشونم تخریب برندای دیگست

آخرین ویرایش:

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
دوستان قبل از این که نسخه m8 به دلیل دوربینش بپیچید یکبار برید بازار موبایل و دوربینشو با s5 یا g3 یا هر چی که دلتون خواست کنار هم بزارید مقایسه کنید نظرتون به کل عوض میشه
من خودم HTC One M7 داشتم و به خاطر همین دوربین و باطری ضعیف فروختم! با دوربین این گوشی هم که کاملا مشابه M8 هستش و بعد از آپدیت هم بهتر شده زیاد عکس برداری کردم.
گاهی اوقات آره قشنگه ولی گاهی اوقات هم واقعا ضعف حس میشه مخصوصا در محیط های سربسته. قید زوم کردن هم که باید بزنید!
اگر یک سایت فقط چرت می گفت یه چیزی، اما سایتی نداریم که این دوربین رو برابر با دوربین G3 یا S5 بدونه و همه از اون بد می گند! باز من خوشبختانه تونستم از نزدیک برای مدتی تجربه کنم و درست هم هست این ایرادات.
زومیت یه بار آورد M8 رو دیگه هم نیومد ... توی GSM Arena و Phonearena هم که مقایسه ها هست و دیگه این گوشی رو برای مقایسه های جدید نیاوردند ولی هنوز Note 3 میاد :))
کاملا واضحه که خرید M8 و M7 به خاطر دوربین نیست پس سایت ها هم مدتی می شه که دیگه اون رو توی مقایسه ها نمیارند که بیخودی کوبیده نشده! انصافا هم درست نیست به خاطر یه دوربین این گوشی رو کاملا منکرش بشیم اما نقطه ضعف بزرگ اونه بالاخره.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,014
نام
sami
من خودم HTC One M7 داشتم و به خاطر همین دوربین و باطری ضعیف فروختم! با دوربین این گوشی هم که کاملا مشابه M8 هستش و بعد از آپدیت هم بهتر شده زیاد عکس برداری کردم.
گاهی اوقات آره قشنگه ولی گاهی اوقات هم واقعا ضعف حس میشه مخصوصا در محیط های سربسته. قید زوم کردن هم که باید بزنید!
اگر یک سایت فقط چرت می گفت یه چیزی، اما سایتی نداریم که این دوربین رو برابر با دوربین G3 یا S5 بدونه و همه از اون بد می گند! باز من خوشبختانه تونستم از نزدیک برای مدتی تجربه کنم و درست هم هست این ایرادات.
زومیت یه بار آورد M8 رو دیگه هم نیومد ... توی GSM Arena و Phonearena هم که مقایسه ها هست و دیگه این گوشی رو برای مقایسه های جدید نیاوردند ولی هنوز Note 3 میاد :))
کاملا واضحه که خرید M8 و M7 به خاطر دوربین نیست پس سایت ها هم مدتی می شه که دیگه اون رو توی مقایسه ها نمیارند که بیخودی کوبیده نشده! انصافا هم درست نیست به خاطر یه دوربین این گوشی رو کاملا منکرش بشیم اما نقطه ضعف بزرگ اونه بالاخره.
اتفاقا خودم یک عکس گذاشتم تو همین تاپیک یکی رو با m7 گرفتم یکی رو با نوت 3 که ماله m7 خیلی واضحتر و طبیعی تر بود

من که اصلا نه تو m7 نه تو m8 ضعف دوربین دیدم.وقتی که m7 داشتم دوربینش از تمام گوشیایی که قدیم داشتم(نوت 3 و آیفون 5s)بهتر بود

واسه دوستم هفته پیش m8 خردیم رفتیم تو نمایندگی سامسونگ کنار s5 گذاشتیم خیلی سرتر بود.نظر شخصی منم نیست چند نفر بودن اونام تایید کردن حتی خود فروشنده سامسونگ

در ضمن همین g2 تو محیطای یکم تاریک کلا یک صفحه سفید به جای عکس تحویلت میده:d

آخرین ویرایش:

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
اتفاقا خودم یک عکس گذاشتم تو همین تاپیک یکی رو با m7 گرفتم یکی رو با نوت 3 که ماله m7 خیلی واضحتر و طبیعی تر بودمن که اصلا نه تو m7 نه تو m8 ضعف دوربین دیدم.وقتی که m7 داشتم دوربینش از تمام گوشیایی که قدیم داشتم(نوت 3 و آیفون 5s)بهتر بودواسه دوستم هفته پیش m8 خردیم رفتیم تو نمایندگی سامسونگ کنار s5 گذاشتیم خیلی سرتر بود.نظر شخصی منم نیست چند نفر بودن اونام تایید کردن حتی خود فروشنده سامسونگدر ضمن همین g2 تو محیطای یکم تاریک کلا یک صفحه سفید به جای عکس تحویلت میده:d
پس الان ام8بهترین دوربین دنیا رو داره دیگه؟
ویا تو نمیدونی عکس خوب چیه؟؟
یا عکس رو بد گرفتی.
یا عکسارو تو صفحه گوشی مقایسه میکنی
یا فکر میکنی هرچی عکس تو محیط تاریک روشنتر باشه پس بهتره و
اس5تو محیط کم نور عالیه ولی تو نور خوب عکسای باورنکردنی میگیره و خیلی بهتر از اچ تی سی وان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر