خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
تو همین تاپیک چند صفحه قبل یکی به hdrسریx900hایراد گرفته بود! اون ایراد درسته و یا نظر شخصی دوستامون بوده؟
اتفاقا به خاطر full arrey led بودن این تلویزیون کیفیت خوبی تحویل میده و بنظرم نور خیلی زیادم توی تلویزیون باعث آسیب چشم میشه
من x8500d که داشتم hdr داشت ولی نور کم بود ولی این مدل x900h خوبه
ضمنا بازم میگم هایسنس h9g رو حتما مد نظرت قرار بده
h9g-design-medium.jpg

Pros

• Outstanding contrast ratio.
  • Makes highlights pop in HDR.
  • Amazing response time.
  • Excellent reflection handling.

• Narrow viewing angles.
  • No VRR support.
قیمت 55 این مدل رو توی گوگل سرچ کنی 19200 زده
سایت rtings در موردش نوشته که مشخصات عالی در مقابل قیمت عالی

ضمن اینکه سیستم عامل اندروید داره و سخت افزار قوی داره که میتونی حتی امولاتور های کنسول های قدیمی رو روش براحتی اجرا کنی مثل ps1 psp dreamcast

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
اتفاقا به خاطر full arrey led بودن این تلویزیون کیفیت خوبی تحویل میده و بنظرم نور خیلی زیادم توی تلویزیون باعث آسیب چشم میشه
من x8500d که داشتم hdr داشت ولی نور کم بود ولی این مدل x900h خوبه
ضمنا بازم میگم هایسنس h9g رو حتما مد نظرت قرار بده
h9g-design-medium.jpg

Pros

• Outstanding contrast ratio.
  • Makes highlights pop in HDR.
  • Amazing response time.
  • Excellent reflection handling.

• Narrow viewing angles.
  • No VRR support.
قیمت 55 این مدل رو توی گوگل سرچ کنی 19200 زده
سایت rtings در موردش نوشته که مشخصات عالی در مقابل قیمت عالی

ضمن اینکه سیستم عامل اندروید داره و سخت افزار قوی داره که میتونی حتی امولاتور های کنسول های قدیمی رو روش براحتی اجرا کنی مثل ps1 psp dreamcast
120 هرتز بودن هم برام مهمه و فک کنم این هایسنسه کمتر باشه!

• Like
Reactions: ortegoli

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
120 هرتز بودن هم برام مهمه و فک کنم این هایسنسه کمتر باشه!
120 هرتز بودن اگر برای 4k مد نظرته بله این پشتیبانی نمیکنه اما در حالت 1080 120 هستش
البته باید در نظر داشته باشی که این قابلیت با خرید سونی x900h یک فاصله 11 تومنی رو براتون بوجود میاره
خودم هم میخوام x900h بخرم بخاطر 120 هرتزی چون روانی فریم یک چیز دیگه اس

• Like
Reactions: victor hogo

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان یک مطلب دیدم گفتم اینجا بزارم خودمم دو به شک شدم سر خرید سری 9 سونی

شرکت سونی در ماه مه تلویزیون‌های سری XH90 را به عنوان یک محصول مناسب برای بازی، و سازگار با کنسول PlayStation 5 معرفی کرد؛ اما به نظر می‌رسد که به مانند LG، این شرکت نیز در زمینه تلویزیون‌های گیمینگ خود اغراق کرده و اینک با مشکلات متعددی روبرو شده است. داستان از چه قرار است؟
تلویزیون‌های Sony XH90 به طور خاص برای پوشش کنسول گیمرها معرفی شدند؛ آنها از رزولوشن UHD/4K پشتیبانی کرده و به گفته سونی، امکان نمایش محتوای 4K را نرخ 120 فریم در ثانیه را دارا هستند. سونی اعلام کرده بود که برخی از ویژگی‌های گیمینگ تلویزیون‌های سری XH90 را با یک آپدیت نرم افزاری فعال خواهد کرد. در نتیجه امکان نمایش محتوای کنسول‌های PS5 و XBX با رزولوشن UHD/4K و 120 هرتز در ثانیه، امکان پذیر است.
اما ظاهراً داستان به گونه‌ای دیگر رقم خورده است. در ماه ژوئیه، سونی اعلام کرد که تلویزیون‌های سری XH90 دارای زمان تأخیر ورودی (Input Lag) تنها 7.2 میلی ثانیه هستند. اما به نظر می‌رسد که تمام گفته‌های سونی در زمینه تلویزیون‌های جدید XH90 تنها بلوف بوده‌اند. امروزه، بسیاری از رسانه‌ها به تجهیزات پیشرفته اندازه گیری و آزمایش مجهز هستند که می‌تواند به سرعت مؤلفه های فنی و ویژگی‌ها را به نسبت ادعای سازندگان مورد بررسی قرار دهند.
SONY-X900-02.png

داستان از آنجایی آغاز می‌شود که برخی از خریداران، شکایت‌هایی را مبنی بر کیفیت نمایش تلویزیون‌های سری XH90 مطرح کردند. آنها به وضوح به مشکل نمایش UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه اشاره کرده‌اند. ظاهراً در این حالت تصویر با مشکلاتی، از جمله تاری دید همراه است. EvilBoris و 4KFilme به سراغ تلویزیون‌های XH90 رفته و متوجه شده‌اند که گزارش‌های مردمی از این مشکل کاملاً صحت دارد.
این وب سایت آلمانی با آزمایش‌هایی که به وسیله کنسول‌های بازی و دیگر دستگاه‌های متصل به تلویزیون‌های سونی XH90 کرده است، متوجه شده است که مادامی که میزان نرخ به‌روزرسانی تصویر زیر 100 هرتز (مانند 60 هرتز) باشد، مشکلی از بابت نمایش تصاویر وجود نداشته و با یک خروجی 60 هرتزی مناسب روبرو هستیم. اما مادامی که نرخ به‌روزرسانی به 120 هرتز می‌رسد، به وضوح شاهد مشکلات متعددی در تصویر تلویزیون‌های XH90 هستیم.
در نهایت این وب سایت معتقد است که ظاهراً پردازنده مورد استفاده در تلویزیون‌های سونی XH90 برای نمایش تصاویر UHD/4K و نرخ 120 فریم در ثانیه کافی نیستند. این ادعا توسط وب سایت مطرح HDTVtest نیز تأیید می‌شود. اعضای HDTVtest معتقد هستند که پردازنده مورد استفاده در این خانواده برای اجرای رزولوشن UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه کافی نیست. رندر تصاویر UHD/4K در نرخ 120 هرتز در ثانیه، به پهنای باند بسیار زیادی نیاز دارد.
این اتفاق می‌تواند برای برخی از محصولات مشابه روی دهد؛ اما زمانی که سونی تمام تمرکز خود را به تبلیغات برای ارائه تصاویر UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه قرار می‌دهد، انتظار کاربران و رسانه‌ها اجرای مناسب این قابلیت است. به هر حال XH90 نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای کنسول‌های نسل نهم باشد.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
892
از دوستان کسی تجربه کار با مانیتور xiaomi mi surface داره؟
مانیتور واقعا خوش رخ و بین رقبا تگ قسمتی مناسبی داره و مهم تر اینکه نسبت به قیمت ارائه شده کیفیت خوبی رو گویا به کاربر میده.منتها احساس میکنم تعداد کاربرای این مانیتور تو ایران واقعا کم باشه که بشه تجربه داشته از این مانیتور رو به خریدار بده.

178585

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
دوستان یک مطلب دیدم گفتم اینجا بزارم خودمم دو به شک شدم سر خرید سری 9 سونی

شرکت سونی در ماه مه تلویزیون‌های سری XH90 را به عنوان یک محصول مناسب برای بازی، و سازگار با کنسول PlayStation 5 معرفی کرد؛ اما به نظر می‌رسد که به مانند LG، این شرکت نیز در زمینه تلویزیون‌های گیمینگ خود اغراق کرده و اینک با مشکلات متعددی روبرو شده است. داستان از چه قرار است؟
تلویزیون‌های Sony XH90 به طور خاص برای پوشش کنسول گیمرها معرفی شدند؛ آنها از رزولوشن UHD/4K پشتیبانی کرده و به گفته سونی، امکان نمایش محتوای 4K را نرخ 120 فریم در ثانیه را دارا هستند. سونی اعلام کرده بود که برخی از ویژگی‌های گیمینگ تلویزیون‌های سری XH90 را با یک آپدیت نرم افزاری فعال خواهد کرد. در نتیجه امکان نمایش محتوای کنسول‌های PS5 و XBX با رزولوشن UHD/4K و 120 هرتز در ثانیه، امکان پذیر است.
اما ظاهراً داستان به گونه‌ای دیگر رقم خورده است. در ماه ژوئیه، سونی اعلام کرد که تلویزیون‌های سری XH90 دارای زمان تأخیر ورودی (Input Lag) تنها 7.2 میلی ثانیه هستند. اما به نظر می‌رسد که تمام گفته‌های سونی در زمینه تلویزیون‌های جدید XH90 تنها بلوف بوده‌اند. امروزه، بسیاری از رسانه‌ها به تجهیزات پیشرفته اندازه گیری و آزمایش مجهز هستند که می‌تواند به سرعت مؤلفه های فنی و ویژگی‌ها را به نسبت ادعای سازندگان مورد بررسی قرار دهند.
SONY-X900-02.png

داستان از آنجایی آغاز می‌شود که برخی از خریداران، شکایت‌هایی را مبنی بر کیفیت نمایش تلویزیون‌های سری XH90 مطرح کردند. آنها به وضوح به مشکل نمایش UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه اشاره کرده‌اند. ظاهراً در این حالت تصویر با مشکلاتی، از جمله تاری دید همراه است. EvilBoris و 4KFilme به سراغ تلویزیون‌های XH90 رفته و متوجه شده‌اند که گزارش‌های مردمی از این مشکل کاملاً صحت دارد.
این وب سایت آلمانی با آزمایش‌هایی که به وسیله کنسول‌های بازی و دیگر دستگاه‌های متصل به تلویزیون‌های سونی XH90 کرده است، متوجه شده است که مادامی که میزان نرخ به‌روزرسانی تصویر زیر 100 هرتز (مانند 60 هرتز) باشد، مشکلی از بابت نمایش تصاویر وجود نداشته و با یک خروجی 60 هرتزی مناسب روبرو هستیم. اما مادامی که نرخ به‌روزرسانی به 120 هرتز می‌رسد، به وضوح شاهد مشکلات متعددی در تصویر تلویزیون‌های XH90 هستیم.
در نهایت این وب سایت معتقد است که ظاهراً پردازنده مورد استفاده در تلویزیون‌های سونی XH90 برای نمایش تصاویر UHD/4K و نرخ 120 فریم در ثانیه کافی نیستند. این ادعا توسط وب سایت مطرح HDTVtest نیز تأیید می‌شود. اعضای HDTVtest معتقد هستند که پردازنده مورد استفاده در این خانواده برای اجرای رزولوشن UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه کافی نیست. رندر تصاویر UHD/4K در نرخ 120 هرتز در ثانیه، به پهنای باند بسیار زیادی نیاز دارد.
این اتفاق می‌تواند برای برخی از محصولات مشابه روی دهد؛ اما زمانی که سونی تمام تمرکز خود را به تبلیغات برای ارائه تصاویر UHD/4K در نرخ 120 فریم در ثانیه قرار می‌دهد، انتظار کاربران و رسانه‌ها اجرای مناسب این قابلیت است. به هر حال XH90 نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای کنسول‌های نسل نهم باشد.
عجب گیری کردیما !
ال جی یا سامسونگ با مشخصات مشابه چی داریم؟

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,219
عجب گیری کردیما !
ال جی یا سامسونگ با مشخصات مشابه چی داریم؟
q70r

دوستانی که مشاوره میخوان اول توضیح بدن که از تلویزیون چه انتظاراتی دارن؟؟؟اتاق روشن یا تاریک تلویزون تماشا میکنن...بیشتر فیلم یا گیم یا شبکه های ماهوارهای میبینن؟؟؟
و کارکردشون در روز چقدره

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
تو سایت خود سامسونگ قیمتq70rرو چک کردم زده بود 1500دلار مدل 55 اینچ رو که تقریبا میشه 40 میلیون!
سنگین است و گران :D
من دیگه خیلی بخوام هزینه کنم 30 تومنه!
این x900hخیلی قیمتش مناسب بود. یکی میتونست با26 تومن بیاره برام ولی خب مثل اینکه به اون خوبی که فکر می کردیم نیس!

meysam028

کاربر سایت
Jul 2, 2008
173
نام
meysam
از دوستان کسی تجربه کار با مانیتور xiaomi mi surface داره؟
مانیتور واقعا خوش رخ و بین رقبا تگ قسمتی مناسبی داره و مهم تر اینکه نسبت به قیمت ارائه شده کیفیت خوبی رو گویا به کاربر میده.منتها احساس میکنم تعداد کاربرای این مانیتور تو ایران واقعا کم باشه که بشه تجربه داشته از این مانیتور رو به خریدار بده.

View attachment 178585
این مانیتور با مشخصاتی که داره نسبت به قیمتش عالیه و یکی از گزینه های خریدمه ولی مشکلی که هست منم مثل خودت هیچ بررسی درست درمونی ازش پیدا نکردم ولی اگه خودت چیزی پیدا کردی مارو هم بی خبر نزار ?

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,915
تو سایت خود سامسونگ قیمتq70rرو چک کردم زده بود 1500دلار مدل 55 اینچ رو که تقریبا میشه 40 میلیون!
سنگین است و گران :D
من دیگه خیلی بخوام هزینه کنم 30 تومنه!
این x900hخیلی قیمتش مناسب بود. یکی میتونست با26 تومن بیاره برام ولی خب مثل اینکه به اون خوبی که فکر می کردیم نیس!
دوست عزیز اون شماره گذاری بی دلیل نیست
700< 800 < 850 < 900 < 950
حالا شاید اگر تولیدات 4 سال تفاوت داشته باشن این قانون بالا نباشه ولی در بقیه موارد به احتمال بسیار بالا درسته
پس کسی نمیتونه بگه 900 از 950 بهتره !!! همونطور که در ساسونگ هم این موضوع دقیقا وجود داره
Q60 < Q70 < Q80 < Q90

چند تا سایت رو چک کردم قیمت نزده بودن!
قیمت دلار هروقت نوسانی میشه سایت های بانه ای قیمت ها رو برمیدارن و اگر احتمال بدن قیمت بزودی رو به بالا میره حتی تلفنی هم میگن موجود نداریم

این مانیتور با مشخصاتی که داره نسبت به قیمتش عالیه و یکی از گزینه های خریدمه ولی مشکلی که هست منم مثل خودت هیچ بررسی درست درمونی ازش پیدا نکردم ولی اگه خودت چیزی پیدا کردی مارو هم بی خبر نزار ?
مشکل بزرگ جنس های چینی از جمله تلویزیون هاشون اینه که اگر خرابی پیش بیاد عملا قطعات و برد و تغذیه و پنل و ... در بازار نیست که بتونید جنستون رو تعمیر کنید
و کلا این چینی ها معمولا یک سری استاندارها رو هم همیشه رعایت نمیکنن و از اونور هم چون می خوان جنس ارزون در بیاد و پول خرج قسمت R&D نمیکنن برای همین محصول رو میسازن و تست نهایش رو میزارن به عهده مشتری و شانس اش !!!

• Like
Reactions: victor hogo

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر