داستان Alan Wake (کسانی که بازی نکردن نخونن!!!)

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
این آهنگ رو خودم هم چندین بار گوش دادم اما مطمئن نیستم که دقیقا تو مزرعه اندرسون این آهنگ روگوش داده باشن. اما به هر حال الان به داستان اضافش می کنم.
نه وقتی برق خونه رو فعال میکنند آهنگی شروع به پخش میشه که گیر داره و میرن گیر Player رو درستش میکنند و شروع به خوندن میکنه.
در مورد اون عکس توی آسایشگاه هم درسته توی راه برگشت به اتاق آلن میبینه. میگه این Kidnapper اینجا چیکار میکنه؟ آلن هم میگه حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست.

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
دستت درد نکنه عالی بود
فقط اخر 5 نمیدونم درست فهمیدم یا نه :
الن متوجه میشه که تامس زین اون و زندگیشو نوشته, یعنی الن وجود نداره و به وسیله ی تخیلات زین به وجود اومده تا بیاد و کاری رو که نتونسته انجام بده رو تموم کنه . درسته یا نه ؟!

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
دستت درد نکنه عالی بود
فقط اخر 5 نمیدونم درست فهمیدم یا نه :
الن متوجه میشه که تامس زین اون و زندگیشو نوشته, یعنی الن وجود نداره و به وسیله ی تخیلات زین به وجود اومده تا بیاد و کاری رو که نتونسته انجام بده رو تموم کنه . درسته یا نه ؟!

نمی دونم تا حالا از این جنبه به قضیه نگاه نکردم!!! آخه شواهدی که نشون بده آلن واقعا آدمه خیلی زیاده!!!! فکر نمی کنم کلا زاده تخیلات توماس زین باشه. بیشتر به نظرم میاد قضیه کلیکر و نابودی پیرزن تاریکی رو توماس زین برای شخصی به این اسم و مشخصات (آلن ویک) نوشته باشه.

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
عالی بود.من هر اپیزودی که می رفتم می آمدم می دیدم که شما داستانش را نوشتی.همین چند دقیقه پیش بازی را تمام کردم.آخرش خیلی گنگ بود.یعنی الان آلن خودش را فدا کرد؟

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
.یعنی الان آلن خودش را فدا کرد؟

اون صحنه که رفت تو اتاق جای دستگاه تایپ با خودش گفت که هرچیزی قیمتی داره (منم نوشتم تو داستان) ! قیمت بازگشت روشنایی آلن بود.

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
خيلي خيلي ممنون - خسته نباشي پسر ...

ولي اون آخر آخره داستان كه صداي آليس مياد و ميگه :

Alan Wake up رو نگفتي ها !!

به نظر من آلن كلا خواب بوده !!!! اين جمله آخر واقعا رفت رو مخم ولي همچين حسي بهم دست داد ...

نظر شماها چيه ؟

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
خيلي خيلي ممنون - خسته نباشي پسر ...

ولي اون آخر آخره داستان كه صداي آليس مياد و ميگه :

Alan Wake up رو نگفتي ها !!

به نظر من آلن كلا خواب بوده !!!! اين جمله آخر واقعا رفت رو مخم ولي همچين حسي بهم دست داد ...

نظر شماها چيه ؟

به نظرم آلن خواب نبوده! آخر داستان رو اینطور نوشته که از خواب بیدار بشه!

شایدم اون جمله فقط بعنوان نمادی از بازی بیان شده! (چون کلا جمله معروفی شده)

حالا کسی می دونه این DLC که می خواد بیاد داستانم داره یا نه؟؟؟

اپیزود 5 و 6 فیلم چی شد؟؟؟ از روی اونا هم باید بشه داستان رو فهمید.

Redfild

کاربر سایت
Jun 17, 2008
351
مرسی دو.ست عزیز ، خیلی عالی بود ، گرچه بازهم ابهامات رو روشن نکرد ولی برای دوستانی که به زبان مسلط نیستن واقعا کمک میکنه ! خسته نباشی دوست من

به نظرم آلن خواب نبوده! آخر داستان رو اینطور نوشته که از خواب بیدار بشه!

شایدم اون جمله فقط بعنوان نمادی از بازی بیان شده! (چون کلا جمله معروفی شده)

اما حالا که شما داستان رو کامل کردی یه چندتا نکته رو من اشاره می کنم :

اول در مورد اینکه آلن خودش یک کاراکتر از داستاهای توماس زین بوده یا خیر !

مسلما این برای همه ماها سوال هست و اینکه میگم داستان مبهم تموم میشه دلیلش همین هست .

خب اولین موردی که این فرضیه رو تقویت میکنه این مورد هست که شما در اپیزود 4 یا پنج وقتی یکی از TV هارو روشن می کنید و برنامه Night Spring رو می بینید ، برنامه دو تیپ شخصیتی رو نشون میده که یکیشون بنظر نماد آلن هست . اولی میگه من دارم خواب می بینم ، دومی میگه نه ! تو خواب نمی بینی بلکه ما جفتمون زائیده خواب دیدن فرد دیگه ای هستیم ( گوشه تصویر فردی رو در حال خواب می بینیم ) ، بعد از گفته گوها فراوان بر سر اینکه کدومشون خواب می بینن ، ساعت خواب فردی که تصویرش گوشه صفحه هست نزدیک میشه ، و فرد مدعی که معتقده خودش داره خواب میبینه با اصرار و تمنا میخواد که ساعت زنگ نخوره ، چون بیدار شدن اون شخص مساوی با نابودی اون و اصرار داره که زن و بچه داره و از این حرفها !

این موضوع فرضیه مارو تقویت میکنه ، گرچه در انتها اپیزود 5 ما شاهد این هستیم که آلن میگه توماس زین یک سوپاپ اطمینان واسه خودش جا گذاشته بوده و اون سوپاپ اطمینان ، همون کلیکر بوده برای فردی که توماس زین حدس میزده بعد از برخواستن بزودی تاریکی اون فرد به اون نیازمند میشه ! اما ...
اما ما می بینیم که آلن در آخر اپیزود 5 داره شرح حال زندگی خودش رو میخونه ، چیزی که توماس زین نوشته بود ، و با خودش میگه اینها که شرح حال زندگی منه ! و بعد خاطرات کودکیش و شرح حال زندگیش رو داستان وار میخونه !

واقعا مبهمه ، اما گرایش من به سمت کاراکتر داستان بودن آلن هست !

اما در مورد آخر داستان ، دهکده غرق در شادی هست و همه چیز طبق روال هست ، و آلن در اخر میگه این یک دریاچه نیست ، بلکه اوقیانوسه ! چرا !؟
آیا این برای نابودی کل جریان داستان هست ؟!
خاصیت اقیانوس چیه ؟!
آیا نبود دریاچه هست که آلیس رو در کنار ساحل نشون میده ؟! اگر دریاچه ای وجود نداشته باشه ، پس آلیسی که در دریاچه غرق شده ، نمی تونه غرق شده باشه ، چون دریاچه موجودیتی نداشته ، پس آلیس غرق نشده !

واقعا این آخر داستان بنظرم کاملا گیج کننده بود و از لذت داستان بازی کمی کم کرد .

امیدوارم بودم بتونم به نکات بیشتری اشاره کنم ، ولی راستش از سر کار اومدم و خسته هستم ، انشالله باز هم میگردم اگه نکته ای بود اشاره می کنم که نظر شما و سایر دوستا نرو بدونم . بازم ممنونم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر