خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خیلی ممنون از توضیحات کامل. آیا ۷۹۷۰ نسخه HDR10 هست؟ تو مشخصات HDR PRO نوشته! واقعیتش من مانیتور سامسونگ S27D590 داشتم که وقتی PS4 رو بهش وصل میکردم رنگها خیلی مرده و غیر شفاف بود اما وقتی به تلوزیون ال جی ۶ سال پیش وصل میکردم کیفیت رنگ و شفافیت محیط بازی عالی بود. آیا این طبیعیه یعنی تفاوت مانیتور با تی وی تا این حد هست؟
همین مانیتور شما اگه همون مدل PLS سامسونگ هست که یه حالت game مد داره بذار رو اون رنگ ها زنده تر میشه

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خیلی ممنون از توضیحات کامل. آیا ۷۹۷۰ نسخه HDR10 هست؟ تو مشخصات HDR PRO نوشته! واقعیتش من مانیتور سامسونگ S27D590 داشتم که وقتی PS4 رو بهش وصل میکردم رنگها خیلی مرده و غیر شفاف بود اما وقتی به تلوزیون ال جی ۶ سال پیش وصل میکردم کیفیت رنگ و شفافیت محیط بازی عالی بود. آیا این طبیعیه یعنی تفاوت مانیتور با تی وی تا این حد هست؟
بله hdr 10 هست،البته اگر hdr 10 کامل میخواید باید برید سراغ SUHDTV ها یعنی رده بالاها،چون توی‌تیوی های رده پایین درسته که از فرمت hdr پشتیبانی میکنن ولی دو تا از مزیت های اصلیش رو ندارن یکی واید کالر گمت و دیگری پیک برایتنس بالا.که در تلویزیون های رده بالا این پیک‌برایتنس حول و حوش ۱۰۰۰ هست.
تلویزیون ال جی شما احتمالا روی حالت داینامیک یا ویوید هست.
من نمیدونم مانیتور شما چجوریه،ولی روی‌تی وی معمولا دسترسی بیشتری دارید واسه تنظیماتش تا به اون حالتی که میخواید برسید.
Ku7970 کنتراست تصویر بالایی داره و عمق مشکی فوق العاده خوب.hdr خوبی هم داره و کاملا بهتر وطبیعی تر و رنگهای بهتری داره نسبت به sdr روی تنظیماتی که من اعمال کردم.
از روی عکس چیزی معلوم نمشیه زیاد ولی این عکس از تی‌وی خودمه mu7970.
الان خونه نیستم برم خونه ۴ تا عکس بهتر میگیرم اگه کمکی میکنه. 994993E0-9D9D-4418-B768-2B86E4D2E1B5.jpeg 10E347A6-FD83-4840-BC40-8E9408271E1C.jpeg 73CB1310-7F9A-4E2A-9BC6-72CAA1685637.jpeg

دوستان همه فضای کافی برای تی وی ندارن،همه نمیخوان هزینه ی بالایی برای نمایشگر داشته باشن(بگذریم که مانیتور خوب از بعضی تی وی‌ها گرونتره) و از همه مهمتر هنوز تیوی ها برای پی سی بازهای درست حسابی که انلاین fps بازی میکنن کفاف نیستن نه توی اینپوت لگ،نه توی ریسپانس تایم که جفتش واسه ی پی سی گیمر هاردکور از واجباته.هیچ وقت نه تیوی جای مانیتور رو‌میگیره نه برعکس،فوکوس و دقتی که من توی‌گیم‌زدن روی‌مانیتور دارم اونم یه بازی مثل cs go یا quake صد سال سیاه نمیتونم روی‌تیوی به دست بیارم.
بگذریم که ماهم‌ پیر شدیم و کنسول باز :D
هر کسی یه تیوی‌وصل کرد جای مانیتور نمیشه گفت از گیم خیلی حالیش میشه(حالا میخواد چند سالم بشه و بگه) این ادم فقط صفحه بزرگ میخواد و کژوال چند منظوره استفاده میکنه نمیتونه نظر کارشناسی بده چون درکی از حرفی که‌میزنه نداره.چون تجربه و نبوغش رو نداره و نداشته.بعضی هاشونم پول بی زحمت گرفتن خرج کردن واسه پز دادن فقط...
پس با نظر و سلیقه شخصی مثل ویروس دیگران را گمراه نکنیم با تشکر.
(اونم چند سال)
خلاصه:
هر کسی را بهر کاری ساختند

میل آن را در دلش انداختند

دست و پا بی میل جنبان کی شود

خار وخس بی آب و بادی کی رود

گر ببینی میل خود سوی سما

پر دولت بر گشا همچون هما

ور ببینی میل خود سوی زمین

نوحه می‌کن هیچ منشین از حنین

عاقلان خود نوحه‌ها پیشین کنند

جاهلان آخر بسر بر می‌زنند

ز ابتدای کار آخر را ببین

تا نباشی تو پشیمان یوم دین

اره داداش

Last edited by a moderator:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یک توصیه به دوستان:
وقتتونو با مانیتور بیخود هدر ندید.پول جمع کنید یک oled یا led رده بالا بگیرید.بهترین مانیتورها هم تصویری به خوبی oled ها یا led های رده بالا نمیدن!!
از شما بعیده این حرف رو بزنی،مانیتور کاربرد و مزیت های خودشو داره tv هم همینطور،هر کس بنا به سلیقه و استفادش میخره،این که به صورت کلی بیای یه وسیله رو زیر سوال ببری کار درستی نیست :D

• Like
Reactions: Jack cooper

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
از شما بعیده این حرف رو بزنی،مانیتور کاربرد و مزیت های خودشو داره tv هم همینطور،هر کس بنا به سلیقه و استفادش میخره،این که به صورت کلی بیای یه وسیله رو زیر سوال ببری کار درستی نیست :D
من به باقی مساعل کاری ندارم ولی اگر کسی بهترین کیفیت تصویر براش مهمه با مانیتور بهش نمیرسه.

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
تو بحث مقایسه مانیتور و تی وی فقط اولد ها هستن که از مانیتور بالارده کیفیته بهتری دارن وگرنه led ها به مانیتور نمی رسند . مثلا من خودم وقتی بازی تو led های بالارده میدیدم زیاد خوب نبود نه اینکه بد باشه اما با نصف پول اون تی وی ، مانیتور دیدم که کیفیتش عالی بود .
گرچه این یه چیز سلیقه ای هستش ممکنه یکی با تی وی حال کنه یکی هم با مانیتور

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوستان من تی وی و کنسول رو باهم روشن میکنم تصویر نمیده باید یا کابل رو دربیارم یا خاموش کنم که خاموش میکنم بیشتر. ضربه نمیزنه به تلویزیون مدلشم 6450 سامسونگ هست
بعد برای کالیبره کردنش مدل جهانیش چیه ؟توی یوتوب ویدئوش هست یا اون سایت که مال تی وی هست گذاشته

• Like
Reactions: mohsen2012

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
من به باقی مساعل کاری ندارم ولی اگر کسی بهترین کیفیت تصویر براش مهمه با مانیتور بهش نمیرسه.
بستگی داره به چی بگی بهترین کیفیت!!
این که توی tv نور رو تا بالاترین حد ممکن بالا بردن و رنگ های فوق اشباع و غلیظ داره،شاید واسه شما بهترین کیفیت باشه واسه من نیست :D

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بستگی داره به چی بگی بهترین کیفیت!!
این که توی tv نور رو تا بالاترین حد ممکن بالا بردن و رنگ های فوق اشباع و غلیظ داره،شاید واسه شما بهترین کیفیت باشه واسه من نیست :D
من تنظیمات تصویر سایت رتینگز رو اعمال میکنم

• Like
Reactions: Jack cooper and s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من تنظیمات تصویر سایت رتینگز رو اعمال میکنم

البته من دو تا تنظیم ازش گرفتم کاملا با هم فرق داشت قبلا خیلی مرده تنظیم می کردن الان بهتر شدن تنظیماتی که می ذارن بیشتر رنگ و لعاب داره البته تنظیماتش برای فیلم مناسب هست تنظیمات گیم باید کمی اغراق امیز تر باشه البته اگر hdr بذارید همون کارم می کنه. اصولا hdr نیازی به دستکاری نداره به جز قدیمی هاش که بی رنگ و کنتراست بودن

• Like
Reactions: mohsen2012

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اقا سونی یه اپدیت داده بود که میزدی کیفیت تصویر برا پرو بالا میرفت من اینو میزنم انلاین فیفا لگ زیاد میشه بوست مد که میزنم دیگه از لگ بازی نمیشه انجام داد

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,710
نام
alireza
دوستان مانیتورهای جدید دارن عرضه میشن.....۴کی وhdrو ۱۴۴ هرتز و ۱۰۰۰ نیت روشنایی و دارا جی-سینک ۲ انویدیا....ایسوز و ایسر اولین نمونه هارو به بازار عرضه میکنن با قیمت تقریبی ۲۰۰۰ دلار

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
دوستان مانیتورهای جدید دارن عرضه میشن.....۴کی وhdrو ۱۴۴ هرتز و ۱۰۰۰ نیت روشنایی و دارا جی-سینک ۲ انویدیا....ایسوز و ایسر اولین نمونه هارو به بازار عرضه میکنن با قیمت تقریبی ۲۰۰۰ دلار
یکیش همین pg27uq هست که بیاد ایران بالای 10 تومنه :D

• Like
Reactions: Adam and M@SOUD64

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
270
یک توصیه به دوستان:
وقتتونو با مانیتور بیخود هدر ندید.پول جمع کنید یک oled یا led رده بالا بگیرید.بهترین مانیتورها هم تصویری به خوبی oled ها یا led های رده بالا نمیدن!!
کاملا تایید میشه

بله hdr 10 هست،البته اگر hdr 10 کامل میخواید باید برید سراغ SUHDTV ها یعنی رده بالاها،چون توی‌تیوی های رده پایین درسته که از فرمت hdr پشتیبانی میکنن ولی دو تا از مزیت های اصلیش رو ندارن یکی واید کالر گمت و دیگری پیک برایتنس بالا.که در تلویزیون های رده بالا این پیک‌برایتنس حول و حوش ۱۰۰۰ هست.
تلویزیون ال جی شما احتمالا روی حالت داینامیک یا ویوید هست.
من نمیدونم مانیتور شما چجوریه،ولی روی‌تی وی معمولا دسترسی بیشتری دارید واسه تنظیماتش تا به اون حالتی که میخواید برسید.
Ku7970 کنتراست تصویر بالایی داره و عمق مشکی فوق العاده خوب.hdr خوبی هم داره و کاملا بهتر وطبیعی تر و رنگهای بهتری داره نسبت به sdr روی تنظیماتی که من اعمال کردم.
از روی عکس چیزی معلوم نمشیه زیاد ولی این عکس از تی‌وی خودمه mu7970.
الان خونه نیستم برم خونه ۴ تا عکس بهتر میگیرم اگه کمکی میکنه.View attachment 88149View attachment 88150View attachment 88151
خیلی ممنون... پس مدل 43MU7980 چیه دیگه؟

Last edited by a moderator:

nzone

کاربر سایت
Jun 5, 2011
206
نام
Ali
دوستان، بین ۴ تا ۵ تومن تلویزیون خوب چیا هست توی بازار؟
ترجیحا سونی باشه :D سایزشم ۵۰ اینچ
البته اگه برندهای دیگه هم مدلای خوبی دارن ممنون میشم معرفی کنین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر