خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS5

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه کنسول های نسل جدید دارند وارد بازار می شوند و اینکه استانداردهای جدیدی را وارد عرصه می کنند لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنیم تا در مورد تلویزیون های سازگار و هماهنگ با این کنسول با یکدیگه بحث و تبادل نظر کنیم
ویژگی های تصویری نسل جدید خروجی تصویر با کیفیت 4k و 8k هستش و همچنین استاندارد جدید hdmi 2.1 هستش
خب تقریبا دیگه همگی با استاندارد های 4k و 8k َنا هستیم و میدونیم که 4k یعنی رزولوشن تصویر با کیفیت 3840X 2160 هستش و 8K رزولوشن 7680X 4320 هستش
اما ورودی HDMI 2.1 چیست و به چه دردی میخورد ؟

ویژگی های HDMI 2.1
2.png

استاندارد HDMI 2.1 دارای پهنای باند خیره کننده 48 گیگابیت در ثانیه است که می‌تواند اقدام به پخش تصاویر 4K با نرخ 120 فریم در ثانیه کرده و تصاویر 8K را نیز با نرخ 60 فریم در ثانیه منتقل سازد. این در حالی است که این درگاه از VRR, eARC, QMS و ALLM در کنار استانداردهای دالبی و HDR پشتیبانی می‌کند. انتقال این حجم از اطلاعات تنها از عهده درگاه HDMI 2.1 برخواهد آمد.
رخی از ویژگی‌های HDMI 2.1 را می‌توان در کنترلرهای HDMI 2.0 مستقر در تلویزیون‌ها فعال کرد. در نتیجه برخی از کمپانی‌ها با استفاده از این مسئله ادعا می‌کنند که تلویزیون آنها از درگاه HDMI 2.1 به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که این مسئله یک فریب تبلیغاتی است. در ادامه به سراغ تلویزیون‌هایی خواهیم رفت که به صورت استاندارد و واقعی، از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند.

تلویزیون های شرکت سامسونگ:

Samsung Q950TS
Samsung Q900TS
Samsung Q950R / Q900RB
Samsung Q800T
Samsung Q95T
Samsung Q90T
Samsung Q80T
Samsung Q70T

تلویزیون های شرکت Vizo:

تمامی OLEDهای تولید شده در سال 2020
سری P و Quantum X 2020

تلویزیون های شرکت ال جی:

LG RX/ZX
LG WX/GX
LG CX/BX
LG NANO99/ LG NANO97/ LG NANO90/ LG NANO90/ LG NANO85
LG R9/Z9/W9/E9/C9/B9
LG SM99/SM98/SM95

تلویزیون های شرکت سونی:

Sony X900H / XH900
Sony Z9G / ZG9

تلویزیون های شرکت TCL:

TCL X915

با توجه به اینکه ورودی HDMI 2.1 یک امکان جدید رو برای شما به ارمغان میاره باید اشاره کرد که خرید تلویزیون هایی با این ورودی هیچ گونه الزامی برای نسل جدید نداشته و شما با همان HDMI 2.0 هم براحتی و بدون مشکل می توانید نسل جدید را تجربه کنید

کدام یک از تلویزیون های بازار را بخریم که پنل بهتری داشته باشد ؟ OLED - QLED - IPS - TFT - VA ?

خب شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد که کدوم پنل برای ما مناسب تر است ؟

هر کدام از این پنل ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به سلیقه ی خود انتخاب کنید . اگر بخواهیم در مورد هر کدام بحث بکنیم مطلب خیلی طولانی میشه فقط نکات کمی رو در موردشمون میگم خودتون بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید

صفحات OLED

از بهترین نمایشگر ها هستند که کنتراست تصویر بالا و و وضوح بالایی دارند همچنین نمایش رنگ مشکی و عمق رنگ مشکی را بخوبی نمایش می دهند ، زاویه ی دید خوبی دارند و مناسب تماشای فیلم و بازی هستند

اما ایرادات این نوع نمایشگر

ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED

یک نمونه OLED با صفحه Burn in شده

178594

صفحات QLED

این نمایشگرها نوع از نمایشگرهایی هستند که مشکلات OLED را نداشته ولی در مقابل OLED عمق رنگ مشکی را ندارند ولی باز هم کیفیت عالی و شفافیت خوبی را دارند همچنین غلظت رنگ در این نمایشگرها بالاتر است
مهمترین مزیت QLED ها نسبت OLED ها روشنایی بیشتر آن هاست در صورتی که نور بیشتر رو می پسندید QLED برای شماست

صفحات IPS

178597
مهم ترین مزیت IPS ها زوایای دید آن هاست همانطور که در بالا می بینید نسبت به صفحات TN زوایه دید بهتری دارند همچنین نور پس زمینه آن ها بیشتر است
اما مهم ترین عیب صفحات IPS مشکل نشت نور تصویر است که البته در مدل های جدید بسیار کمتر شده اما همچنان وجود دارد اما نیازی به نگرانی نیست بلکه فقط در صفحات مشکی قابل دید است
لذا اگر در شب بازی میکنید یا فیلم میبینید این پنل مناسب شما نیست

179920

یک مقایسه ساده براتون آماده کردم در مورد اینکه کدوم از تلویزیونها برای ما بهتره oled- qled -va
توی تصویر بالا نگاه کنید
از سمت چپ اولی oled cx هستش دومی q90t سامسونگ و سومی x900h سونی
نکته ی حائز اهمیت این عکس ایرادی هستش که من همیشه توی oled ها و صفحات سوپر امولد میبینم
به نور خورشید و رنگ سفید دقت کنید در oled همون طور که میبینید مشکل عمده صفحات oled خوب نمایش ندادن رنگ سفید است .
هر چقدر در نمایش رنگ مشکی توانا هستد در نمایش رنگ سفید خالص عاجز هستند!
برای سامسونگ بسیار پرنور و برای سونی طبیعی تر هستش بازم بسته به سلیقه ی شماست که چه تلویزیونی میخواهید خرید کنید

:Thumbsup:
تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

خب با توجه به اینکه خیلی از دوستان در صدد خرید X900h شدن لازم دونستم اینجا بهترین تنظیمات رو قرار بدم
خب ابتدا دکمه home رو بزنید وارد Setting گوشه تصویر که شبیه چرخ دهنده هست بشید
به قسمت Display بروید

اول گزینه های Auto Picture Mode و Light Sensor رو غیر فعال کنید

Sony X900H Calibration Settings 8

SDR

این حالت نمایش برای نمایش تصاویر استاندارد یا همون غیر HDR هستش
یادتون باشه حالت Auto Local Dimming رو خاموش کنید میتونید Brightness رو خودتون مطابق دلخواهتون تنظیم کنید اما من روی 40 گذاشتم
کنتراست رو روی 90 و gamma رو روی -2 قرار بدید
Sony X900H Calibration Settings 9

Clarity

Sony X900H Calibration Settings 12

خب Sharpness رو روی 50 بگذارید Reality Creation و Random Noise Reduction و Digital Noise Reduction رو غیر فعال کنید
ای گزینه ها میتونه برای دیدن تصاویر رزولوشن پایین خیلی موثر باشه در صورتی فیلم کیفیت پایین میبینید فعالش کنید اگر ویدئو کیفیت بالا خواستید ببینید غیر فعالش کنید ولی به صورت پیش فرض غیر فعال باشه بهتره

HDR

اگر میخواهید برای HDR تنظیم کنید تلویزیون رو و تصاویر شما خیلی کم نور هستش گزینه های Local Dimming, X-Tended Dynamic Range و Advanced Contrast Enhancer رو روی High تنظیم کنید .
برای فعال سازی 4K 120HZ میتونید بر روی Hdmi مورد نظر رفته و گزینه Enhanced Format رو انتخاب کنید

یادتون باشه حتما باید Tv آپدیت شده باشه !

Motion Settings

خب میرسیم به لذت بخش ترین بخش TV یعنی روان کردن تصاویر که این تلویزیون بنظرم توش بی نظیر بوده
وارد بخش Motion بشید گزینه Motionflow رو انتخاب کنید بگذارید روی حالت Custom و Smoothness رو بگذارید روی MAX و Clearness رو روی 1 قرار بدید
جالبه بدونید تصاویر رو به حدی نرم میکنه که من بازی کربی سوئیچ رو روش تست گرفتم بازی انگار 60 فریم کامل شد در صورتی که خودش 30 فریمه !

White Balance Settings
خب این تنظیم رنگ سفیدی که در 10 بخش هستش رو طبق تصاویر انجام بدید تلویزیون به بهترین حالت خودش میرسه

Sony X900H Calibration Settings 15

Sony X900H Calibration Settings 16

Sony X900H Calibration Settings 17

Sony X900H Calibration Settings 18

Sony X900H Calibration Settings 19

Sony X900H Calibration Settings 20

Sony X900H Calibration Settings 21

Sony X900H Calibration Settings 22

Sony X900H Calibration Settings 23

Sony X900H Calibration Settings 24

Sony X900H Calibration Settings 25

Attachments

• TN-vs-IPS.jpg
    TN-vs-IPS.jpg
    182.4 KB · مشاهده: 67
آخرین ویرایش:

djarash

کاربر سایت
Aug 11, 2011
333
نام
آرش
دوستان همه استاد هستند
کلا در HDR برایتنس مهم ترین عامل هست برای یک تصویر چشم گیر. پنل با کیفیت، دقت رنگ، کنترل نور پس زمینه، پردازش تصویر همه مهم و واجب اند ولی در نهایت اگر روشنایی بالا نباشه نتیجش تصویری با گستره دینامیکی بالا نمیشه. در نتیجه یک تلوزیون کم کیفیت از HDR فقط یه عنوان رو جعبش رو برای خریدار داره. در پنل های OLED همچنان بخاطر کنتراست بالا HDR عالیه مخصوصا در اتاق تاریک ولی وسط خونه با نور مستقیم پنجره قضیه خیلی فرق میکنه. همچنین حتی در اتاق تاریک در تصاویر خیلی درخشان مثل مثلا خورشید OLED توانایی تولید نور خیره کننده رو نداره. هرچند که LED های با کیفیت میانرده هم ندارند.
در کل بعد از تمامی نظرات این چند صفحه اخیر به نظر من در برتری C1 تردیدی نیست. کسی که بهترین کیفیت رو میخواد تنها انتخابش OLED در یک محیط با نور کنترل شده است. یه مقدار هم ریسک برن این در طولانی مدت رو هم باید به جون بخره و البته بیشتر هزینه کنه. در مورد این تاپیک که تلویزین مناسب PS5 هست هم که قطعا و یقینا C1 بهترین انتخابه اگه پول مطرح نباشه.
برای کسی هم که یک تلویزیون همه کاره برای وسط خونه میخواد که ساعتها روشن باشه و شبکه های تلوزیونی ببینه، فیلم هم ببینه، گیم هم بزنه LED بهتره.

خودم هم قصد خرید تلوزیون برای اتاق با نور کم و فاصله 3 متری رو دارم. و بین C1 50 و X90 65 شک دارم. ولی نظرم به سمت X90 هست بخاطر اول و مهمتر ابعاد بزرگترش و بعدش هم نداشتن ترس از برن این. باز هم ممنون میشم نظرتون رو بدونم با بودجه 30 تومن. فیلم هم برام مهم تر از بازیه.
دوست گرامی C1 اصلا اندازه ۵۰ اینچ نداره.کوچکترین سایزش ۴۸ اینچ بعدش ۵۵ اینچ هست که سایز ۴۸ اینچش در کشورمان ایران موجود نیست
اگر نظر بنده رو بخوای همون C1 ۵۵ اینچ بخر چون هم برای بازی بهترین هست و هم برای تماشای فیلم بهتره چون تنظیمات پیشرفته داره و میتونی به طور دلخواه تغییرش بدی
من خودم هر بار که میخوام فیلمی ببینم بنا به HDR و یا SDR بودن و یا نوع فیلمبرداری و نوع فیلم Picture Setting رو Edit میکنم

آخرین ویرایش:

pouyapro

کاربر سایت
Nov 23, 2008
224
توی HDR در کنار روشنایی Local Dimming Zone ها هم مهم هستند. کل فلسفه Mini-LED همین هست.
یکی از دلایلی که OLED ها کیفیت تصویر بهتری نسبت به LCD ها حتی توی HDR می دن با وجود این که روشنایی کمتری دارن همین موضوع هست چون هر LED به تنهایی از خودش نور ساطع می کنه.
دلیل این که خیلی از تلویزیون های ال سی دی HDR اه درست حسابی ندارن صرفا نرسیدن روشنایی اشون به 1000 نیت نیست. کم بودن Local Dimming Zone هاشون هست.

در کل امید داریم Micro-LED زودتر تجاری بشه و در دسترس عموم قرار بگیره تا از شر هر دو OLED و LCD راحت بشیم :D
۱۰۰%. ولی فک نکنم الان تلویزیونی باشه که ۱۰۰۰ نیت روشنایی داشته باشه و لوکال دیمینگ نداشته باشه. منظور من این بود که کلا تلویزیون با روشنایی پایین HDR به درد بخور نداره. ولی باز بین اونهایی هم که دارند قطعا تفاوت کیفیت هست. و عوامل دیگه هم موثرند، مثلا تلویزیونهای سونی به نسبت مدلهاس مشابهشون مناطق یا زون کمتری دارند ولی با کنترل خوب کیفیتی مشابه یا بهتر از پنلهایی با مناطق بیشتر دارند.
متاسفانه فکر نکنم اونها به این زودیها با قیمت مناسب در دسترس باشن 😬
دوست گرامی C1 اصلا اندازه ۵۰ اینچ نداره.کوچکترین سایزش ۴۸ اینچ بعدش ۵۵ اینچ هست که سایز ۴۸ اینچش در کشورمان ایران موجود نیست
اگر نظر بنده رو بخوای همون C1 ۵۵ اینچ بخر چون هم برای بازی بهترین هست و هم برای تماشای فیلم بهتره چون تنظیمات پیشرفته داره و میتونه به طور دلخواه تغییرش بدی
من خودم هر بار که میخوام فیلمی ببینم بنا به HDR و یا SDR بودن و یا نوع فیلمبرداری و نوع فیلم Picture Setting رو Edit میکنم
منظورم ۵۵ بود 😅
خودم فکر نمیکنم برای هر فیلم تنظیمات رو آنقدر تغییر بدم. در درستی حرف شما و بهترین بودن C1 شکی ندارم. شکم در اینه که با چند تومن بودجه بیشتر یه تلویزیون خیلی خوب ۶۵ میتونم بگیرم که خوب اون ۴۰% نمایشگر بزرگتر هم واقعا جذابه و تصویر خیلی خوبی هم داره، اگر هم کنار C1 نباشه،که نیست، هر روز یادت نمیافته که از این بهتر هم هست.
میترسم ۵۵ کوچیک باشه و C1 65 هم واقعا گرونه.
یک مزیت X90 اختلاف قیمت به نسبت کم ۵۵ و ۶۵ هستش.
چند ماه صبر میکنم هم قیمتها پایدار بشن و شاید دلار یه مدتی طرف ۲۵ بمونه و قیمتها پایین بیان. و هم اینکه X90K و C2 با قیمت مناسب فراگیر بشن.
X90K که گویا اومده، از دوستان کسی اطلاعی داره ازش؟

یک مسئله دیگه اینکه دوستان جایی برای خرید مطمئن از بانه یا گناوه میشناسید؟ اینجا یا خصوصی بهم اطلاع بده 🙏🏻🙏🏻

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,122
نام
محمد علی
تو مشخصات تی وی م زده
  • HDMI 4K (4:4:4)2
  • HDMI 4K(4:2:0) (HDCP2.2)1
اینا چه فرقی با هم دارن؟کدوم بهتره؟
به اون عدد سه‌تایی میگن Chroma Subsampling.
4:4:4 دقیق‌ترین نمایش رنگه و هرچی اعداد کوچکتر میشه، جزئيات رنگی کم میشه.
بیشترین تفاوت بین 4:4:4 و 4:2:0 توی محتوای PC ـه که مقدار زیادی عناصر ریز توی تصویر هست.
همین کروما ساب‌سمپلینگ رو سرچ کنی، عکس‌هایی که میاد به صورت دقیق تفاوت‌ها رو نشون میده.

HDCP2.2 هم یه استاندارد محافظت از محتواست (یه چیز DRM طوری) که جزئياتش رو نمی‌دونم اما ربطی به کیفیت تصویر نداره.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
یکی از دلایلی که OLED ها کیفیت تصویر بهتری نسبت به LCD ها حتی توی HDR می دن با وجود این که روشنایی کمتری دارن همین موضوع هست چون هر LED به تنهایی از خودش نور ساطع می کنه.
دلیل این که خیلی از تلویزیون های ال سی دی HDR اه درست حسابی ندارن صرفا نرسیدن روشنایی اشون به 1000 نیت نیست. کم بودن Local Dimming Zone هاشون هست.

در کل امید داریم Micro-LED زودتر تجاری بشه و در دسترس عموم قرار بگیره تا از شر هر دو OLED و LCD راحت بشیم :D
مینی لدها چون تا چهار برابر دیودهای کوچکتری نسبت به لد های معمولی دارن , میشه در تعداد بالاتری ازشون در بنل استفاده کرد. مثلا در یک منطقه 10 اینچی10 هزار دیود لد معمولی به کار بگیری در مقایسه , میشه 20 هزار یا بیش از این مقدار در همون 10 اینج استفاده کرد و کل صفحه رو میشه بوشش داد. هر چقدر دیودها کوچکتر و نزدیک تر بشن به سایز بیکسل , ایزوله تر میشن. مثل میکرو لد ها که مثل اولدها ایزوله هستن
افزایش نقاط لوکال دایم هم به شدت در افزایش کنتراست تاثیر داره و کیفیت کلی تصویر و خیلی مهم
کجا c1 بیشتره!!؟؟اگر دقت کنی ابر ها روشنتر هستش و همینطور چمن ها تو c2 روشنتر دیده میشن.
من همون ابرها رو دیدم میگم روشنتر هست
البته برایتنس در سایزهای 48 به بالا بیشتر هست در c2. بنل evo در سایزهای کمتر از 55 اینچ به دلیل بیکسل pitch زیاد با افت برایتنس همراه بوده و در حد همون C1 محدود شده

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
۱۰۰%. ولی فک نکنم الان تلویزیونی باشه که ۱۰۰۰ نیت روشنایی داشته باشه و لوکال دیمینگ نداشته باشه. منظور من این بود که کلا تلویزیون با روشنایی پایین HDR به درد بخور نداره. ولی باز بین اونهایی هم که دارند قطعا تفاوت کیفیت هست. و عوامل دیگه هم موثرند، مثلا تلویزیونهای سونی به نسبت مدلهاس مشابهشون مناطق یا زون کمتری دارند ولی با کنترل خوب کیفیتی مشابه یا بهتر از پنلهایی با مناطق بیشتر دارند.

منظورم ۵۵ بود 😅
خودم فکر نمیکنم برای هر فیلم تنظیمات رو آنقدر تغییر بدم. در درستی حرف شما و بهترین بودن C1 شکی ندارم. شکم در اینه که با چند تومن بودجه بیشتر یه تلویزیون خیلی خوب ۶۵ میتونم بگیرم که خوب اون ۴۰% نمایشگر بزرگتر هم واقعا جذابه و تصویر خیلی خوبی هم داره، اگر هم کنار C1 نباشه،که نیست، هر روز یادت نمیافته که از این بهتر هم هست.
چند ماه صبر میکنم هم قیمتها پایدار بشن و شاید دلار یه مدتی طرف ۲۵ بمونه و قیمتها پایین بیان. و هم اینکه X90K و C2 با قیمت مناسب فراگیر بشن.

یک مسئله دیگه اینکه دوستان جایی برای خرید مطمئن از بانه یا گناوه میشناسید؟ اینجا یا خصوصی بهم اطلاع بده 🙏🏻🙏🏻
بنل های اولد سونی که داخل بازار ایران هست با اینکه همون بنل lg هست , ولی تفاوت قیمتی فاحشی داره تا حتی 20 تومن نسبت به های اندی مثل G1. اختلاف فاحشی هم اصلا با هم ندارن
به عنوان مثال A90J در سایز 65 اینچ به قیمت 70 تومن هست. در صورتی که c1 با همین سایز 45 تومن. و اختلافی هم از لحاظ کیفیت عملا ندارن. و ناچیزه. که حتی در گیمینگ C1 کاملتر هم هست
هیچ مدل تی وی oled لاین 2022 هم لانچ نشده.و در ایران هم حداقل تا یک سال قیمت جذابی نخواهد داشت.
در کل رفرنس ترین کیفیت و بهترین قیمت برای LG هست.در بازار ایران

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام. فیلم finch را با فرمت دالبی ویژن دانلود کردم ولی تلویزیونم بنفش نشون می دهد. تلویزیونم x9500h هست ک دالبی ویژن را ساپورت می کند به نظرتون مشکل کجاست؟

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
سلام. فیلم finch را با فرمت دالبی ویژن دانلود کردم ولی تلویزیونم بنفش نشون می دهد. تلویزیونم x9500h هست ک دالبی ویژن را ساپورت می کند به نظرتون مشکل کجاست؟
سلام
باید با پلیر خود تیوی پخش بشه و اینکه با نرم افزارهایی مثل mkvtoolnix فیلم رو دستکاری نکرده باشید

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911

منظورم ۵۵ بود 😅

دوست عزیز از تو خونه نشستن و فیلم یوتیوب دیدن چیزی گیر کسی نمیاد مخصوصا شما که توی سایز تلویزیون بنظر حساس میایی
باید بری چند مغازه از نزدیک اختلاف سایز 55 و 65 رو لمس کنی چون بخوای بدون هیچ ذهنیتی خرید کنی بعد از خرید پشیمون میشی

اینم بگم که این صحبت ها در مورد تفاوت کیفیت OLED و LED های بالا رده وقتی معنی پیدا میکنه که دو تلویزیون در کنار هم باشن وگرنه در شرایطی که تلویزیون رو بخرید عملا چشمتون به همون کیفیت در خونه عادت میکنه و دیگه درگیر اینکه کیفیت بهتری هم میشد خرید نیستید ( صحبت من در مورد مقایسه OLED و LED های بالا رده هست ) ولی سایز بحث مهمیه که اگر باب میل تون نباشه اصلا از تلویزیون زده میشید حالا هرچقدر هم با کیفیت باشه برای همین اول برید و تکلیفتون رو با سایز مورد پسندتون روشن کنید بعد برید سراغ کیفیت تصویر

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
رو PC چک کردی؟ اصلا شاید فایل خراب باشه
نمایشگر لپتاپم دالبی ویژن را ساپورت نمی کنه. فایل را از سایت دیگری دانلود کردم ولی دوباره به همین صورت پخش می کرد. قبلا چند تا فیلم دالبی ویژن دانلود کرده بودم و مشکلی در پخششون نداشتم ولی این یکی شاید فرمتش فرق می کند که پخش نمی کند.در صورتی که تلویزیونتون دالبی را پشتیبانی می کند لطفا این فایل تستی را چک کنید.
http://176.9.251.234/finch.2021.4K....60p.h265-2A.PER.ENG.naisu.Best4k.ir.TESTY.mkv
این فایل را از سایت داخلی گرفتم. از تورنت هم گرفتم و فرقی نداشت.

آخرین ویرایش:

pouyapro

کاربر سایت
Nov 23, 2008
224
اینم بگم که این صحبت ها در مورد تفاوت کیفیت OLED و LED های بالا رده وقتی معنی پیدا میکنه که دو تلویزیون در کنار هم باشن وگرنه در شرایطی که تلویزیون رو بخرید عملا چشمتون به همون کیفیت در خونه عادت میکنه و دیگه درگیر اینکه کیفیت بهتری هم میشد خرید نیستید
دقیقا خودم هم همینطور فکر میکنم و برای همین نظرم به x90 65 هست. وگرنه درگیر برن این نیستم مخصوصا با نوع استفاده من.
فقط برتری oled منو دو دل کرده که با 55 کنار بیام وگرنه انتخابم 65 هست. از 20تومن هم هست تا هرچقدر آدم پولش برسه. هرکسی با توجه به بودجش بالاخره یه چیزی پیدا میکنه.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
دقیقا خودم هم همینطور فکر میکنم و برای همین نظرم به x90 65 هست. وگرنه درگیر برن این نیستم مخصوصا با نوع استفاده من.
فقط برتری oled منو دو دل کرده که با 55 کنار بیام وگرنه انتخابم 65 هست. از 20تومن هم هست تا هرچقدر آدم پولش برسه. هرکسی با توجه به بودجش بالاخره یه چیزی پیدا میکنه.
شاید خیلی ها اینجا c1 رو ترجیه بدن که انتخاب خوبی هم میتونه باشه اما با توجه به نوع صحبت شما و اولویت هاتون برای شما همون 65x90 بهتره
x90 تلویزیون قابل قبولی هست و کاملا راضیتون میکنه نقطه ضعف خاصی هم نداره که توی ذوق آدم بخوره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pouyapro

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر