خرید XBOX360 به جای upgrade کردن PC

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اگر بخاي crysis رو pc بازي كني بايد 1 ميليون به بالا پوله سيستمت باشه در حالي كه اين بازي روي 360 100% مياد چون ناشرش ea هست

آره ؟!
انوقت در تماس با شرکت EA این رو فهمیدید ؟!
شاید هم خودشون تلفن رو برداشتند و به شما زنگ زدند.
" الو ما میخواهیم این بازی رو روی 360 هم عرضه کنیم تا اون چهار تا و نصف کنسولی هم که هنوز چراغانی نشده اند با load شدن منوی بازی منفجر شوند . با تشکر "

حرف از کار Crytek روی یک بازی جدیده که اون قراره Multi Platform باشه و ربطی به Crysis نداره.

پ.ن : قانون برای جلوگیری از زدن حرفهای بدون مدرک نداریم ؟!
پ.ن : کرک Bioshock نیومد ؟!
(این پانوشت هیچ ربطی به پست ندارد و تا رسیدن کرک بازی در انتهای همه پست ها نوشته میشود)

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
(این پانوشت هیچ ربطی به پست ندارد و تا رسیدن کرک بازی در انتهای همه پست ها نوشته میشود)

اتفاقا خیلی هم ربط داره. شما ببین ما که 360 داریم این بازیه Bioshock رو چندین روزه تموم کردیم. ولی اونایی که PC دارن هنوز اندرخم یک کرک هستن. این هم یکی از نکات مثبت 360 برای افرادی که میخوان فقط بصرف بازی کردن سیستمشونو ارتقا بدن. باور کنین 360 اینقدر دنگ و فنگ نداره.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116

اماده باش كه تا چند وقت ديگه اين نوشتت رو بايد تغيير بدي به:
پ.ن : کرك Crysis نیومد ؟
دردسر؟! بسیار عالی.
نصب بازی و کرک دردسر شده؟

بعد فكر كنم بايد يه تغيير عقيده اي در مورد اين حرفتم بدي(صفحه 8)
چون اين دوتا نقل قول هايي كه از شما گذاشتم با هم جور در نميان!

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اتفاقا خیلی هم ربط داره. شما ببین ما که 360 داریم این بازیه Bioshock رو چندین روزه تموم کردیم. ولی اونایی که PC دارن هنوز اندرخم یک کرک هستن. این هم یکی از نکات مثبت 360 برای افرادی که میخوان فقط بصرف بازی کردن سیستمشونو ارتقا بدن. باور کنین 360 اینقدر دنگ و فنگ نداره.

اولا که این پانوشت رو همه کلن در انتهای نوشته هاشون مینویسند و سیستم شوخی و خنده است. اتفاقا اون نوشته داخل پرانتز رو برای این نوشتم که اشخاصی که خبر ندارند از اظهار نظرهای قشنگ خودداری کنند.

ثانیا 360 هم دنگ و فنگ داره فقط قبلا طرف دستگاه رو mod کرده ( و هنوز هم کسی نمیدونه که آیا این مد کردن باعث افزایش فشار روی سیستم میشه یا نه .. یا این خرابیهای جذاب و چراغهای قشنگ روی کنسول های مد شده بیشترند یا نه ! ) . پس پولی پرداخت کردید که شخص دیگری این هزینه دنگ و فنگ رو متحمل بشه.

ثالثا : شما خودتون جواب خودتون رو دادید. وقتی که هدف از بازی فقط تمام کردن بازی باشه و همچنین Single بازی کردن کنسول خیلی هم خوبه. چون هزار جور بازی جینگول و منگول داره که همواره یک difficulty دارند که تمام نکردن بازی از تمام کردنش سخت تر باشه. دیگه مشکل نصب هم که نداره. فقط اگه با این هدف casual خطاب میشید نباید ناراحت بشید.

رابعا : همیشه گفتم و میگم . کنسول برای Casual بودن کاملا مناسبه. ولی برای multi و ژانرهای مرتبط FPS , RTS , MMO , cRPG اصلا خوب نیست. همچنین به دلیل محدودیت هاش، کاربرانش باید دور Hardcore و Pro بودن را خط قرمز بکشند.

اماده باش كه تا چند وقت ديگه اين نوشتت رو بايد تغيير بدي به:
پ.ن : کرك Crysis نیومد ؟
بعد فكر كنم بايد يه تغيير عقيده اي در مورد اين حرفتم بدي(صفحه 8)
چون اين دوتا نقل قول هايي كه از شما گذاشتم با هم جور در نميان!

rofl .. خیلی خوبه آدم قبل صحبت فکر کنه.
من اونجا در مورد مشکلات کنسول بازها در نصب بازی حرف زدم. که وقتی انقدر n00b هستید که نمیتونید بازی و کرک رو نصب کنید. (دیگه از wizard ها در کامپیوتر ساده تر چی داریم ؟!) مشکل از PC نیست .. مشکل از خودتونه! مثل اینکه باید این حرف رو در مورد خواندن هم تعمیم بدیم. چون خواندن نوشته های مردم سخته ، پس دیگه از کتاب استفاده نکنیم. :biggrin1:
در مورد Bioshock ما داریم در مورد نیومدن کرک بازی بعد از سه چهار روز حرف میزنیم!
کاملا این دو تا با هم متفاوتند.

---------------------------

پ.ن : جون من یک thread باز کنید که این توضیح واضحات در اونجا ذکر شده باشه که این بحث قشنگ هی تکرار نشه.
پ.ن کرک Bioshock نیومد ؟!

آخرین ویرایش:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
اولا که این پانوشت رو همه کلن در انتهای نوشته هاشون مینویسند و سیستم شوخی و خنده است. اتفاقا اون نوشته داخل پرانتز رو برای این نوشتم که اشخاصی که خبر ندارند از اظهار نظرهای قشنگ خودداری کنند.

منم صرف شوخی و خنده خواستم پانوشت شما رو به این تاپیک ربط بدم. شما خیلی جدی نگیرین. افرادی که این تاپیکو میخونن خودشون میتونن قضاوت کنن.

ثانیا 360 هم دنگ و فنگ داره فقط قبلا طرف دستگاه رو mod کرده ( و هنوز هم کسی نمیدونه که آیا این مد کردن باعث افزایش فشار روی سیستم میشه یا نه .. یا این خرابیهای جذاب و چراغهای قشنگ روی کنسول های مد شده بیشترند یا نه ! ) . پس پولی پرداخت کردید که شخص دیگری این هزینه دنگ و فنگ رو متحمل بشه.

فکر کنم این صحبتتون هم مثل پانوشتتون جنبه شوخی و خنده داشته باشه.
شما در اصل با تغییر در فیرمور درایو کنسول کاری میکنید که باعث بشه کنسول نتونه تشخیص بده بازی کپیه یا اصل.mod کردن 360 هیچ ربطی به افزایش فشار رویه سیستم نداره .
من و خیلیهایه دیگه خودشون فیرمو درایوشونو عوض میکنن و احتیاجی نیست هزینه ای متقبل بشیم و اونایی هم که اطلاعاتشو یا حوصلشو ندارن میدن بیرون با 10 هزار تومن اینکارو میکنن.
ببین من اولین پروسسور کامپیوترم 486 DX بود 15-16 سال پیش و با بازیهایی مثل wolf 3d و prince و ... شروع کردم تا امروز که هم 360 دارم و هم PC.
یادمه اولین کرک بازی POP: The Two Thrones اومده بود باید درایو کامپیوترو جدا میکردیم واسه اینکه اجرا شه. یا اینکه خیلی از بازیهای کرک شده تو قسمت شبکه و مولتی پلیر مشکل پیدا میکنن. از این جور مسائل کم نیست. باور کنین mod کردن 360 از بعضی از این کرک ها راحتتره ... تازه آدم یه بار فیرمور کنسولشو هک میکنه تموم میشه نه اینکه هر روز سر هر بازی مشکل کرک و ...
دوست عزیز من بالغ بر 16 سال عمرمو رو کامپیوتر و بازیهاش گذاشتم و به این نتیجه رسیدم که در زمینه بازی کردن هیچ چیز کنسول نمیشه. بنا بدلایل خیلی زیاد که لازم نیست دوباره گفته بشه چون خیلیاشو بچه ها اینجا گفتن. در ضمن مخالف بازی کردن با PC نیستم. یکی ممکنه بجایی که با بیل زمینو بکنه دوست داشته باشه با قاشق چایخوری زمینو بکنه. به خودش مربوطه.
و ثالثا : شما خودتون جواب خودتون رو دادید. وقتی که هدف از بازی فقط تمام کردن بازی باشه و همچنین Single بازی کردن کنسول خیلی هم خوبه. چون هزار جور بازی جینگول و منگول داره که همواره یک difficulty دارند که تمام نکردن بازی از تمام کردنش سخت تر باشه. دیگه مشکل نصب هم که نداره. فقط اگه با این هدف casual خطاب میشید نباید ناراحت بشید.

عزیز دل بازیهایه کنسول هم difficulty هایه متفاوت دارن. شما یه بار بیا GOW رو رویه insane تموم کن تا بعد بفهمی Hardcore یعنی چی؟ مطمئن باش بازی رویه کنسول از لحاظ difficulty سختتر از PC نباشه راحتتر نیست.
شما با این صحبتهایی که میکنی مشخصه شناختت از کنسول در چه حدیه.
در ضمن مطمئن باش اگه بخوام لیست بازیهایی رو که تموم کردم از آتاری گرفته تا کمودور 64 و آمیگا 500 و PS1 و PS2 و PC و 360 تو این 27 سالی که از خدا عمر گرفتم رو اینجا بنویسم فکر کنم فقط باید 2-3 صفحه بخونین. حالا شما دوست داری فکر کن من Casual که هیچی اصلا آماتورم. مهم اینه که از بازی کردن لذت میبرم و تا آخر عمرم هم همینجوره. با همه تجربه ای هم که دارم میگم کنسول برای بازی کردن نه تنها گزینه حرفه ایتریه بلکه راحتتر و مناسبتره. بقول معروف هر کسی رو بهر کاری ساختن. کنسول هم مختص بازی کردنه پس مسلما حرفه ایتره.
رابعا : همیشه گفتم و میگم . کنسول برای Casual بودن کاملا مناسبه. ولی برای multi و ژانرهای مرتبط FPS , RTS , MMO , cRPG اصلا خوب نیست. همچنین به دلیل محدودیت هاش، کاربرانش باید دور Hardcore و Pro بودن را خط قرمز بکشند.

جالبه شما هر وقت با این نسخه هایه کرک شده آنلاین شدی و مولتی زدی ما رو هم خبر کن...
در زمینه سبک ها یی که عرض کردی بگم :

منبا و منشا سبک RPG کنسول بوده و هست و در این سبک PC در مقابل کنسول حرف خاصی برایه گفتن نداره.

MMO تا قبل از کنسولهایه نسل جدید بیشتر مختص PC بوده ولی با اومدن کنسولهایه نسل جدید و بازیهایی مثل Final Fantasy XI روی اکثر کنسولها و EverQuest Online رویه PS2 و ... کنسول هم در این زمینه قدرت نمایی میکنه. مخصوصا با سرویسی مثل Xbox Live

RTS هم تو PC از قدیم الایام بوده. ولی بازی مثل Command & Conquer 3 Tiberium Wars رویه 360 نشون داد که کنسول هم در این زمینه چیزی کم نداره و این بستگی به سازندهایه بازی و طرفداران داره که چقدر استقبال کنن از این جور عناوین رویه کنسول.

FPS هم که اصلا احتیاجی نیست دربارش چیزی بگم. شما همین بازیه Bioshock یا R6 Vegas یا ... رو ببین چقدر رو PC فروش کرده و چقدر رو کنسول؟

من که عمرمو رو بازیهایه کامپیوتر و کرکش گذاشتم ولی اینو عالم و آدم میدونه استفاده از کرک تو بازیها دردسر داره دیگه این چه ربطی به noob بودن داره. در ضمن هر روز هم سختتر و مشکلتر میشه با این قضایایه Activate کردن آنلاین و ...
اینکه اجرایه کرک بازیها دردسر داره ربطی به noob بودن نداره. من از موقعی که یادم میاد از رو سایت gamecopyworld کرک بازی دانلود میکردم و الان چشم بسته اینکارارو میکنم ولی بازم میگم دردسرش از کنسول خیلی بیشتره.
حالا شما نمیخوای قبول کنی عیب نداره. بچه ها خودشون خوب این چیزا رو میدونن و میفهمن.
والسلام

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
یادمه اولین کرک بازی POP: The Two Thrones اومده بود باید درایو کامپیوترو جدا میکردیم واسه اینکه اجرا شه. یا اینکه خیلی از بازیهای کرک شده تو قسمت شبکه و مولتی پلیر مشکل پیدا میکنن. از این جور مسائل کم نیست. باور کنین mod کردن 360 از بعضی از این کرک ها راحتتره ... تازه آدم یه بار فیرمور کنسولشو هک میکنه تموم میشه نه اینکه هر روز سر هر بازی مشکل کرک و ...
باور کنید این مسخره بازی های کرک و mod و این چیزا فقط مال کشور هایی مثل ماس پس در مقایسه ها اصلا نمی تونه ملاک انتخاب کسی باشه.
دوست عزیز من بالغ بر 16 سال عمرمو رو کامپیوتر و بازیهاش گذاشتم و به این نتیجه رسیدم که در زمینه بازی کردن هیچ چیز کنسول نمیشه.
البته این نظر شما کاملا شخصیه چون بنده هم با همین قدر بازی کردن به این نتیجه شما نرسیدم!
منبا و منشا سبک RPG کنسول بوده و هست و در این سبک PC در مقابل کنسول حرف خاصی برایه گفتن نداره.
البته منبع و منشا JRPG ها بهتره بگی که کنسول هست!
در این مورد که pc حرفی نداره اینو خواهشا جای دیگری تکرار نکن چون بزرگترین rpg های دنیا که نامشون برای همیشه تو تاریخ بازی ها ثبت شده همه برای pc بودن از جمله diablo - buldar gate - و ...
(عجیبه شما با این همه قدمت در بازی کردن این بازی ها رو به خاطر نمی یارید!)
MMO تا قبل از کنسولهایه نسل جدید بیشتر مختص PC بوده ولی با اومدن کنسولهایه نسل جدید و بازیهایی مثل Final Fantasy XI روی اکثر کنسولها و EverQuest Online رویه PS2 و ... کنسول هم در این زمینه قدرت نمایی میکنه.
MMO فعلا دست pc هست و هیچ کس هم نمی تونه جلوش قدرت نمایی بکنه و مطمئنم که تو این نسل اصلا چنین اتفاقی نمی افته! شاید در نسل بعد جریان عوض شه. این بازی هایی هم که نوشتی اصلا عددی نیستن جلوی mmo های pc از نظر تعداد کاربر.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
در مورد Bioshock ما داریم در مورد نیومدن کرک بازی بعد از سه چهار روز حرف میزنیم!
کاملا این دو تا با هم متفاوتند.

تفاوتش رو ميشه بگيد؟
وقتی انقدر n00b هستید که نمیتونید بازی و کرک رو نصب کنید

نصب و كپي كردن كرك رو هر ننه قمري ميتونه انجام بده ولي اگه بازي اجرا بشه!!

يه سوال دارم:
پس چرا هر بازي كه ريليز ميشه حداقل 10 صفحه تاپيك براي كمك در نصب بازي به وجود مياد؟؟؟
حتما ملت noob ان به جز شما

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
حتما ملت noob ان به جز شما
میشه گفت 99% : خودت داری جواب خودت رو میدی...online تا حالا بازی کردی تا ببینی چه عالمیه؟lan که زدی ایشالا؟
يه سوال دارم:
پس چرا هر بازي كه ريليز ميشه حداقل 10 صفحه تاپيك براي كمك در نصب بازي به وجود مياد؟؟؟
چون اینجا تحت قانون copyright نیستش...
ویرایش:100%...کلی تخفیف دادم 99% شده بود:D

آخرین ویرایش:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
میشه گفت 99% : خودت داری جواب خودت رو میدی...online تا حالا بازی کردی تا ببینی چه عالمیه؟lan که زدی ایشالا؟

99% ؟؟:eek:
كم لطفي ميكنيد
اينجوريام نيس

خوب من هم دارم راجع به اينجا حرف ميزنم
البته اين هم بگم بعضي وقتها خود نسخه ي اصلي بازي هم مشكلاتي داره
شايع ترين اش هم بيرون انداختن از بازي به ويندوز هست كه اون زمان مي خوام با كله برم تو مانيتور:evil:
و پچ ها هم دردي رو دوا نمي كنن

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
باور کنید این مسخره بازی های کرک و mod و این چیزا فقط مال کشور هایی مثل ماس پس در مقایسه ها اصلا نمی تونه ملاک انتخاب کسی باشه.

مخلصیم ولی بقول خودتون اینو جایه دیگه تکرار نکنین لطفا. کرک و mod و این چیزا نه تنها تو همه دنیا هست بلکه خیلی بیشتر از کشور ما. ما فقط تقلید میکنیم. یارو اون ور دنیا هر مدت فیرمور جدید واسه 360 میده بیرون و یا هر بازی که میاد بیرون کرکشو میده. واسه کی؟ واسه کشورهایی مثل ما؟
نه برای خودشون. ما فقط بلدیم دانلود کنیم. شما میدونی چه حجمی از یوزرهای اروپایی و آمریکایی از کنسول کپی خور شده و بازیهایه کرک شده استفاده میکنن. هنوز بازی ریلیز نشده کپیش با کرکش تو اینترنته... حتما برای کشورهایی مثل ما؟ نه بابا برای خودشون ما این وسط استفاده ای میبریم یا بقول معروف Leecher ای بیش نیستیم...

البته این نظر شما کاملا شخصیه چون بنده هم با همین قدر بازی کردن به این نتیجه شما نرسیدم!

منم که گفتم من به این نتیجه رسیدم.

البته منبع و منشا JRPG ها بهتره بگی که کنسول هست!
در این مورد که pc حرفی نداره اینو خواهشا جای دیگری تکرار نکن چون بزرگترین rpg های دنیا که نامشون برای همیشه تو تاریخ بازی ها ثبت شده همه برای pc بودن از جمله diablo - buldar gate - و ...
(عجیبه شما با این همه قدمت در بازی کردن این بازی ها رو به خاطر نمی یارید!)

این قبول دارم که اکثر بازیهایه RPG کنسول و مشهورتریناش ژاپنی هستن ولی این نکته منفی نیست. در هر صورت RPG ژاپنی هم RPG یه. درسته بازی diablo و baldur's gate که شما اشتباها گفتی buldar gate از RPG هایه اصیل PC هستن ولی بازیهایی مثل Final Fantasy و DragonQuest شاید 10 سال زودتر رویه کنسول اومدن. برای همین گفتم که اصلا سبک RPG توسط کنسول بنا شده(در ضمن این نظر من نیست کافیه درباره سبک RPG رو اینترنت سرچ کنید). منظورم منبع و منشا سبک RPG بود که کنسوله. در ضمن قبول دارم که کامپیوتر هم شاهکارهایه زیادی تو سبک RPG دار ولی پدر این سبک کنسول هست و باقی خواهد موند..
MMO فعلا دست pc هست و هیچ کس هم نمی تونه جلوش قدرت نمایی بکنه و مطمئنم که تو این نسل اصلا چنین اتفاقی نمی افته! شاید در نسل بعد جریان عوض شه. این بازی هایی هم که نوشتی اصلا عددی نیستن جلوی mmo های pc از نظر تعداد کاربر

اینو قبول دارم که PC یه سرو گردن تو این سبک قویتره. البته MMORPG مشهورترین زیرشاخه تو سبک MMO هست که فکر میکنم این مورد بحثمونه وWOW هم پرچمدار این سبک تویه PC. طرفدارای پروپا قرص این سبک هم کم نیستن ولی اگه مجموعه طرفدارایه سبک MMORPG رو در مقابل طرفداران سبکی مثل FPS اونم تو کشوری مثل ایران(با این اینترنت خدایی که ما داریم) قرار بدیم میبینیم که خیلی مجموعه کوچکتری رو تشکیل میدن. و شاید اگه همین WOW هم نبود خیلی کوچکتر. بگذریم حالا چه کوچیک و چه بزرگ این سبک رو PC قویتره.

با همه این اوصاف و بصورت کلی بهترین حالت وجود کامپیوتر و کنسول در کنار همه ولی اگه هدف فقط بازی کردن و بودجه هم ناچیز(در حد 500 هزار تومن) بهترین انتخاب کنسوله.
اینو هم بگم این نظر منه و بصورت کلیه. اگه یه شخصی فقط میخواد MMORPG بزنه خب بره سراغ کامپیوتر و اگه یکی میخواد JRPG بزنه بیاد سراغ کنسول. اینا علایق شخصیه ولی من بصورت کلی کنسولو در زمینه بازی بهتر میدونم.

آخرین ویرایش:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
يه سوال دارم:

ویرایش:100%...کلی تخفیف دادم 99% شده بود
:D

اونورم که تحت قانون copyright هستش مردم بدبختی دارن با این کرکها.
این یه نمونه انجمن که تو Favorite ام داشتم.
http://forums.megagames.com/forums/forumdisplay.php?f=12
اگه خواستی حداقل 20 تا سایت دیگه که یوزر بیسشون اروپایی و آمریکایی هستن میارم. حداقل 20 تا سایت دیگه. همه جایه دنیا با کرک مشکل دارن.

یه سری تاپیکهایی که تو چند ساعت اخیر تو این سایت ایجاد شده:
Morrowind No-CD problems
NeverWinter Nights 2 patch problems
Overlord problem while loading Crack
F.E.A.R Crashing Bug with a Crack

اینا فقط چند تا تاپیک تو همین یه سایت تو صفحه اول بود. اگه بخوام سرچ کنم تموم شدنی نیست.
اگه فکر مییکنی 99% noob هستن خب پس حرف منو تایید میکنی. یعنی 99% یا همون اکثریت noob هستن. ما هم اینجا درباره اکثریت صحبت میکنیم که با کرک و ... مشکل دارن.
پ.ن:
جدیدا این ورژن کرکها هم جالب شده Overlord V 1.873.264.44
برتری نسبت به وژن 1.873.264.43(ورژن قبلیش) اینه که دیگه هر یه ساعت سیستم هنگ نمیکنه و همچنین میشه بازی رو سیو کرد.:hurted1:
البته این جنبه طنز داشت ولی طنزی که خیلی هم از حقیقت دور نیست.

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مخلصیم ولی بقول خودتون اینو جایه دیگه تکرار نکنین لطفا. کرک و mod و این چیزا نه تنها تو همه دنیا هست بلکه خیلی بیشتر از کشور ما. ما فقط تقلید میکنیم. یارو اون ور دنیا هر مدت فیرمور جدید واسه 360 میده بیرون و یا هر بازی که میاد بیرون کرکشو میده. واسه کی؟ واسه کشورهایی مثل ما؟
نه برای خودشون. ما فقط بلدیم دانلود کنیم. شما میدونی چه حجمی از یوزرهای اروپایی و آمریکایی از کنسول کپی خور شده و بازیهایه کرک شده استفاده میکنن. هنوز بازی ریلیز نشده کپیش با کرکش تو اینترنته... حتما برای کشورهایی مثل ما؟ نه بابا برای خودشون ما این وسط استفاده ای میبریم یا بقول معروف Leecher ای بیش نیستیم...
مسلمه که این کرکو این چیزا برای ما ها درست نمی شه (چون اصلا ما حساب نمیام در جهان!)
ولی مثلا در امریکا اینطوری هم نیست که شما می گید چه حجمی از گیمر ها از این بازی های کپی استفاده می کنند. چون اگه اینطوری بود که صنعت گیم با چالش اساسی مواجه می شد! اونجا کپی به هر حال یه امر غیر قانونیه و طرف مستقیم و با خیال خیلی راحت (مثل اینجا) طرفش نمی ره و البته اکثرشونم مخصوصا در امریکا می رن بازی های کرک شده رو فقط برای تست دانلود می کنند و وقتی از بازی خوششون اومد می رن بازی رو می خرن.
مثلا همین bioshock کسایی که با این وضعیت کرک توی اروپا یا امریکا هستن فکر نمی کنم به جز درصد خیلی خیلی پایین منتظر کرک این بازی مونده باشن و همشون رفتن بازی رو خریدن!

کرک ها مشکلات زیادی دارند و هیچ کس هم نمی تونه این موضوع رو منکر بشه ولی این موضوع که نصب و اجرای بازی ها در pc سخت و دشوار است زیاد با عقل یه فرد چندین سال گیمر جور در نمیاد.

این قبول دارم که اکثر بازیهایه RPG کنسول و مشهورتریناش ژاپنی هستن ولی این نکته منفی نیست. در هر صورت RPG ژاپنی هم RPG یه. درسته بازی diablo و baldur's gate که شما اشتباها گفتی buldar gate از RPG هایه اصیل PC هستن ولی بازیهایی مثل Final Fantasy و DragonQuest شاید 10 سال زودتر رویه کنسول اومدن. برای همین گفتم که اصلا سبک RPG توسط کنسول بنا شده(در ضمن این نظر من نیست کافیه درباره سبک RPG رو اینترنت سرچ کنید). منظورم منبع و منشا سبک RPG بود که کنسوله. در ضمن قبول دارم که کامپیوتر هم شاهکارهایه زیادی تو سبک RPG دار ولی پدر این سبک کنسول هست و باقی خواهد موند..
گفته های شما در این زمینه صحیحه ولی خوب مثلا اولین اختلاف اینکه من برعکس شما اصلا از rpg های ژاپنی خوشم نمیاد و فقط با RPG های غربی حال می کنم و به نظر خودم هم واقعا این دو سبک زیاد شباهت به هم ندارند و تفاوت های زیادی می شه بینشون در اورد.
فکر کنم این لینک مطالب جالبی در مورد rpg نوشته باشه:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_differences_in_computer_and_console_role-playing_games
هیچ جا گفته نشده rpg کنسول ها پایه گزار یا برتر از pc بوده و از نظر قدمت هم بازی هایی در PC مثل Ultima قدمت بیشتر نسبت به فرض Final Fantasy (که می شه گفت پدر سبک rpg امروزی در کنسول هست) دارند. یا مثلا اولین بازی های rpg با تصویر fps مثل The Elder Scrolls در اوایل دهه 90 مال pc بودند.
انقدر تفاوت بین rpg های شرقی و غربی وجود داره که که در تعاریف rpg همیشه این دوتا زا هم جدا می کنند که در لینک بالا به یسری از این تفاوت ها اشاره شده.

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
مسلمه که این کرکو این چیزا برای ما ها درست نمی شه (چون اصلا ما حساب نمیام در جهان!)
ولی مثلا در امریکا اینطوری هم نیست که شما می گید چه حجمی از گیمر ها از این بازی های کپی استفاده می کنند. چون اگه اینطوری بود که صنعت گیم با چالش اساسی مواجه می شد! اونجا کپی به هر حال یه امر غیر قانونیه و طرف مستقیم و با خیال خیلی راحت (مثل اینجا) طرفش نمی ره و البته اکثرشونم مخصوصا در امریکا می رن بازی های کرک شده رو فقط برای تست دانلود می کنند و وقتی از بازی خوششون اومد می رن بازی رو می خرن.
مثلا همین bioshock کسایی که با این وضعیت کرک توی اروپا یا امریکا هستن فکر نمی کنم به جز درصد خیلی خیلی پایین منتظر کرک این بازی مونده باشن و همشون رفتن بازی رو خریدن!

کرک ها مشکلات زیادی دارند و هیچ کس هم نمی تونه این موضوع رو منکر بشه ولی این موضوع که نصب و اجرای بازی ها در pc سخت و دشوار است زیاد با عقل یه فرد چندین سال گیمر جور در نمیاد.

سلام. مخلصیم.
ببین کپی رایت فقط تو صنعت گیم نیست. همین صنعت موسیقی و سینما رو ببین، دیگه چیزی که کم تو اینترنت پیدا نمیشه MP3 و فیلمه. ولی هیچ کدوم با چالش اساسی مواجه نشدن. صدالبته بهشون خیلی ضربه خورده ولی نه اینکه از پا بیفتن. ببین اونطرف افرادی بعنوان Fan زیاد هستن. مثلا یارو همه بازیهاشو کپی میکنه ولی Halo رو میخره. برایه چی؟ چون طرفداره این بازیه.
حتی T-shirt این بازیو و هر چی کنارش میادو میخره.
الان اکثر شرکتهای بازیساز دنبال زدن نسخه 2 و 3 بازیها هستن. مثلا GOW. چون مطمئنن که این بازیها فن بیس خودشونو دارن و هر چقدر هم کپی باشه باز هم خیلی ها حتی برای کالکشنشون هم شده بازی رو میخرن. مثلا من خودم شاید بالغ بر 1000 عنوان DVD فیلم(کپی) و موسیقی دارم. ولی چون طرفدار سری Star Wars هستم همه پکهایه اوریجینالشو خریدم یا مثلا Queen همه آلبومها و DVD های تصویری اوریجینالشو خریدم. نه اینکه کپیش نباشه ولی من پام که از ایران بیرون رفت و رفتم Virgin Megstore ناخودآگاه نصف پولهامو دادم و این چیزا رو خریدم. میگن خدا آدمو عاشق نکنه. بهتره بگن خدا آدمو فن نکنه!;) این از خواص فن بودنه که آدم ترغیب میشه به سمت اوریجینال.
خلاصه شرکتها هم رو این فنها و تبلیغات و این چیزا رو فروششون حساب میکنن.
اینم بگم که فرق ما با اونوریا اینه که ما بازی رو کپی میکنیم و میریم تو خیابون میفروشیم. ولی اونوریا فقط واسه استفاده شخصی کپی میکنن و دیگه نمیتونن تجارت راه بندازن.
همین الان برین تو Ebay فقط کلمه Verbatim رو سرچ کنید.(DVD خام) ببینید چه خبره.
نه اینا برای ذخیره اطلاعات شخصی بکسهایه 50 تایی و 100 تایی نمیفروشن. من تو بعضی انجمنهایه اروپایی و آمریکایی میبینم یارو ذخیره Verbatim داره اگه چند تا بازی با هم اومد کم نیاره. البته اینجوری هم نیست که همه کپی بزنن... خب خیلیها هم اوریجینال میخرن که شرکتها از این طریق سود میکنن.
ولی این موضوع که نصب و اجرای بازی ها در pc سخت و دشوار است
من کی همچین حرفی زدم. بحث سره کرک و این چیزا بود.
گفته های شما در این زمینه صحیحه ولی خوب مثلا اولین اختلاف اینکه من برعکس شما اصلا از rpg های ژاپنی خوشم نمیاد و فقط با RPG های غربی حال می کنم و به نظر خودم هم واقعا این دو سبک زیاد شباهت به هم ندارند و تفاوت های زیادی می شه بینشون در اورد.
فکر کنم این لینک مطالب جالبی در مورد rpg نوشته باشه:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_differences_in_computer_and_console_role-playing_games
هیچ جا گفته نشده rpg کنسول ها پایه گزار یا برتر از pc بوده و از نظر قدمت هم بازی هایی در PC مثل Ultima قدمت بیشتر نسبت به فرض Final Fantasy (که می شه گفت پدر سبک rpg امروزی در کنسول هست) دارند. یا مثلا اولین بازی های rpg با تصویر fps مثل The Elder Scrolls در اوایل دهه 90 مال pc بودند.
انقدر تفاوت بین rpg های شرقی و غربی وجود داره که که در تعاریف rpg همیشه این دوتا زا هم جدا می کنند که در لینک بالا به یسری از این تفاوت ها اشاره شده.

گفته هایه شما هم صحیحه. ولی فکر کنم بحث رفته تو دو شاخه CRPG و JRPG که هر دو زیر شاخه RPG هستن. که البته تو JRPG کنسول قویتره و تو RPG غربی کامپیوتر. در هر صورت منم هم عقیده ام.
خلاصه بحث جالبی بود. مخلصیم.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
به عنوان پست آخر چون بحث تموم شده هست در مورد بازار کپی فن ها تاثیر زیادی دارند ولی از اون بالاتر فرهنگ اون اجتماع هست که در خرید محصولات اورجینال تاثیر می زاره. به فرض توی اروپا قانون و همچنین ارف انسانی و حق شناسی می گه که تو باید بری محصول اورجینال بخری و خیلی ها هم از این فرهنگ بهره و آنرا بکار می برند. مثلا چنین فرهنگی اصلا در ایران وجود نداره و اگر یه وقت قانون کپی رایت در ایران هم اجرا بشه همه باز به دنبال کپی و اینم جور چیزا هستن، چون فرهنگ ما اصولا حقه بازی و با کمتری خرج به بهترین چیز رسیدن رو می طلبه!! (به کسی بر نخوره واقعیته این)
من خودم حاضرم ماهی یک بازی رو 50 تومان پول بدم ولی اصل باشه و البته با همون قیمت اصلی نه اینکه مغازه دار هرچی دلش بخواد بندازه.
من کی همچین حرفی زدم. بحث سره کرک و این چیزا بود.
اینو من با شما نبودم، این در ادامه بحث قبلی بود چون اصلا این بحث سر این موضوع پیش اومد.

مخلصیم
چاکریم:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر