خرید XBOX360 به جای upgrade کردن PC

yavar

کاربر سایت
Sep 7, 2006
70
نام
یاور
عجب!!!

نمی فهمم چرا اینقدر اصرار به خرید 360 دارین!!! نکنه به خاطر کم شدن محسوس فریم تو خیلی از بازیا مانند آبلیویون ، گیرز آف وار و ... یا به خاطر کیفیت بسیار پایین قطعات ، شایدم واسه ی نبود ضمانت ، یا احتمالا برای گرونی بازیهاش ( 4500 ) ، یا مشکل گرماییش. قضیه اواخر عمر ps2 داره در همین بدو ورود 360 تکرار میشه منظورم کم شدن فریم تو بازیهاس. کامپیوتر هیچ یک از این مشکلاتو نداره اکثر قطعات دارای 3 سال ضمانته ، بازی dvd هم حداکثر 1000 تومنه. در ضمن با داشتن یه کارت 8800gts تو بازی آبلیوین حداقل فریم به 60 میرسه ولی در مقابل ، 360 فریم محسوسی از دست میده حالا هر کی دوست داره بره 360 بخره. انتخاب با شما

Pikil

کاربر سایت
Jul 23, 2007
314
نام
پویا
نمی فهمم چرا اینقدر اصرار به خرید 360 دارین!!!

آره! آدم باید PC بخره و هر بازی جدید که در میاد تنش بلرزه که آیا سیستمم جواب میده؟ نکنه کم بیاره؟ Crack همراه بازی No-CD هم هست یا نه؟ تا کی برم Patch جدید download کنم؟ رو 17 اینچ کوچیکتر از تلویزیون نیست؟ کارت صوتیم سیستم Dolby Digital 5.1 رو ساپورت میکنه؟ نکنه Crysis 2 در بیاد کارت گرافیکمو برایه دفعه صدم مجبور شم عوض کنم؟ Halo3, Mass Effect, DMC4, RE5,... رو چجوری بازی کنم؟؟..........

هر سیستمی نکات مثبت و منفی خودشو داره. به این راحتیا نیست! ولی 360 هم ارزونتر و هم خیالت راحته که برای تمام باریها جواب میده و یه خروار باری عالی روش هست و میاد:biggrin1:

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
808
نام
مهدی
چرا اینقدر دودلی؟آدم باید تو زندگیش ریسک بکنه تا پیشرفت کنه حالا فرض کن خراب بشه 500 ضرر میکنی بیشتر که دیگه نیست البته میدونم شاید برای خیلی ها زیاد باشه ولی بازم میگم ریسک تو زندگی یک عامل تعیین کننده هست.من خودم با وجود اینکه هم مانیتور داشتم و هم تلوزیون و اسپیکر و آمپ و هزار تا آشغال دیگه باز رفتم برای 360 یه مانیتور و اسپیکر و میز تلوزیون جدا خریدم گذاشتم گوشه اتاقم که دیگه جای خودم هم توش نیست چون خیلی این کنسول رو دوست دارم و از حالا هم پول گذاشتم کنار که اگه خراب شد یه کور بگیرم ولی به نظر من pc برای شما مناسب تره با توجه به بازیهایی که دوست داری و این شک و دودلی که داری ولی امیدوارم هر تصمیمی میگیری موفق باشی
راستی میدونستی که اگه تو ژاپن بگی pc رو برای بازی میخوام انگشت به دهن میمونن
به این نمیگن دودلی.من فقط دوست دارم قبل از خرید هر چیزی همه جوانب رو کاملا بررسی کنم تا بعد از خرید افسوس نخورم که اگه این کاری می کردم بهتر بود یا اگه این فلان کارو نمی کردم بهتر بود.
در ضمن ریسک کردن لازمه ولی نه ریسکی که این قدر احتمال خطرش بالاست الان کنسول خود شما داره صحیح و سالم کار میکنه ولی شما قلبا ایمان دارید که به دیر یا زود این کنسول می میره و برا همین هم از الان دارید پول جمع می کنید یکی دیگه بخرید.حداقل من حاضر نیستم ریسکی با این شرایط بکنم.
در ضمن من تا حالا هیچ ژاپنی رو انگشت به دهن ندیدم. این همه بازی که هرروز برا pc منتشر میشه تو ژاپن نمیره؟اگه رفت تا گیمرها بازی رو دیدن انگشت به دهن میشن؟
این ازون حرفا بودا.
شاید منظور منو متوجه نشدین! به چند دلیل میګم ۳ ماه !
۱) 8Aug این کنسول ۵۰ دلار ارزون میشه پس مطمئن باش که اواخر مهر قیمت خیلی میاد پایین تو ایرن!
۲) قراره 65nm رو تا اواخر سال ۲۰۰۷ بدن بیرون!
۳) تا ۳ یا ۴ ماه دیګه خیلی خبرای جدید میاد چون بازیهای توپ زیاد میشن و ۳۶۰ باید فروش کنه !

پس بهتره تا ۳ ماه یا ۴ ماه صبر داشته باشین!;)
فقط و فقط برای 50 دلار صبر کردن اصلا نمی ارزه ولی اگه قرار باشه کنسول 65nm میکروسافت مشکل حرارتی نداشته باشه خوب صبر کردن بهتره.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,804
نام
امین
محسوس فریم تو خیلی از بازیا مانند آبلیویون ، گیرز آف وار و ...

کجاییییییییییی این بازی افت فریم داره؟!:eek:
فریم این بازی ثابته!!!
در ضمن PC که GOD OF OFTE FRAME هست:)

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,955
در ضمن من تا حالا هیچ ژاپنی رو انگشت به دهن ندیدم. این همه بازی که هرروز برا pc منتشر میشه تو ژاپن نمیره؟اگه رفت تا گیمرها بازی رو دیدن انگشت به دهن میشن؟
این ازون حرفا بودا.
این حرف رو واقعی گفتم یادم چند ماه پیش یه جا تو همین بازیسنتر خوندم و اگه اشتباه نکنم یکی از مدیرا گفته بود ولی درست یادم نیست و هم تو یک مجله خوندم.من نمیگم کسی با pc بازی نمیکنه ولی هیچ جای دنیا مثل اینجا نیست که pc رو برای بازی بخرن ژاپن که دیگه بدتر.
هر کی با این حرف مخالفه بیاد بزنه تو گوشم:biggrin1:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
نمی فهمم چرا اینقدر اصرار به خرید 360 دارین!!!
به خاطر ارشيو بازي هاش
نکنه به خاطر کم شدن محسوس فریم تو خیلی از بازیا
اينو جاي ديگه نگي ...
یا به خاطر کیفیت بسیار پایین قطعات
شایدم واسه ی نبود ضمانت
یا مشکل گرماییش
اينا كه هر سه تاش يكيه!!!!
حتما خواستي تعداد معايب رو زياد جلوه بدي
یا احتمالا برای گرونی بازیهاش ( 4500 )
كنسول مثل pc نيست كه اگه dvd-rom خراب شد از سره كوچه يكي ديگه بگيري!
بايد dvd هاي با كيفيت بگيري كه كارت به تعويض لنز نيفته
کامپیوتر هیچ یک از این مشکلاتو نداره
كامپيوتر مشكلات خودشو داره كه اگه بخوام اسم ببرم طومار ميشه ..........
مخصوصا افت فريم!!!!!!!!
در ضمن با داشتن یه کارت 8800gts تو بازی آبلیوین حداقل فریم به 60 میرسه
وقت كردي dirt رو هم امتحان كن

فقط مشكل كيفيت ساخته كه همه اينو ميدونن
قبول دارم ريسكه خريدنش ولي چيكار ميشه كرد الان بهترين بازي ها براي 360 ريليز ميشه البته به جز strategy كه كنترلش رو كنسول سخته

yavar

کاربر سایت
Sep 7, 2006
70
نام
یاور
ببینید من قبول دارم 360 کنسول خوبیه ;) حتی چند وقت پیش تا مرز خریدنش هم رفتم ولی با فهمیدن موضوع 3 چراغ و مشکل گرماییش بی خیال شدم و خرجو گذاشتم رو pc. در مورد اینکه بهترین بازی ها برای 360 میاد اصلا صحیح نیست. الان 90% بازی های 360 برای pc هم ریلیز میشه. در نهایت بازی فوق العاده crysis رو هم نمیشه ندیده گرفت ، البته ساختش برای ps3 نیز تایید شده. الان هم از سیستمم خیلی خیلی راضیم.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
خوب همين سيستم به احتمال زياد بيشتر از 360 براتون خرج برداشته و تا يك سال شايدم بيشتر باز كارتون به ارتقاي pc ميفته حالا دردسر نصب بازي,كرك,پچ هاي ناقص , ...... به كنار

Good Boy

کاربر سایت
Apr 9, 2007
842
نام
K1
سلام
يك نكته رو بايد در نظر داشته باشيد كه با 8800GTS و 1يا 2 گيگ رم شما نميتونيد crysis رو حتي در گرافيك معمولي بازي كنيد;)
بايد براي اينكه واقعا crysis رو همينجوري كه توي trailer ها هست ببينيد كم كم يك cpu سه هسته اي و يك كارت گرافيك 8800 ultra و 4 گيگ رم داشته باشيد/:)

yavar

کاربر سایت
Sep 7, 2006
70
نام
یاور
سلام
يك نكته رو بايد در نظر داشته باشيد كه با 8800GTS و 1يا 2 گيگ رم شما نميتونيد crysis رو حتي در گرافيك معمولي بازي كنيد;)
بايد براي اينكه واقعا crysis رو همينجوري كه توي trailer ها هست ببينيد كم كم يك cpu سه هسته اي و يك كارت گرافيك 8800 ultra و 4 گيگ رم داشته باشيد/:)

دیگه دارم شاخ در میارم ، چرا از خودت حرف در میاری توی bench mark بازی crysis با کارت 8800gtx با رزولوشن 1024*1280 و 4x AA و 16x AF بازی با 61 فریم اجرا میشه البته با نهایت گرافیک و جزئیات ، کارت 8800gts هم به طور میانگین 16 فریم کمتر از 8800gtx بازی رو اجرا میکنه در ضمن طبق اعلام سازنده ها ، بازی نهایتا به 2 گیگ رم و یک cpu دو هسته ای برای اجرای بازی با نهایت گرافیک احتیاج داره ، حالا نمیدونم شاید شما سازنده بازی هستی!!!

Good Boy

کاربر سایت
Apr 9, 2007
842
نام
K1
دیگه دارم شاخ در میارم ، چرا از خودت حرف در میاری توی bench mark بازی crysis با کارت 8800gtx با رزولوشن 1024*1280 و 4x AA و 16x AF بازی با 61 فریم اجرا میشه البته با نهایت گرافیک و جزئیات ، کارت 8800gts هم به طور میانگین 16 فریم کمتر از 8800gtx بازی رو اجرا میکنه در ضمن طبق اعلام سازنده ها ، بازی نهایتا به 2 گیگ رم و یک cpu دو هسته ای برای اجرای بازی با نهایت گرافیک احتیاج داره ، حالا نمیدونم شاید شما سازنده بازی هستی!!!

آهان پس به خاطر همينه كه 360 نميتونه crysis رو اجرا كنه چون حتما از 8800 gtx و 2 گيگ رم و cpu دو هسته اي ضعيفتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!:laughing:تازه اين مشخصات براي نهايت گرافيك بازيه در نتيجه شما ميتوني با رم 1 گيگ و گرافيك 6800 روي معمولي بازي كني:)به حق چيزاي نشنيده و نديده:biggrin1:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
خوب همين سيستم به احتمال زياد بيشتر از 360 براتون خرج برداشته و تا يك سال شايدم بيشتر باز كارتون به ارتقاي pc ميفته حالا دردسر نصب بازي,كرك,پچ هاي ناقص , ...... به كنار

دردسر؟! بسیار عالی.
نصب بازی و کرک دردسر شده؟
نصب بازی که توی این دور و زمونه یکی از ساده ترین کارهاست. دیگه install shield برای کودکان پیش دبستانی طراحی شده. یا نصب کرک که همه گروه های release کننده یک سری دستورات قدم به قدم و به قول معروف Foolproof دارند . یعنی نصب کرک انقدر سخته که تکین باید بیاد و بازی ناقص با قابلیت منحصر بفرد و بیادماندنی easy setup درست کنه و از محبوبیت خاصی برخوردار باشه.:cool:
پچ ناقص یعنی چی ؟ یعنی تمام مشکلات بازی رو برطرف نمیکنه یا نمیشه patch کرد؟
اگه مشکلات بازی با پچ برطرف نمیشه که اون مشکل شرکت سازنده است.
patch باز هم که ماشاا... واقعا من نمیتونم درک کنم چه پیچیدگی میتونه داشته باشه.

اگه من با PC نمیتونم کار کنم و از قابلیت هاش نمیتونم استفاده کنم. نباید مشکلات رو بندازم گردن PC .. اگر نصب بازی و کرک و patch و کار با ویندوز سخته، مشکل اصلی رو باید در جای دیگه ای پیدا کرد.

در زمینه قیمت .. بله PC خرج داره.
ولی امکانات و توانایی ها و کاربردهای PC در مقایسه با کنسول ؟!!
حتی اگه هدف فقط بازی کردن باشه تجربه بازی روی کنسول همون تجربه بازی روی PC است و در یک سطح قرار دارند ؟!

اگه هدف اتومبیل فقط رساندن طرف از نقطه A به نقطه B باشه چرا ملت ماشین های گرانتر از این ماشینهای چینی و کره ای میخرند که علاوه بر قیمت پایین هم مصرف کمتری دارند و هم هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر.

اگه مهم فقط تموم کردن همه بازیها بدون هیچ درکی باشه ..هزار و هفت تا بازی جینگول و منگول هم که هست و بازار ایران هم که بهشت دزدان و هر کسی میتونه همه بازیها را داشته باشه . این هدف از بازی اصلا بد نیست و خجالت هم نداره . ممکنه کسی فقط برای گذراندن وقت بازی کنه که خوب باز هم بد نیست. ( و همه کنسول بازها هم فقط همین دلیلشون نیست ولی برای کسانی که این هدف رو دارند کنسول بهترینه) ولی دلیل نمیشه که یک نسخه برای همه بپیچیم و دلایل الکی و من درآوردی بیاریم.

یعنی Multiplayer - Mod - Custom Level مهم نیست. تا حالا هزار بار شده که دیدم توی همین انجمن دوستان اومدند پرسیدند آخر فلان بازی چی شد؟! یا این قسمت بازی که فلش!!! نزده چجوری انجام میشه. (حتما باید ریزترین جزئیات هم در بازی ذکر بشه .. فکر هم که اصلا نباید کرد).

این حرف رو واقعی گفتم یادم چند ماه پیش یه جا تو همین بازیسنتر خوندم و اگه اشتباه نکنم یکی از مدیرا گفته بود ولی درست یادم نیست و هم تو یک مجله خوندم.من نمیگم کسی با pc بازی نمیکنه ولی هیچ جای دنیا مثل اینجا نیست که pc رو برای بازی بخرن ژاپن که دیگه بدتر.
هر کی با این حرف مخالفه بیاد بزنه تو گوشم:biggrin1:

خیلی خوبه که آدم در مورد چیزهایی که میدونه صحبت کنه./:)
هیچ جا مثل ایران برای بازی PC نمیخرند؟!!
ایران در بازار سخت افزار اصلا حساب نمیشه. هر چیزی که توی ایران هست صادرات مجدد ار کشورهای دیگه بوده که توی فروش اون کشور محاسبه میشه. این صادرات مجدد هم عددی حساب نمیشه.
توی همین BC چند نفر برای PC شون خرج میکنند ؟ ولی تعداد دارندگان کنسول سر به فلک میزنه و همه هم داد میزنند که وای PC بده !!!
همین کره جنوبی .. بیشتر از همه دنیا Pro Gamer داره (حرفه ای یعنی کسی که از گیم پول در میاره نه اینکه بازی single رو تموم کنه و بگه من خیلی خفنم !! ) . بهترین خطوط ارتباطی اینترنتی رو داره. تقریبا تمام MMO ها یک یا چند سرور مخصوص کره جنوبی دارند. Starcraft به قولی ورزش ملی کره ای هاست. همین بازی از سال 98 تا حالا بیشتر از 9 میلیون کپی فروخته و هنوز هم بازی میشه. شبکه تلویزیونی پخش مسابقات star دارند.
تعداد مشترکین WoW از نه میلیون نفر گذشت .. منظور Paying Subscriber هست یعنی کسی که هر ماه داره اون اشتراک ماهانه رو پرداخت میکنه نه اینکه بازی رو خریده باشه و گذاشته باشه کنار.
تعداد کسانی که آنلاین GW - CS - BF2 - ET و غیره بازی میکنند .... www.xfire.com رو ببین که چند دقیقه در روز ملت وقتشون رو صرف هر کدام از این بازی ها میکنند.

نه اصلا PC در هیچ جای دنیا برای بازی استفاده نمیشه !!!! :biggrin1::biggrin1:

xbox360club

کاربر سایت
Feb 10, 2007
847
نام
mohsen
الان 90% بازی های 360 برای pc هم ریلیز میشه.
شما میشه اون 90% رو نام ببرید... نکنه چون gow میخاد برای pc بیاد همچین فکری کردی؟... نه عزیز اینطوری نیست...
---------------------------------------------------
دلایلی که من برای بهتر بودن 360 دارم:
1- نیاز نداشتن به نصب کردن بازی ها (اینستال) و نداشتن crack که بعضی موقع ها آدم رو دیوونه میکنه...
2- بازی هایی در حد کیفیت بهترین بازی های pc ...
3- قیمتی مناسب تر نسبت به یک pc خفن...
4- فراوانی بیشتر بازی های جدید نسبت به pc
5- نباز نداشتن به upgrade و هزینه های اضافی...
اینا نظر های من بودن... ولی شما آقای mahdysh اگر فقط با بازی های استراتژیک و ماجراجویی حال می کنی کامپیوترتو ارتقا بده ولی اگر از سبک های دیگر هم خوشت مباد انتخاب اولت 360 هست... :yes:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر