راهنمايي و مشاوره براي خريد انواع مودم و روتر ADSL

kasra_masiha

کاربر سایت
Aug 17, 2008
45
سلام
من سایت رو خوندم و رفتم مودم wag120n خریدم
حالا که نصبش کردم انتنش خیلی خیلی ضعیف هست و ثابت هم نیست وقتی تو همین اتاقی که مودم هست هستم انتنش ضعیف قوی میشه . یه خونه 110 متری رو جواب نمیده اصلا .چه مرگشه؟
:oops::sick:
خیلی ممنون

ice-t

کاربر سایت
Aug 18, 2007
27
اقا مال من داغ هم میکنه
بچه ها من اینترنت wireless دارم یه مودم خیلی ارزون میخوام میشه زیاد راهنمایی کنید اخه من از 0 هم عقب ترم و دیگه این که این مودم wifi رو به کامپیوتر باید وصل کنم تا کار کنه؟خیلی توضیح بدین لطفا

ice-t

کاربر سایت
Aug 18, 2007
27
wireless va wifi

بچه ها من اینترنت wireless دارم یه مودم خیلی ارزون میخوام میشه زیاد راهنمایی کنید اخه من از 0 هم عقب ترم و دیگه این که این مودم wifi رو به کامپیوتر باید وصل کنم تا کار کنه؟خیلی توضیح بدین لطفا

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سلام.
من یه مودم tplink-w8901g دارم.
به هر کسی که چند تا سیستم مثل خودم دارن پیشنهاد میکنم.
دارای 4 پورت شبکه هست. وایرلس اون تا شعاع 100 متری جواب میده.
من از یک گوشی آیفون و لپتاب و یه سیستم pc ازش استفاده میکنم.

tp-link-td-w8901g_934.jpg

ALPAY

کاربر سایت
Feb 11, 2010
16
سلام دوستان و خسته نباشید:) من می خواستم یه مودم وایرلس بخرم ولی وقتی رفتم به بازار با حرفهای فروشندکان بیشترسردرگم شدم راستش من بار اولمه می خوام وایرلس بخرم واسه همین اصلا نمی دونم چی به چیه اولا اینکه من لب تابم مودم وایرلس داره ولی شرکت سرویس دهنده می گفت فرکانس خطهامون با لب تاب جور نیست!!!این یعنی چی؟سوال من این هست که بعضی از مدلها بی آنتن بودن بعضی با آنتن یکی می گفت هیچ فرقی نمی کنه یکی هم می گفت دوتا باشه خوبه...فرق اینها درچیست؟واینکه اصلا قیمتهاشون باهم جورنبود...شما لطف کنید یکی که بدردم بخوره و اینکه ارزونتر هم باشه واسم معرفی کنید واز تهران کجا میشه خرید ملشی:)

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
salam bbakhshid en type mikonam chon ba gushiam .
lotfan Ye tozih darbareye harkodum az dastgahaye zir bedid ke kheili az moshkelate bache ha hal mishe
wireless access point
ADSL wireless-N router
pci wireless card
usb wireless dongle
7db antenna
bad Ye tozihi ham Dar rabeteye serie N bedid.

fakhrabad

کاربر سایت
Feb 26, 2011
141
نام
Ali
دوستان سلام!

یه مودم ADSL وایرلس در حد 40-50 تومن چی پیشنهاد میکنید ؟

D-like بسیار عالی هست
Tp-Like هم خوبه
قیمت جفتش حدود 50هست

فروشنده Metal Gear Solid 4 در حد آک فقط 27تومن
PM بدید

آخرین ویرایش:

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
دوستان اگه یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
از این سه مودم محترم کدومش خوبه واسه خرید؟
-

TPLINK 300M Wireless N ADSL2+ Modem Router, Broadcom chipset, 2.

Manufacturer: TP-Link
Model Number: TD-W8960N

-

Linksys Wireless-N Home ADSL2+ Gateway

Manufacturer: linksys
Model Number: WAG120N

-

D-LINK ADSL2/2+ 802.11n 300Mbps Wireless Router with 1 RJ-11

Manufacturer: D-link
Model Number: DSL-2740U/BRU

-
خواهشن اگه نظر میدید دلیل هم بیارید.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
دوستان اگه یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
از این سه مودم محترم کدومش خوبه واسه خرید؟
-

TPLINK 300M Wireless N ADSL2+ Modem Router, Broadcom chipset, 2.

Manufacturer: TP-Link
Model Number: TD-W8960N

-

Linksys Wireless-N Home ADSL2+ Gateway

Manufacturer: linksys
Model Number: WAG120N

-

D-LINK ADSL2/2+ 802.11n 300Mbps Wireless Router with 1 RJ-11

Manufacturer: D-link
Model Number: DSL-2740U/BRU

-
خواهشن اگه نظر میدید دلیل هم بیارید.
قبل از مقایسه بگم که اگر از شرکت Shatel سرویس می گیری زیاد دنبال مدل مودم ها نرو و از خود شرکت بپرس چه مودمی بگیرم. D-Link و Linksys رو می دونم که شاتل اصلاً ساپرت نمی کنه. من خودم D-Link 2740U دارم که از کارایش کاملاً راضی هستم ولی متاسفاته به دلیل عدم سازگاری درست با شاتل سر ست شدن dns مشکل دارم. پشتبانیشون که خیلی راحت با گفتن جمله این مودم با ما سازگار نیست گوشیو رو می گذاره. البته من خودم با ست کردن دستی dns مشکل رو رفع کردم ولی این چیزی نیست که همه بخوان یا بتونن انجام بدن اونم با وجود پشتیبانی ای که اصلاً جوابی بهت نمی ده.

در حالت کلی tp-link رو باهاش کار نکردم ولی تعریف زیاد ازش شنیدم. linksys که خوب با شرکت عظیم cisco بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه قاطی شده و از لحاظ اعتبار و کیفیت شکی توش نیست ولی این مدل WAG120N (که پایین ترین مدل linksys هست) رو من زیاد شنیدم تو فروم ها که کاربرا ازش زیاد راضی نیستن مخصوصاً از لحاظ آنتن دهی.
من خودم یه router WRT310N دارم که کاملاً ازش راضی هستم و آنتن دهیش برای فضای 250 متری خیلی خوبه.

مدل 2740U هم که نوشتم دارم خودم و اونم ازش راضیم چه سرویس اینترنتش و چه آنتن دهیش در فضای خونه. interface نسبتاً کاملی هم داره فقط اشکالش اینکه چون این مدل از این مدل های خاص روسیه و یسری کشور های دیگه هست ساپرت درست نداره و خیلی راحت نمی تونی فیرمورشو پیدا و آپدیت کنی.

البته یه چیز رو باید در نظر بگیری که تجربیات و سطح اطلاعات افراد کاملاً متفاوت هست و از روی گفته های 2-3 نفر که از یه وسیله ایراد گرفتن و یا کاملاً اونو تایید کردن نمی شه تصمیم قطعی گرفت. همه این مودم ها دارای سابقه و کیفیت مطلوب هستن در این زمینه مطمئن باش.

• Like
Reactions: Quantic Dream

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان آقا این مدل smc 7409wbra4 بدجوری داره اذیتم میکنه ! احساس میکنم پینگمو دوبرابر میکنه ! چون شاتل هر چی بهش زنگ میزنم انقد بهشون گیر میدم مجبور میشن سیستممو کامل چک کنن و میگن هیچ مشکلی نداری ! اما پینگم داغونه !
کسی میدونه فیرمویرش از کجا گیر بیارم ؟ تو سایت خود ِ smc این مدل فیرمویر نداره =)) :|
dns هم دستی وارد کردم تو مودم هیچ کفافی نمیده . در مورد بخش نت هم که کلا NAT نداره :| باید برم تو Virtual server ـی که با بقیه اینترفیس های مدل های دیگه SMC فرقث داره ور برم !
برای لایو از DMZ استفاده می کنم جای اینکه NAT ـشو Open کنم . به نظر شما کاری خوبی کردم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر