خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
ضمن تشکر از پاسختون
پس من با خیال راحت میتونم برم سراغ خرید تلویزیون 4k ؟

اگر منظور از خیال راحت افت فریم هست که بله خیالتون راحت باشه، چون فریم ریت بین تلویزیون FHD و 4k در PS4 Slim فرقی نمی کنه به همون دلیلی که گفتم

اما چون تراکم پیکسل توی تلویزیون 4k بسیار بالاتر از FHD هست، برای PS4 Slim، ممکنه کیفیت تصویر روی تلویزیون 4k به صورت قابل توجهی بدتر از تلویزیون FHD باشه، قبلش حتما Review های تلویزیون رو بخونید که روی رزلوشون های 720P و 1080P تصویرش چه طوره و در بخش Upscaling چه طور عمل می کنه، بعد تلویزیون رو بخرید

OLED رو LG ان سال هست که زده و یک تنه به اوجش رسونده، حالا این همه هایپ به خاطر OLED سونی چی هست رو من نمی دونم

به هر حال:
Here is the Real Greatness:

cc1fe2a5-d436-4195-a59c-a4eb4278ab1b.jpg

bb2631f0-6cf5-4916-b73e-ab921573634b.jpg

نمونه اولیه تلویزیون شفاف ال جی :)

Last edited by a moderator:

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
اگر منظور از خیال راحت افت فریم هست که بله خیالتون راحت باشه، چون فریم ریت بین تلویزیون FHD و 4k در PS4 Slim فرقی نمی کنه به همون دلیلی که گفتم

اما چون تراکم پیکسل توی تلویزیون 4k بسیار بالاتر از FHD هست، برای PS4 Slim، ممکنه کیفیت تصویر روی تلویزیون 4k به صورت قابل توجهی بدتر از تلویزیون FHD باشه، قبلش حتما Review های تلویزیون رو بخونید که روی رزلوشون های 720P و 1080P تصویرش چه طوره و در بخش Upscaling چه طور عمل می کنه، بعد تلویزیون رو بخرید
درود دوباره و تشکر مجدد از شما
به نکته بسیار مهمی اشاره کردین که باید بهش توجه کرد
عجب مصیبتی داریم / والا من قبلش یعنی قبل از اینکه کنسول بخرم تصمیم داشتم که تلویزیون 4k بخرم برای تماشای فیلم و وب گردی و غیره که با خرید این کنسول تمام برنامه هام به هم ریخت
الانم باید به خاطر این کنسول برم تلویزیون FULL HD بگیرم / دلیل اینکه میخواستم 4k بگیرم بیشتر به خاطر اینه
که من از تی وی به جای مانیتور استفاده خواهم کرد و فاصلم با تی وی هم نزدیک خواهد بود حداکثر 1 متر دلیل دوم هم کیفیت بود که البته هنوز فیلمی با این کیفیت وجود نداره و اگرم باشه در حد چندتا
در ضمن سایزی هم که قراره بگیرم 40 و نهایتا 43 هست
پیشنهادی دارید ؟

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کلا سونی از 4K به این طرف به اوجش بازگشت اما ظاهرا امسال با اختلاف زیاد در بالای جدول جا خوش کرده معرفی OLED بسیار عالیش که اگر مشکلات OLED LG درش حل کرده باشه در این زمینه هم LG کلا کنار خواهد زد سری جدید E هم حرف های زیادی برای گفتن داره SLIM FULL ARRAY در کنار چیپ جدید X1 EXTRME که قابلیت HDR REMASTER هم بهش اضافه شده با بهتر کردن توان اپ اسکیلش(همین الانم بهترین اپ اسکیل برای سونی هست دیگه می شه با این پردازنده ی جدید) در کنار تکنولوژی اسپیکرهای جدیدش حرف های زیادی برای گفتن داره.

به نظرم ضعیف ترین شرکت هم امسال سامسونگ بوده که باز گیر داده به QUANTOM DOT کلا انگار دیگه چیز جدیدی برای نمایش نداره عین سال های قبل نیت اضافه شده با دقت رنگ های بیشتر هر چند سامسونگ ادعا کرده QLED از OLED بهتر هست اما از الان با قاطعیت می گم که این حرف تبلیغاتی بیش نیست. البته سامسونگ پول برای خرید نقد و سایت ها زیاد خرج می کنه از همین می شه شاهد به به چه چه سایت ها بود:))

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
درود دوباره و تشکر مجدد از شما
به نکته بسیار مهمی اشاره کردین که باید بهش توجه کرد
عجب مصیبتی داریم / والا من قبلش یعنی قبل از اینکه کنسول بخرم تصمیم داشتم که تلویزیون 4k بخرم برای تماشای فیلم و وب گردی و غیره که با خرید این کنسول تمام برنامه هام به هم ریخت
الانم باید به خاطر این کنسول برم تلویزیون FULL HD بگیرم / دلیل اینکه میخواستم 4k بگیرم بیشتر به خاطر اینه
که من از تی وی به جای مانیتور استفاده خواهم کرد و فاصلم با تی وی هم نزدیک خواهد بود حداکثر 1 متر دلیل دوم هم کیفیت بود که البته هنوز فیلمی با این کیفیت وجود نداره و اگرم باشه در حد چندتا
در ضمن سایزی هم که قراره بگیرم 40 و نهایتا 43 هست
پیشنهادی دارید ؟

شما تلویزیون 4k بخر منتها به همون نکته ای که من گفتم دقت کن

در ضمن فاصله 1 متری برای تلویزیون 40 اینچ خیلی کمه، بماند که Flagship های 4k هم معمولا توی این سایز عرضه نمی شن!!!

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
OLED رو LG ان سال هست که زده و یک تنه به اوجش رسونده، حالا این همه هایپ به خاطر OLED سونی چی هست رو من نمی دونم

به هر حال:
Here is the Real Greatness:

cc1fe2a5-d436-4195-a59c-a4eb4278ab1b.jpg

bb2631f0-6cf5-4916-b73e-ab921573634b.jpg

نمونه اولیه تلویزیون شفاف ال جی :)
دوست عزیز کسی هایپ نکرد هر کس با هر سیلقه ای هست میتونه به سلیقه دیگری احترام بزاره، و اینکه هر کس حداقل یکبار هم از سری تی وی های براویای سونی استفاده کرده باشه قطعا براش هیجان انگیز خواهد بود که یه سری جدید از اون معرفی بشه، تو اینکه oled های ال جی عالی هستند شکی نیست ولی محض اطلاعت هم بگم اولین OLED رو سونی توی سال 2007 معرفی کرد اما به دلایلی تولید اون رو ادامه نداد، من به شخصه با موتور پردازش و تکنولوژی رنگ سونی شدیدا لذت میبرم پس قطعا برام جالب خواهد بود که همین موتور پردازش و تکنولوژی ها روی پنل oled و برند سونی باشه این جریان هم نظر من تنها نیست خیلی های دیگه هم هستند که این موارد براشون مهم و جذاب هست. موفق باشی.

آخرین ویرایش:

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
شما تلویزیون 4k بخر منتها به همون نکته ای که من گفتم دقت کن

در ضمن فاصله 1 متری برای تلویزیون 40 اینچ خیلی کمه، بماند که Flagship های 4k هم معمولا توی این سایز عرضه نمی شن!!!

درود و تشکر دوباره
خب منم قصدم اینه که خرید تلویزیون 4k رو تا یکی دوسال به عقب بندازم تا هم منابع بیشتری براش باشه
و هم بیشتر ثاپورت بشه با فیلمها و مثلا برنامه ها و غیره چون همین الان که بخوام 4k بگیرم نه فیلمی هست براش نه چیزی
اگرم باشه بسیار کم و محدود هست و بسیار گران قیمت که خریدش رو کمی به عقب میندازه
نکته مهم هم اینه که من الان نهایت رزولوشن فیلمی که دارم به صورت روز مره ازش استفاده میکنم 1080 یا full hd هست پس بهونه خوبیه برای دست نگداشتن
در مورد فاصله هم که نمیتونم عقب تر برم چون همونطور که گفتم به عنوان مانیتور ازش استفاده خواهم کرد و البته فقط برای وب گردی و دیدن فیلم و نهایتا بازی کنسولی

عطا جان سلام دادا
من خودم تی وی 4K سایز 55 اینچ داشتم و فاصله ام هم 100-120 سانت بود ازش.
اصلا و ابدا هم ناراحتم نمیکرد.
پیکسلها هم دیده نمیشدن.
من به شما توصیه میکنم این تی وی رو بگیرین.
تلویزیون ال ای دی 4K سونی سری X8000D با صفحه 43 اینچ - تلویزیون
یا این
تلویزیون ال ای دی 4K سونی سری X8000D با صفحه 49 اینچ - تلویزیون

دوست خودم کاربر Rouly تو همین سایت هم اینو داره و فوق العاده ازش راضی هستش.

سلام و عرض ادب خدمت شما
والا مورد اول که بودجه هست که محدود هست و متاسفانه زورم به این تلویزیونها نمیرسه
من نهایت بودجه ای که دارم دو میلیون هست که بهتر هست بنا به دلایلی که در پست قبلی
و در پاسخ به یکی از عزیزان دادم FULL HD بگیرم
تلویزیون FULL HD چیزی پیشنهاد میکنین ؟ برای فیلم و بازی کنسولی و وب گردی ؟

دوستان عزیز و کاربران محترم :

یه چند مدل تلویزیون FULL HD خوب در محدوده قیمتی 1.500 الی 2 میلیون برام معرفی کنین با سایز حداکثر 43 اینچ ( ترجیحا از مدلهای بانه ای )

برای بازی کنسولی( PS4 SLIM ) + تماشای فیلم + وب گردی

منتظر پیشنهادات دوستان هستم

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
سلام، عزیز اگه شما تمام این محدودیت هارو تو انتخابتون اعمال کردید، حتما Full HD, نهایتا ۴۳ اینچ، بودجه هم ۱.۵ تا ۲ چندین گزینه با توجه محدودیت های موجودی بازار داخلی وجود نداره که کسی معرفی کنه، شما دنبال 40W650 باش که انتخاب ایده عالی نیست ولی چاره دیگه ای هم ندارید، اصلا نمیدونم گیر میاد اینم یا نه، سری ۶ سامسونگ J6200 هم بعیده با این بودجه پیدا بشه، مگر اینکه بودجه رو تا ۲.۵ افزایش بدید 43W800 بگیرید که بازم برای فاصله شما توصیه نمیشه، برای شما ۳۲ اینچ مناسب هست که ۳۲ کم کم داره از رده تلویزیون ها خارج میشه و گزینه فوق العاده ای چه تو بازار داخلی چه خارجی بعد از منقرض شدن W670 نیست، همینطور Full HD TV خاصی هم معرفی نمیشه دیگه ! تکنولوژی به سرعت در حال تغییر هست و مانتیورها دارن به این سایز میرسن برای فواصل نزدیک و استفاده ای که شما هم به عنوان مانیتور میخواید هم تلویزین، پیشنهاد خودم برای شما قطعا با این فاصله، بودجه و Full HD های متنوع بازار مانیتور و استفاده شما فقط مانیتور هست و بس، با این خواسته ها دنبال تلویزیون نباشید !

دوستان عزیز و کاربران محترم :

یه چند مدل تلویزیون FULL HD خوب در محدوده قیمتی 1.500 الی 2 میلیون برام معرفی کنین با سایز حداکثر 43 اینچ ( ترجیحا از مدلهای بانه ای )

برای بازی کنسولی( PS4 SLIM ) + تماشای فیلم + وب گردی

منتظر پیشنهادات دوستان هستم

• Like
Reactions: ata_se7en

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,797
4k میگیرید سعی کنید سایز 55 اینچ به بالا باشه....تو سایز 55 اینچ به بالا تفاوت ها کاملا فاحش هست...زیر 55 اینچ تفاوت 4k با یک tv فول اچ دی بسیار خوب تشخیصش کمی سخت هست.

• Like
Reactions: ata_se7en and S@nic

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
سلام، عزیز اگه شما تمام این محدودیت هارو تو انتخابتون اعمال کردید، حتما Full HD, نهایتا ۴۳ اینچ، بودجه هم ۱.۵ تا ۲ چندین گزینه با توجه محدودیت های موجودی بازار داخلی وجود نداره که کسی معرفی کنه، شما دنبال 40W650 باش که انتخاب ایده عالی نیست ولی چاره دیگه ای هم ندارید، اصلا نمیدونم گیر میاد اینم یا نه، سری ۶ سامسونگ J6200 هم بعیده با این بودجه پیدا بشه، مگر اینکه بودجه رو تا ۲.۵ افزایش بدید 43W800 بگیرید که بازم برای فاصله شما توصیه نمیشه، برای شما ۳۲ اینچ مناسب هست که ۳۲ کم کم داره از رده تلویزیون ها خارج میشه و گزینه فوق العاده ای چه تو بازار داخلی چه خارجی بعد از منقرض شدن W670 نیست، همینطور Full HD TV خاصی هم معرفی نمیشه دیگه ! تکنولوژی به سرعت در حال تغییر هست و مانتیورها دارن به این سایز میرسن برای فواصل نزدیک و استفاده ای که شما هم به عنوان مانیتور میخواید هم تلویزین، پیشنهاد خودم برای شما قطعا با این فاصله، بودجه و Full HD های متنوع بازار مانیتور و استفاده شما فقط مانیتور هست و بس، با این خواسته ها دنبال تلویزیون نباشید !

با سلام و تشکر از شما دوست عزیزم بابت توضیحاتتون
بله کاملا حق باشماست و در شرایط این چنینی مجبوریم مانیتور بخریم به دلیلی برخی محاسناتش ولی واقعیتش
الان زیر دستم مانیتور 27 ایچ سامسونگ دارم و ازش راضی هستم ولی خب 27 اینچ الان کوچیکه برام و میخوام بزرگترش
رو بگیرم که نیست تو بازار مثلا 34 اینچش رو ولی کلا تخمش رو ملخ خورده / از طرفی اکثر مانیتورهای سایز بزرگ اکثرا 21:9 هستند یعنی خیلی باریک هستند
که اصلا و ابدا به دردم نمیخورن و برای فیلم و بازی اصلا خوب نیستند و فقط به درد کار با نرم افزار میخورن
تلویزیون sony w650 با قیمت حدودی 2 میلیون هست تو بازار بانه که بعداز دیدن بررسیهاش تو یوتیوب متوجه شدم دارای چندتا عیب هست مثل اوج روشنایی به شدت پایین
یا زاویه دید خیلی کم یا کالیبراسیون ضعیف یا وسعت رنگ ضعیف یا imput lag پایین ولی x800 عالی هست و ارزش خریدش بالاست ولی قیمتش اجازه تکون خوردن رو به ما نمیده
مدل j6200 هم متاسفانه زاویه دید خیلی ضعیفی داره و شدت روشناییش خیلی کمه و تاخیر ورودیش یا همون imut lag هم خیلی ضعیف هست که به درد کنسول بازی نمیخوره / 32 اینچ ها هم فول اچ دی نیستند متاسفانه
مثلا مدلهایی که من به شخصه جزو بهترینها میدونم Samsung JU7100 و Samsung KU7000 هست که واقعا جزو بهترینهای سامسونگ بودند در رده میان قیمتی و ارزش خرید بسیار بالایی دارند ولی خب قیمتهاشون بالاست
البته مدلهای زیادی میشناسم که جزو برترینهاست ولی یا اینجا نیست از این مدلها یا گرونن
به هر حال تلویزیون کامل نداریم و هر کدوم محاسن و معایبی دارن ولی دومدلی که گفتم به درد بازی نمیخورن
در محدوده 1.500 تا 2 میلیون هم چندین مدل هست برای خرید که مسئله اینجاست که ادم نمیدونه کدومش خوبه و کدومش بدرد نخور

4k میگیرید سعی کنید سایز 55 اینچ به بالا باشه....تو سایز 55 اینچ به بالا تفاوت ها کاملا فاحش هست...زیر 55 اینچ تفاوت 4k با یک tv فول اچ دی بسیار خوب تشخیصش کمی سخت هست.
سلام
بله کاملا حق با شماست و اصولا از 49 اینچ مدلهای خوب و به دردبخور شروع میشه
ولی قیمتهای نجومی دارن متاسفانه و به شخصه مجبورم full hd بگیرم

Saeid247

کاربر سایت
Dec 26, 2016
10
سلام من قبلا هم سوال كرده بودم اينجا ولي حالا به مشكل جديد خوردم ... اونروز هنوز كنسول و نخريده بودم . الان يك هفتس كه ps4 خريدم ولي هنوز براش tv نگرفتم و از tv هال استفاده ميكنم . تلويزيوني كه الان ازش استفاده ميكنم 42LA66000 هست و من تو اين يه هفته اي خيلي راضي بودم از كيفيت تصوير و ... حالا اگر اين تلويزيون ايرادهايي از نظر شما ممكنه داشته باشه اما براي من خيلي راضي كننده هست. حالا ميخوام tv مختص ps4 براش بگيرم سايز ٤٠تا٤٣ و از مدل هاي بدون گارانتي چون ميخوام كمتر هزينه كنم! حالا چند مدل هست كه مد نظرمه لطفا بين اينا بترتيب اولويت بگيد كدومو بگيرم كه هركدوم پيدا شد بگيرم.
43LF LG
43LH600 LG
43UH6100 LG
40W650D SONY
برند سوني رو خيلي دوست دارم ولي دوتا مشكل دارم با اين مدل يكي اينكه ٣ اينچ كوچيكتره و دوميش اينكه تا اونجايي كه ميدونم تلويزيون هاي سوني ساپورت خوبي روي پخش ويدئو از روي فلش مخصوصا فيلم با زيرنويس ندارن! ولي از طرفي طبق تحقيقاتم تصوير بهتري براي بازي در اتاق تاريك داره ولي الجي ها بزرگترن و ساپورت بهتري در پخش فيلم دارن و ارزونترن... حالا بين اين چند مدل بگيد كدوم يكي اندازه همون تلويزيوني كه الان باهاش كار ميكنم كيفيت تصوير ميده براي من كافيه ... حتي ارزونترين مدلش ... ممنون

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام من قبلا هم سوال كرده بودم اينجا ولي حالا به مشكل جديد خوردم ... اونروز هنوز كنسول و نخريده بودم . الان يك هفتس كه ps4 خريدم ولي هنوز براش tv نگرفتم و از tv هال استفاده ميكنم . تلويزيوني كه الان ازش استفاده ميكنم 42LA66000 هست و من تو اين يه هفته اي خيلي راضي بودم از كيفيت تصوير و ... حالا اگر اين تلويزيون ايرادهايي از نظر شما ممكنه داشته باشه اما براي من خيلي راضي كننده هست. حالا ميخوام tv مختص ps4 براش بگيرم سايز ٤٠تا٤٣ و از مدل هاي بدون گارانتي چون ميخوام كمتر هزينه كنم! حالا چند مدل هست كه مد نظرمه لطفا بين اينا بترتيب اولويت بگيد كدومو بگيرم كه هركدوم پيدا شد بگيرم.
43LF LG
43LH600 LG
43UH6100 LG
40W650D SONY
برند سوني رو خيلي دوست دارم ولي دوتا مشكل دارم با اين مدل يكي اينكه ٣ اينچ كوچيكتره و دوميش اينكه تا اونجايي كه ميدونم تلويزيون هاي سوني ساپورت خوبي روي پخش ويدئو از روي فلش مخصوصا فيلم با زيرنويس ندارن! ولي از طرفي طبق تحقيقاتم تصوير بهتري براي بازي در اتاق تاريك داره ولي الجي ها بزرگترن و ساپورت بهتري در پخش فيلم دارن و ارزونترن... حالا بين اين چند مدل بگيد كدوم يكي اندازه همون تلويزيوني كه الان باهاش كار ميكنم كيفيت تصوير ميده براي من كافيه ... حتي ارزونترين مدلش ... ممنون

شما اشتباه می کنید الان tv های سونی اندرویدی هستن با پشتیبانی کامل از زیرنویس های فارسی حتی رنگ با سایزش قابل تغییره البته ممکنه این دو فاکتور در برخی فرمت ها قابل تغییر نباشه اما درست نشونش می ده
کلا lg هم جز سطح پایین ترین تولید کننده های lcd led هست برای همینم ارزون هستن.
ماله منم همین زده . دوستان گفنن یعنی اینکه مونتاژ خوده ایرانه . قطعات هم احتمال زیاد چینیه .

خیر اکثر قطعات ماله کره هستن اسمش مونتاژ هست بازرسی هم دارن اما برخی قطعات جانبی مشابه هیت سینک خنک کننده اینا تغییر کردن یا ممکنه مونتاژ با کیفیت اصل کره ایش نباشه(قبلا که اصلا نبود.) در کیفیت ساخت tv های سامسونگ چندان بالا نیست حالا مونتاژش 1 پله هم پایین تره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

تشخیصش از سایز 40 به بالا محسوسه زیادم هست اما از 55 به بالا اصلا full hd قابل تحمل دیگه نیست دنیایی فرق می کنن کاملا پیسکل ها قابل شمارش می شن. اما در سایزهای کمتر 32 یا حتی 27 تفاوت قابل حس کردنه اینطوری نیست که دارید پول بیهوده می دید چرا که هر چی سایز کمتر می شه فاصله هم کمتر می شه نیاز به dpi بالاتر بیشتر حس می شه. کلا سعی کنید 4k بخرید حتی اگه هیچ محتوای 4k براش ندارید.

• Like
Reactions: Xenon360

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
طبق اطلاعات رسیده هم پنل oled sony توسط lg ساخته می شه حالا اینکه ایا سونی چقدر درش تغییرات ایجاد کرده بعدا مشخص می شه فقط امیدوارم flicker free کرده باشه مشکل نشت blue هم درش گرفته باشه.(هر چند بعید می دونم بحث قیمت هم البته خیلی مهمه)

• Like
Reactions: Xenon360

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر