درست نبودن رزوليشن (كمك كنيد)

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سلام خدمت همه ي دوستان
لطفا هركي مي دونه مشكل چيه بهم بگه
من تازه يك گرافيك EVGA 560 TI گرفتم . ولي رزوليشن استاندارد مانيتورم SyncMaster SN2033 رو كه تا همين چند ساعت پيش 1600x900 بوده رو قبول نمي كنه!! يعني صفحه كشيده مي شه و نصف تصوير نيست و اينكه بالاي صفحه هم مشكي مي شه!!
بعد من از تبديل DVI استفاده كدم
كسي مي دونه چه بايد بكنم؟!

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
درایور گرافیک و مانیتور هر دوشون رو نصب کردی؟
دقیقا چقدر از بالا و پایین صفحه سیاهه؟ در حدی هست که با این دکمه های بالا پایین کردن تصویر بشه درستش کرد؟
در نهایت اگر گزینه های دیگه جواب نداد، می تونی در صورتی که توی منوهات گزینه Factory Reset وجود داره یه امتحانی بکنیش.

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
مانيتورم HDMI نداره!
بعد خيلي زياد!! يعني سياهي بالا نزديك 2 سانت هست و بعد اينكه از طرف چپ نصف آيكون ها نيستن!!:((

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
با این دکمه های مانیتور که صفحه رو چپ و راست و بالا و پایین می کنند ور رفتی؟ درست نشد با اونها؟

اگر درایور هر دو رو ریختی ولی باز هم مشکل داره، یه چیز دیگه رو هم تست کن: رو یه نقطه خالی صفحه کلیک راست کن ----> برو توی NVIDIA Control Panel -------> گزینه Adjust Desktop Size & Position رو بزن و از قسمت Scaling و Position گزینه های مختلف رو تست کن ببین کمکی می کنه؟

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
دوست عزیز این مشکل رو همه دارن ... خیالت تخت!... راه حلشم خودم پیدا کردم!:d
به کنترل پنل انویدیا برو و مسیر زیر رو دنبال کن:
Nvidia control Panel>Change Resolution>Customize>Create Custom Resolution
در صفحه باز شده خودت دستی رزولوشن های مورد علاقتو تایپ کن و بعد تست رو بزن .... یکی 2 بار این کار رو انجام بده و سیستمت درست میشه!
این کلا یه مشکل درایوری از سوی انویدیا هستش که تقریبا 1 سالی میشه همه درگیرش هستن... کاریش هم نمیشه کرد!

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
خوب منم همينجوري شروع كردم و همه رو تك تك تست كردم تا درست شد. مرسي از راهنماييتون
آخه الان رو 75 هرتز تنظيم شده!! در صورتي كه قبلا ميزاشتم يه پيغام مي داد كه درست نيست و بعد چند ثانيه حتي خاموش مي شد مانيتور!!!

• Like
Reactions: Polaris

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر