داستان Alan Wake (کسانی که بازی نکردن نخونن!!!)

マスター.ミラー

کاربر سایت
Mar 11, 2009
594
نام
محمدرضا
اونوقت باید اسمش آلن زین باشه.:biggrin1: ولی جدا از شوخی خیلی این داستانش پیچیده است. هر چی فکر میکنم به یه چیز تازه میرسم. هی سوال جدید میاد تو ذهنم.
فکر کنم بعد از DLC ها یکم روشن تر بشه. چون فکر کنم DLC ها موضوعشون ما بین اپیزود های بازی اصلی باشه.
مثلا امکان داره که پدرش نبوده فامیلی مادرش رو روش گذاشتن مثل مایکل اسکوفیلد در prison
break

Barney

کاربر سایت
Apr 9, 2010
25
اصلا داستان تو مخم پيچيده شده بد ! بايد يه بار ديگه بازي كنم - الان ديگه با اين همه فرضيه هيچي از داستان مشخص نيست واسم ...
ای بابا! تازه دلمون خوش شده بود که 2 نفر پیدا شدن باهاشون بحث کنیم :(
بابا بیائین بحث کنیم، نظر بدیم. ببینیم به کجا میرسیم؟!
هر کی میاد فقط کلی میگه: به به خوب بود! داستان پیچیده ای داشت! ولی خوب بود!!
خوب عزیز من بیا بگو کجاش رو نفهمیدی... چی رو فهمیدی... اصلا هیچی فهمیدی؟!!
من دوست ندارم نظریه خودم رو به کرسی بنشونم. اگر بقیه نظریه بهتری بدن، حتما قبولش میکنم.

پس بیائین ببحثیم لطفا ;)

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
من دوست ندارم نظریه خودم رو به کرسی بنشونم. اگر بقیه نظریه بهتری بدن، حتما قبولش میکنم.

پس بیائین ببحثیم لطفا ;)

جود داشتن یا نداشتن کلبه دلیلش برای چیه !؟
یعنی چرا کلبه ای که در ظاهر آلن و آلیس میببینن بعد اتفاق نیست میشه (بیام آلن رو بزاریم کنار)،حتی موقعی که آلیس آخر بازی از آب خارج میشه کلبه نیست ؟!

*یه نکته دیگه هم تو بازی هست هر موقع آلن عصبانی میشد تاریکی ظاهر میشه و این به چندین بار تکرار میشد.
موقعی که با آلیس دعواش میشه اولین شروع تاریکی یا اونجایی که با گروگانگیره یا درگیریش با ماموره FBI و . . . و که تو بازی زیاد اتفاق میافته

(آقا ببخشین که ما چرت و پرت نظر میدیم ها )

آخرین ویرایش:

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا

پس بیائین ببحثیم لطفا ;)

شما تو چه مقطعي تحصيل ميكني برادر ؟! محظ اطلاع خرداد ماه هستيم الان.

مثل اينكه ابرو بادو مه و خورشيد همه ميخوان ما اين ترم مشروط بشيم !

من دوهفته ديگه امتحانام شروع ميشه - هيچي از درسها حاليم نيست - از طرفي هم

اومدم اينجا داستانه بازي رو به بحث بزاريم به نتيجه برسيم ديديم هزارتا نظر مختلف اومد - نظره

خودم رو يادم رفت ديگه ! مخم الان هنگ كرده تا امتحانات هم احتمالن تو هنگه ! من بايد

يه بار ديگه اين بازي رو تموم كنم بعد بيام دربارش بحث كنيم ...

با همه اينا بازم اگه در راستاي اثبات نظريت شواهدي رو كني خوشحال ميشم و در صورت رسيدن مطلبي به مخم حتما پست ميدم ...

-----------

جود داشتن یا نداشتن کلبه دلیلش برای چیه !؟
یعنی چرا کلبه ای که در ظاهر آلن و آلیس میببینن بعد اتفاق نیست میشه (بیام آلن رو بزاریم کنار)،حتی موقعی که آلیس آخر بازی از آب خارج میشه کلبه نیست ؟!

*یه نکته دیگه هم تو بازی هست هر موقع آلن عصبانی میشد تاریکی ظاهر میشه و این به چندین بار تکرار میشد.
موقعی که با آلیس دعواش میشه اولین شروع تاریکی یا اونجایی که با گروگانگیره یا درگیریش با ماموره FBI و . . . و که تو بازی زیاد اتفاق میافته

(آقا ببخشین که ما چرت و پرت نظر میدیم ها )

نظرت درمورد اونجا كه آلن رفت كليد ويلا رو بگيره چيه ؟! اونجا كه آلن عصبي نبود ! ولي منشا بدبختي آلن و تاريكي از اونجا شروع شد !...

درضمن - چرت و پرت چيه پسر - اعتماد به نفس داشته باش . نظره هركسي هرچي هم باشه محترمه ...

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
خوب من یکی از نظریه ها(آلن و توماس زین یکی هستند)را شروع می کنم به جمع بندی.شما هم کنک کنید.
فکر کنم قضیه مثل فیلم شاتر آیلند اسکورسیزی باشه.آلن(همون توماس)آلیس را می کشه,تاریکی هم در ازای آلیس,روح آلن را تسخیر می کنه.تا اینکه یک گوشه ی بیدار و روشن آلن,میاد و اونو نجات می ده(با نام توماس زین)بعد آلن در تیمارستان هارتمن بستری می شه.هارتمن بهش می گه آلیس مرده و آلن قبول نمی کنه.از اونجا فرار می کنه.اون بیوگرافی که خودش نوشته بود و کلیکر را پیدا می کنه.تارکی را نابود می کنه و داستان را تمام می کنه!لبته این از نظر من رده!به نظر من درستش اینهکه توماس یه نویسنده ای بوده,که در گذشته به برایت فالس می ره.به همراهباربارا(همون پیر زنه)بعد همین اتفاق براش می افته و باربارا را تاریکی می دزده.ولی در نهایت توماس به کلبه نمیره و در جایی دیگر داستان را تمام می کنه.ولی کار نمی کنه.چون باید در کلبه باشه که این مساوی است با قربانی شدن خودش!اما اینکه چه جوری راجع به آلن اطلاعات کسب کرده را نمی دانم,ولی سال ها بعد,تاریکی که توماس زین نتوانست داستان دلخواهش را تمام کند,اینبار در چهره ی باربارا به سراغ آلن می ره.و آلن حاضر می شه قربانی کنه خودش را تا آلیس نجات پیدا کنه.
اما در مورد آخرین سکاانس یه ایده به ذهنم رسید.اینکه آلن می گه این دریاچه نیست و اقیانوسه,منظور اینه که تاریکی از بین نرفته.و آلن ویک اپ آخر,شاید دوباره کلکی از تاریکی باشه...نمی دونم!

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
دوستان اگر دقت کرده باشید، آخر بازی وقتی آلن به سمت باربارا (همون پیرزن تاریکی) میره تا بکشش، باربارا به آلن میگخ فکر کردی تو نباشی و برای من کار نکنی من از بین میرم؟!؟! بلکه یک ذهن دیگه رو پیدا می کنم یه تخیل دیگه تا من رو در تصوراتش قدرتمند بکنه.

این نشون میده باربارا دفعه اولش نیست که یک نفر رو به سخیر خودش در آورده تا داستانی بنویسه این چنین!! یعنی رو توماس هم این کارهارو کرده.

نکته دوم اینکه سینیتا (پیرزن روشنایی) دو بار (یک بار وقتی آلن تو زندان خوابه و بار دیگه وقتی آلن تو نیروگاه برق میره پیشش) به آلن میگه من مدت زیادی برای تو صبر کردم . حتی یک بار هم میگه توماس چیرهایی پیش من گذاشته تا به تو بدم. در واقع یکی از اصلی ترین شخصیت های بازی که سینیتا هست آلن و توماس رو از هم جدا به حساب میاره.

نکته سوم اینکه اگر تمام اون اتفاقات برای توماس افتاده باشه و بعد رها بشه از تیمارستان و برگرده به زندگی معمولی، مگه اسکله یا حافظش پاک شده که حوادث تاریکی انقدر براش عجیب باشه!؟!؟!؟ آلن با دیدن حوادثی که نیروی تاریکی رقم می زد تعجب می کرد!!! پس بنابراین امکان نداره که قبلا برخوردی با اون داشته باشه.

بر اساس سه دلیل بالا + برداشت اکثریت بازیباز ها من با تئوری یکی بودن توماس و آلن موافق نیستم.(نمیگم مخالفم) دوستان موافق بیان توجیه کنن دلایل من رو تا بحث رو ادامه بدیم.

دوستان بیاین یکم قانونمند تر بحث رو ادامه بدیم. الان فقط سر تئوری یکی بودن یا نبودن آلن و توماس بحث می کنیم تا اینکه همه یا اکثریت به یک نتیجه واحد برسیم. بنابراین بحث راجع به آخر داستان رو بگذارید برای بعد.

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
درضمن - چرت و پرت چيه پسر - اعتماد به نفس داشته باش . نظره هركسي هرچي هم باشه محترمه ...

اونجا که تاریکی ظاهر نشد یعنی نیرویی که به دیگران صدمه بزه !

دوستان اگر دقت کرده باشید، آخر بازی وقتی آلن به سمت باربارا (همون پیرزن تاریکی) میره تا بکشش، باربارا به آلن میگه فکر کردی تو نباشی و برای من کار نکنی من از بین میرم؟!؟! بلکه یک ذهن دیگه رو پیدا می کنم یه تخیل دیگه تا من رو در تصوراتش قدرتمند بکنه.

این نشون میده باربارا دفعه اولش نیست که یک نفر رو به سخیر خودش در آورده تا داستانی بنویسه این چنین!! یعنی رو توماس هم این کارهارو کرده.

نکته دوم اینکه سینیتا (پیرزن روشنایی) دو بار (یک بار وقتی آلن تو زندان خوابه و بار دیگه وقتی آلن تو نیروگاه برق میره پیشش) به آلن میگه من مدت زیادی برای تو صبر کردم . حتی یک بار هم میگه توماس چیرهایی پیش من گذاشته تا به تو بدم. در واقع یکی از اصلی ترین شخصیت های بازی که سینیتا هست آلن و توماس رو از هم جدا به حساب میاره.

نکته سوم اینکه اگر تمام اون اتفاقات برای توماس افتاده باشه و بعد رها بشه از تیمارستان و برگرده به زندگی معمولی، مگه اسکله یا حافظش پاک شده که حوادث تاریکی انقدر براش عجیب باشه!؟!؟!؟ آلن با دیدن حوادثی که نیروی تاریکی رقم می زد تعجب می کرد!!! پس بنابراین امکان نداره که قبلا برخوردی با اون داشته باشه.

بر اساس سه دلیل بالا + برداشت اکثریت بازیباز ها من با تئوری یکی بودن توماس و آلن موافق نیستم.(نمیگم مخالفم) دوستان موافق بیان توجیه کنن دلایل من رو تا بحث رو ادامه بدیم.

دوستان بیاین یکم قانونمند تر بحث رو ادامه بدیم. الان فقط سر تئوری یکی بودن یا نبودن آلن و توماس بحث می کنیم تا اینکه همه یا اکثریت به یک نتیجه واحد برسیم. بنابراین بحث راجع به آخر داستان رو بگذارید برای بعد.

نمیخوام بحث رو خارج کنم ولی بیام 2 تا کلمه رو معنی کنیم یکی واقعیته و اون یکی حقیقت .

واقعیت(
ویکی‌پدیا)
آنچه در جهان به صورت عینی دیده می‌شود، واقعیت نام دارد. به طور مثال، اینکه درخت از جملهٔ گیاهان است.

حقیقت (ویکی‌پدیا)
حقیقت بر خلاف واقعیت امری است که لزوما با برهان‌های علمی قابل اثبات نیست. در بسیاری موارد حقیقت به نوع نگرش افراد نیست بستگی دارد.

ما توی بازی با کلمه ی دوم سره کار داریم یعنی حقیقت ، یعنی اون چیزی که ما داریم میبینیم با اون چیزی که واقعیت هستش فرق میکنه (برای همین توی پست قبلیم از بودن یا نبودن کلبه حرف زدم) ، کلبه شروع تمامه ماجراست بازی از اون جا وارد داستان میشه و برای تموم کردنش به همونجا بر میگرده . اینکه توماس وجود داره یا نداره دقیقاً مثل وجود داشتن یا نداشتنه کلبه هستش .

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
به نظر من هم آلن و توماس یکی نیستندوتو پست قبلیم توضیح دادم که اگر این دو تا یکی باشند,داستان چه جوری پیش می ره و به نظرم یه جورایی درست نیست!به خصوص اینکه آلن می گه توماس نمی دانست که چه جوری باید تاریکی را شکست بده و نمی دانست باید فداکاری کنه.این جوری به نظرم میاد که دو تا یکی نیستند!البته یه دلیل دیگه هم هست که این که یکی هستند را قوت می بخشه و آن رویا ی آلن هست که در آن صدای توماس انگار یه جوری به عنوان گوشه ی رشن در خواب اول بازی آلن شنیده می شه...
به هر حال به نظرم تا الان این که یکی باشند درست نیست ولی چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینه که توماس چه جوری بیو گرافی آلن را نوشته!

Barney

کاربر سایت
Apr 9, 2010
25
راستی توجه کردید که الن وقتی برای آخرین بار میپره توی دریاچه، قبل از فرو رفتنش توی آب، میگه: HELL
انگار که یهو یادش میاد که یه جای کار رو اشتباه کرده!
(فقط امیدوارم این هم مثل لاست، آخرش ملت رو سر کار نگذاره که دیگه تا آخر عمر سراغ اینجور بازیها و فیلمها نمیرم!!)

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
البته یه دلیل دیگه هم هست که این که یکی هستند را قوت می بخشه و آن رویا ی آلن هست که در آن صدای توماس انگار یه جوری به عنوان گوشه ی رشن در خواب اول بازی آلن شنیده می شه...

اتفاقا این هم می تونه از دلایلی باشه که آل ن و توماس با هم فرق ارن و یکی نیستن. آلن خودش میگه من با اون گوشه ی ذهنم که بیدار بود توماس زین رو به داخل داستان نوشتم! یعنی خودش یاد می کنه و اتفاق هم میفته که آلن توماس رو جدا از خودش می دونه.

راستی توجه کردید که الن وقتی برای آخرین بار میپره توی دریاچه، قبل از فرو رفتنش توی آب، میگه: HELL
انگار که یهو یادش میاد که یه جای کار رو اشتباه کرده!

آره این موضوع همون مقع نظر من رو هم جلب کرد اما یادم نموند که بخوام بیان کنم! یجورایی حتی ناراضی به نظر می رسید! (اخماش تو همدیگه بود)

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
نظر شخص هستش .

خوب بعد بازی کردم الان که یه 2 ساعت هستش دارم بازی میکنم واقعا بازی عالی هستش به نظرم اگه بازم بازی رو تاخیر میزدن بازم بهتر میشود .

یکم مشکلات داره اما واقعا بازی عالی هستش . من که عاشقش شدم .

یکی از مشکلاتش به نظرم این چراغ ش هستش که دستش میگیره برای من که راست دست هستم به نظرم دست چپ باشه دوربین دید بهتری داره تا راست شاید این از دید من باشه بقیه نظر متفاوتی داشته باشن .

اول بازی یکم چون تازه بود یکم حس ترس رو خوب انتقال میداد اما الان که 2 ساعت دارم بازی میکنم برام یکم عادی شده .

اما من رو یاد یه بازی روی PS1 انداخت اما به کل با اون بازی فرق داره خوبیش هم همینه .

در کل واقعا بازی عالی هستش یکم تو بعضی جاها مشکل داره که انم به نظرم برای این هستش که میخواستن بازی رو سریع بدن دست مردم وگرنه بازم با 1 سال بیشتر کار کردن بهتر هم میشود در آوردش .

در کل بازی عالی هستش به همه پیشنهاد میکنم حتما تست کنن .

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
نظر شخص هستش .

خوب بعد بازی کردم الان که یه 2 ساعت هستش دارم بازی میکنم واقعا بازی عالی هستش به نظرم اگه بازم بازی رو تاخیر میزدن بازم بهتر میشود .

یکم مشکلات داره اما واقعا بازی عالی هستش . من که عاشقش شدم .

یکی از مشکلاتش به نظرم این چراغ ش هستش که دستش میگیره برای من که راست دست هستم به نظرم دست چپ باشه دوربین دید بهتری داره تا راست شاید این از دید من باشه بقیه نظر متفاوتی داشته باشن .

اول بازی یکم چون تازه بود یکم حس ترس رو خوب انتقال میداد اما الان که 2 ساعت دارم بازی میکنم برام یکم عادی شده .

اما من رو یاد یه بازی روی PS1 انداخت اما به کل با اون بازی فرق داره خوبیش هم همینه .

در کل واقعا بازی عالی هستش یکم تو بعضی جاها مشکل داره که انم به نظرم برای این هستش که میخواستن بازی رو سریع بدن دست مردم وگرنه بازم با 1 سال بیشتر کار کردن بهتر هم میشود در آوردش .

در کل بازی عالی هستش به همه پیشنهاد میکنم حتما تست کنن .
بسم ا... خان!اسم تاپیک را می خوندی بعد می امدی راجع به بازی نظر می دادی.اینجا راجع به داستان حرف می زنیم.یهو دیدی آخر داستان را هم بدون اسپویلر گفتیم.چون سردر تاپیک به بزرگی نوشتیم کسی که تمام نکرده نیاد.اولین پست هم کل داستان نوشته شده.برای این نظر تشریف ببرید به تاپیک خود بازی که مهم هم شده....

hitman rocker

کاربر سایت
Apr 19, 2008
718
نام
arash
درود،
به نظر من اون کلبه یا کلا دریاچه منشا و در ه تمام تاریکی ها و بدی ها بود(با توجه به اونجایی که الن می گه hell و این یه دریاچه نیست یک اقیانوسه) که اون زنه هم که طوری رو صورتش بود خود تاریکی یا همون شیطان که تونسته بود بره تو ذهن آلن و اونو مجبور به نوشتن داستان کنه. اون یارو هم که با ما حرف میزد (نور) منشا و نماینده ی خوبی که همون خدا میشه.
حالا میرسیم به نقش کلبه و دریاچه: یادتون میاد تو همین سیزن آخر لاست جیکوب با داداشش نشستن لب آب یادم نیست جیکوب بود یا داداشش که میگه این بطری شراب جهنمه و درشم که از خروج اون جلوگیری می کنه این جزیرس. من فکر کنم که این کلبه هم همین قضیس و دلیل نبودن کلبه هم پس از بیرون اومدن آلیس از آب همین. و کلا الن در تلاش بود تا تاریکی رو برگردون کف یا توی دریاچه.(اون زن هم که توری رو سرش بود می گفت این دریاچه ی خاصیه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر